O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VYMŘOU ČEŠI? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 duben 2008

Přistěhovalectví patří mezi velmi palčivá témata a České republice se nevyhne - nad ní totiž visí jako Damoklův meč číslo 1,4 - tolik dětí se narodí průměrné české matce. Není těžké spočítat, kolik Čechů bude žít v České republice za 20 let, nezmění-li se tato hodnota - a jediné možné řešení je většině lidí známé, leč nikomu se do něj moc nechce. Tím řešením je imigrace cizinců.

 

 

 

 

 

     Ze zkušeností mnoha zemí západní Evropy víme, jak se takový proces může snadno zvrtnout a proto přistěhovalce musíme vybírat obezřetně. Přeci jen očekáváme, že by se jednou měli stát našimi občany. Stejně, jako platí, že "příbuzné si nevybíráme, ale manželku ano", platí i tvrzení, že si nemůžeme vybrat dosavadní spoluobčany, ale ty nové ano.

 

     Kdo by potom byl ten ideální přistěhovalec? Myslím, že se s laskavým čtenářem asi shodnu na tom, když předem z tohoto okruhu vyloučím jakékoliv muslimy případně lidi ze společensky málo vyvinutých zemí. První možností jsou lidé z jihovýchodní Asie, tedy Vietnamci, Thajci, Číňané či Khmerové. Ačkoliv je pro mnoho našich spoluobčanů problém si to připustit, tito lidé sem nebudou chtít věčně - doby, kdy byly jmenované země chudé, jsou tytam a Vietnam, Thajsko, Čína i Kambodža bohatnou tak rychle, že nebude trvat dlouho, a imigrací do ČR by si tamní občané spíše pohoršili.

 

     Další možností je Ukrajina a Bělorusko. Bělorusko je na poměry zemí SNS poměrně bohatou zemí, která ekonomicky rozhodně nestrádá, ale tamní politické poměry jsou natolik tvrdé a diktatura natolik ostrá vůči všem, kteří by se nechtěli poddat, hrozí vězení nebo "zmizení". O lidi z Běloruska bychom měli mít zájem, protože Bělorusové jsou národ nám blízký, neruský (navzdory svému jménu - příbuzní jsou spíše Polákům i jejich jazyk je bližší polštině, nežli ruštině) a žijí tam lidé, kteří by byli schopni naši republiku obohatit. Co se týče Ukrajiny, ta by mohla být "zásobou potřebných imigrantů" ještě delší dobu, nicméně i tam se podmínky mění a hlavně Ukrajinci většinou nemají zájem o usazování se v ČR natrvalo - nejčastější model ukrajinské emigrace je stejný, jako u současné emigrace polské - tedy vycestovat na Západ, tam několik let pracovat a šetřit, co se dá, a zase se vrátit.

 

     Když se na to tak dívám, tak už by bylo pomalu lepší dotovat a propagovat českou "produkci dětí", aby bylo dost těch, kteří budou "silným ročníkům" ze 70. let platit důchod, až se v něm tito ocitnou. Jenže existuje ještě jedna možnost. V blízkém sousedství České republiky žije mnoho lidí, kteří mají zájem na tom se do Čech přesídlit a v Čechách žít, kulturně nám jsou velmi blízcí - a se kterými máme, koneckonců, relativně dobré zkušenosti (pokud se zrovna neptáme Jiráska či Masaryka, ale spíše radši Pekaře).

 

     Mám na mysli sudetské Němce. Jaký problém pro Českou republiku by bylo omluvit se za odsun a poskytnout dotaci na pozemky v České republice? Potomků sudetských Němců, kteří by o návratu mohli uvažovat, může být něco okolo tří milionů, což je dostatečné množství na to, aby "riziko vymírání" bylo alespoň na nějakou dobu zažehnáno. Tato možnost by byla zároveň prospěšná pro obě strany, jak pro českou, tak německou - Češi by neměli problém s ekonomikou a získali by "know-how" z Německa, které nás i před dvěma sty lety vyšvihlo mezi nejbohatší evropské země - a Němci by získali záruku, že budou žít v zemi bez nekontrolovatelných mas většinou nepřizpůsobivých Turků a bez rizika, že jejich děti a vnuci budou muset pětkrát denně padat s hlavou k zemi. Což také nezní špatně, že.

