O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZTLUM TOOOOO!!! PDF Tisk E-mail
Úterý, 08 duben 2008

Taky vám už děti stárnou? A stejně jako já si nepřipouštíte, že ty roky nabíhají i vám? Aspoň ty moje rostou a stárnou, zatímco já zraju a krásním... Je to už pár let zpět, kdy byla nejoblíbenější skupinou mé prvorozené Linkin Park a nejčastěji pouštěným albem Hybrid Theory, a mým nejčastěji používaným slovním spojením při komunikaci s ní byla věta: Ztlum toooooo!!!

 

 

 

 

    

    

 

 

     Bylo jí necelých patnáct, nosila černou barvu na oblečení a červenou na hlavě, a byla schopna si pouštět tu samou písničku až dvacetkrát za sebou. Možná i víckrát, ale to už jsem většinou nestihla spočítat, buď jsem musela odejít já nebo pro změnu se sluchátky na uších (a samozřejmě s tou samou písničkou) šla ven dcera. 

 

     Dokonce i syn už to kolikrát nemohl ani poslouchat a už ho to nebavilo.

 

     No, nebyla to jen tahle kapela, poslouchala i jiné. Hlasitá, tvrdá, občas mým uším naprosto nemelodická a neznějící hudba a moje podrážděné, automaticky spouštěné "Ztlum toooo!!!!" Nevím, po kom to zdědila, vůbec jsem si nepřipouštěla, že by možná po mně, i když občas hlavou prolétla myšlenka, jestli náhodou, ale opravdu jen náhodou nejsem stejná.

 

 

     To když jsem si asi podesáté pustila Keď muži plačú od Elánů, a tiše si zpívala s Jožo Rážem nad a z druhé strany pokoje se ozval syn, jestli už toho nechci nechat, hlavně toho zpívání. Samozřejmě, že jsem si to nepřipustila.

 

 

     Tak uběhly tři roky, dcera už místo Linkin Parku poslouchá jinou hudbu, naposledy jsme spolu slzely nad nádhernou procítěnou písničkou Somewhere Over The Rainbow v podání Izraele Kamakawiwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     No a jak jinak, ty tři roky se promítly i u mého syna a z dvanáctiletého chlapce se stal „skorochlap“ s výškou 189 cm a velikostí bot číslo 46. Svět počítačových her ho neopustil, jen se začal zajímat i o děvčata a shodou okolností „objevil“ rockovou hudbu, mezi starými cédéčky našel i Linkin Park a asi se mu něco stalo se sluchem, patrně trpí nedoslýchavostí a musí si vše pouštět víc hlasitě. No prostě tak jako předtím dcera stříhá metr a čeká na občanku a hudbu zásadně neumí poslouchat potichu.

 

     A pointa toho všeho, co tu právě píšu? Ta nastala jednoho dne, kdy jsem přišla z nákupu, umyla horu nádobí, co k nám do dřezu vlezla asi od sousedů, v duchu jsem se u toho těšila na novou kuchyni a novou myčku, která už za měsíc, dva bude skutečností, uvařila si kafe a do slova a do písmene padla jak podťatá k televizi, kde zrovna dávali Odložené případy, zrovna ten díl s výše zmíněnou krásnou a romantickou písničkou, do toho přišla dcera se psem z venku, a padla vedle mne se slovy To je ten můj nejoblíbenější díl, a ta písnička mě děsně bere, a obě jsme se zahleděly na ten dojímavý příběh jednoho nešťastného kluka, co byl prostě jiný než ostatní.  Najednou jsme si obě uvědomily nějaký rušivý element vedle z pokoje.  Jo, přesně tak. Synátor si pustil na plné pecky zas jednu tvrdě rockovou písničku a ještě pěkně přidal na basech. Dcera vzala ovladač a zvýšila hlasitost na televizi o dvě čárky. Nic platné, rušení odvedle bylo stále slyšet.

 

     "Ztlum toooooooooo!!!!!!!!!!" ozvaly jsme se unisono, obě naráz, jako na povel a s hlasitostí na maximu, aby to ten vedle slyšel. Pak jsme se podívaly jedna na druhou a začaly jsme se neskutečně řehtat.

