O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NADSTANDARDNÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE? PDF Tisk E-mail
Středa, 23 listopad 2022

Zase nám vláda vyslala signál. Tentokrát pro změnu ne hlavním vysílačem signálů, ale vedlejším: "Je třeba zavést nadstandardy ve zdravotnictví. Bude dvojí kvalita péče." Tak přesně zní celej signál. Ono to částečně tak funguje odjakživa, to zase ne, že ne. Stačí si připomenout třeba "kulichy" ředitele Motolskýho špitálu. A další a další. Jenže to z větší části probíhá v šedý zóně. Ale taky jsou už dneska i regulérně pacientem placený lékařský výkony a léky. 

 

 

 

 

Přímo v tom vynikají zubaři, vedení bejvalým trapným televizním šoumenem. Jsou taky doplatky na "lepší" sádru, nebo na "lepší" klouby... Tady mý mizivý medicínský znalosti končej, jistě se zde na Kudle najdou dámy, nesrovnatelně znalejší, který by mě mohly doplnit.

Proto bych si taky nedovolil medicínskou úvahu.

 

Co mě dere, to je mlžení a postupný vypouštění zkušebních balónků (signálů). Vysvětlení potřebnosti nadstandardů je celkem logický. Nejsou prachy.

 

Ale hned nás vláda ujišťuje, že nikdo se nemusí bát, každej, kdo bude chtít lepší péči, může si platit vlastní připojištění na nadstandard. I to už teď snad nějak existuje, ale bude nutný systémový provedení, zejména kvůli tzv. státním pojištěncům (děti, studenti, důchodci, ženy na mateřský, nezaměstnaní, invalidi, azyloví cizinci), kterejch je nějak kolem šesti miliónů; a kde na to má stát furt brát?

 

Já bych řek, a třeba se mejlim, klidně svuj názor opravim, když mě někdo přesvědčí:

Dočkali jsme se vlády tzv. pravicový, která se zavázala nezvyšovat daně a nesnižovat sociální dávky. Ovšem, ono to jinak nejde, a teď, bábo raď!

Samozřejmě nejsnadnější by bylo zvýšit platby za zdravotní pojištění. Ale to by zase pro asi 6 mil. státních pojišťěnců musel platit stát. A rozumím i tomu, že na to stát nemá.

Podle mě by ale tohle stát zajistit měl, a o zvýšení zdravotního pojištění snížit sociální dávky.

 

 


 

 Bylo by to snadný, z jednoho místa, všecky údaje jsou k dispozici.

Jenže to se nesmí, to by se voličům nelíbilo, taky to není pravicový, a tak se to udělá dobrovolně, připojištěním. A ať si každej zcela svobodně, demokraticky, pravicově, rozhodne sám, jestli chce chcípnout na chodbě ve špitále, nebo se připojistit.

 

Myslím, že tuším, co každej myslící člověk udělá.

Díky, skvělá vládo, že mi demokraticky nic nenařizuješ, že mi necháš možnost výběru.

 

Abych nepředbíhal. Zatim jde jen o první vyslanej signál...... 

 

 

Všem stálé zdraví přeje

Náhodný Čtenář

 

 

Komentáře (12)add feed
... : Jiri Bilina
Tož nic noveho. Ja na tu dvoji, ba i troji kvalitu lekarske pece pamatuji jiz od svych jinošskych let. Coz byla leta sedesata, sedmdesata a osumdesata.
Zubotrh tehdy trhal a vrtal s umrtvenim jen vyvolenym, ci flaskou Johnnyho Walkera vybavenym. Umela ledvina byla v Brne jen jedna a hadejte, kdo na ni mel narok. A leku ze Švajcu byl dostatek jen v SANOPSu. Vetsina obcanu se spokojila s leky z Bulharske lidove republiky a z dalsich lidovych, ci dokonce lidove-demokratickych republik.
Mikin
listopad 24, 2022 01:03
... : mia I
Schody se odjakživa zametaly odshora. Tolik k tomu, kde vzít úspory.

