O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŤAK-PŤAK-PŤAK... PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 květen 2008

Není to tak dávno, co jsem napsala článek plný poezie o tom, jak na mé okno přilétají ptáčci všech druhů, velikostí a barev, zobou, co jsem jim nasypala a poskytují mi lepší program než Nova, Prima, ČT1, 2 a všechny ostatní tv dohromady. No a čas oponou trhnul a nastalo jaro.

 

 

 

 

 

 

Dlouho se nějak nemohlo rozhodnout, pořád to bylo takové to "jo" a "ne" - chvíli teplo, chvíli mráz, chvíli sníh, chvíli déšť.... ale teď už je jasno - jaro je konečně tady!  Na cestě z práce a do práce z okna aubusu vidím, jak se krajina v kaňonu Vltavy mění každým dnem. Co dnem - hodinou! - a k lepšímu. Všechno kvete jak o život a člověk nechápe, jak to, že si dřív nevšiml, že zelená má tolik odstínů.

 

 

     Jako naschvál mě postihl zánět dutin. Takže poléhávám, dusím se, chrchlám, sypu do sebe prášky, obkládám se obklady, piju čaje a poctivě platím poplatky jak lékaři tak lékárnám (které - podle mě - vydělávaly už tak dost). Občas se vybičuju k tomu, abych vykonala něco domácích prací, na které normálně - jsem-li v procesu - nemám ani energii, ani čas.

 

 

     Tak jsem se rozhodla vyprat deku Fifince (Fifinka  je fenka,  kříženeček velice prokřížený - německého ovčáka). Ta deka je dokonce památná. Dostala jsem ji v r. 1987, když jsem si brala svého druhého muže, od svých kolegyň z banky, jako svatební dar. Takže má holka odslouženo (ta deka), ale pořád je dobrá, i když nic moc representábl. Ale Fifince se na ní spí dobře. Tak jsem deku vyprala a hodila ji na balkon přes žbrlení, aby uschla - a najednou koukám - ze všech stran přilétají ptáčci: vrabci, kosáci, sýkorky, pěnkavy a jiní, a škubou z té deky chloupky.

 

 

     Když už vypadají jako  miniatruní ptačí dědové Mrázové (nebo Svatí Klausové - jak chcete), odlétají budovat  hnízdečka. Nebe je modré, slunce svítí a ptáci - sobota nesobota - pracují jak diví. Tak jim deku na balkoně    nechám. Kde by taky co jiného sháněli.  Fifinka nakonec stejně spí v  křesle. Je to pohled pro bohy!!! Vypla jsem tv - přestože dávali Wolfův revír a já se těšila, co zas vyvede komisařova pubertální dcera Verena - tohle je daleko lepší.

 

 

     Je jaro, ptáčci budují hnízda. Představte si, všechna ta ptáčátka, co se pak vyklubou, budou mít v hnízdečku měkkounké chloupky, vonící po prášku na praní, aviváži a taky trochu po naší Fifince - neboť její vůně přebije všechno. Kočky zírají, kočka jménem Kočanská se již několikrát pokusila prorazit okno hlavičkou a teď si dává pribináček, aby zahnala deprese, kočka jménem Prdlouška leží přitisknuta k parapetu, oči jí svítí a tiše si pro sebe pomlaskává "ťaťaťaťa" - nebo možná "pťakpťakpťakpťak" - je to nádhera.

 

 

 

     Slunce svítí, vzduch voní, nebe - to vidíte - a díky tomu, že jsem jim v zimě nedala zahynouti, odměňují se mi ptáci tím, že mě zbaví staré deky - a to ještě  eko-bio způsobem. Teď do mě vjela energie - tak půjdu do kuchyně a umyju nádobí - jarem - je snad jaro - nebo ne?

 

Jak říkám - sypejte ptáčkům!

Nikdy nevíte,

jak vám to vrátí...

