O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO SE PLÁNUJE U NÁS? PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 prosinec 2022
V jednom kuse se mluví o případné akutní energetické krizi. Co všechno by se vypnulo, zrušilo, případně rovnou zakázalo používat. Dnes jsem četla článek, jak přesně to mají naplánováno ve Švýcarsku. Švýcarsko se obává těžké zimy, protože je závislé na dovozu elektřiny z ciziny. Země sice vyrábí a vyváží hodně elektřiny ze svých vodních elektráren, ale to pouze během teplých a vlhkých měsíců. 

V zimě, kdy vodní toky často zamrznou, musí elektřinu dovážet. Vedle toho letos získalo z vodních elektráren méně elektřiny než jindy, protože bylo sucho.  Připravený plán počítá se dvěma situacemi – nouzovým stavem a přímou krizí. Přičemž stav nouze má tři stupně omezení a krize čtyři.

 

 

PEŇÁS: Kabala ve vlaku aneb Rampouchy v Kraslicích | Názory | Lidovky.cz

 

 

 

Mezi krizová opatření patří například zastavení streamovacích služeb, jako je třeba Netflix, aby se lidé nedívali během krize celé dny na filmy jako v době covidu,stejně tak zákaz herních konzolí – ze stejného důvodu.

 

V barech by se nesmělo topit vůbec, vypnuta by byla sváteční osvětlení měst, sportovní a zábavní zařízení by byla zavřena.

Vše se bude řídit podle množství dosažitelné elektřiny.

 

 

 

 

 

Nejmírnější stupeň nouze počítá například s tím, že lidé budou smět prát jen do 40 stupňů a veřejné budovy s výjimkou nemocnic a starobinců budou vytápěny maximálně na 20 stupňů.

Druhý stupeň omezí vytápění na 19 stupňů a například streamovací služby budou muset snížit rozlišení z vysokého na standardní.

Ve třetím stupni budou obchody otevřeny jen dvě hodiny a až na výjimky bude zakázána jízda elektromobilů. Výjimkami jsou cesty na nákup, k lékaři, soudu a na mši.

 

Za krizového režimu bude na veřejných WC vypnuta teplá voda, bude zakázáno topení klimatizací v obytných domech. V dalších stupních budou zastaveny např. eskalátory a mrazicí soustavy na kluzištích. Zakázáno bude těžení kryptoměn.

Při nejtěžším stupni budou zakázány všechny sportovní i zábavní podniky a akce, zrušena budou divadelní představení a koncerty.

 

 

 

Beránka božího nahradil tuleň. Po stopách moravských misionářů v Grónsku -  iDNES.cz

 

 

 

U nás se nejspíš bude chodit v oteplovačkách,

doma v doporučených dvou svetrech,

a kdo má lodžii či balkón, bude tam vařit na ohýnku…

 

d@niela

 

