O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POLOPRAVDA = PRAVDA + LEŽ PDF Tisk E-mail
Úterý, 29 duben 2008

Stejně jako je VÍRA vlastnost člověka, má-li či nemá-li jí, tedy schopnost, se kterou se narodil, stejný princip platí i o SPÁNKU, tedy schopnosti spát. Také s tímhle se člověk narodí a když má smůlu, nemůže spát, usnout. Já naštěstí mám kliku, spát můžu a spím rád. Ale, protože všeho moc škodí,  i já nespím pořád. Například tuhle...

 

 

 

 

 

     Ležím, mám zalepené oči, a jen poslouchám televizi - nepochybně. Jsem totiž single, tak nikdo jinej, kromě zloděje nebo Ducha Svatýho tu mluvit nemůže. A URČITĚ je noc. Vsadím boty. Nechce se mi otevřít oči, abych si to potvrdil. Už je to jasný, právě jsem se probudil. Nakonec otevírám oči, abych kouknul na hodiny a všechno zapsal. Je to totiž zajímavý, co jsem právě slyšel a bude z toho článek, snad dobrej.

 

     Záznam Sněmovna, 23.4.2008 je napsaný v rohu obrazovky. Hodiny, spíš budík, ukazují 3:30. A je vopravdu tma, tedy noc. Čili, mám to štěstí, jako jeden z mála v týhle zemi, že sleduju probuzenej, přenos z poslanecký Sněmovny tohoto státu, záznam zasedání. Poučný, velmi poučný. Ostatně, jinak by mě to nedonutilo vstát. Né, nebude to politika - strejdo mastere a Míšo a NČ a Wendy, o TOHLE se dnes přít nebudu. Je to o POLOPRAVDĚ, kterou tito poslanci - podle oblečení, když je neznáte, určitě ctihodní lidé :-)))  - používají legálně, naprosto samozřejmě a vůbec jim nevadí, že je snímá kamera co přenáší obrázky do barevných televizí. Oni se totiž nezačervenají i při vědomé LŽI ba ani při vědomé POLOPRAVDĚ. Nejsou totiž, kromě poslaneckých výhod, nijak odlišní od lidí, kteří je volili. Jen reprezentativní vzorek voličů, celé populace.

 

 

     Řeč se vede o tom, že se hlasuje o jakémsi vládním návrhu zákona o elektronické komunikaci. Nevím, jak se už jmenuje, není to podstatné. Podstatný je výsledek hlasování. PRO - dejme tomu 18, PROTI třeba 62. Čísla nejsou podstatná, jenom výsledek. Zákon je zamítnut!!! - NEPROŠEL u řekněme 160 přítomných poslanců.

 

 

     Poslanec Bratinka (ODS) - ať udělám příznivcům sloganu o „modré totalitě" radost - vznáší námitku proti funkci hlasovacího zařízení.

 

     I když seděl v lavici, něco mu řeklo, že v jeho případě muselo zařízení na druhém konci místnosti selhat a udělalo jiný záznam, jak hlasoval, než byla skutečnost. Jde se zkontrolovat, bylo-li jeho tušení, jeho předpoklad správný. BYLO, ten člověk měl pravdu, tušil správně.  Námitce se vyhovuje, je nutno hlasování opakovat. Už to, že předsedající Zaorálek (ČSSD) si odpustil poznámku proti poslanci, podporujícím vládu, vzbudilo mou pozornost. Nové hlasování. Výsledek - PRO dejme tomu 86, PROTI 5. Zákon je schválen, KONEČNĚ prošel. Zajímavé, zajímavé.

 

Během těch tří minut

se zcela změnilo rozhodnutí

u tolika vážených zákonodárců

- bez sebemenší rozpravy a přesvědčování,

snášení mnoha důkazů

pro i proti.

 

     Jak je to možné, chce se mně zvolat s klasikem? Objasnění ihned přináší přihlásivší se poslanec Urban (ČSSD) : "Chtěl bych vážené přítomné poslance (opomněl poslankyně) upozornit na to, jestli dobře vědí, co vlastně schválili, co odsouhlasili. Tento VLÁDNÍ zákon říká, že když já teď zavolám mobilním telefonem tady vedle stojícímu ministrovi Římanovi, který ho předložil, i když on to nezvedne, bude někde přístupný záznam o tom, že já mu volal odsud a on tu stál vedle mě. Nemáte pocit, že přesně takhle se chová POLICEJNÍ STÁT??? To je policejní stát, který má takové zákony. Vy jste je právě přijali, ano, vážené poslankyně a poslanci."  Potlesk v sále -  (asi proto, jak to té vládě teď natřel před tv kamerami a odhalil, co je ta vláda vlastně zač, jen ať to lidi slyší!)