Jinak ale není důchodce jako důchodce. Nedávno přede mnou nakupoval v píseckém Tescu pán cigarety za 5200 Kč. Za ním důchodkyně losy v hodnotě 500 Kč. Spousta z těch, kteří tvrdí, že na zubaře nemají, mají cigáro v puse, tetování po celém těle. Pak jsou tu ti opravdu chudí (invalidé, některé starobní důchodkyně,..). Na ty jsou dopady dnešního zdražování všeho opravdu citelné.

Nějaký standart do budoucna bude určitě zachován. Já chodím dvakrát do roka na prohlídku preventivně, teď to pojišťovna zkrouhla a proplácí prohlídku jen jedenkrát do roka. Znám ale spoustu lidí, kteří na prevenci kálí a pak se zákrok samozřejmě prodraží. Ptala jsem se svojí zubařky, zda je opravdu nedostatek zubařů. Říkala, že ne, ale že nechtějí dělat zákonnou pracovní dobu. Oddělají si třeba 4 až 5 hodin denně a to jim na výdělek stačí. Jednu takovou, která tvrdí že jí na výdělek stačí 5 pacientů denně znám (k té nechodím, bere lepší klientelu).
listopad 24, 2022 06:27
... : Josef
A teď ráno další signál: "Chystá se velká změna v důchodech: do penze v 68 a s jinými penězi."
Sice se mě to, bohužel, už netýká, ale mám děti a vnoučata. Takže týká, a moc týká!
V první řadě mě ovšem neskutečně dere ten eufémizmus: "Věk odchodu do důchodu". Co to jako je za hovadinu, když se o žádnej odchod nejedná, ale naopak jen o příchod, o "věk příchodu důchodu". Věk odchodu ze zaměstnání už dáááávno určuje zaměstnavatel, nikoliv zaměstnanec, a už vůbec ne nějakej přiblblej zákon. Zákonem lze jedině stanovit, od jakýho věku budou mít lidi nárok na pobírání jakýhosi důchodu od státu. Nic víc!
A k tomu výzvy - spořte si na stáří! Jo, taky jsem si spořil, vlastně spořim furt. A každej rok mi z toho ubejvá 10 až 20 procent, jen díky inflaci a nehoráznýmu zdražování.
Díky Jurečko! A díky počmáranej fialovej spolku asociálních tatrmanů!
listopad 24, 2022 08:18
... : mamča
Josef : Mají to dobře vymyšleno. Z práce rovnou směr kremace.
Když si promítnu, kolik mých rodinných příslušníků, kamarádů a kolegů se nedožilo ani té šedesátky...
To byli ti "správní občané". Žádný důchod nepotřebovali.
listopad 24, 2022 10:06
... : mila1
Odchod do důchodu v 68.. No nevím. Je fakt, že spousta lidí dobrovolně pracuje dál i v důchodovém věku, protože dělají práci, na kterou stačí. A nemusí to být vždy jen státní správa. Třeba spolužačka mé matky, doktorka, specialistka na plicní onemocnění, měla pár svých pacientů i po osmdesátce. Ale nechala bych to právě na té dobrovolnosti.
A co se týče standartu lékařské péče. Dcera pracovala nějakou dobu na ARO jedné pražské nemocnice a sanitky jim tam vozily převážně opilce a bezdomovce. Tedy lidi, kteří si nic neplatí a přitom pak dostanou péči jako člověk, který celý život pracuje a nemocenské pojištění platí řádně a na něj pak sanitka, případně lůžko na specializované klinice není k dispozici.
A vím taky jaký je rozdíl, když v nemocnici má člověk známého doktora, jak se pak liší kvalita péče o něj na rozdíl od situace, kdy ho nikdo nezná. Takže já osobně bych za připlacení za nadstandard i byla. Protože jinak aby se člověk bál, s jakou kvalitou ošetření se setká. Když jsem jezdila s matkou na urologickou kliniku, tak na ni vždy "zbyl" jakýsi trochu opálenější doktor, odněkud z jihu. Neuměl ani zavést cévku a sestry z něj měly psinu. Nechtěla bych se mu dostat do péče.. Když jsme se občas dostaly k normálnějšímu doktorovi, tak jsem jen zírala, jaký to byl rozdíl.
listopad 24, 2022 11:36
... : Jiri Bilina