 

     Jo, historie se opakuje… stejně jako móda, roční období a všechno kolem nás...

 

 

 

Pavla Vodoměrka 

 

    

Komentáře (34)add feed
ježíš Dano, kdes tuhle krásnou nahrávku splašila? : Alena Puntíkovaná
jinak je to pořád stejný. Našim přišli Beatles jako děsný řvaní, brácha poslouchával "na plný pecky" skupinu Creedence Clearwater Revival (Tuhle ji pouštěli v rádiu a jsou to tak hezký a něžný písničky) a moje máma z toho bylo na na nervy a říkala "Ježiš, zas ty kredence, von zas pouští ty kredence" - Já si při pubertě svých dítek užila Heavy Metal - což je skutečná hrůza, zní to jako výkřiky vražděných při práci sbíječkou, specielně jsem nenáviděla skupiny ACDC, Kiss a Iron Maiden. Zlatý kredence!!! Jestli budu mít někdy vnoučátka, doufám, že i ona budou hudbymilovná a budou své tatíky obšťastňovat hudbou, která se ovšem musí pouštět patřičně nahlas, aby její krása vynikla.... pak budu konečně pomstěna!
duben 09, 2008 03:43
... : Jouda
jsme výjimečná rodina, u nás to řve všem - dětem v jejich pokoji, mně v kuchyni a manželovi v obýváku... Sousedi se zatím nevyjadřují... smilies/grin.gif
duben 09, 2008 07:15
Tu jsme splašily s dcéééérou my... : Vodoměrka
po usilovném hledání na internetu... a pro změnu už pár dní u nás hraje denně několikrát... ale je to krásný, že???? smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
duben 09, 2008 08:01
Jojo, tohle je první redaktorskej počinek : d@niela
drahý Vodoměrky :-)))
duben 09, 2008 08:17
Krásná písnička, dík Vodoměrko ! : mamča
Moji tři synové prošli pubertou nějakým zázrakem bez hlasitých hudebních projevů. Možná to bylo tím, že odmalička hráli na klavír, od klasiky po jazz, a po nás zdědili lásku k country a folku, což je hudba celkem tichá a poslouchatelná. Docela jsem se děsila chvíle, kdy objeví "tuc tuc" a já si půjdu hodit mašli. smilies/grin.gif
U nás postupně burácel Andrea Bocelli, Beatles, BeeGees, Blacmore´s night...a pak už jen Čechomor, Willy Nelson, Eric Clapton a podobná milá muzika.
duben 09, 2008 09:14
Za trest bych těm parchantum pouštěl na plný prdy Evu a Vaška! : NČ
Nic jinýho si ti nevděční smradi nezasloužej!
duben 09, 2008 09:34
NČ : mamča
A na prostřídání s Bílou orchidejí teď vychází 100 nejlepších dechovek, za pouhých 999,- Kč smilies/grin.gif
Ale to by byl trest i pro nás, ne ? smilies/cheesy.gif
duben 09, 2008 09:39
Moc se mi jeho hlas líbí... a tak jsem našla něco o něm: : d@niela
Israel Ka'ano'i " Braddah Iz´" Kamakawiwo´ole
se narodil 20.4. 1959 na Hawai na ostrově O´ahu. Začal zpívat se svým starším bratrem Skippym již v 11 letech. Jejich vzorem byli například : Peter Moon, Palani Vaughn a Don Ho. Proslavil se až v roce 1993 s albem Facing Future s písní Somewhere over the Rainbow, ta byla také použita v mnoha filmech:
Osudové setkání (Finding Forrester); Seznamte se Joe Black ( Meet Joe Black); 50krát a stále poprvé (50 first dates); Odložený případ (Cold Case); a v reklamním spotu na Fiat Croma.
Zemřel 26.6. 1997 kvůli své nemoci (těžká obezita, potíže s dýcháním)