 

 

 

Alena Puntíkovaná

 

 

Komentáře (58)add feed
Nojo, taky znám pár ženskejch, : NČ
jak zahlídnou ptáka, hned do nich vjede energie...
květen 06, 2008 11:46
to je moc hezké, taky hodně vnímám přírodu, : Inka
je to teď nádhera, všechno zelený, čerstvě napršeno a oroseno, všechno roste jako z vody, na zahradě v kopci s kamením mi bydlí bažantí rodina (ještě, že tam nemám žádné sazeničky), ráno mi z lesa chodí okolo srnky a ožírají čerstvě narašené keře, kocourka Toma denně vypouštím ve 3 hodiny ráno z domu, protože mňouká u pokoje jak protrženej, že chce ven. O víkendu má být zase krásně a i když nemám dovolenou v pátek, tak se na to moc těším, až mi zase zasvítí sluníčko do oken a já si dám v pyžámku ranní kafíčko venku na zahradě na hromadě s paletama ..... smilies/wink.gif
květen 06, 2008 12:03
Aleno, nádhera : Míša šíša
Takové pohlazení po duši...

Jo-jo, zimní spánek skončil, hurá ven!
květen 06, 2008 12:19
jo NČ : alena puntíkovaná
takovej opravdu pěknej pták dokáže dělat divy. smilies/cheesy.gif
květen 06, 2008 12:22
mne zahnizdily sykorky : mura
v papousci budce na zahrade ve voliere :-)

