O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEDĚLE ZVANÁ BRONZOVÁ PDF Tisk E-mail
Neděle, 04 prosinec 2022
Je večer, a jak jsem tak poslouchala dnešní zprávy, tak se snad nic moc špatného nestalo. Pochopitelně, že tím myslím nějaké ty větší průšvihy, jinak to, co se děje každodenně, tedy různé bouračky, kriminální průšvihy či čekaná i nečekaná úmrtí, to počítat nemůžeme, protože to všechno patří k běžnému životu. Když to tak píšu, uvědomuju si známý citát: když zemře jeden dva lidé, je to tragédie, když jich zemře několik desítek či stovek, tak je to už statistický údaj. Mj. autorem je německý spisovatel Kurt Tucholsky, také to jednou připisovali Stalinovi.

 

 

 

Tradicí je, zapálit každou adventní neděli jednu svíci na věnci na vánočním věnci. Říká se jí bronzová, nebo taky betlémská. A taky by měla mít fialovou barvu. A hlavně má představovat lásku. Já sice mám taky doma čtyři svíčky, jsou už dost staré a mírně ohořelé, jsou bílé a v šuplíku. Nějak letos nemám zrovna vánoční náladu.  

Ani jsem nepodlehla tomu velkému úklidobití, kterým jsem se touhle dobou „trestala“. Vyndavala ze skleníku tam spící stařičké skleničky a hrnečky, konvičky a talířky… Já vím, jsou to „zbytečnosti“, ale vy byste to vyhodili?

Nehledě na to, že to má všechno svůj příběh.

U mne má nějakou historii opravdu všechno. Když myju okna, tak si vzpomínám jednak na ta, která jsem myla doma, jen co jsem na ně trochu dosáhla. Na Letné jsme měli okna dvoudvéřová, tedy 4 strany jedna půlka okna. Okna, která byla vysoká přes dva a půl metru. A ty rámy… A vždy přes celou stranu pokoje. Nádhera, ale to mytí, to byla řehole.

 

A tak se mi před očima objevuje naše ulice... My s mámou myjeme okna, a přitom si zpíváme. To k tomu tenkrát u nás patřilo. Národní písničky. Dvojhlas. Naproti nám, přes ulici (bydleli jsme v malé krátké uličce, stranou veškerého ruchu) bydlela jedna známá operní zpěvačka z Národního. Ta, jak nás zaslechla, vešla na balkón, opřela o klandr své převeliké popředí, otevřela svou úžasnou pusu, a začala zpívat s námi. Jenže - to vám byl ale zpěv!!! Během chvilky se pozotvírala okna, a naši sousedi naslouchali... To vám byla nádhera.

 
Asi jsem za ta dlouhá léta už někdy napsala, že jsem se za život hodněmockrát stěhovala, takže těch oken, co já se namyla!  Nebylo to vždycky nic moc jednoduchého, ale myslím, že po těch zkušenostech bych se tím snad i mohla živit. Ta současná, okna v paneláku, to už je vlastně zábava. 

 

Je teď všechno trochu jednodušší. Na té Letné jsme měli taky všude parkety, krásné, fakt to bylo velmi krásné, ale to drátkování, voskování. Inu, taky se to zvládlo a jak hezky to pak vypadalo.  

 

 

BYT V ŠÁRECKÉM DVOŘE, PRAHA | INTERIÉR ROKU - SOUTĚŽ

 

to není u nás, ale měli jsme podobně velká okna... uff!

 

Ne, nemám doma nějaký extra binec, jediné, co mne nesmírně štve, je ta nesmírná pražská prašnost. Někdy mám pocit, že kdybych to tak týden nechala, pak stačí jen osít a pokropit a na jaře sklízet! 

A to ještě bydlím v relativně dobrém místě. Neumím si představit, jaké to je asi ve vnitřním městě.

 

Víte, já mám ráda čerstvý vzduch. Což znamená, že téměř nikdy nemám úplně zavřená okna. I teď je mám často na jedné či na druhé straně bytu otevřená. To už musí být fakt mráz, abych zavřela nafest.

Ovšem, abyste si zas nemysleli, že vyhazuju tím pádem peníze za topení, tak já už dost let dozadu topení (dálkové) vůbec nepoužívám.