Co se veku odchodu do duchodu tyce, tam je nutno reagovat na zvysujici se vek doziti a starnouci populaci. Bohuzel to jinak nejde a deje se tak v Cesku, Rusku i v Kanade.
---------------------------------
Vseobecna lekarska pece (Universal Health Care) ktera nedela rozdily mezi bohatymi a chudymi je neco jako socialisticka, casto nedostizna fantazie. A nejen proto, ze na ni nejvice vydelavaji opilci, nefachcenkove, kuraci a žrouti...
Ja sam proti tomu nic nemam, protoze sakra - jak od sebe tyhle lidi spravedlive oddelit...
V komunistickych zemich tenhle ideal zcela selhal pro vseobecnou bidu a tim padem i nedostatek financi.
Nejbliz se k tomu idealu priblizily skandinavske zeme, pak zbytek Evropy (dnes tedy i Cesko), Australie, Novy Zeland... Ponekud zaostava moje Kanada. A uplne vzadu jsou Spojene staty s tim jejich galimatiasem soukromych pojisteni, ci nepojisteni. Tam se to uspesne pokusil postrcit dopredu predminuly pan prezident se svym Obamacare. A hned po nem se to naopak pokusil zcela zlikvidovat jisty Donald J. Trump.
Zajimave je, za prave Donalda oznacuje pisatel clanku NČ za "politika s velkym P". smilies/shocked.gif
Mikin
listopad 24, 2022 17:42
... : Petr Sysala
Ještě, že nam to tu náš slavný bogatyr Čurila Plenkovič, co všudebyl a všechnozna, vždy tak pěkně vysvětlí.
Co bychom si tu bez něj počali. . .
listopad 24, 2022 18:05
... : AnickaM
Podle me nadstandartni zdravotnicka pece znamena samostatny pokoj, svoji tv, wifi na pokoji, moznost si objednat jidlo. Ale lekarska pece, ukony, osetrovani a leky pro vsechny stejne. Takhle to i prez komplikovane zdravotni pojistovani funguje v Americe, tedy aspon, kde jsem pracovala ja. Vzdycky a vsude budou lidi, kteri system zneuzivaji, ale spousta lidi system neuziva skoro vubec. Mimochodem treba kuraci platili vyssi pojistne. Ale kratit nekoho na lecich, zasazich, operacich, oddalovat je? Priplacet si za prednosti je vlastne korupce.
listopad 24, 2022 18:26
... : AnickaM
Napr., keys budu mit trznou ranu, tak mi ji bez priplatku min vydisinfikuji, zasiji na preskacku a nedaji antibiotika proti infekci?!
listopad 24, 2022 19:00
... : Petr Sysala
Zažil jsem letos dvě nemocnice. Jednu fakultní, druhou krajskou. Nebe a dudy. V jedne max. tři lůžka na pokoji, ale vice jak dva tam nikdy nejsou, WC a sprcha pro každý pokoj, TV a Wifi zdarma. Křeslo v kůži na normalni sezeni při čtení. Stravu nehodnotim, ja jím všechno.

V druhé taky tři postelena pokoji, furt plné, WC společné s druhým pokojem, TV na mincovni automat, wifi zamčena, heslo nedáme. Světlo na pokoji z chodby i v noci. Po výkonu, kdy jsem musel asi 8 hodin ležet ani se nehnout, tak na svačinu hrnek studeneho podmáslí, k večeři brynzove halušky. Ja to dal v pohodě, ale ti chlapíci, co tam leželi se mnou byli lehce v šoku.

Lékařská péče v obou špičková. Takže mit možnost si připlatit za spánek bez dřevorubce na vedlejších postelich, vlastní koupelnu a dejme tomu i tu TV a Wifi bych pochopil. Ale pokud platim pojištění, tak lékařská péče by se diferencovat asi neměla.

listopad 24, 2022 19:12
... : Josef
Vládní web nabádá:
Zapoj se do diskuse, ale emoce drž na uzdě.
Neboj se diskutovat a vyvracet lži. Snaž se ale argumentovat věcně a neuchyluj se k nadávkám. Používej argumenty, které najdeš na webech organizací, které vyvracejí lži.
listopad 26, 2022 06:07
... : Josef
Sorry. To patří jinam.
listopad 26, 2022 06:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]