 

     Obávám se, že Češi si musejí vybrat, kterou xenofobii zahodí, jestli protiislámskou nebo protiněmeckou, protože jedna z těchto skupin do Čech jednou přijít bude muset. A troufám si tvrdit, že zahodí-li xenofobii protiněmeckou, vydrží Čechy mnohem déle české, než pokud zahodí xenofobii protiislámskou, jak nám radí naši multikulturalisté. Ona totiž podle mého názoru není xenofobie jako xenofobie - ta protiněmecká je hloupost, ta protiislámská je pud sebezáchovy.

 

 

 

(z netu, zaslal Gregory)´

 

 

 

Komentáře (24)add feed
Vymřou - nevymřou.... : NČ
Mně by stačilo, kdyby vychcíplo pár šmejdů v mym okolí.
duben 28, 2008 06:29
NC, : Ceskymo-bez prihlaseni
slava Siskovu!!! smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
duben 28, 2008 07:14
Samozřejmě mi je bližší Němec než islamista, : Myška
ale rozhodně se nemáme proč omlouvat. Odsun byl přirozeným důsledkem války, tedy toho, co se na nás dopustili Němci - nacisti. Omluvili se Němci odsunutým Čechům z pohraničí? Myslím že ne, ale i kdyby ano, stačí omluva? Můj dědeček byl českým policajtem ve Frývaldově, dnešním Jeseníku. Po obsazení prchal se svou ženou, s mojí babičkou, která byla ve vysokém stupni těhotenství. Na cestu si mohli vzít jen pár věcí, a nebýt toho, že pocházeli z Brna, kde u příbuzných našli azyl, kdoví, kde by skončili. A jak to bylo dál? Dědeček byl zatčen, tak jak řada dalších českých policajtů, vězněn, naštěstí přežil, a vrátil se k rodině. To je jen jeden z mnoha osudů, řekla bych, že těch šťastnějších. Takže za mě - omluva NE, dotace na cokoliv NE.
duben 28, 2008 07:40
Omlouvat se rozhodně ne. : ivanka
A ostatně Němci mají taky svých přistěhovalců, kteří jsou ne zrovna "přizpůsobiví" dost.
Stejně jako Francouzi.
Taky ale nechci "pětkrát denně padat s hlavou k zemi".
duben 28, 2008 09:00
Omluvit se za odsun? : alena puntíkovaná
Já nuikoho neodsunula...narodila jsem se až po válce - a taky se nepamatuju, že by se někdy někdo omlouval "sudetským " Čechům, kteří byli vyhnáni jako první. A pak, obsadili jsme snad my - krátce po odsunu německé pohranicí a posléze celé Německo? Dělali jsme si snad někdy nároky na německé území a měli jsme snad v plánu vystěhovat Němcoe na Sibiř - nemluvě už o lágrech a o popravách atd. A taky se nepamatuju, že by se za to kdy Němci komukoli omlouvali - "Wir sind alle Leute" říkali. No když lidi tak lidi. Nakonec ve srovnání s ostatními národy včetně nás se jim stalo kulový. Dneska jsou v pohodě v Německu a nikterak nestrádají. Jo, strádali po válce - ale byla to války, kterou oni sami chtěli - že dopadla jinak než chtěli? Takový je osud. Mohli se poučit z dějin.A dneska by opět chtěli "domů" - kam domů, sakra, vždyť už doma jsou. Nebo zas má germánská rasa nezadatelné právo na prostor? Já nechápu, jak jim na to pořád všichni můžete skákat? Ti co se tu narodili, tak jsou už nad hrobem - naší mámě bylo - když museli utéct z Ústí jen osm. Už je pět let mrtvá, tak kolikpak asi může být těm, co se tu skutečně narodili. Ty ostatní vede nenakrkanost a naděje, že přijdou zdarma k pozemkům, se kterými se bude moci pěkně kšeftovat. Moje kamarádka kdysi dávno koupila býv. školu v jedné vesnici poblíž Karlových Varů.bYLA TO PŮVODNĚ DVOUTŘÍDKA postavená za první republiky - (tedy Česká škola). Nějaký čas tam paky bydleli romové, kteří z ní udělali ruinu.Kamarádka a její rodina tam celá léta jezdili a tvrdě pracovali až se jim z býv. školy podařilo udělat obyvatelný domek, kde trávili dovolené, víkendy a tak. Nio a čas oponou trhnul, ta železná padla a jedníé krásné slunné neděle vdupal do kamarádčiny kuchyně německý pár - evidetně o dost mladší než ona a hulákal, že tenhle barák se jim líbí a ten, že voni si zaberou - "Es kommt der Tag". Takže omluvou - a jak říkám - skutečně není za co - to začně a všichni víme, jak to skončí. Nakonec, vždyť jim nikdo nebrání, aby přijeli a odleji kdy chtějí - jsme v jednotné Evropě. Tak mě napadá - jestlipak si Němci kdy dovolili tohleto třeba v Polsku, Belgii nebo ve Francii? To by byl takový rachot, že by o tom zajisté psali všechny světové noviny.
duben 28, 2008 09:32
Souhlas s Alenou. : mamča
Ten, kdo se tu usídlit chtěl, už tu dávno je, i když třeba jako tichý společník. Němci skoupili náš lukrativní průmysl, lázně (např. Kyselka), kaolinové doly, sklárny...za hubičku. Nemuseli ani vymýšlet novou válku, a dostali nás ekonomicky.
Asi budu vůči Němcům vždycky ostražitá, i když ta současné generace, co se narodila po válce, za to nemůže. Měli jsme v pohraničí taky příbuzenstvo, bohužel odsun a válku nikdo z nich nepřežil.

