O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TO VŠECHNO SICE VÍME, ALE ... PDF Tisk E-mail
Středa, 26 říjen 2022

Člověk je tvor těžko poučitelný. Nedávno jsem se zájmem (a ke konci už se zoufalstvím) četl článek o ŠPANĚLSKÉ CHŘIPCE, o jedné z nejsmrtonosnějších epidemií v dějinách lidstva. Virus začal napadat lidi už koncem roku 1917, kdy se v Číně objevily první případy, avšak epidemie vypukla v březnu 1918 v americkém vojenském táboře Camp Funston v Kansasu a odtud se rychle rozšířila především na fronty a do míst koncentrace vojáků, kteří ji přenášeli dále. První vlna byla ještě relativně málo smrtící...

 

 

 

Španělská chřipka v Jindřichově Hradci | Hradecžije.cz

Nejničivější byla vlna druhá, která proběhla na podzim a začátkem zimy 1918 a zasáhla větší část světa. Třetí začala v lednu 1919 v Austrálii a na jaře se rozšířila do dalších zemí v Americe a Evropě.

Poslední lokálně více omezená čtvrtá vlna dozněla v dubnu 1920. Počet obětí - až sto milionů...  

 

Už tehdy lékaři lidi varovali, nařizovali – snad jim i vyhrožovali – aby se chovali rozumně. Aby se neshromažďovali. Aby na sebe neprskali…

Ale, stejně jako se to opakovalo nyní, stejně tak i tehdy jim lidé nevěřili – byla to přeci jen chřipečka…

Padlo jí za oběť víc lidí než ve všech bitvách velké války dohromady. Nevyhnula se ani českým zemím a její dopad byl tragický.

 

 

V téhle pandemii to vypadá podobně. To už lidé zapomněli, že skoro 45 tisíc lidí kvůli tomu zemřelo?

 

Nemocnice nemají zdravotníky, lékaře - je vypjatá doba - ale ne, každý je přesvědčen, že jemu se nic stát nemůže. Ano, třeba jemu opravdu ne - ale může nakazit ty slabší a slabé.

 

Budete si to brát na svědomí, když kvůli vám zemře někdo z blízkých??

 

 

 Španělská chřipka přišla před sto lety v několika vlnách, připomíná  historik medicíny Sallfellner | Plus

 

 

Teď se čeká další, zimní vlna covidu. Experti varují, že nadcházející růst případů může být devastující, situaci může zhoršit nedostatečné testování. Navíc  - nová forma je schopná obejít imunitu vytvořenou po očkování.

 

A samozřejmě ti, kdo nejsou proočkovaní či promoření, tak mají stejnou pravděpodobnost, že se dostanou do nemocnice a budou mít těžký průběh, jako měli lidé na začátku pandemie.

 

X – X – X 

 

Tisíce lidí včera večer na Václavském náměstí v Praze se zúčastnili demonstrace „LGBT+ lidí“.

Organizátoři a vystupující vyzývali k zastavení šíření předsudků vůči „LGBT+ lidem“ a k přijetí zákona, který by umožnil uzavřít manželství i párům stejného pohlaví.

Policie po skončení uvedla, že se akce obešla bez zásadních problémů.

 

 


 

OK, NIC PROTI DŮVODU, ale proč lidé znovu a znovu riskují své zdraví?

  

 

NEPOUČITELNÍ...