Vlastně platím jen to, co se platit musí jako poplatek za topení, že je v domě zavedené atd. - přiznávám, že těm všem poplatkům vůbec nerozumím...

 

Jaké je to u vás doma, tam, kde právě bydlíte?

Také prašno? Jak s tím bojujete?

 

 

Tak, ale už dost o úklidu, asi toho máte sami doma dost, a teď si ještě o tom číst? Ne, dost, chápu.

 

Nojo, ale taky to pečení...

Jako mladá jsem byla v cukroví neudržitelná, klidně patnáct druhů! Já totiž jsem vyloženě vysazená na sladké! Kdežto moje drahá dceruška je zase tvor veskrze masomilný. Dokonce i svůj svátkový či narozeninový dort nikdy nejedla. Vzpomínám, že jsem jí k osmým narozeninám upekla lahodnou kachýnku, pak do ní napíchala drátky, na nichž byly nasazené svíčky. Jo, tenkrát byla opravdu nesmírně blažená.

 

Dnes bych to všechno cukroví také ráda snědla (nerada už pekla), ale nemůžu. Rozhodla jsem se zhubnout, ze skříní a šuplíků jsem vyndala dávno tam k téměř věčnému spánku uložené oblečení, které mi kdysi bylo. Ach jo. Ale musím se přiznat, že zatím mi to jde, i když větší část času, kdy zrovna nespím, přemýšlím, co by se tak dalo sníst, ale aby to mělo co nejméně kalorií. Ach jo, ach jo.

 

Vy si možná řeknete, že hubnout před Vánoci je blbost, ale já se o to snažím už asi půl roku, odtýrala jsem si už deset báječných kilo, takže kvůli nějakému vánočnímu jídelníčku to nechci zničit. Naštěstí mi nesmírně nahrává současná „blahobytná situace“. Když si spočítám, co bych za Vánoce teď dala, tak se mi zatmí před očima a veškeré mlsné touhy mne přejdou. 

 

 

Jak to zvládáte vy?

Vy, kteří jste obklopeni hojným příbuzenstvem?

Vy, kteří ještě jste obdarováváni a obdarováváním povinni?

  

 

Napište, pochlubte se…

Vaše KUDLANKA


 

Komentáře (12)add feed
... : mamča
Před Vánoci provádím běžný úklid. Nebydlíme celoročně na skládce, takže jenom umyju lustry, a ošoupnu prach na skříních. Když nebude mrznout, možná lehce otřu okna. Záclony a závěsy jsem vyprala, když ještě šlo sušit prádlo venku.
Dárky se u nás dávají jen vnoučatům, synové mi pošlou link, a já to objednám. Bohužel musím v rámci rodinné diplomacie obdarovat i tchýně a tchány svých synů, a to vůbec netuším, co by jim udělalo radost. Řeším to každoročně kalendářem Krásné paní, láhví vína a nějakou čokoládou nebo medem.
No, a pak naše babi (tchýně 94). Té se nakoupí v lékárně kýbl potravinových doplňků, mazadel typo Voltaren a vitamínů. Jak říkal kdysi náš starý pan doktor : "Tyhle babičky musí být tak neuvěřitelně zdravé, když všechnu tu léčbu vydrží !"
U nás jsou Vánoce už několik let po sobě průšvih, vždycky někdo z nás končí v nemocnici. A nejsou to neduhy z "přežrání", ale tu infarkt, tu embolie, či jiný podobný neduh.
Už aby bylo po Vánocích !
prosinec 05, 2022 07:46
... : Markéta
Já vlastně tu vánoční náladu hraji, nejdřív kvůli rodičům a dnes kvůli dítku, jinak by to byl pro mne jen večer u pohádek s nožkama na stole a případně s dobrou knihou. Jak říká moje kamarádka: "Takové to můžou být klidné dny" smilies/wink.gif
Takže poklidím jako obvykle, okna umývám ještě v říjnu dokud je hezky, protože 24 tabulí z obou stran se mi v prosinci mýt nechce. A protože strašně nemám ráda stres 24.12, dělam vše 23. a na Štědrý den už jen zajdeme s rodiči jen na vínko do dobré kavárničky a šup po našem pěkně do klidu, kde jen usmažím připravenou rybku.
A dárky? Letos se mi to podařilo nějak s předstihem, děda si postěžoval na rozbitého budíka, takže je to jasný, dostanou kalendář z fotek z našich výletů a předplatné časopisů, které jim nosí radost po celý rok. Takže ufff, to mám splněno. A cukrový? Už jen 3 druhy, protože já se hubnout teprve chystám a to už hodně dlouho (Danielo, máš můj obdiv) a chystám se ho rozdat. Takže se těším na 24.12. na 19 hodinu, kdy je po všem tom blbnutí a řeknu si : "Tak zase za rok!"
prosinec 05, 2022 08:07
... : Josef Kouba
Kudlanko, není co dodat. Pěkně napsané.
K hubnutí?? Začal jsem 9.11 a do dnešního dne jsem nikdy nepřekročil konzumaci 1000 cal. denně. (je to prý dávka do hrobu) Mám o tom co jsem snědl záznamy. A nic. A nic. 4 dcl zeleninové polévky denně. Naše kámoška studovaná gynekoložka říká, nežrat, jediná možnost. Dnes 100 g. tataráku na topince. (suché) Zítra mám o kilo navíc. Jsem asi výjimečný zázrak.