Češi hned tak nevymřou, jen budou o poznání snědší. (Při posledním sčítání lidu se k romské národnosti přihlásilo jen pár lidí). Stát by měl podpořit pracující "Husákovy děti", aby měli možnost mít děti. Jak to kdysi zmáknul Husák ? Snadný přístup k bydlení, novomanželské půjčky, školky, jesle,...a jistota zaměstnání.
duben 28, 2008 09:53
nojo : alena puntíkovaná
školky a jesle byly zrušeny a jejich budovy zašmeleny - hádejte kým - státem! Fakt je, že stát by měl v tom případě podporovat to, aby si rodina mohla dovolit to, aby matka mohla zůstat s dětmi alespoň do čtyř let doma - no jo, ale to by tam nesměli sedět lidi, který už děti jakživo mít nebudou a pokud ano, mají tolik, aby si mohli dovolit platit chůvu.A po nich potopa..zbytek národa je nezajímá.
duben 28, 2008 10:08
... : Minnie
...inteligentní, tolerantní a ani trochu nacionalistický článeček... smilies/grin.gif
duben 28, 2008 10:20
No Minnie : alena puntíkovaná
zřejmě fakt nevíš, jak takový nacionalismus vypadá ve skutečnosti
duben 28, 2008 10:35
Němci tu už byli - a neosvědčilo se to. : Jarda
Němci byli hosté, kteří se stali pány našeho domu - a z nás si udělali jen posluhu.
A v plánu nakonec měli nás úplně vymazat: 1/3 vybít, 1/3 vysídlit, 1/3 poněmčit.
Nezbylo než se jich zbavit.
Je dobře, že jsou pryč.
Soužití s nimi nefungovalo v minulosti a nefungovalo by ani v budoucnosti.