FRANTA

 


Komentáře (22)add feed
... : Josef
Včera? Už zase? To jim už nestačí Prague Pride? Nebudu tady opakovat ten fór, jak lorda vzbudí kravál z ulice. Ale ono to je skutečně tak.
říjen 27, 2022 05:40
... : Jiri Bilina
Ja s autorem celkem souhlasim. Covid neni jeste zdaleka za nami a vice opatrnosti by neskodilo. Akorat nechapu, proc se Franta zminuje zrovna o tehle demonstraci. Nedavne demonstrace spojenych sil pratel fasistickeho Ruska a antivaxeru byly o hodne vetsi. A dalsi se pripravuji.
A zde jde o lidi, kteri se vetsinou odmitaji nechat ockovat a navic nejsou v pripade nutnosti ani ochotni nosit respiratory.
Takze jo, na dalsi prusvih je zrejme zadelano... smilies/undecided.gif
Mikin
říjen 27, 2022 18:57
... : d@niela
Miki,
tak znova: Tisíce lidí včera večer na Václavském náměstí v Praze se zúčastnili demonstrace ...

prostě jiná demonstrace v ten den zrovna nebyla. Jenže, i kdyby to byla demonstrace na podporu houbařů, tak je to putýnka, prostě já jsem proti jakémukoliv shromažďování lidí v téhle zdraví nebezpečné době....
No, zkus si někde přečíst víc o té španělské chřipce, OK?

říjen 27, 2022 19:37
... : Jiri Bilina
Dani, vzdyt ja s tim souhlasim. Akorat bych rekl, ze na shromazdenich lidi kteri nerespektuji doporuceni vedcu a lekaru bude ten prusvih jeste vetsi.
Kdyz jsem byl v unoru v Thajsku, nosili tam lidi respiratory i na ulici. A ted od kamaradu co tam ziji vim, ze i kdyz byla vsechna opatreni na jare zrusena, nasadi si kazdy pri vstupu do prostor kde je hodne lidi (nadrazi, autobusy, vlaky, letadla) rousku automaticky a dobrovolne. Jen z ohleduplnosti k tem okolo.
Mam obavy, ze se lidi probudi az uz bude zase pozde...
Mikin
říjen 27, 2022 21:03
... : kyttka
S tím, že shromažďovat bychom se teď neměli, naprostej souhlas. Proto jsem tam nebyla a ani s MCH nebudu.

A jo, Pepíčku, neopakuj se, protože takovýma kecama to začíná, důvodem tý demošky to končí.
říjen 28, 2022 15:03
... : Krakonoš
Přemejšlel jsem, proč nám to Fanouš píše, vo tý chřipce, a podsouvá, že se v zimě covid rozhodne konečně zaútočit a naplnit vize katastrofiků a konečně budou ty stamiliony mrtvejch, i když k tomu není jedinej racionální důvod. No a pak jsem dočtl k poslednímu vodstavečku a bylo jasno: Fanóš nemusí "queer" lidi, a voni (a další, kdo chápou jejich potřebu žít v bezpečným a rovným prostředí) si dovolily(i) dojít na demošku, považte, několik tisíc jich bylo! A co ty dnešní desetitisíce, Fanóšu, ty sou v pohodě a zodpovědný? Jo, já zapomněl, ty bojovaly za Česko čistě český, maximálně ruskou civilizační moudrostí vobohacený... Tam jde vo vyšší cíle, tak to je v poho. No, tak snad se nám Vrábel nenakazil, byla by ho škoda, komiků je vobecně nedostatek.
říjen 28, 2022 21:01
... : Franta
KRAKONOŠI, je mi líto, že to takhle bereš. Ale opravdu já proti queer lidem NIC NEMÁM!!!
Jen proti hazardování se zdravím a životy.


Mám jen strach, že teď, když se ta covidová situace trošku mírní, že se to zase díky těm všem demonstracím zase rozjede. Nejsem nejmladší a ani nejzdravější, tak přiznávám, že mám strach. A když vidím, že se teď s demonstrováním roztrh pytel, tak se bojím tuplem.
Tebe odhaduju tak na čtyřicátníka, takže se nedivím tomu humoru, s jakym píšeš.

Tak jsem se kouk na youtube, na tu demonstraci dnešní! A když vidím tu šílenou zmanipulovanost davu, je mi zle. Tyhle lidi by byli schopni zvolit Zemana ještě jednou!