a hnizdo si vyrobily (v ty budce) a mechu a psich chlupu. a mne vzdycky sly tak na nervy (chlupy, nikoly sykorky). a vida, prece jen jsou uzitecne :-)
květen 06, 2008 12:28
ps. : mura
musim se sykorek zeptat, jestli by take nechtely zahnizdit v nasi kuchyni, predsini, loznici, obyvaku...
květen 06, 2008 12:30
my měli v prádelně vlaštovky - ale musíš jim pak pod to hnízdo dát noviny a průběžně je měnit, protože ty vlaštovky vyhazujou z hnízda : alena puntíkovaná
hovínka těch mladejch a taky nestravitelné zbytky hmyzu, který těm mladejm nosej
květen 06, 2008 12:42
U nás nic nehnízdí, : Míša šíša
protože ty mrchy kočičí všechno ptactvo od podobných úmyslů odradí. Ale létají k nám straky, které jsou oprsklé a nebojí se. A minulý týden už poprvé vylétli netopýři, a to je známka toho, že zima už je definitvně v pr... v čudu. Jaro budiž pochváleno!
květen 06, 2008 12:46
Míša šíša : mamča
Ani netopýři nejsou před kočkami v bezpečí. Naše kočičí predátorky útočí na všechno, co se hýbe, i v noci. O víkendu zbodla naše malinká kočička užovku obojkovou. Celou. A ještě se prý dorazila jednou myší, ze které ovšem vykousla jen srdíčko.
Chuděra užovka. Ale nemá cenu ty chycené a pokousané živočichy zachraňovat, stejně by zašli, tak ať to mají aspoň rychle odbyté.
květen 06, 2008 12:55
jestli ty ty kočky : alena puntíkovaná
nenecháváš chudinky o hladu hahahaha smilies/grin.gif
květen 06, 2008 13:08
můj již zesnulý : alena puntíkovaná
kocour Myšourek jednou ulovil špačka. Přinesl si ho domů, špaček řval jak protrženej, naštěstí ho kocour nezakousl a držel ho na ocasní péra, takže špačkovi neublížil. Akorát mu v tom ocasu zbyla ta péra jen dva. Vyrvala jsem špačka kocourovi z tlamy a pustila ho vem. Nebudete tomu věřit, ještě několik týdnů lítal ten špaček k nám na okno a čuměl dovnitř. Asi chtěl spáchat sebevraždu, nebo co. Pak zmizel - buď ho deprese přešly - nebo mu dej ptačí nebe lehké odpočinutí.
květen 06, 2008 13:11
Alena : Máš pravdu, : mamča
týrám ty ubohé tvorečky hlady. Granule pod 200,- za kilo nežerou, kapsičky všeho druhu s výrazem "je mi na blití jen to vidím" zahrabávají packou. Můžou syrové hovězí, ledvinky, kuře, šunku a z mléčných výrobků Pribináky. Ostatní nepovažují za hodna zájmu.
Taková kočka má na jazýčku čtečku čárových kódů, a jak je to něco levného, tak se zhnuseně odvrací. Jsem zvědavá, jak ty mrchy uživím, až budu v důchodu.
Na chatě jsou samozásobitelky, a nachytají si čerstvé a teplé. Většinou myši, občas zbodnou i nějakého pomalého ptáčka, ale to je spíš adrenalinová zábava pro obě strany. Ptáci provokují, natřásají se před nimi na větvi, a pak se občas diví.
květen 06, 2008 14:23
tak říkáš, puntíkovaná, že na deprese je pribináček . . . :-) : toulavej
budu to muset vyzkoušet, až na mě nějaká zas přijde . . .
jinak, hezký . . .
květen 06, 2008 14:34
to mi povídej : alena puntíkovaná
než opřišla Fifinka, moje kočky pečlivě sledovaly reklamy a do nějakýho levnýho krmení by ani neklovly, ale Fifinka je popelnice - levný, drahý všecko jedno. vyluxuje i drobečky ze suchýho chleba. No a tak si kočky párkrát uplivly a pak vyjeveně zíraly, jak jim Fífa čistí misku. Teď už jedí všechno a fofrem, aby sde nacpaly, než jim Fifinka pomůže.
květen 06, 2008 14:37
To jsem si taky myslela, : mamča
že když bude konkurence, tak kočule sežerou všechno. Občas hlídáme 2 synovy kocoury. Ten jeden je popelnice, co sežere všechno a hodně. Kočky jím zjevně opovrhují. Druhý naopak pochytil hvězdné manýry od našich dam, a když je u nás, je za lorda.
Pak ho zas musí synátor srovnat do latě. Ale tam by si neškrt. Když nežere, zbaští mu to ten popelničák... smilies/grin.gif
květen 06, 2008 14:44
Hm, tak u nás je to obráceně : Míša šíša
Než se psisko rozkouká, kočka stojí u jeho misky a na psa vrčí jak vyhladovělej vlk. Pes sedí, čumí, jak se kočka láduje, a určitě se v duchu modlí, aby mu aspoň něco málo v té misce nechala.
květen 06, 2008 14:47
přesně : alena puntíkovaná
jestli chceš, půjším ti na pár týdnů Fifinku, je fakt moc hodná a ještě ušetříš, kočky ti pak po proškolení zlikvidujou i vysyopanou strouhanku. Udělala bych to jedině ze vzájemných sympatií, normálně bych Fifinku nikomu nepůjčila. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
květen 06, 2008 14:49
jto toulavej - o ale musí to být ten pravý od Pribiny Přibyslav - : alena puntíkovaná
pacholíkem, nebo juiným blafem je neoblafneš
květen 06, 2008 14:51
Alena : Děkuji za velkorysou nabídku. : mamča
Já sice nadávám, ale zrovna včera jsem těm zmlsandírám koupila Granule IAMS, 275g za 99,- Kč a sýrové bonbóny Gimpet 50g za 50,- smilies/grin.gif
Až na mě dolehne chudoba, tak o Fifinku pokorně poprosím. smilies/cheesy.gif
květen 06, 2008 14:57
sýrové bomb´onky? : alena puntíkovaná
no to čumim - kde je maj? Prdlouška bude mít narozeniny - tak , že bych kočky oblažila....
květen 06, 2008 15:42
Alena : mamča
Normálně ve Zverimexu. Gimpet (Leccornie con delizioso formaggio) Kase - rollis (sýrové kuličky. Kočky říkaly, že dobrýýý. Ale ještě radši mají od Gimpetu KnussFit 12 vitamínů.
K narozeninám bys měla Prdloušce upéct myšovej dort... smilies/grin.gif
květen 06, 2008 16:04
joooooo? : alena puntíkovaná
máš rdecept - to mám jako ty myši chytit a zabít? no na to teda nemám...proti myškám osobně nic, naopak jsou roztomilý a je mi jich líto, když je ta kočka přinese zakouslý - ale chápu ji, je to jako zakazovat psofi aby hlídal....ale myšku bych sdama zabít nedokázala
květen 06, 2008 16:11
Hele, já znám paní, : mamča
je teda ještě víc prdlá než já, a ta kupuje jednou za měsíc kočce ve Zverimexu živou bílou myš, nebo tlustou rybičku. To bych tedy nemohla. Když si představím, že jí to pak kočka porcuje v kuchyni...