 

     Slova se vzápětí ujímá osočený ministr obchodu a průmyslu Říman, předkladatel zákona, který zjevně zavádí pravidla policejního státu - kontrolované sledování pohybu osob, majitelů mobilního telefonu, minimálně po území státu. "Vážený pane poslanče", začíná svůj proslov, "když říkáte tyto věty o policejním státě a vládě, která jej zavádí, bylo by dobré říci CELOU pravdu, né jen první část. Ano, když mně budete volat mobilním telefonem, bude někde záznam o volání, odkud bylo a kam. A hned jste měl dodat, že to byla vláda sociální demokracie, co přesvědčovala za 200 miliónů v kampani před referendem obyvatele, aby dali hlas pro vstup České republiky do Evropské Unie. A tato Evropská Unie nám NAŘIZUJE pod sankcemi u Evropského soudního dvora a mnohamilionové pokuty, že MUSÍME přijmout legislativu odsouhlasenou Evropskou komisí do našeho právního řádu. Takže ohánět se policejním státem, když za tento stav nesete plnou odpovědnost, je opravdu směšné."  Potlesk v sále...

 

     Ihned jsem si vzpomněl na nedávnou debatu o zabíjení tuleňátek, bručounovi manželovi a jiných zde na Kudlance probíraných vážných námětech. Polopravda je mnohem horší, než pravda.  Když přesně nevíme, co je LEŽ, dá se polopravda velmi úspěšně vydávat za pravdu, jen není celá.  Ale, kdo to má poznat, když nezná souvislosti, nemá všechny dostupné informace. Jenom ty, co mu podstrčí šikovný manipulátor s pravdou. Jenom ty, co se hodí.

 

 

 

 

     Kdybych si čistě náhodou odskočil z postele ulevit si, nebo si udělat kafe nebo pro jedno orosený, mohl jsem přijít o vysvětlující komentář ministra Římana a klidně jsem si mohl začít myslet, že tu současná vláda zavádí policejní stát. Na to, co mě tvrdil "strejda" něco o modré totalitě, by to docela sedělo. Možná měl ten strejda nakonec pravdu? Jenže, byl jsem línej se z postele zvednout a odejít, hledat ovládač, abych to vypnul a navíc vyspalej, tak jsem to doposlouchal celý. A najednou ta pravda vypadá úplně jinak, obráceně. Policejní stát tu nezavádí vláda, jak tvrdil pan Urban, ale Evropská Unie ... A nebo, když je to Evropská Unie, tak ne ??? Kdyby ministr Říman neměl pravdu, pan Urban, nebo někdo jiný z opozice, by to tak nenechali a určitě by přidali ještě odpověď na odpověď - je to přece před kamerami tv, před národem. Ale nepřidali, nebylo už totiž co ...  Na pravdu pravdoucí se už špatně reaguje, obzvlášť, když s ní nemám vlastně problém, jen jsem to zkusil, kdyby si někdo odskočil ...

 

     Napadlo mě, jestli to absolvovaný vzdělání, ty vysoký školy a léta studií vůbec k něčemu většině jsou, jestli to nejsou vyhozený prachy. Pan Urban, majitel vysokoškolského diplomu, si tu za peníze daňových poplatníků ve své pracovní době tlachá polopravdu, aby zkusil přetáhnout někoho, co není na jeho politický straně k sobě - kdyby si ten dotyčnej třeba na chvilku odskočil; on ví, že LŽE, ale nevadí mu to, taky se ani nezačervená.

 

     Má totiž, díky svým voličům, dobře placený místo poslance jistý.

 

toulavej

 

 

 

 

Komentáře (14)add feed
Hezký článek : Jel
Také mi tyto předhazované polopravdy vadí.
duben 29, 2008 09:34
ten youtube - to je nádhera!!!! : iva56
kdyby to nebyl "běžný život poslance", tak se směju vesele, takhle spíš hořce.

duben 29, 2008 11:08
nojo, bůhví na co při tom pan pos*anec myslí :) : ivanka
taky občas, když nemůžu spát, zírám na ty naše znuděné představitele.
Lidi, tohle jsme si opravdu dobrovolně zvolili my? Osobně?
duben 29, 2008 11:15
snad to není neplacená reklama :-), ale: : ivanka
tohle jsem teď četla na idnes:Za 180 tisíc lze v Česku koupit menší auto. Anebo vytisknout pravidelnou zprávu o životním prostředí pro poslance. Většina zákonodárců ji rovnou vyhodí do koše a ti, kteří se na ekologii specializují, ji najdou na internetu. Přesto ji dostávají na stůl všichni. Stejně jako návrhy zákonů, pozměňovací návrhy a další dokumenty.

