O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VISHING - VÍTE, CO TO JE? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 listopad 2022
Přejít na obsah
VISHING - VÍTE, CO TO JE?
Strana 2
Vishing Icons - Free SVG & PNG Vishing Images - Noun ProjectRád bych se podělil o zkušenost, která může mnohým přijít vhod. Dnes ráno jsem dostal jeden z četných emailů společnosti PayPal, kterou používám od jejího založení a nedám na ni dopustit. Email mě, přiznám se, mírně vyděsil, neboť mně neznámá osoba žádala o 699.72 liber. Dobře vím, že k tomu potřebuje mé svolení, a současně mi neuniklo, že v emailu, který přišel skutečně z PayPal adresy a byl totožný se všemi korektními detaily, byly tři pravopisné chyby. Dostávám destíky a stovky podvodných žádostí, tato až na pravopis však vypadala naprosto věrohodně.

 

 

 

 Na mobilním telefonu jsem se zalogoval na PayPal a ověřil si, že PayPal skutečně takovou žádost má a opravdu čeká na mé vyjádření. Chtěl jsem je upozornit, že to musí být podvod, zkusil telefonní číslo, které normálně funguje, nedovolal se, znovu si ověřil, že email je po všech stránkách korektně vyhlížející a zavolal číslo, které bylo na emailu.

S plným vědomím, že to může být trik.

 

800 číslo patří nicméně povětšinou bona fide organizacím; člověk, na něhož jsem padl, byl naprosto profesionální, byl rád, že volám z PayPalem ověřeného terestriálního telefonu a pro začátek mě požádal, že mi pošle na mobil kód, aby si ověřil, že jsem to já.

 

Číslo mobilu už také měl, kód přišel, opět od PayPalu, potvrdil jsem ho, a on se omluvil, že musí ještě ověřit pár detailů. První z nich jsem mu, bohužel, sdělil, druhý jsem odmítl a zeptal se, proč jsou v emailu pravopisné chyby.

 

 

„To netuším, měli jsme dnes problémy se serverem, jestli to snad mohlo něco ovlivnit…“

 V ten moment na mě k této jasně nesmyslné odpovědi volala žena, že telefonní číslo je dle Googlu zřejmě podvodné, ať raději hledám jinou cestu, jak si poradit. Milému člověku jsem oznámil, že se pokusím najít jiný způsob, jak věc řešit, a v ten moment mě varoval, že má obavu, aby nebyl můj účet kompromitovaný a než udělám cokoliv dalšího, tak ho zmrazí.

 

Poslal mi další dva kódy, přečetl jsem je zpět, ale v momentě, kdy chtěl další informaci jsem se rozloučil a zavěsil, byť mě informoval, že už je stejně na vše pozdě a peníze byly z mého konta bohužel odeslané.

Moje PayPal konto bylo v ten moment na webových stránkách zablokované, jak se to podařilo, nechápu.

 

Na internetu jsem našel nové číslo PayPalu, milá pracovnice postupovala naprosto stejně jako předešlý "kolega", ale dala se přemluvit, aby mi jakkoliv dokázala, že je opravdu PayPal, a řadou informací mě přesvědčila.

Transakci jsme zabránili, peníze poslané nebyly, změnil jsem veškerá hesla a vše, co mělo smysl a dalo se změnit.

Celé mi to zabralo skoro hodinu času a ne, že by mě to nerozčílilo, už jen kvůli vzrůstajícímu smutku, v jaké době to žijeme.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]