Tak jim kup aspoň myšky plyšové, cca za 15 Kč. Naše holky si s nima doma taky vyhrajou. smilies/grin.gif
květen 06, 2008 16:18
to joo ty jim kupuju pravidelně : alena puntíkovaná
ale dloáho nevydržej, protože jim je šlohne a ožužklá fifinka -já myslela, že máš nějakej speciál receopt
květen 06, 2008 16:32
to je kraasne .... : Sipik
My sa starame o tri poulicne cicuchy, dokonca aj odcervujeme a oberame klieste,k starej mame macke a Murkovi sa pristahoval Tulacik. Ti dvaja domaci tiez vyvalovali oci, ked sa postavil k miske a vrcal ako besny, ale uz sa ukludnil a vie, ze je dostatok jedla pre vsetkych. Minule som mala paniku, Mama macka nejedla!! Stala nad miskou, pozerala, brucho nafuknute, cisty pripad FIPky - umreli nam na nu dve cicusky, tak to poznam ;-( uz som zacala smutit a potom sa mi babka susedka pochvalila, ze ju nakrmila safaladkami smilies/grin.gif
květen 08, 2008 00:02
co jsou to : alena puntíkovaná
ty safaladky - vím , co je korytnačka, ťava, íver, čučoriedka, nebo drevokocúr a taky vím, že šálka není malá šála ale hrneček na kafe - ale safaladky .- to jsem v životě neslyšela.....proím, buď tak moc hodná a pouč mě. Dík předem
květen 08, 2008 05:11
Aleno : Kamila
Tak jsem neodolala a na internetu pohledala - safaládka je vuřt! Též jsem to v životě neslyšela a to jsem z generace, kde se slovenština poslouchala normálka.
květen 08, 2008 07:18
no to jsem blázen... : alena puntíkovaná
tak vidíš...i já jsem z generace, která slovenštinu slyšela denně...svého času jsem ani nevnímala jestli se mluví česky nebo slovensky - teda, když jsem třeba viděla film,mnebo četla knížku a tak - kdyby ses mě pět minut nato zeptala v jakém to bylo jazyce, tak jsem fakt nevěděla. Když někdo říkal, že slovensky nerozumí, tak jsem to nechápala. Dneska už to chápu. Rozumím pořád, samozřejmě, ale když někdo mluví slovensky, tak se musím soustředit - jako třeba, když se mluví rusky, nebo německy a tak.Jak člověk není s tím jazykem v denodenním styku, tak vychází ze cviku, nebo co. Navíc jazyky se rychle vyvýjejí - čeština před dvaceti leti je jiná, než ta dnešní, i když se nám to nezdá......s tou šálkou, to je taková legrační příhoda. Máme v práci slovenskou kolegyni.Jednou k nám přišla do kanceláře a ptala se, zda jsme neviděli její šálku, že ji hledá a nemůže ji najít. Tak jsem se jí optala, jestli jí nemohla třeba někde spadnout - třeba na chodbě, nebo ve výtahu. Ona na mě chvíli vyjeveně koukala a pak se zeptala, co přesně znamená slovo šálka v češtině. Bylo to v zimě, tak jsem jí ukázala svou šálu a říkám jí - "tohle, ale menší, nebo lehčí" a ona se začala smát as řekla, že ona si do šálky dělá kafe a ukázala nám na hrníček. (resp. šálek)...tkhže šálka je slovensky hrníček na kafe (nebo na čaj). smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
květen 08, 2008 09:23
ach zienky : Sipik
Vidim ze cucoriedky ovladate vdaka panovi Satinskemu, nebojte sa, ja tiez musim obcas dcerke vysvetlovat co znamenaju niektore ceske vyrazy, ale je celkom dobra... vdaka rozpravkam na minimaxe. Dokonca vie aj co je míč. No sorry za krajovy vyraz, safaladka je druh spekacky smilies/wink.gif U nas stale vacsina ludi ovlada cestinu skoro ako vlastny jazyk, pretoze velmi vela kvalitnych filmov je ceskych, alebo v cestine a podobne je to aj s kvalitnymi knihami. Ja momentalne citam plynule slovenske, ceske a anglicke knihy a vobec si neuvedomujem v ktorom som momentalne jazyku a to je super. A som rada, ze sa tu nasli aj hrde milovnicky maciciek. CMUK
květen 08, 2008 11:17
co je to?? : Sipik
A co to je drevokocur?? to akoze vevericka? alebo nieco ine??
květen 08, 2008 11:19
SIPIČKU - ozvi se mi... jo? : d@niela
mj. drevokocúr?
teď se sama proviním proti slušnosti - ale vem to čert.. smilies/grin.gif smilies/grin.gif zde jest vysvětlení "moudrých":