prosinec 05, 2022 09:01
... : mamča
Josef Kouba : Josífku, vykašli se na počítání kalorií. Vždyť kromě dobrého jídla už nám moc těch radostí nezbývá. Pokud můžeš, radši se víc hýbej, choď na dlouhé procházky, ale dobře se najez.
Nemusíš si dávat nakládaný bůček s chlebem, ale jíst se dá "nedietně" a přitom netučně.
Zrovna nedávno jsem četla zajímavou studii, že je v pozdnějším věku lepší mít pár (ale opravdu jen pár) kilo navíc, aby když přijde nemoc, bylo odkud brát a bylo dost sil bránit se nemocem.
prosinec 05, 2022 12:35
... : AnickaM
Josifku, ono to nekdy trva, nez to zabere. A taky to je o skladbe jidla. Ja vim co mi skodi, tak jsem uplne vynechala pecivo a prilohy. Od kvetna jsem pomalu zhubla devet kilo a uz koncim, vejdu se do svyho "malyho"obleceni. Vic zhubnout nechci, jak pise mamca, nechci byt na stara kolena vychrtla, neni to zdrave ani hezke. Stari neni pro slabochy. Potrebujeme paru to prezit.
prosinec 05, 2022 14:39
... : andrea
Souhlas s mamčou i Aničkou.
Josefe, ono to v tom trošku pozdním věku nejde tak rychle, ten matabolismus je holt pak už líná potvora.
Ale určitě to zabere.
prosinec 05, 2022 15:24
... : d@niela
Pepíčku, to děláš totální blbost, s touhle tvou dietou... Z normálního krmení najednou koncentrák, to si zaděláváš na super jojo efekt.
Jestli můžu, tak ti zkusím poradit, respektive napsat, co zabralo u mne:

- tak jednak nejím pečivo a přílohy. Tedy hlavně věci z mouky.
- Tedy žádnej kus chleba, ani rohlíky a housky.
- snažím se ovoce a zeleninu. Ale zase jen to, co mi chutná :-)


napíšu ti takovej můj běžnej jídelníček na den:
RÁNO: koupila jsem si ty pytlíkový kaše - ovesná, pohanková, ječná, rýžová atd. to se zředí trochou horké vody, k tomu si udělám hrnek kafe.
NĚJAK V POLEDNE: "něco od masa" - tzn. to by znamenalo třeba 10 dkg šunky, ale když toho sníš víc, nic se neděje, nebo kousek vařenýho masa, případně trochu hotovýho "něčeho" s masem (vysvětlím pak), ale hlavně bez přílohy!
BĚHEM ODPOLEDNE, když nevím, co: objevila jsem báječnou věc: na struhadle je taková vodorovná mezírka, kterou se např. strouhají okurky na plátky, tak tím si nastrouhám dvě jablíčka.
- a to pak si beru, kupodivu to zasytí. A oklame, protože sníst ta dvě jablíčka - to je coby dup, ale tohle bereš jako lupínky, trvá to dýl... Je až k nevíře, jaká je toho hromada!
VEČEŘE: mám ráda batáty, nákrájím, uvařím, stejně tak mrkev - můžeš jíst jako kaši, nebo jen posolené, nebo uzobávat studené. Tu vodu nevyleju,pár kousků tam nechám, ale přidám ještě nějakou další zeleninu (cibuli, brokolici, atd.), ochutím, a ejhle, super polívka!
K DETEKTÝVCE: zase ovoce, třebas hroznové víno.


