O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CIBULIČKA SLADKÁ, MÁ PANENKA HLADKÁ PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 březen 2023
Zázračná moc cibule je lidmi pěstována již přes 7 000 let. Cibule kuchyňská, nazývaná také zahradní a obecná, je rostlinou z rodu Allium, kam patří například i česnek, pažitka a pór. Pravděpodobně jste slyšeli, že je používána k léčbě mnoha různých onemocnění. Cibule patří do čeledi Aillium a má vysoký obsah síry a flavonoidů. To je důvod, proč je schopna poskytnout tak silné antiseptické a antibiotické účinky. Což je také super pro diabetiky, kterým pomáhá snížit hladinu cukru v krvi. Šťáva z cibule je užitečná i v případě, že máte respirační problémy, jedná se totiž i o přírodní expektorans. Cibuli využijete i při problémech srdce, artritidy a vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Je vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s chronickým zvracením. Prostě – cibule je zázračná!


 

 Eat Onions and Boost Testosterone - YouTube

 

 

Tady máte pár rad, jak ji používat – a na co konkrétně:

 

·         Kolika – už slavný kmen Cherokee vytvořil recept, který pomáhá kojencům s kolikou. Vezměte malé množství žluté cibule, nakrájejte ji a povařte ve vodě. Počkejte, až vše vystydne a podávejte miminku jednu čajovou lžičku. Uvidíte, že během hodinky bude po problému.

·         Těžko na hrudi – vložte jednu cibuli do misky a přidejte kokosový olej. Vše rozdrťte a vytvořte pastu. Směs rozetřete na hrudi. Nechte působit podle potřeby.

·         Ušní infekce a bolest ucha – vezměte jednu cibuli, nakrájejte a vložte do tenké ponožky. Poté udělejte uzel na ponožce, aby cibule nemohla vypadnout. Položte ponožku na horní část postiženého ucha a připevněte pomocí obvazu, klobouku či čepice. Nechte působit do té doby, než bolest odezní.

·         Kašel – použijte velkou cibuli, kterou oloupete a nakrájíte na dvě stejné části. Vezměte dvě polévkové lžíce hnědého cukru a na každou polovinu cibule nasypte jednu lžíci cukru. Nechte působit jednu hodinu. Poté cibuli konzumujte. Tento lék by měl být aplikován dvakrát denně až do vymizení kašle.

·         Oděrky a rány – cibule má průhlednou fólii, která je výborná na pokrytí pokožky. Tento film zabrání ihned krvácení. Kromě toho také poskytuje antiseptické účinky.

·         Horečka – nakrájejte jednu cibuli na velmi tenké plátky. Potřete dolní část nohou kokosovým olejem a jemně masírujte. Poté přiložte cibuli na klenbu nohy a vše zabalte. Postup můžete opakovat i v noci. Opět potřete nohy olejem a přidejte cibuli na klenbu nohy a nasaďte si ponožku.

·         Čistý vzduch – rozmístěte po svém bytě kousky cibule pro lepší a čistší vzduch. Cibule zároveň zabrání šíření bakterií a virů.

·         Zvracení – Z jedné žluté nebo bílé cibule vymačkejte šťávu. Připravte si šálek čaje s mátou peprnou a počkejte, až vychladne. Konzumujte dvě čajové lžičky cibulové šťávy a 5 minut vyčkejte. Poté si dejte dvě čajové lžičky mátového čaje. Celý postup opakujte ještě jednou. Následně si dejte 5-10 minut pauzu a vypijte cibulovou šťávu. Postup opakujte do té doby, než pocítíte úlevu. Tento lék využijte jako prevenci zvracení. Než účinky cibule zaberou, trvá to zhruba dvacet minut. Poté by se měla dostavit úleva.

 

 

Několik dalších způsobů, jak můžete využít cibuli:

 

·         Rozřízněte cibuli na polovinu a potřete se jí na kůži. Ochráníte se tak před hmyzem.

·         Vymačkejte šťávu z cibule a jemně ji vetřete do pokožky hlavy. Podpoříte tak růst vlasů.

·         Cibulová šťáva ochrání váš šatník před moly.

·         Uvařte cibulovou šťávu a vložte ji do rozprašovače na květiny. Během zimního období postříkejte vaše rostliny k ochraně před nežádoucími škůdci.

·         Nakrájejte cibuli na plátky a potřete všechny kovové věci, které chcete ochránit před korozí.

