O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SUPOVÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 duben 2008

 Prosím o pomoc, bývalý manžel mne žaluje o vyrovnání majetku; najala jsem si advokátku, která si ode mne vyžádala zálohu 20 000Kč, a ubezpečila mne, že soud vyhrajeme, ale po následné odpovědi advokáta mého bývalého manžela ten pocit ztrácím. Nevím na koho se obrátit, nebot´jsem samoživitelka dvou dětí a plat mám podprůměrný.

 

 

       

 

     Víte,  jsem již třetí rok rozvedená a děti mám ve vlastní péči. Na 16 letého syna a 14 letou dceru, mi jejich otec platí dohromady 3900Kč. On je OSVČ a žije si poměrně na vysoké úrovni.  Jemu jde ale teď jen o peníze. Jedná se o toto: bydlíme s dětmi  v domku, který je výlučně v mém vlastnictví, ale do kterého jsme během manželství investovali. Byly to však peníze jednak z úvěru, který splácím já a pak ještě peníze z prodaného družstevního bytu, který byl mé matky, a který převedla v době mého manželství na mě (ve smlouvách mám ale členský podíl jen já). Je to zlé, ale tohle jsem opravdu nečekala, to jistě chápete.

 

      Manžel měl auto na leasing, který jsme pořídili spolu a splácel v částce 7000 Kč a ještě nářadí asi za 50 000 Kč.

 

     Jsem žena, která se dokáže postarat o své děti a jsem na ně pyšná, nebot´ kromě puberty jsou to skvělé děti a chtěla bych jim dopřát, ale můj bývalý dceři řekl, že mne donutí dům prodat. Jsem z toho nešťastná, ,je to tu náš domov. 

 

     Soud mám už 14.5.,a po odpovědi advokáta mého manžela mám ale obavy a navíc už opravdu nebudu mít další peníze pro advokátku.

 

Mnohokrát děkuju za jakékoliv rady,

 

Laďka

 

 

 

Komentáře (5)add feed
podle mě nemá tvůj muž na nic z toho nárok : alena puntíkovaná
jestliže máš na uvedené věci - jako je tvé vlastnictví bytu, původ investovaných peněz atd, doklady...pak by to neměl býr problém, naopak, doplatit by měl tvůj muž tobě. Tomu odpovídá i chování jeho advokátak, který se tě pokouší zastrašit. Rozhodně se obrať na jinou advokátku. Dana Kudla ti dá telefon na mou známou, která je výborná a má též sociáoní cítění.
duben 29, 2008 05:05
No, a ta bude chtít dalších dvacet tisícovek...? : iva56
Je to vůbec možný, takhle dřít lidi z kůže?
Co nesežere manžel, tak jim urvou advokáti - taky dobrý!
duben 29, 2008 08:03
já si též myslím, že na nic : Inka
z toh exmanžel nemá nárok, vše je přece zaznamenáno na katastru nemovitostí na Tvé jméno, tak nechápu o co se soudí???? Hlavně mi připadá zvláštní, že jste neměli vypořádání (dohodu o vypořádání majteku před rozvodem), já to měla jako podmínku k rozvodu. A na co tedy uplatnuje nárok když je vše Tvoje, není to moc logické. Jestli prohlraje, nechala bych ho zaplatit veškeré Tvé náklady včetně advokátky.
duben 29, 2008 09:46
Pokud vim, vyrovnani majetku lze vymahat az tri roky po rozvodu : mila1
Ale je fakt, ze rozvod lze provest i bez vyrovnani majetku, rozhodujici je soud o detech, po te uz rozvod muze probehnout. A mohu sama potvrdit, ze jsou taci exmanzele, kteri se snazi i po rozvodu urvat, co se da.. taky mam kontakt na skvelou advokatku, mohu poskytnout
duben 29, 2008 10:01
Rozvod - : Myška
pokud se nejedná o rozvod dohodou (nevím jestli je terminologie správná), dělá se majetkové vypořádání až po rozvodu. Já se rozváděla právě dohodou - před rozvodem musel proběhnout soud o svěření dětí do péče, a k soudu jsme museli dodat ověřenou dohodu o vypořádání majetku, což vzal soud na vědomí a na jedno stání nás bez zjišťování stupně zavinění rozvedl.
Laďko - myslím, že máš šanci vyhrát, myslím, že jsou trumfy na Tvé straně. Držím palce, apokud vyhraješ, požaduj, aby veškeré náklady platil ex, jsi přece samoživitelka.
duben 29, 2008 10:10
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]