duben 09, 2008 11:01
Zatím se mi daří : Krakonoš
udržet doma hudební harmonii. Je pravda, že ještě brouci nejsou v pubertě, ale co se týče hudby, tohodle období jejich života se nijak neděsím. Sám jsem aktivní muzikant, kterej prošel všema žánrama (včetně tý dechovky, kterou teda fakt nesnáším, ale jako dítě mě to docela bavilo hrát smilies/smiley.gif ), takže doma je velikej výběr muziky od klasiky přes jazz, rock a folk až k world music. Mám to rád všechno a může to bejt klidně i nahlas, dokonce se mi daří objevovat krásno i v některým hip-hopu a příbuznejch žánrech. S dětma máme tudíž dohodu: Cokoli kromě dechovky, Evy s Vaškem, Míši Davida a jeho žánrovejch souputníků a Dády Patrasový. Tohle funguje, teď jenom uvidíme, co bude zrovna in, až na ně ta puberta přijde. Pořád tak nějak doufám, že dechna ani David to nebudou smilies/wink.gif. Jo a ještě tuc-tuc, na tom jsme se taky dohodli, že radši neee, elektronická verze dechovky, bleeee smilies/angry.gif
duben 09, 2008 12:57
Hele, kdo ještě na něco hraje ? : wendy
kromě NČ, krakonoše, možná taky toulavej, a co strejda a holky ?

Co se dotýká Evy a VAška,co je jich všude plná taška, prý se hodně kupují, ale já neznám nikoho, kdo je má, nebo jejich rodiče, nebo prarodiče...dechovici tak jedině na vesnické pouti. Jinak pro mě taky za trest. Zostřený.
duben 09, 2008 14:02
wendy : Kamila
já hraju na klavír, na kytaru smilies/wink.gif jo a taky jsem zpívala...
duben 09, 2008 14:35
Já zase skvěle hraju : Vodoměrka
NA NERVY!!! smilies/smiley.gif smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
duben 09, 2008 14:37
Já zpívám tu muziku nejvážnější - dokonce v organizovaném tělese, : saffron
ale i jinou, která se mi líbí - je to moje životní vácheň. No a hraju na klavír, kytaru, flétnu, nervy aj. smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 09, 2008 15:50
Vodoměrko, ty a hrát na nervy ? U takový poetický duše se mně to moc nezdá . . . : toulavej
Že ty jenom tak, aby ses nevyčlenila z kolektivu. Tady jsou populární ti, co nic neumí, neví a zlobí, než ti, co se učí, jsou pilní a nezlobí . . . Já se taky ve škole cítil provinile, že mám z tý písemky za 1 nebo 2 před těmi, co se chlubili, že mají kouli . . .
duben 09, 2008 16:18
Keď muži plačú od Elánů????? : Petra třetí
Elány miluju, myslela jsem, že od nich znám všechno - ale asi nee???!Nenašla jsem to ani na YouTube??? Poradí někdo, pls? smilies/wink.gif
duben 09, 2008 22:18
S tou dechovkou... : NČ
Já to mám tak, že doma bych si dechárnu nepustil ani zanic. Jenže taky bych ani zanic nevlezl na nějakou diskotékovou akci. Ale fakt docela rád navštívím kdykoliv jakoukoliv tancovačku s dechovkou, po třech pivech si s nima hulákám všechny jejich "pecky", počínaje Pod jednou střechou, konče třeba jánevim Komičkem šupsajdá... Tam je to prostě skvělý, patří to tam, musí to tam bejt!!!! (píču fakt jen za sebe a svý pocity).
Voproti tomu Eva a Vašík...... To přeci není ani dechovka! To neni ani parodie (vona pořádná parodie je sakra náročnej kumšt)! Eva a Vašek, to je KÝČ!!! Se všim všady, co ke kýči patří.
duben 10, 2008 06:22
Tak pár muzikusů by tu bylo ! : wendy
můj táta byl houslistou v symfonickém orchestru, samo že se snažil mě taky učit, jenže já blb se vzepřela. Jak toho teď lituju. Pamatuju, jak i na dovolenou na hory vozil housle sebou, cvičil na ně každý den, a třeba dříví štípal a skládal v rukavicích, jeho ruce byly zranitelný nástroj... No ale zato ráda zpívám, aspoň ten sluch co jsem po něm zdědila mám bez trénování.

