O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VY ASI ZNÁTE QUINOU, ŽE? PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 březen 2023
Quinoa černá - Nebaleno.euQuinoa je bezlepková pseudoobilovina, která se pěstuje pro svá jedlá semena. Je bohatým zdrojem bílkovin a jednou z mála potravin rostlinného původu, obsahující dostatečné množství všech devíti esenciálních aminokyselin. Navíc obsahuje velké množství vlákniny, hořčíku, vitamínů skupiny B, železa, draslíku, vápníku, mědi, fosforu, vitamínů E a celou řadu zdraví prospěšných antioxidantů. Tím patří mezi nejoblíbenější zdravé potraviny současnosti. Není geneticky modifikovanou plodiny a ve většině případů je pěstována organicky. A JÁ JI JEŠTĚ NEJEDLA...


 

Byla důležitou plodinou již v dobách Incké říše. Inkové ji nazývali „matkou všech obilovin“ a považovali za posvátnou. V jižní Americe ji konzumují tisíce let. Ale teprve nedávno se tato „super potravina“ začala těšit velké oblibě po celém světě. Dnes ji můžete koupit prakticky v každém větším obchodě s potravinami a dokonce si ji dát i v některých restauracích. Odborníci z americké vesmírné organizace NASA quinou považují za plodinu, která je vhodná i pro pěstování ve vesmíru.

 

 

This Is Why You Should Grow Quinoa

 

 

Quinoa je také bezlepkovou potravinou. Studie prokazují, že nahrazení průmyslově vyráběné rýžové, kukuřičné nebo bramborové mouky (což jsou bezlepkové náhražky určené pro lidi na této dietě) quinoou, podstatně zvyšuje přísun živin a antioxidantů ve stravě při současném zachování bezlepkové diety.

 

ZÁKLADNÍ RECEPT

 

Před přípravou quinoy je důležité dodržovat dvě hlavní zásady:

Quinou vždy před vařením propláchněte ve studené vodě. Tím jí zbavíte saponinů, což jsou látky hořké chuti. Po propláchnutí natočte novou studenou vodu a nechte ji v ní namočenou několik hodin před vařením, abyste se zbavili přebytečné kyseliny fytové, která zhoršuje vstřebávání některých živin a minerálů.

 

   
 
 
Následně je příprava quinoy již velice jednoduchá a zabere zhruba 15 - 20 minut.

 

Do hrnce dejte 240 ml vody a uveďte do varu. Přidejte 170 gramů syrové, vodou propláchnuté quinoy a trochu soli. Nechte vařit 15 – 20 minut.

Použijte jako přílohu namísto rýže nebo brambor. Pokud je quinoa správně uvařená, měla by mít lehkou, ořechovou chuť a být trochu křupavá na skus.

 

 

 

      OK, tak zítra si ji koupím a uvařím

 

d@niela :-)))

 

 

Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Já jí také nejedla a nejspíše ani nebudu. Zkusila jsem bulgur a ten nemusím. Zůstanu u brambor.
březen 08, 2023 05:07
... : Míša šíša
Já sežeru všechno (kromě jablek), jím quinou i ten bulgur, mám ráda kuskus, pohanku... ale dávám za pravdu deeres. Brambory jsou brambory a ty já miluju ze všeho nejvíc. A je zvláštní, že teď ve vyšším věku jsem upustila od všech těch hranolek, kroket, amerických brambor apod. a nejvíc si pochutnám na obyčejných uvařených bramborách maštěnných máslem. Anebo na bramborové kaši s osmaženou cibulkou. Ani k tomu nepotřebuju maso.
březen 08, 2023 06:35
... : Josef Kouba
Tak jsem si dnes ze zvědavosti Quinoa zakoupil. Celé 1 kg. Pokud to bude nejedlé na modřínu v zahradě na větvi je velké krmítko pro ptáky. Při rozhodování koupit ano, nebo ne, mě žena varovala.
březen 08, 2023 09:57
... : *deeres*
Už před mnoha lety jsem se setkala s názorem, že máme jíst to, co nám zde vyroste a co jsme konzumovali od dětství. Zdalo se mi to pěkně ujetý, jenže nakonec jsem zjistila, že zrovna já nejsem žádný degustační experimentátor a vždy dám přednost potravinám, na kterých jsem vyrostla.

březen 08, 2023 10:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
Další >
[CNW:Counter]