duben 28, 2008 11:12
dost formulaci : Manul
v tom clanku se mi nelibi. Odmitnout jakekoliv muslimy? Proc? A lidi z mene vyspelych zemi? Co je to mene vyspela zeme? Codila jsem do kurzu s sikovnym a chytrym klukem z Rwandy, ktery tady studuje na technice. Znam holky z Iranu, obe moc fajn a rozhodne nenakazene jakymkoliv fundamentalismem. Mam pocit, ze tohle jsou trochu zbytecne uvahy. Co se tyka pocetne generace ze 70 let tak ta zrovna plodi sve zivitele v duchodu. Stehovani a zanikani narodu nebylo nikdy vyjimecne. Myslim, ze my sami si musime udrzet svoji kulturu a jazyk, protoze to je vlastne to jedine, co nas od ostatnich odlisuje. A pokud si dame trochu pozor, tak to neni tak tezke. Me osobne vic trapi nedavne vyhubeni delfinovce cinskeho, nez v dlouhodobem horizontu pravdepodobny ale jinak velmi pofiderni zanik Cechu.
Mimochodem si myslim, ze Nemecko se po valce omluvilo. To, co se delo v ceskem pohranici po skonceni vylky je sice do jiste miry pochopitelne, ale omluva by za to mela nasledovat (nevim, v jake je ted fazi). Navic mam pocit, ze z Cechu setoho nejvic ucastnili stejne ti, co meli jen par mesicu pred tim lehce kolaboranske sklony...
duben 28, 2008 13:42
Já budu mít zas podivnej pohled na „problém vymírání“, protože nic takového jako problém nevidím. : toulavej
Potřeboval bych totiž vysvětlit, proč se musí národ pořád donekonečna zvětšovat. Proč by jako normální nemohlo být, že někdy se společnost rozrůstá, někdy zmenšuje. Takový cyklus, jakých je v přírodě mnoho. Tahle planeta se také neustále nezvětšuje, má stále stejný povrch. Filosofie neustálého růstu a postupného vytěžení všech surovin mně nepřipadá vůbec moudrá. Podpora porodnosti je velmi krátkozraká. Čím více lidí, tím méně místa pro všechny, tím větší spotřeba zdrojů, energie. Myšlenka, že musím sehnat stále víc a víc lidí, kteří mě budou živit, až budu v důchodu, abych se měl dobře, je trvale neudržitelná. To je princip LETADLA. Nezdá se mně, že by u nás bylo málo lidí, abychom museli další LÁKAT. Pokud se sem chtějí cizinci nastěhovat, žít tu a budou dodržovat naše zákony a zvyky, proč ne. Každý ať si žije kde chce, když ho tamější společnost přijme. Ale lákat sem cizince je nerozum. Možná si někdo myslí, že je u nás málo pracovní síly. Ale vždyť je tu několik stovek tisíc nezaměstnaných . . .
A pokud se jedná o Němce, ty sem lákat nemusíme, už tu jsou - v západním pohraničí vesele farmaří na jinak neobdělávaných polích. Ti, co je pro ně výhodné tu pobývat, tu žijí. Pro většinu je pobyt nevýhodný, proto bychom je lákali zbytečně. Normální je jít za lepším, pro ně to u nás lepší není . . .
duben 28, 2008 16:00
Taky nemám pocit, že by na můj důchod neměl kdo dělat : alena puntíkovaná
vydělávám si na něj sama - platím totiž ze svého platu takové daně, že můj důchod hladce pokryjí.
duben 28, 2008 16:38
Co by Češi vymírali? : Béda Traktorista
Dyk máme ten bejby bůůům. Co se podíváš, vidíš maminu s kočárkem nebo těhotnou ženskou. Ovšem ten článek se mi vůbec nelíbí. Připadá mi dost jednostranně zaujatej a vyhraněnej. Kdopak asi Gregoříčkovi šlápl na kuří oko?
duben 28, 2008 18:24
... : Minnie
Nikdo, zkopíroval to z jednoho hloupého blogu... http://www.nekorektne.com/2007/09/demografie-jak-jsme-na-tom-s-imigrac.html
duben 28, 2008 20:51
Taky : Aknela.
moc nechápu tyhle nářky nad vymíráním čechů. Vzhledem k tomu, že počet obyvatel téhle planety je už skoro jedno století nad svůj kapacitní limit, tak jestli tuhle expanzi nezastavíme, tak stejně nebudeme za pár generací mít co jíst, všechny nás tahle modrá koule prostě neuživí. V tomhle kontextu mi článek přijde úplně mimo.
duben 29, 2008 05:43
No, tak : ježibabka
vymřou, a co?
duben 29, 2008 08:49
A nechcete se na to už vykašlat? : Sinix
Tohleto dloubání se v minulosti. Přesně mi to připomíná takovéto: "...ale on mi rozšlápl bábovičku." Taková česká malost a věčná ublíženost už od Bílé hory. Nikoho jiného na světě už to nezajímá a kdyby se to tu pořád neomílalo, tak by to nerozebíralo ani těch pár rýpalů ze Süddeutsche Landsmanschaftu, jenom cítili příležitost - ostatně už dlouho jsem o nich neslyšel...