·         Cibule je skvělá na leštění skla a mědi.

·         Nakrájejte cibuli a masírujte pokožku. Účinné látky chrání proti předčasnému stárnutí.

 

 

ZAJÍMAVOSTI O CIBULI:

 

·         Bílá cibule poskytuje nejméně flavonoidů, konkrétně 12krát méně než žlutá cibule. Flavonoidy (barviva) příznivě ovlivňují lidské zdraví a to hned v několika směrech.

·         Červená cibule pak obsahuje i anthokyany, červené pigmenty, které mají ještě větší antioxidační schopnosti.

·         Proto se za nejzdravější považuje právě cibule červená, poté žlutá a jako poslední ta bílá.

 

 

Onions: Health benefits, health risks & nutrition facts | Live Science  

 

 

 

Červená cibule
100 g1

Žlutá cibule
100 g2

Bílá cibule
100 g3

Voda

88,6 g

90,1 g

91,3 g

Energetická hodnota

44 kcal

38 kcal

36 kcal

Bílkoviny

0,94 g

0,83 g

0,89 g

Tuky

0,1 g

0,05 g

0,13 g

Sacharidy

9,93 g

8,61 g

7,68 g

Vláknina

3,97 g

2,71 g

1,2 g

Cukry

5,76 g

5,82 g

5,76 g

Vápník

17 mg

15 mg

21 mg

Hořčík

11,4 mg

9 mg

9,3 mg

Fosfor

41 mg

34 mg

29 mg

 

 

 

·                     V Egyptě byla cibule považována za symbol věčného života, proto se její vyobrazení objevuje na stěnách pyramid a hrobek. Pro své „magické“ schopnosti se také stala součástí mumifikace a pohřebních obřadů, jak dokazuje mumie faraona Ramesse IV., u které byly nalezeny zbytky cibule v očních důlcích.

 

 

Onions bring tears to Maharashtra farmer who earns just Rs 13 after selling  over 1.1 ton- The New Indian Express

 

 

·                     Nalezené historické spisy potvrzují, že římská kultura používala cibuli denně a to v takové míře, že konkrétně v Pompejích, byly vystavěny celé velké zahrady určené pro její pěstování. Používala se k léčbě zraku, oparů a zánětu dásní. Gladiátoři pak využívali cibulovou mast pro posílení svalů a kůže před zápasy.

 

·                     Thiosírany, které cibule obsahuje, však neumí zpracovat zvířecí metabolismus. Proto jsou všechny rostliny z rodu Allium toxické pro psy a kočky, a to jak v syrové, tak ve vařené či sušené formě. U zvířat může požití cibule způsobit poškození červených krvinek nebo vážné poškození trávicího traktu a ledvin, což může vést k celkovému kolapsu a následné smrti.  

 

 

 

Využijte i vy její sílu a dopřejte si dary,

které příroda nabízí.

 

Z bezedných útrob internetových

pro vás vyhrabala

 

d@niela

 

 


Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Konečně je mi jasný,proč je teď cibule tak drahá.
Jaro je čas na očistu organizmu. Protože se zásadně vyhýbám bobulím předepsaným lékařem, u kterých se pak ukáže, že mají negativní vedlejší účinky, dávám přednost přípravkům z přírody. Pokud máte vysoký cholesterol, tak existuje skvělý recept. Menší cibule, hlavička česneku a přibližně stejné množství zázvoru, oloupat, nakrájet a povařit ve dvou dcl vody. Nechat odstát a přecedit. Přidat polévkou lžíci kardamomu a znovu povařit. Pak už jenom osladit medem a do roztoku dát několik koleček bio citronu i s kůrou. Dokonce to ani není na chuť hnusný, jenom k tomu nesmíte čichat. A játra se budou radovat. Ještě jednodušší je olej z ostropestřece, ten se dá koupit, ale podle mne má hnusnou chuť.

březen 22, 2023 16:31
... : *deeres*
Roztok se skladuje v lednici a denně stačí 2 polévkové lžíce.
březen 22, 2023 16:32
... : doktor
Cibulenku zbožňuji a než jsem musel být pod dohledem diet,tak cibule musela být stále přítomná.
březen 24, 2023 13:42
... : Josef Kouba
Bez cibule si většina z nás neumí představit přípravu jídel. Třeba guláš bez cibule? Do skupiny cibulí patří i šalotka.
březen 25, 2023 14:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]