O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZMĚNA JE ŽIVOT - ALE JE TO VŽDY K LEPŠÍMU? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 leden 2023
Basne.net | Korektní i nekorektní básně, vtipné i pravdivé básničky,  sarkastické veršeŘíkalo se, že muž by měl zplodit syna, zasadit strom a postavit dům. Muž také vše určoval, vše rozhodoval. Pro ženy bylo dlouhé věky předurčeno manželství, děti a jejich výchova. Inu, tak kázal nám patriarchát… Změny nastaly. A nejen mezi muži a ženami, ale i všemi těmi "novými bytostmi". Většina se s tím dokáže vyrovnat a pokračuje dál. Občas sice jako někdo zcela jiný než před událostí, ale o to více připravený. Možná si také říkáte, proč se někteří lidé chovají tak, jak se chovají?

 

 

 

 

  • Přišly nové ideje v podobě cenzury politické korektnosti, vyvolávání historických vin, kácení pomníků, přejmenování obrazů, MeToo, genderové revoluce či relativizace a nepřeberného množství pohlaví.

 

  • Vážnou pomalou hrozbou může být i postupné zhoršování lidského genofondu, v důsledku toho, že dnes zachráníme většinu postižených dětí a umožníme jim dále šířit své geny. Je to jistě humánní a považujeme to za úspěch, ale je možné, že nám to jednou budoucí generace budou mít za zlé.

     

 

  • Jak se po staletích projeví jasný trend, že lidé s nižším IQ mají mnohem více dětí než ti s vyšším IQ? Co když pomalu, sotva znatelně v průběhu mnoha set let začne lidstvo ztrácet svoji zvídavost, schopnost a chuť učit se, nalézat a zkoumat stále nové a sdělovat si tyto poznatky? Být iniciativní a hledat nové cesty. Jeho žebříček hodnot se bude pomalu měnit, to, co je etické a humánní dnes, může být zcela jiné potom. Syn bude stále ještě jako otec, ale prapravnuk?

  • Určité posuny již můžeme pozorovat ve vztahu ke starým lidem. V historických společnostech byli stařešinové ctěni a váženi jako zdroj moudrosti a životní zkušenosti. Ale v dnešní dynamické společnosti, kdy znalosti zastarají již v průběhu desetiletí, se více než moudrost a zkušenosti cení přizpůsobivost, která charakterizuje spíše mladou generaci. Staří jsou pak chápáni spíše jako položka penzijního systému.

 

Ano, to je jen pár změn ...

Přitom všechno bude všem připadat tak normální, stabilní a správné.

 

d@niela

 


Komentáře (9)add feed
... : AnickaM
Dani, tak to je tedy tema! V tv jsem slysela, ze dnesek je nejdepresivnejsi den v roce. Tak to by tomuhle zamysleni odpovidalo.
leden 16, 2023 21:09
... : Jiri Bilina
Vono se nema nic prehanet.
Prehnany liberalismus nekterych prislusniku mladsich generaci je nekdy opravdu trochu moc.
Ale kdyz to srovnam s rasismem a ruznymi fobiemi nekterych prislusniku starsich generaci, fandim rozhodne tem mladym.
Mikin
leden 16, 2023 22:53
... : zuza
Nejhorší kombinace, starý Mikin který se vkrádá mezi mladé... A pak si mladí mají vážit starých lidí, kteří jsou zkušenější a vidí věci, které v mládí člověk nemá možnost poznat. To je to poznání a zkušenost...
leden 17, 2023 06:29
... : Jiri Bilina
Moc se tim zuzo netrap. Mikin ma kamarady a kamaradky mezi mladymi i starymi. A hlupaky potkal vsude.
Jisteze zkusenosti nicim nenahradis. V pripade takovych komousu, rasistu, nebo treba homofobu doslo ovsem nekde k chybe. Jesteze mezi mladymi je dikybohu skoro nenajdes...
leden 17, 2023 10:34
... : Petr Sysala
Nejhorší kombinace je zbytnělé ego a prostata smilies/wink.gif
leden 17, 2023 10:35
... : zuza
Já se netrápím, jen se nestačím divit .... Starý a .....
leden 17, 2023 11:12
... : doktor
Dani,s posledním bodem tvého pojednání souhlasím.Potřebuju-li poradit obracím se ne na syna,ale na vnuka.Už ani nikdo nechce slyšet má povídání dodávané k lepšímu ...... jojojo,to dříve bylo jasné " ..... dědo povídej ... ".Dnes jen ..... "dědo to jsi říkal stokrát.... ".
leden 17, 2023 13:59
... : zuza
Možná by se měli ti staří zamyslet sami nad sebou, životní zkušenosti máte. Bohužel pochybujete sami nad sebou a myslíte, že mladí jsou chytřejší, ale to bohužel nejsou, právě jim chybí ty zkušenosti.
leden 17, 2023 16:31
... : Petr Sysala
Děti jsou obrazem svých rodičů, stejně jako voliči jsou obrazem svého státu.
leden 17, 2023 18:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]