Například - při schůzi, která začala minulý týden a skončí na začátku května, dostane každý poslanec přes čtyři tisíce stran návrhů. Jejich rozmnožení vyjde asi na dva a čtvrt milionu.
Při sedmi velkých poslaneckých schůzích ročně náklady dosáhnou až 16 milionů korun. Tisky vydané při jedné schůzi váží přibližně 7 tun, vytvořily by 400 kilometrů dlouhý pruh nebo 136 metrů vysokou věž...


duben 29, 2008 11:39
hezký, ivanko :-) : toulavej
je mně záhadou, že TOHLE plýtvání papírem, energií Zeleným neleží na srdci, ale mají tam starost o radar v Brdech i když tohle třeba Greenpeace ve svým "volebním programu" určitě neměli . . .
Jinak, to video je ÚŽASNÝ :-))), moc mě pobavilo.
duben 29, 2008 12:35
a pro šťouraly, poslanec Bratinka bude asi Bratský, či tak nějak podobně . . . : toulavej
.
duben 29, 2008 12:58
Toulavej, : strejda
je dobře, že jsi z chování a z nepochopitelných mozkových pochodů našich sněmovních vyžírků rozčarován. Tak rozčarován a vzrušen, že Tě i můza zachvátila. To už je co říct. To já mám radost z úplně jiných věcí. Představ si, že ptáčkové už vyvedli svá mláďata a opustili své bydlo. Celou dobu jsem chodil po špičkách pod jejich stromem, na kterém mají budku, abych je neplašil.
V neděli bylo překrásně a já jsem toho využil k bourání komína. Stihl jsem to dost hluboko pod střechu, kterou jsem pak stačil i zakrýt provizorním krytem. A udělal jsem dobře, že jsem se na to vrhnul, protože venku teď prší a prší a ch prší... Sehnal jsem i klepmíře, který mi snýtuje komínové nerez trubky a už se těším, až je tam budu zasouvat. Víš kolik by stála nýtovací pistole, kdybych ji měl kupovat jen pro tento účel?
Kolem půl jedné v noci byla ještě jasná obloha. Zatím cos měl zalepené oči a poslouchal záznam z té sněmovní frašky, já jsem sledoval přelet ISS. To ti byla krása. Sunula se od jihu, po své plánované sinusoidě někam na severovýchod a odrážela světlo jako blázen. Pak jsem se podíval na její letové souřadnice, abych se ujistil, že to byla ONA a že jsem se nemýlil. Nemýlil jsem se. Uvědomuješ si ty tuny železa nad námi a v nich pár lidí, kteří možná také spali po dobře vykonané práci?
Když se mi ztratila z očí, zapálil jsem si cígo (kouřím pouze venku nebo v okně) a jak tak bloumám po zahradě, spatřil jsem lacičku s něčím velkým v tlamě. Hrnul jsem se pro triedr a viděl jsem, že si ulovila krtka a táhla si ho kamsi do bezpečí.
Zamlaskal jsem na ni, ona ho pustila a zmizela za plotem. Po chvilce klidu se opět vrátila, vzala ho opět do tlamy a táhla si ho směrem k potoku. Ráno jsem se vzbudil a vidím, že venku drobně prší a že se všechno tak nádherně zelená. A protože mě dnes bolí celý člověk, dal jsem si dnes den volna.