   
Komentáře (21)add feed
... : Jiri Bilina
Tyhle katastroficke scenare ma doufejme vetsina zemi. A rovnez doufejme, ze nebudou potreba - zatim to tak zle nevypada.
I kdyz tem mirnejsim stupnum bych se vubec nedivil...
Mikin
prosinec 06, 2022 19:47
... : Josef
Švýcaři se s tim nepáraj. Sice o nich moc nevim, ale soudim, že tam mají vládu, který lidi většinově důvěřujou. Maj to tam dost decentralizovaný a skutečně demokratický, skutečně vedený podle všechmožnejch referend, ne jako v Česku, kde slovo referendum je zařazený mezi sprostý slova kremloidů.
Takže Švýcaři svou vládu berou za skutečně svou, věřej i omezujícím opatřením, a jsou i ochotní je dodržet. Toho se u nás, při sotva 28 procentní důvěře vládě a 25 procentní důvěře parlamentu, sotva můžeme dočkat. Ono je skutečně nemožný, důvěřovat vládě, která svou totální neschopnost, bezradnost, protilidovost, leč o to větší přezíravost a aroganci, se už ani nepokouší skrejvat.
prosinec 07, 2022 05:58
... : Petr Sysala
Hlavně má každý bojeschopny švýcar doma kvér a umí ho používat. To se pak asi tě vládě rozhodujete trochou odpovědněji.
prosinec 07, 2022 06:17
... : Jiri Bilina
Jisteze Josefe o Svycarech moc nevis.
Takze predevsim - nemeli tam 40 let komunisticke diktatury a zvykli si zodpovednemu rozhodovani. Pomerne nedavno v referendu odmitli dalsi tyden placene dovolene navic. Protoze jim doslo, ze na to jejich zeme nema penize.
Ted si predstav, jak by takova volba dopadla u populismem zcela ztumpachovelych volicu Babise, nebo Okamury! smilies/cheesy.gif
Mikin
prosinec 07, 2022 06:24
... : zuza
Mikine buď tak laskav a mírni se v osočování ztumpachovaných, víš o tom moc málo!!!! A o životě v Česku se raději nevyjadřuj, žiješ jinde, byla to Tvá volba, tak se starej o život u Vás.
prosinec 07, 2022 06:42
... : mamča
U nás nemusí zavádět žádné stupně. Energie i voda podražily, takže např. kluziště a zasněžování kopců se letos z fonančních důvodů konat nebude. Za mého mládí byly zimy asi mrazivější, takže na hory se jezdilo když napadl sníh, a když mrzlo ve městě, tak správce v noci pokropil hřiště, a bruslilo se.
Umělé zasněžování kopců mi přijde jako přepych (ano, je to o podnikání a zaměstnání pro spousty lidí), ale ta voda z potoků někde chybí, a při jarním tání zase tající nadbytek sněhu, který v té oblasti není běžný, nadělá paseku v údolí.
Nejvíc legrační mi přijde ten zákaz provozu elektromobilů. Tak napřed tu elektromobilitu tlačí "na sílu", a pak se zjistí, že není ta drahá (a dotovaná) auta čím nabíjet.

prosinec 07, 2022 07:44
... : andrea
Vážený a vševědoucí Jiri Bilino - Mikine,
je jasné, že kdyby se tu mluvilo o tom nejzastrčenějším kmeni z Jižní Ameriky případně ze střední Afriky, ty budeš stoprocentně vědět všechno nejlíp.
Co, prosím tě, celý den děláš? Sedíš a studuješ všechno, co se kde šustne a napíše, abys si doplňoval své vzdělání, žejo?
HELE, PROČ NENAPÍŠEŠ NĚCO O KANADĚ, O YUKONU?
A ne jen něco opsané z novin či wikipedie, ale nějaké konkrétní věci...
prosinec 07, 2022 08:57
... : mamča
andrea 08:57 : To neřeš. S Eskymákem si o pěstování datlí nepokecáš. smilies/wink.gif
prosinec 07, 2022 09:22
... : Jiri Bilina
Ahoj Andreo!
Dik za radu, ale o Kanade a Yukonu jsem toho tady napsal strasne moc. Zkus pro zacatek treba muj serial "Jak jsme staveli srub", "Joe and Annie Henry" nebo "Jak Mikin k novemu kamaradovi prisel". O Jizni Americe serial "Nakouknuti v Ecuadoru" a z Afriky serii clanku z Etiopie. Tusim se to jmenovalo "Na vandru v opicich horach".
--------------------------------
P.S. Nikdy jsem netvrdil ze vim vsechno nejlip, pisi jen sve nazory. Diskuse, vis? smilies/wink.gif
Mikin
prosinec 07, 2022 13:10
... : Petr Sysala
Spolkový úřad pro životní prostředí, v německu vydal prohlášení, že při pálení dřeva se do vzduchu uvolňují nebezpečné částice. Někteří politici na základě toho začali lidi vyzývat, aby přestali pálit dřevo. Tak mne napadá, jak je možné, že se člověk vůbec dožil 21. století, když po tisíce let pálil v jeskyních a chatrčích bez komína dřevo v otevřeném ohništi.
prosinec 07, 2022 13:45
... : Jiri Bilina
Protoze vsechno souvisi se vsim, snad me pritomni prominou malou uvahu, zakoncenou kacirskou poznamkou:
ta situace ktere se Svycari i dalsi narodove obavaji uz v Evrope existuje. A to na Ukrajine. Tam jsou diky ruskym naletum na elektrarny, teplarny, rozvodne stanice (ale i na obytne domy, skoly a nemocnice) uz dnes statisice lidi bez elektriny. A tim padem i bez vody, tepla a svetla...
Zatim nejlepsi medicina na tahle rusacka zverstva se ukazaly byt nemecke protiletadlove tanky Gepard, vybavene rychlopalnymi svycarskymi kanony Oerlikon. Tyhle ponekud zastarale stroje dokazou zachytit nizkoletici cil, jeho vysku, rychlost i smer letu vlastnim radarem a strelbu pak ridi s velkou presnosti computer. A to i ve tme a mlze. V pripade iranskeho dronu vznikne Rusakum skoda za par set tisic, v pripade krizujicich strel, letadel a vrtulniku jsou to uz miliony.
Ale ma to hacek - nejvic munice muze dodat prave vyrobce del - Svycarsko. Ale Svycarsko nedoda, protoze Svycarsko je neutralni.
Takze ta kacirska poznamka: mozna ze by prave tem hodnym a neutralnim Svycarum neuskodilo sedet par dni o hladu, v zime a ve tme.
Treba by se jim pak aspon v hlavickach rozsvitilo...
Mikin