A s těmi Muslimy, je to něco podobného. Za prvé, stejně jako zdaleka ne všichni Němci byli nacisti, tak zdaleka ne všichni Musimové jsou teroristi. Odhaduje se, že z těch milionů Arabů jich je v teroristických organizacích asi 10 000.

Dále, to je zase to Evro-Panství. Kdo není jako my, je špatný, méněcenný, atd. Je to prostě jiná kultura, platí tam jiná společenská pravidla, ale kdo určuje, která jsou ta správná a která ta špatná? Kde je psáno, že naše evropská společenská pravidla musejí platit na celém světě? Ostatně, v čem jsme lepší? Tady se taky pro lásku Boží, pro pravdu, pro čistotu víry a bůhví pro co ještě vraždilo, znásilňovalo, upalovalo, jen to hvízdalo. A to ještě poměrně nedávno. V čem je Křesťanství lepší, než Islám? Lidé jsou všude stejní, všude jsou extremisti i slušní lidé. Tak nebuďme za až tak moc evroPanští.
duben 29, 2008 09:27
Česká malost?? : Myška
Negativní vztah ke svému národu si v českých zemích Němci vybudovali sami. Nejen útrapami druhé světové války, ale snahou o poněmčení, táhnoucí se od zmiňované Bílé hory jak nit až do moderní doby. Stačí si otevřít nějakou knihu o dějinách českých zemí.
Problém s muslimy není v tom, že by byli všichni teroristi, ale že předkládají své náboženství tak agresivně, že si vynucují tam, kde nejsou doma (už i v Německu, ve Francii, v každé zemi, kde je imigrantů s muslimskou vírou větší počet) dodržování svých náboženských zvyklostí na úkor domácí většiny (šátky na školách), problém je v jejich nechuti se přizpůsobit zvyklostem země, ve které chtějí žít, a očekávají, že Evropa se bude přizpůsobovat jim. Ale proč by měla? Když evropan bude chtít žít v muslimské zemi, musí se sakra přizpůsobit, zvláště, jedná-li se o evropanku (šátek, zahalení, v podstatě podřadné postavení ženy,...). Tak proč to nevyžadovat i u nás?
Nejde o to, co je lepší nebo horší, to závisí na úhlu pohledu, jde o to, že když nejsem někde doma, tak se musím přizpůsobit já.
duben 29, 2008 10:04
Myško, tak - proti svému zvyku - ještě jednou, a naposled. : Sinix
Přečti si můj článek ještě jednou: Ano, ty věci se děly, to nikdo nepopírá; ale v minulosti. Ale svět a život jdou dál. Já jenom píši, ať se už udělá ta příslovečná tlustá čára, řekne se co bylo, bylo a jde se dál. Tak jako to udělaly jiné státy. Nebo tě teď někdo poněmčuje?? Mě tedy ne.

A s těmi muslimy, co předkládají své náboženství agresivně. A my ne? Podívej se mj. na křesťanské mise v Africe, v jižní Americe, atd. Ohledně Francie; není mi známo, že by tam muslimové nutili někoho z místní, aby se zahaloval. Pokud vím, tak tam ty šátky nosí jenom muslimky. A proč by nemohly? Proč by nemohli ve svých komunitách dodržovat své tradice, když chtějí? Znal jsem několik Arabů i muslimů (někteří byli i Češi, kteří se dali na Islám) a nikdo mě nenutil, aby byl muslim.