Drevokocúr (česky Dřevokocour, polsky Drzewokocur) je národní zvíře Slovenska, vyskytuje se hojně ve slovenských národních horách Tatrůvkách, kde již přímo i nepřímo usmrtil mnoho neopatrných českých i polských turistů. Jeho podoba není známa, každopádně je to tvor vychytralý a úskočný. Po jeho přemnožení v 90. letech minulého století kvůli němu emigrovala z Tatrůvek většina původních obyvatel - medvědů a vlků. Podle dochovaných záznamů byl naposled spatřen lovcem krokodýlů Stevem Irwinem, těsně před tím, než ho probodnul svým ocasem.

Původně se všichni čeští lingvisté domnívali, že drevokocúr je ekvivalent veverky. Na otázku, zdali je tomu opravdu tak, nám bývalý primátor Žiliny Ján Slota odpověděl: Kristušá Máriu, basomti bučko, jebem ti dušu, anciáša tvójho ktorý krokot to povedal.
Oprava: Slota to určite nepovedal tak, ako je uvedené vyššie, pretože ako každý správny Slovák vie aj po maďarsky (aspoň nadávky), takže ten začiatok znel Kristušát Máriu....

Hlas drevokocúra se podobá zpěvu keporkaků (druh velryby). Navíc ještě ťuká svým ocasem do dreva, čímž komunikuje se samicí - převážně v době páření.

................................................
květen 08, 2008 11:57
no, jako dítě jsem si dlouho myslela : alena puntíkovaná
že loptička je lopatička a nechápala jsem jak s tou lopatičkou hrajou ten fotbal. Jo, drevokocúr je prej východňársky veverka. S tou čestinou na Slovensku je to asi pravda, protože nedávno jsem hledala na ICQ svou kamarádku a ozvala se mi čtrnáctiletá holčička z Košic téhož jména. Byla fakt roztomilá a když jsem se jí ptala, jestli jí nevadí, když píšu česky, tak ona řekla, že vůbec ne, oni že tam na nic jinýho než na českou televizi nekoukají. Nakonec - ve slovanských jazycích je spousta slovíček, která mají v jiném jazyce pejorativní význam. A nebo to znamená něco úplně jiného. Tuhle mi nějaký Jugoslávec říkal, že jeho sen je stanovat v Praze na Václaváku - koukala jsem na něj jak blázen - proč zrovna stanovat? No, nakonec jsme se dohodli - stanovat znamená bydlet tedy bývať - což v češtině má zas trochu jiný význam.
květen 08, 2008 12:00
NIE!!! : Janek
Kauza drevokocúr

Najsledovanejší prípad v celej histórii spojeného aj oddeleného Česko (bodka, čiarka) Slovenska...
Robil som malý, osobný výskum u nás v práci. Otázka znela. Ako sa povie veverka po slovensky. Skoro 90% odpovedalo, drevokocúr. Zvyšok bol za mladšiu sestru popolušky - veverušku.

Čo je to za zviera, ktoré sa pod týmto menom skrýva? Je to kríženec medzi veveričkou a nejakou kočkovito/mačkovitou šelmou? Mohol byť tento druh živočícha dôvodom prečo sa Československo rozpadlo? Napáda táto divá šelma českých turistov v naších milovaných veľhorách? Prečo ho my slováci nepoznáme tak dobre?

