O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JE RADOST BYDLET V ČINŽÁKU PDF Tisk E-mail
Úterý, 25 duben 2023
Přejít na obsah
JE RADOST BYDLET V ČINŽÁKU
Strana 2
Než jsme se do našeho domu s manželem nastěhovali, bydlela jsem s rodiči v tříposchoďovém paneláku úplně v posledním patře. Maminkou jsme byly se sestrou cepovány k tomu, že na balkóně se musíme chovat slušně, abychom neobtěžovaly sousedy. Např. v létě jsme si nesměly nikdy dát nafukovací bazén na balkón, co kdybychom někomu něco pod námi pocákaly vodou?! Nyní bydlíme už 40 let s manželem v pětiposchoďovém domě, náš byt je ve druhém poschodí. Za těch plno let jsem nasbírala spoustu zkušeností z toho, co znamená, mít nad sebou tři rodiny.

 

 

Když jsem byla těhotná, nakoupila jsem si výbavičku pro miminko, vyprala jsem ji a zcela bezelstně jsem ji pověsila na balkón. Při sbírání prádla jsem zjistila, že u nejdražší košilky mám za límcem propálenou díru od cigarety. Pod balkónem byla spousta špačků od cigaret. Samozřejmě, jsem nikdy nezjistila, kdo to má na svědomí.

 

Na balkóně mám šňůry na prádlo, a protože manžel je elektrotechnik, tak ty šňůry na prádlo jsou vlastně dráty potažené umělohmotnou bužírkou – elektrické kabely.  Když jsem porodila,  usoudila jsem, že si dám na balkón starší kočárek a do něj budu po obědě dávat spávat na vzduch miminko. Dělaly to tak všechny matky z domu.  Netušila jsem, že tím usiluji svému miminku o život.

 

 

Jedno krásné letní odpoledne jsem dala miminko na balkón do kočárku,  ještě jsem kočárek nasměrovala do stínu, aby se miminko nespálilo a nebylo mu horko.

Nenapadlo mě vystrčit hlavu z balkónu a zkontrolovat, co dělají naši inteligentní sousedé přes jedno patro nad námi.  Miminko si pěkně leželo v kočárku, já jsem umývala nádobí a najednou se ozvala strašná rána na balkóně.

 

Vyběhnu na balkón a vidím, že kočárek je plný hlíny, moje šňůry na prádlo z elektrických kabelů jsou všechny čtyři roztržené a pod balkónem je rozlomený velký truhlík na balkónové květiny. Inteligentní sousedé totiž položili truhlík plný hlíny a květin na zábradlí a nijak ho neupevnili a jejich „fakani“ ho srazili dolů...

 

Truhlík spadl na naše zábradlí a naštěstí se odrazil a padal ven z balkónu. Kdyby se odrazil tak, že by padal dovnitř balkónu, bylo by moje miminko asi mrtvé. Okamžitě jsem na sousedy letěla, ale nedočkala jsem se omluvy. Bylo mi řečeno, že s takovými nehodami mám počítat a nemám dávat dítě na balkón.

 

 

Titéž sousedi pravidelně, když jsem dala sušit plínky, vyprali montérky, nevyždímali je a dali je na balkón, takže jsem za chvíli měla plínky polité modrou vodou a musela jsem je znovu prát. Já když např. dávám sušit na balkón nevyždímané záclony, tak si nejprve zjistím, jestli pod námi nevisí prádlo. V tom případě bych si nedovolila kapající prádlo pověsit.

 

Naštěstí se tito sousedé již odstěhovali.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]