Takže naposled, trochu tolerance k cizím kulturám - jsou úplně stejně dobré i špatné jako ta naše. Howgh!
duben 29, 2008 10:19
Neponěmčuje mě nikdo - : Myška
ale co když jenom proto, že nemůže? A nemůže proto, že žiju v národním státě, ve státě, kde je jeden úřední jazyk, a to čeština.
Sinixi, nejsem proti, aby si tu Němci zakupovali nemovitosti (ti, kteří chtěli, už dávno nemovitosti v ČR vlastní, třeba zakoupené přes prostředníka), jsem proti omluvě za odsun po válce a jsem proti poskytnutí dotací.
A možná je to xenofobní, ale jsem proti tomu, abychom do země zvali programově muslimy. Stačí nám naše vlastní problémy s jinou nepřizpůsobivou komunitou, která též přišla nezvána. Proč tu asi sílí nacionální hnutí? Kdyby se tu každý choval dle zvyklostí našeho národa, nebo aspoň slušně, nebude mezi lidmi bujet rasismus. Ale je těžké nebýt rasista, když se dnes a denně potkáváš s pozitivní diskriminací lidí, kteří nikdy nepracovali, provacovat nebudou a nechtějí, jen kradou a rodí další nefachčenka a poživatele sociálních dávek, a my si je platíme za svých daní.
duben 29, 2008 10:56
Kdyz von ty nemce nejak nikdo nema rad... : Ceskymo
italove, spanele, cesi, francouzi (ty je primo nesnasej), zkratka kdekoliv jsem byla a snazila se domluvit tehdy jeste nemcinou, vsichni byli hluchy a slepy. Az kdyz jsem zacla nadavat cesky, najednou mi vsichni rozumneli (nemecky). Pak mi vysvetlovali, ze nemci se ve vsech zemich chovaji jak barbari, tak proto. Dokonce i muj muz, naprosto nezatizenej nejakyma narodnostnima problemama, je nemel nic moc v lasce...
No a muslimove? Mam pocit, ze je to dost umele vyvolana (a udrzovana) nenavist. Tedy ne, ze bych se chtela stat jednou z nich, to by me nejspis brzo upalili, ale dokud nevnucujou svoje nabozenstvi jinejm, tak proc by ho nemohli mit? Vzdyt na druhou stranu je pro ne rodina na prvnim miste, svoje deti vychovavaj a vzdelavaj, pracujou - nevidim tam prilis velkej problem...
duben 29, 2008 19:23
já se párkrát v Americe potkal s Rusama a ti se chovali jako Němci v Evropě, : toulavej
jakoby tu Ameriku už obsadili. Jednou v Death Valley na mě začal jeden mluvit rusky abych mu uhnul ze záběru, jakoby věděl, že mu budu rozumět. Jenže, já mluvil jen těch pár anglických slov, co umím a mezi nima je to hlavní - NEROZUMÍM :-), ale on pořád jen rusky. Byl to nepřizpůsobivej blbec, tak jsem nakonec uhnul. Copak já tam mluvím česky ?, když mně nikdo nerozumí ? - nemluvím. Snažím se anglicky, když musím.
duben 30, 2008 09:12
V přístavu vedle sebe kotví dvě lodi : alena puntíkovaná
jedna ruská jedna americká. Ruský námořník volá na toho amerického "Du ju spík ingliš?" -"Yeah" odvětí amerričan. "Tak běrí vjerjovku". (Chytej lano -pro neznalce ruštinyx). a amerikán nic. "EEEEJ" volá znovu Rus "důjů spík ingliš?" "Yeah" odpovídá opět Amík. "ak běrí vjerjovku!" a Američan zas nic. Tak rusák znovu "Eeej, duju spík ingliš??" "Damn yeah" zařve už naštvanej Amerikán. "Tak pačemú ,ty krůglyj durak, něběrjoš vjerjovku??!"dí Rus.
duben 30, 2008 19:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]