K té škole toulavej - já se teda taka třeba učila doma i když všichni vykládali že oni ne, oni se doma vůbec neučí, nepíší domácí úkoly, nic. Já úkoly většinou doma dělala, sešity jsem měla vytinťané a vyuilustrované. A slovíčka a letopočty mi taky do hlavy samy nenaskákaly ale zato si doteď dost pamatuju. Jo, já už toho vůbec dost pamatuju...Zajímavý ale je, že jsem nebyla za šprta, protože jsem občas měla nějaký ten průser (kouřila v šatně, udeřila spolužáka v hodině dílen hoblíkem do hlavy apod). Takže tak. A ty jsi byl za šprta ?
duben 10, 2008 07:39
Wendy : mamča
Na hory jsme taky jezdili s dětmi, kytarou, harmonikou, klávesami. Buben a činely jsme si půjčovali od správce chaty, který tyto nástroje pro nás uskladňoval ve sklepě. Všichni jsme na něco hráli, kdo neuměl, dostal aspoň dřívka, činelky na prsty, lžíce, nebo rumba-koule. Zejména děti se na večerní muzicírování těšily, méně už spolubydlící, co s námi nechodili do sklepní klubovny.
Nakonec jsme to vyřešili tím, že jsme si pronajímali celou chatu, jen pro naší "pautu". smilies/cheesy.gif
duben 10, 2008 08:50
Petro třetí : Vodoměrka
Keď muži plačú je na albu Hodina pravdy... nádhernej ploužáček... a dojemnej... jéééé... smilies/wink.gif
duben 10, 2008 09:21
Petra třetí podruhé : Vodoměrka
a když mi dáš mailovou adresu, pošlu ti to jako mp3.
duben 10, 2008 09:41
NČ, nic si z toho nedělej : Míša šíša
Já dechovku přímo nesnáším, ale když mám víc jak promile v krvi, tak ji přímo miluju! A taky jsem schopna ty úděsný odrhovačky falešně odhulákat...

Citát dne: "Život je krásnej, ale člověk musí bejt pořád trošku ožralej."

Hezký, co? smilies/grin.gif
duben 10, 2008 09:45
No a pak se Míšo divme bezdomovcům : wendy
pořád tak trochu v rauši a svět je hnedle krásnější... smilies/tongue.gif
duben 10, 2008 10:08
Vodoměrko, jsi... : Petra třetí
... zlatečko smilies/wink.gif Poslala jsem svůj mail se žádostí o zprostředkování do redakce, tak snad... Díky moc za ochotu, už se těším na ten dojáček - takové miluju!!!
duben 10, 2008 10:35
Ale Wendy, vždyť už jsem tu o tom kdysi dávno předávno psal. : strejda
Že já Ti předepíšu Lecithin pro obnovu buňěk všeobecně...tedy i mozkových...

Od 3tí třídy housle - 10 škol Maláta. Pak klarinet a saxofon. Celé své mládí jsem prohýřil na čajích a na plesech. I v hornické dechovce jsem hrál. I uniformu jsem měl na míru s lirou na klopu. Koncertovali jsme mj. i v Bílině, v mušli na kolonádě.
Tehdy jsem tu pro Vaše zasmání popisoval situaci, jak jsem šel v prvomájovém průvodu s hornickou kapelou do Bíliny, byl jsem krajním a nejmladším klarinetistou. Bylo mi 16. Abych to těm dědkům nekazil, měl jsem na klarinetu přidělaný stojánek, v něm cvaknutý sešítek s notami a stále jsem koukal do not. Jenže - zatáčka. Průvod zatočil vlevo, já, zabrán do not, pokračoval jsem rovně. Dědkové se mohli poprskat smíchy, přestali foukat a dojel to pouze bubeník. V Bílině mi pak každý za tu srandu zaplatil pivo. Co vám budu povídat, ve svých 16ti letech jsem byl 1. května, na svátek práce, namol.
duben 10, 2008 10:45
to je krááááááááááááásný!!! : Zuzka
smilies/grin.gif

