O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RECEPT NA VĚČNÉ MLÁDÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 listopad 2022
Všichni - zcela jistě - chceme vypadat dobře. Nemyslím tím, že bychom toužili se neustále čančat a šlechtit, ale pochybuju o tom, že být špinavý, smradlavý a zapocený je pro někoho životní plán. Chci vypadat dobře. Nechci vypadat na mých blížících se padesát. Vyloženě však pohrdám lidmi, co musí mít ve všem jen značkové výrobky, shání všemožné a předrahé přípravky, co zaručeně zastaví věk - ale snažím se vypadat dobře, tedy v mezích zdraví – a hlavně - mých - možností.


 

 

Nedávno jsem našla zajímavý recept, a hned pod ním narazila na doporučovaný článek, který se jmenoval „Proč Jenifer Lopez vypadá stále tak dobře?” Tak pravda je, že Jenifer je 53 a opravdu vypadá spíš na 25. No, tak když už sedím u počítače, článek jsem otevřela. Její tipy by mohly být zajímavé, třeba nám to něco dá, že?

 

 

The singer turned 53 on Sunday. Picture: Daniella Midenge/JLo Beauty

 

Pravidlo #1  - Žádná káva.

„A když už, tak jedině bez kofeinu.“

 

Hm. Tak pokud vím, je všeobecně známo, jak je káva pro organismus zdravá. Pomáhá prevenci Alzheimera, cukrovky, má spoustu antioxidantů… takže moc nechápu, proč Jenifer nepije kávu. Navíc není nikde moc důkazů o tom, proč by měla být bezkofeinová káva lepší; snad kvůli tlaku, ale při jejím životním stylu a minimu příležitosti, kdy si kávu dá, by neměl být problém. Jedině snad, že citliví lidé nemají po té bezkofeinové pálení žáhy a acid-reflux. A ještě, že káva barví zuby, ale zase to nevysvětluje, proč musí být jen bezkofeinová. Kávu piju, minimálně tisíc pět set hrnků denně, a barvení zubu mi v závislosti na ní rozhodně nezabrání. (No, trošinku jsem to přehnala, uznávám…) Takže toto pravidlo asi nebude pro mne to pravé.

 

Pravidlo #2 - Žádný alkohol.

Tak tohle taky asi ne. Je přeci dokázáno, jak je červené víno blahodárné. Nejsem alkoholik, ale abstinent - obzvlášť se dvěma dětmi - ze mě rozhodně nikdy nebude.

 

Pravidlo #3 - Spousta vody, pít, pít, pít….

„Hydratace je nejdůležitější, obzvlášť před cvičením, to se pak dokážete donutit cvičit víc a déle a naplno.”

 

Tak tady souhlasím. Voda je fantastická. Neuvěřitelně čistí pleť, pročišťuje ledviny… a taky, komu by se nelíbilo běhat každou chvilku na záchod, že? To je obrovský problém. Jak má člověk tolik pít, když pak obrazí všechny veřejný, restaurační, či obchodní záchodky, a to celej den. Tohle je dobrá rada… ale celkem… ehm… na drek.

 

Pravidlo #4 - Nekouřit.

Tady problém nemám. Kouření, jak je známo, je zdraví škodlivé, a kuřáci opravdu mají odpornou zažloutlou pleť a mají nezdravé vypadající… ehm… všechno… Takže já jsem této závislosti naštěstí ušetřená (na rozdíl od vína, hahaha).

 

 

 

Pravidlo #5 - Zdravá strava.

“Vyvážená zdravá strava, hlavně zelenina, ovoce, a protein. Vše organické, a nikdy nic tepelně či chemicky zpracované. To, co jíte, nemá jen vliv na vše tělo, ale je to vidět I na pleti.”

 

Tady má absolutní pravdu, ale kupujte vše organické, když je to minimálně třikrát tak drahé. Jedním z nejzdravějších jídel jsou bobule, maliny, ostružiny, borůvky… a počítám, že nejspíš i nejdražším, když se kouknu na ceny.