- Navrch se přiznám, že občas si i kousnu kus čokolády - celou nějakou tyčinku, taky si občas ulíznu něčeho dobrého "pro dospělé". (A ještě jedno: mám to o to těžší, že já jsem noční sůva, a večer a v noci má chudák ženská ty největší chutě) takže i když ráno relativně brzo musím vstát - se pesem ven - tak usínám až hooodně po půlnoci. Navíc s ním ještě většinou chodím po té půlnoci ven...

- Taky díky čoklíkovi nachodím denně tak 5 - 10 km. Tedy, většinou "nacourám", ale jsem venku a v pohybu; každý den to tak není, někdy jsem ráda, když zvládnu něco do těch pěti.

- No, a jak jsem psala, od léta je to cca 10 kg. říká se, že clověk se má vážit tak po týdnu, já se někdy vážím každý den, a pokud někdy "ulítnu", hned je to vidět! Hrůza! Jo - a jedna veledůležitá věc: v našem krásném věku je dobré se blíže seznámit s Psylliem. Tedy, dej si když tak do googlu Psyllium, kup si to v kapslích, a tak dvakrát týdně si to večer vem, zapij pořádně, a budeš ráno rozjásanej... (Neboj, to není žádné projímadlo, to je čistá vláknina, a mezi náma - super věc.)


prosinec 05, 2022 15:27
... : Jiri Bilina
Me s vyberem darku vydatne pomaha manzelka a nase mladsi holka, ty tomu rozumi lepe.
S dietou si hlavu nelamu, jim 2x denne, preziram se jen vyjimecne a spoleham hlavne na pohyb. Tedy na drsny kopec nad nasim Medvedim potokem, ktery navic miluji i psi. A v zime to doplni bezky...
Naprosto ale rozumim tomu, ze to s pribyvajicim vekem nebude vzdy mozne. A na dobu kdy se budu muset mirnit v jidle se teda vubec netesim. smilies/undecided.gif
Mikin
prosinec 05, 2022 16:48
... : AnickaM
Tak ja vetsinou snidam bile jogurty, v lete jsem si pridavala ovoce se zahradky, ted domaci marmeladu a hrsticku vlasskych orechu.Maso s dusenou zeleninou, k veceri vetsinou totez, protoze nema cenu si varit jednu porci. Na nastesti dokazu nezobat mezi jidly, ale vecer si vinko klidne dam.
prosinec 05, 2022 21:32
... : AnickaM
...nastesti...
prosinec 05, 2022 21:33
... : Josef Kouba

Já jsem OK, měřím 168 cm a vážím 75 kg. můj cíl je 70 kg. Jen testuji co jídla potřebuje penzista, aby zůstal při stejné váze.
Jím pozdě odpoledne 1 x denně většinou hustou zeleninovou polévku. Vstávám v 11 dopl. a chodím spát ve 2 ráno, většinou poslední 2 hodiny čtu. Momentálně již po třetí Egypťan Sinuhet. 40 min v posilovně 5x týdně, s pejskem 3x denně celkem 5-6 km, ale on se fláká. Měl pracovat na celnici. Každých 10 m k něčemu čuchá.