duben 29, 2008 14:32
hele strejdo, tuhle sis stěžoval na krtka, lasička se to nějak domákla a máš po starostech. : toulavej
nejsi ty dítě štěstěny ? a eště ten komín - ten bude pro plyn, žejo. Ty holt umíš žít . . .
Já budu za chvíli koukat na hvězdy na poušti - tam je to hvězdný nebe úžasný. Jakou pak má ISS dráhu, ta asi přes Severní Ameriku nebude, co . . .
duben 29, 2008 16:06
no jo strejdo : Polarka
ale tady nejde ted o bourani komina jako o to, ze s nasi vladou to jde.....no nekam. A kdyz vsichni zavrtou oci a budou se divat na krtky a budou spokojeni, tak si tam ti mocipani budou delat uz absolutne co chteji. Ne ze teda nedelali uz ted. Ja jsem nedavno premyslela, ktere politiky bych defenestrovala a zjistila jsem ze bych vybila celej parlament. A k cemu by to bylo.....Vstali by novi darebaci!!!!
duben 29, 2008 16:11
dnes jsem byla u lékaře na kontrole : alena p
po odebrání krve a moči bylo mi čekat dvě hodinky, než jsem přišla na řadu na vyšetření. Když jsem se vracela z ordinace, slyším sousedku z protějšího domu jak říká:" Já najednou slyším strašnej randál v kurníku, slepice řvaly jak pominutý, tak tam letím a vidím něco zrzavýho jak vyběhlo ven a letí to do křoví - to zas ten zatracenej Alík -říkám si, ale pak jsem si uvědomila, že ten pes už je pár let po smrti...." Vešla jsem do čekárny řkouc: "Takhle, vážení vznikají drby - a teď už je i jasno, kdo je tu šíří - měla byste se, paní Novotná, jak mě, tak tomu ubohýmu nevinnýmu zvířeti, veřejně omluvit. Přeji hezký den" a opustila jsem čekárnu. Jistě chápete proč jsem "enfant terrible" naší vesničky. Jinak tyhle zábavné šou ze senátu nebo ze sněmovny zásadně nesleduji. To bych asi vzteky rozšlapala televizi. Ty dědkové co tam účinkujou viditelně nemají tušení o čem mluvěj, akorát si cintaj pentli, aby se "zviditelnili" - jinak chrápou nebo si čtou noviny , občas se přehrabujou v papírech, který jakživo nečetli a a ni je nikdy číst nebuou. To už bysl byo lepší, kdyby dali před kameru košíček s koťátkama jako za komunistickejch televizních přestávek. No, abych jim nekřivdila - tuhle se tam fackovali, což bylo příjemné zpestření - ale trvalo to , bohužel, jen krátce. Pořádná rvačka - aby bylo na co koukat - tam nikdy nevypukla - je to prostě málo akční. - tak tohle už je šestá sada písmen a nechce mě to pustit dál - že by státem placená cenzura?
duben 29, 2008 16:32
Polárko, : strejda
ale já jsem úmyslně odbočil od té zkurhnusné politiky, abych dal najevo i jiné, zdánlivě nicotné zážitky či sledování probouzející se přírody a nečílil se tak nad skutky a nečiny těch našich vyvolených, z nichž mnozí mají to páchání zla a válení se v lavicích až do důchodu.

Toulavej, nene, na plyn už mám turbo výfuk z boku. Toto je hlavní svislý komín, tzv. BLK, pro všechny typy paliv. Tedy hlavně na tuhá paliva - dřevo. Představ si záruku 10 let a životnost 80 let a úplně nahoře stříšku tzv. "Napoleona" z nerezi. smilies/cheesy.gif No nekup to! smilies/grin.gif
A opět bych mohl citovat pana Kemra.

Toulavej, tady máš link na stránky, kde máš online dráhu ISS. V roletkách si můžeš volit i jiná sledování. Teď je holka někde nad Japonskem a bude se vracet nad USA, ale v nejbližších příštích dnech nás mine.
http://mek.kosmo.cz/video/vmcc_122.htm
duben 29, 2008 19:26
Dodatek, : strejda
samozřejmě, že se jedná o animaci, ale synchronizovanou s vypočtenou dráhou.
duben 29, 2008 19:37
Toulavej, : Ceskymo
jsou to asi dva tejdny, co jsme tu koukali na prelet satelitu (certvijakyho) a z neho se oddelil shuttle. Videli jsme to uplne zretelne, jak se ten shuttle zacal zpomalovat.... trvalo to asi 2, mozna 3 minuty, nez nam zmizeli z oci. Takze to tu docela urcite uvidis!
duben 29, 2008 20:15
já vím, v Nevadě je těch světýlek v noci spousta : toulavej
a některý dělají i naprosto neočekávaný pohyby dráhy letu. Posledně jsem dvě takový sledoval asi půl hodiny a už jsem se začal bát, že to je UFO. Přímý let náhle zahne do pravýho úhlu, pak zase, pak se vrátí . . . Zajímalo by mě, jaká nová tajná zbraň to byla . . .
duben 30, 2008 09:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]