(mj. neskutečný: ta písmenka tu: m a l a t
nojo, muzikantský...
duben 10, 2008 11:20
wendy, já nebyl šprt, jen přirozeně chytrej :-) a tak dával opisovat. : toulavej
Sám se bohužel opisovat nenaučil, někdy by to bylo dobrý, abych srovnal krok s těmi, co opisovat uměli . . . Nejet do Ameriky, byl bych do smrti nenápadná šedá myš bez sebevědomí. Amerika to změnila, ukázala mi, že se podceňuju zbytečně. Lidi si museli zvyknout, že najednou dokážu obhájit svý názory a stojím si za nimi. Některým připadalo, že se vytahuju, když říkám, že jsem chytrej, něco umím, to se tu nenosí v Čechách, vypadá to divně, že se nehlásíš k těm, co propadli. Když jsi navíc úspěšnej, tajíš to před lidmi, aby nezáviděli a nebyli na tebe zlí . . .
duben 10, 2008 15:43
Tak to já jsem naopak děsně hloupej. A přijdu na to vždy, když slyším vyprávět ty chytrý. : strejda
Kdybys věděl, co já všechno nevím, jééé... A kdybys slyšel třeba mé názory na politickou situaci v tomto absurdistánu, omdlel bys nebo mě poslal k Chocholouškovi... vlastně nééé, omyl, Bohnicím dnes vládne známý to doktor David. Tam má mnohem lepší výsledky než na ministerstvu zdravotnictví. A také klid.
duben 10, 2008 18:12
ba ne, strejdo, podceňuješ se zbytečně, ty budeš nejspíš taky chytrej, jenom jsi nebyl v tý Americe, tak to nevíš . . . : toulavej
protože hloupí NEVÍ, že jsou hloupí, kdežto chytrý ví, že neví všechno, tak někteří z nich o sobě tvrdí, že jsou hloupí, jak je v Čechách zvykem nevyčnívat a někteří se za to nestydí, že nejsou hloupí a tak přiznají, že hloupí nejsou i když riskují u hloupých přiznání, že hloupí nejsou. Já taky nevím všechno i když nepochybně chytrej budu :-)
Hezky jsem to napsat, jen co je pravda :-)))
duben 10, 2008 18:25
No jo, v Amééérice, tam já nechci. To je moc daleko pro má stará kolena. : strejda
Hele, ale Českymo tam žije už nějaký pátek. Také je to chytrá ženská a nevytahuje se.
duben 10, 2008 18:38
A nemusíme chodi daleko, Kudlanka bezbožná tam má dokonce polovičku, : strejda
její koště startuje několikrát do roka. Přiletí a také se nevytahuje.
duben 10, 2008 18:46
To bude tím, : Vodoměrka
že Kudlanka ani Českymo nejsou hloupé, a jsou chytré, takže ví, že neví všechno, tak se nemusí vytahovat, že ví všechno a nejlíp :-)
duben 10, 2008 19:36
Jo, zdravé sebevědomí je pro život terno, : Míša šíša
ale už Sokrates říkal: "Vím, že nic nevím." Já si to říkám taky a sebevědomí je rázem v čudu. A tak prahnu po vědění, jenže to by pro mě nesmělo platit následující:

Čím více se učím, tím více toho vím.
Čím více toho vím, tím více toho zapomenu.
Čím více toho zapomenu, tím méně toho vím.
Tak proč se vlastně učím?

A tak vlastně pořád nic nevím...
duben 11, 2008 09:05
vždyť říkám, že nevím všechno a nevytahuju se s tím . . . :-) : toulavej
.
duben 11, 2008 10:17
Jojo, : Ceskymo
my jsme proste uzasny, krasny, chytry, vzdelany, mlady, perspektivni, umenimilovny, nedostizny, atd.... ale hlavne NEUVERITELNE SKROMNY! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Mimochodem Wendy, hraju na kytaru, cim vic panaku, tim lip smilies/cheesy.gif
duben 12, 2008 18:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]