TAKŽE RECEPT OD ALENKY KENNEDY:

Tenhle jidelni 7 denni plan muze byt pouzivany tak casto, jak si prejete. Jestli ho budete spravne dodrzovat, vycisti vas system od necistot a da vam pocit well- being. Za sedm dni se budete citit lehci nejmene o 5 kilo a mozna i 8 kilo, a budete mit pocit vzrustajici energie

Polevka
1-2 konzervy rajcat
3 a nebo vic velkych zelenych cibulek
1 konzerva hoveziho bujonu bez tuku
1 baleni kureciho bujonu a nudlemi (Lipton soup mix)
asi kilo rapikateho celeru (celery)
2 kila mrkve
2 zelene papriky

Osolit, opeprit, ,uzete pridat cesnek, petrzelku, jakekoliv koreni chcete. Ja jsem pridala Podravku a jalapeno papricky. Nakrajet zeleniny na kousky, zalit vodou a varit prudce asi deset minut. Pak ztlumit a varit do mekka.

Tuhle polevku muzete jist kdykoliv mate hlad. Jezte kolik chcete a kdy chcete. Tahle polecka vam neda zadne kalorie. Cim vic ji snite tim vic zhubnete. Muzete si naplnit termoskua jist ji i v praci behem dne.....a vite co? Ja jsem z ni mela strach, ale ona chutna fantasticky!
Pit muzete neslazene dzusy, caj, kavu, cranberry dzus, netucne mleko a vodu vodu vodu!

A TED DIETA OD ALENKY:

Prvni den:
Jakekoliv ovoce krome bananu!!!!!) Libovolne druhy melounu jsou nizsi na kalorie nez jine ovoce. Jez dneska jenom polevku a ovoce.

Druhy den
Jakakoliv zelenina. Jez dokud nejsi na prasnuti....syrove, varene, konzervovane.....jakoukoliv zeleninu. Vyhni se lusteninam a kukurici. Vecer si dej za odmenu velkou bramboru s maslem! Nejez zadne ovoce!

Treti den:
Jez polevku, ovoce a zeleninu kolik chces/ Zadna brambora dneska....sorry!
Jestli jsi nesvindlovala, mela bys byt o tri kila lehci. (5-7 poundu)

Ctvrty den:
Banany a netucne mleko. Snez aspon tri banany a vypij kolik mleka chces. Dneska potrebujes potassium. Proteiny a calcium snizuje chut na sladke.

PATY DEN
Hovezi a rajcata. Muzes mit 10-20 ounces of beef, 6 rajcat a polevku aspon jednou.

Sesty den
Hovezi a zelenina, jez co chces hoveziho a zeleniny dneska!
Muzes mit i 2 az tri stejky jestli chces! K nim nejaky zeleninovy salat ale bez brambory. Aspon jednou polevku.

Sedmy den
Ryze, neslazeny dzus, zelenina a polevka. Muzes do ryze pridat varenou zeleninu.

Na konci týdne, jestli jste nepodvadeli, byste meli ztratit 10-17 poundu (5 az 8 kilo)
Jestli chcete hubnout dal....pockejte dva dny a zacnete znovu.
Zadny alkohol!

Jeden den si muzete misto hoveziho dat rybu nebo kure, ale druhy den byto opravdu melo byt hovezi maso. Nezapomente - cim vic jite polevku - tim vic hubnete!
Tahle dieta je z nemocnice, kde operuji pacienty se srdecnimi problemy a pacienti potrebuji shodit vahu pred operaci.

Preji hodne uspechu....ja jsem prave po prvnim dni a jestli to pomuze na hubnuti, tak to je nejjednodussi dieta co znam!
prosinec 06, 2022 08:21
... : Jiri Bilina
Ony ty prochazky se psem o kterych pise Daniela, nebo jakekoliv podobne aktivity jsou neobycejne dulezite jak pro fyzickou, tak i pro dusevni kondici.
Stejne tak je ovsem dulezite dobre jidlo! smilies/smiley.gif
Takze bych rekl, ze je nutny jakysi kompromis a dietu nasadit hlavne v pripade, ze se blizi "point of no return". Tedy bod, ze ktereho neni navratu a kdy vam obezita zabrani i v tech prochazkam s čoklem...
Tahle diskuse me prinutila po asi 2 letech stoupnout na vahu a je to 77 kilo pri 179 cm. Za mesic jedeme do tropu, kde vahu vetsinou ztratime, takze k veceri budou šnicle! smilies/smiley.gif
prosinec 06, 2022 15:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]