 

Ale člověk se snaží. Každý máme své oblíbené jídlo, tady se hádat nebudu. S jejím platem se rozhodně zdravá strava vybírá jednodušeji, Jenifer si určitě může dovolit misku čerstvých bobulí celoročně každý den.

 

 

Pravidlo #6 - Spánek.

“Minimálně 8 hodin spánku, každou noc. To je moje každodenní priorita.“

 

Tak tady jsem se vážně zasmála. Osm hodin jsem zvládla jen totálně zmožená práškem na spaní, a to ještě sakra silným.

Nemůžu spát. Hodně z mých známých nemůže po čtyřicítce spát.

Spali bychom, ale nejde to. Aspoň mám víc času, no.

  

 

Pravidlo #7 - Nepodlehnout chutím.

“Kdyz už na mě přijdou nějaké chutě, snažím se vzít si jen protein, naplní mě to a je to vynikající palivo pro svaly”.

 

Když na mě přijdou chutě, nabídnu mým svalům čokoládu, pálivá křidýlka, nějaký dobrý sýr, bagetku, oříšky…Když na mě přijdou chutě, na cokoliv, nemám nejmenší šanci odolat. (Tedy, pokud na to zrovna mám.)

 
 

 

Pravidlo #8 - Krémy proti slunci.

“Na slunci jsem málokdy, ale když už, tak se vždy maximálně chráním krémem na opalování. Nikdy jsem se neopalovala, a proto moje pleť vypadá stále tak dobře.”

 

Krém je určitě dobrý nápad, ale ta část věty – na slunci jsem málokdy – tak ta mě opravdu dostala. Já se naopak snažím být venku co nejvíc. Nesnáším uzavřené prostory, miluju teplé paprsky na obličeji, na celém těle. Neumím si představit být zavřena jen proto, aby pleť vypadala mladě. Sestra mojí známé taková ale fakt je. Celý život. Je jí 58. Vypadá na 28. Nikdy nebyla venku na sluníčku, věřte - a když už, sluneční brýle, ohromný klobouk. A zahalená jak ortodoxní muslimka. Tohle mi tedy rozhodně za to nestojí.

 

 

Tak jak jsem slíbila, tady máte osm suprových rad – ale:

stála by vám krása za to?

 

VAŠE VŠETEČNICE

 

 
 


Komentáře (4)add feed
... : mamča
Recept na věčné mládí neznám, ale s pozitivním přístupem k životu se dá život prožít, aniž by žena vypadala jako kombinace ježibaby a Quasimoda. V jídle se doporučuje střídmost, ale to neznamená, že si nedám svíčkovou, nebo nakládaný bůček. Jenom to nemusí být každý den.
Jenifer Lopez má prostě štěstí na dobré geny. Postavu má pěknou, ale v obličeji jsou nějaké ty roky znát. A kdyby neměla kvalitní make up, tak by ty roky byly znát ještě víc. I když, 53 ještě není žádný věk. V třiapadesáti jsem i já, matka třech dětí, vypadala sotva na pětatřicet. :-)
listopad 29, 2022 07:55
... : AnickaM
Pro JeLo vypadat dobre se stalo jejim povolanim, tak jako pro Madonu, nebo Darinu Rolins. Genetika hraje velkou roli, penize a fyzicke upravy taky. Neverim, ze delaji, nebo nedelaji vsechno, co rikaji.
listopad 29, 2022 09:01
... : Josef
Zajímavý. Žádný kafe, žádný cikára, žádnej alkohol. Už teda aspoň vim, proč trpím demencí.
Taky zdravá strava. Dost dobrý. Až bude zdravá strava v akcích Tesco, Lídl, za dosažitelný ceny, můžeme si o tom povídat.
listopad 29, 2022 13:34
... : kim
Upravit se dají i fotky.
Přesto vidím rozdíly dvacet let u stejně starých kolegyň. Prostě někdo na sebe dbá a jiný ne. Geny dělají také hodně.

prosinec 01, 2022 00:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]