prosinec 07, 2022 17:26
... : Petr Sysala
Mráz přichází nejen z Kremlu ale už i z Yukonu ...
prosinec 07, 2022 18:43
... : andrea
I kdyby tu byl článek o jitrnicích, tak tu yukonský Všeználek určitě připíše nějaký komentář o rusáckých zvěrstvech...
Opravdu - až neuvěřitelný.
prosinec 07, 2022 22:30
... : Jiri Bilina
Jenze clanek neni Andreo o jitrnicich. Je o tom, jak se na pripadne potize spojene energetickou krizi, kterou vyvolala ruska agrese proti Ukrajine pripravuje Svycarsko.
Vsechny me komentare jsou k tema clanku, nebo k samotne diskusi.
Zkus namisto hloupych osobnich utoku prispet take. Zatim je to dost bida... smilies/undecided.gif
Mikin
prosinec 08, 2022 00:21
... : kim
Míkine fanatismus je hrozba v jakékoliv podobě a ty máš jasné příznaky.
prosinec 08, 2022 00:42
... : Petr Sysala
Energetickou krizi má triku z největší části Německo a Greendeal a události na Ukrajině to jen odhalili v plné nahotě. Tak to dopadne vždy, kdyz se banda idiotů bez jakehokoli odborného vzdělání dostane k moci.

Operace False flag o údajné teroristickem převratu v Říši je toho naprosto neklamnym znamenim. Je potreba odvést pozornost od mnohem většího průseru. Zname to z 50-tych let, teď politicke procesy budou v Německu, máme docela slušný náskok.

prosinec 08, 2022 06:08
... : Josef
„Dosť bolo Havla!“
prosinec 08, 2022 13:55
... : Jiri Bilina
Well Petre - potrhle konspiracni teorie o Nemecku stranou, soucasnou energetickou krizi ma na triku hitlerovska agrese proti Ukrajine.
Nekdo se s krizi vyporada hure, nekdo lepe.
Svycari se nemaji zase tak moc ceho bat. Stejne jako Cesi. Ti maji plne zasobniky zemniho plynu a diky rozumne politice Fialovy vlady i pristup ke dvema LNG terminalum.
Paradoxne jsou na tom ted nejhure Dolni Uhry, jejichz velko-vezir Orbán poklekl pred zlocinnym ruskym Carem na kolena a libajice lemroucha lem roucha jeho, (jako by jeho ruku vedl sam Veliky Vrábel), podepsal neobycejne vyhodnou smlouvu na dodavky ruskeho plynu.
Diky čemuž ma ted Magyar nejvyssi ceny plynu, plus nedostatek pohonnych hmot.
Ekonomicky se navic propada i Ruska rise...
Porad dumam nad tim, kde udelali soudruzi v Kremlu chybu?
Nejspis meli dal prodavat nerostne bohatstvi, vyvalovat zadnice na svych miliardovych jachtach, oblbovat pologramotne mužiky a neusilovat o genocidu sousednich narodu... smilies/cry.gif
Mikin
prosinec 08, 2022 15:53
... : Josef
Chápeš to, Péťo? Kdybych nebyl odpůrcem infantilních smajlů, bylo by to teď nejmíň za stovku, jeden vedle druhýho.
prosinec 08, 2022 17:37
... : Jiri Bilina
Neni nad to, kdyz se ucastnici diskuse drzi daneho tema. smilies/wink.gif
Mikin
prosinec 08, 2022 19:26
... : Petr Sysala
Fanatik na racionální argumenty nereaguje, drží se dogmatu.
prosinec 09, 2022 06:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]