Odpovedal odborník na slovo vzatý, drevokocúrológ Václav Stromokočka: "Výskyt tohto vzácneho druhu zvieraťa v posledných rokoch prudko narastá. Nová generácia postupne vymazáva akúkoľvek stopu na slovenčinu a tým sa drevokocúr môže nenápadne v populácii rozmnožovať. Tento živočích nemá vo voľnej prírode žiadneho prirodzeného predátora. Ak nerátame pár odvážlivcov zo Slovenska, ktorí vyvracajú jeho existenciu v českej pospolitosti. Druh ešte nebol zaradený do rodu. Máme s tým veľké ťažkosti. Jední tvrdia, že je príbuzný veveričky. Iní ho skôr zaraďujú k pumovito-levovitému pokoleniu. Dorastá do výšky kurzu slovenskej a českej koruny a rozdielu priemerneho platu v týchto krajinách."

Českých turistov ohrozuje zámerne a systematicky, pretože oni sú jediní, ktorí sú o jeho existencii presvedčení. Napáda ich v zásade od chrbta a vydáva pri tom Jánošikovsky pokrik (pre tých, ktorý si neviete rozoznať od Robina Hooda tento mal copčeky, opasok, valašku, a zradil ho Janko Hraško). V zásade neznášajú aj maďarov a cigánov, ale to akosi len z princípu. S USA to nemajú ešte úplne vyjasnené. Ostatní turisti ho nezaujímajú, berie ich ako príliv valut. Najväčší počet ich je vo Vysokých Tatrách, čo je vidieť aj na vzrastajúcej úmrtnosti českých turistov v tejto lokalite.

Nie sú to obyčajné zvieratá, sú nadpriemerne inteligentné. Boli tu už od začiatku dejín. Kupčili s obchodníkom Samom. Prekladali bibliu s Cyrilkom a Metodom, preháňali sa po slovenských pláňach so Štúrovcami atď... Aj keď pracujú na vlastnú päsť mnohí ich podozrievajú so spolupráce z SNS, alebo inou slovenskou národnou stranou. Po páde komunizmu sa stali prvými, ktorí zakladali teroristické jednotky na oslobodenie Slovenska. Požiadali budúceho otca národa, aby ich vizuálne prezentoval a vojnu vyhrali vďaka kohútiku na ropovode Družba, keď českej strane pohrozili jeho zatočením. Tak vzniklo naše samostatné Slovensko. Pre spory vo vnútri strany zanikli a roztrúsili sa po Slovensku.

Ako vidieť tento druh patrí k tým, ktorí vlastní neprijali a musel sa uplatniť v zahraničí. Tak sa skúste pri prechádzke v lese lepšie pozrieť, určite ich uvidíte, hneď vedľa terénkozy, osobzuka a lesokravy.


květen 08, 2008 12:12
terénkoza je kamzík : alena puntíkovaná
ale co je to osobzuka a lesokrava (snad jelen?)
květen 08, 2008 12:21
vím akorát, že maďarsky včela : alena puntíkovaná
se řekne "sereméd" a vosa "némsereméd" - ale s osobzukoou a lesokravou jsemse ještě nesetkala
květen 08, 2008 12:22
no, já zase znám drevokocúr, : Eva
jen ve významu hoblík na dřevo smilies/cheesy.gif
květen 08, 2008 12:41
no to máš pravdu : alena puntíkovaná
náš děda říkal hoblíku kocour
květen 08, 2008 12:51
jéje - tak počkejte, přátelé - a eslipa víte, co znamená: : d@niela
vegetbedna
tuhoškemping
čumizfusaku
čumizgumy
fakanfároš
naomakmekki
adioembryo
nemako
jakomako
omako
čumako
mako
makojakopako
trinitivriti
hádrošmátra
kuleváloš
uštvánléty
neseremed agresor

no nic, berte to jako domácí úkol... smilies/grin.gif
květen 08, 2008 14:25
To je tedy primová "maďarština":-)))) : Eva
vegetbedna by mohl být byt v paneláku, tuhoškemping je jasnej hřbitov, čumizfusaku bude mimino, fakanfároš je dětský kočárek, adioembryo bude interupce, nemako je lenoch, jakomako je pitomec, makojakopako je bláznivej dříč, hádrošmátra je prachovka, uštvánléty je důchodce a ostatní netuším vůbec smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
květen 08, 2008 14:38
já znám ještě : alena puntíkovaná
úštvánléty -úderník, a papalášhangár - parlament
květen 08, 2008 14:39
teda kecám : alena puntíkovaná
uštvánléty je důchodce. úderník je Uštván Eštěházi
květen 08, 2008 14:40
hahahaha : d@niela
Evičko - něco dobře, něco za pět :-))

takže: vegetbedna - ses netrefila
nemako - dtto
jakomako - taky ne
ani makojakopako... ale seš "poblíž"
no, a hádrošmátra - taky neee

ostatní jo :-))))))
květen 08, 2008 14:41
Tak to vidíš, Daní, : Eva
taky nejsem žádnej Maďar smilies/grin.gif Ale hádrošmátra by mohla být ještě uklízečka a kuleváloš postel nebo gauč, ale na ty ostatní si budu muset počkat smilies/grin.gif
květen 08, 2008 14:52
jo a neseremed agresor je určitě čmelák, ne? : Eva
smilies/grin.gif
květen 08, 2008 14:54
nebo vosa : Eva
smilies/grin.gif.
květen 08, 2008 14:59
ok tak prozradím... : d@niela
vegetbedna - rakev
tuhoškemping - hřbitov
čumizfusaku - mimi
čumizgumy - potápěč
fakanfároš - kočárek
naomakmekki - impotent
adioembryo - interrupce
nemako - ředitel
jakomako - zástupce ředitele
omako - sekretářka
čumako - vrátný
mako - mistr
makojakopako - dělník
trinitivriti - kalhotky tanga
hádrošmátra - uklizečka
kuleváloš - poslanec
uštvánléty - penzista
neseremed agresor - sršeň

:-)))

květen 08, 2008 15:25
Ty kokso!! : Sipik
Tak to som sa uz davno tak dobre nezabavila!!! To je dobreeeeee smilies/grin.gif smilies/grin.gif Idem si to vsetko precitat este raz. Sa mi vidi, ze musim zacat rozposielat link, na svete je malo smiechu... Este ze som sama doma, by ma poslali na liecenie, ze sa tu chechcem nad notebookom.

... Danielka este si zabudla na: do tankoch na Budapest... smilies/wink.gif
květen 08, 2008 17:12
ľudkovia!! : Sipik
Kde tá žena chodí na také fotky?? moje nervy, asi to ozaj bude drevokocúr.
květen 08, 2008 17:17
sipíčku : alena puntíkovaná
co je to teda ta osobzuka a lesokrava????? smilies/cheesy.gif
květen 08, 2008 18:26
netusim : Sipik
Musime pockat ci nam to prezradi Janek, sa mi vidi ze dako poslabsie ovladam materinsky jazyk smilies/angry.gif
květen 08, 2008 18:38
ani vychodniarsky... : Sipik
Drevokocur nie je ani vychodniarcina, ale ked sme uz pri tom, aj diakritiku si zapnem : kto viete, čo je to žimnygris ??
květen 08, 2008 22:23
to teda : alena puntíkovaná
fakt nevím, řekla bych, že polski zimní krupice - ale to určitě není
květen 08, 2008 22:27
... : mamča
lesokrava bude nejspíš jelen nebo laň. osobzuka by mohla být vosa, ne ?
Neséremed turbo je čmelák
papalášfárum je vládní vozidlo
ale žimnygris mě fakt nenapadá. Co takhle zimní pastva nebo ozimy ? smilies/wink.gif
květen 09, 2008 08:54
alenka takmer... : Sipik
také jednoduché smilies/cheesy.gif žimnygris je studená krupicová kaša.To vychodniari lubia
květen 09, 2008 11:30
fakt???? : alena puntíkovaná
totiž německy Griess je krupice, nebo taky krupička... smilies/cheesy.gif
květen 09, 2008 13:51
ježišmarjááá : alena puntíkovaná
Polsky!!! te´d koukám, co jsem tot am napsala
květen 09, 2008 13:52
... : bb
no co, napsalas to po polski, že :-)
květen 09, 2008 17:00
nojo : alena puntíkovaná
Slovan všude bratry má smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
květen 09, 2008 20:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]