říjen 28, 2022 22:21
... : kyttka
Franto, jen ze zvědavosti, proč jsou ty LGBT lidi v uvozovkách?
říjen 28, 2022 22:37
... : d@niela
Krakonoši, prostě v den psaní článku byla ta demonstrace, co je na fotkách. Kdybych věděla, že se to bude brát zcela jinak, než je napsáno...
Asi je to tím, že první komentář napsal NČ, ale tady jde o problém zdraví především, a ne o téma queer. OK?
říjen 28, 2022 22:38
... : kyttka
Milá Dančo, tihle lidé ve velký většině riskujou zdraví den co den, když žijou tak, jako ty "neLGBT lidi", čili se voděj za ruce po ulici nebo si nedejbože daj pusu.
Sorry, ten článek je takhle napsanej hloupej.
říjen 28, 2022 22:54
... : Krakonoš
Aha, moje vina, mě nenapadlo, že by z covidu dnes ještě někdo mohl mít fakt strach. Vomlouvám se. Franto, neblbni. Nic strašnýho se na nás ze strany tohodle viru nechystá. Vo jinejch nebezpečích bych si tak jistej nebyl, ale tohle se fakt mění už jen a pouze v další vobyčejnou chřipku.

P.S: pouštím si záznam z tý demošky, asi jsem masochista. Začalo to mladým Baudyšem, teď tam máme Paroubka, to jsou muka, a je mi jasný, že to nejhorší teprv přijde...
říjen 28, 2022 22:55
... : d@niela
aha, tak ty uvozovky jsem tam dala já, protože jsem to tak někde četla, že je to název - LGBT plus lidi.
Abych pravdu řekla, tak já zas až tak přesně nevím, co přesně znamená, konkrétně co znamená to "plus lidi". Takže proto. Hele, já se na to přesně zítra podívám, no, a jestli se to píše jinak, tak to opravím. smilies/smiley.gif OK?
(Hernajs, kudlanka nezobrazí ten znak plus, tak jsem to sem musela vypsat, ach jo.

říjen 28, 2022 22:59
... : Krakonoš
LGBT plus, jestli jsem to správně pochopil, znamená, že se nejedná jen vo lesby, gaye, bisexuály a transsexuály, ale vobecně vo lidi, který se cítěj jakoukoli škatulí sexuální orientace vomezeně zatříděný, prostě to maj ještě trochu jinak, míň vyhraněně, úplně nevyhraněně, prostě žádnej z těch starších pojmů jejich orientaci nevystihuje.
Proto je tam to plus (a proto se mluví vo "desítkách" pohlaví, což je taková dehonestující mentální zkratka, asi jako když při jakýkoli debatě vo emisích dřív nebo později zazní opovržlivě "Gréta". Duševní mrzáčci bez argumentů si tímhle rádi pomáhají. Ale to už je taková vodbočka...

Blaško, Konečná... a Skála - strašnej pohled (a poslech).
říjen 28, 2022 23:21
... : d@niela
Ahoj kyttko,
já snad jsem v tý nemocnici zblbla, ale zas nechápu...
Ten článek celej je o pandemii španělský chřipky a jejím přirovnání k pandemii současný.
Pravděpodobně tam je něco špatně, tedy.

Můžeš mi říct, napovědět, co konkrétně?
Je tam o začátku té španělské chřipky, o jejím průběhu, šíření, výstřižek z tehdejších novin, fotka z tý doby - a pak z demonstrace, která se konala právě v době psaní toho článku, protože stejně jako tenkrát, tak i teď lékaři píšou, aby se lidi neshromažďovali.

Jinak - moc a moc zdravím!

říjen 28, 2022 23:43
... : d@niela
Krakonoši, tak to tě obdivuju. Já se koukla jen na cca prvních deset minut, a když sem viděla tu šílenou manipulaci, ty lidi, co jim zobou z ruky, tak jsem to musela vypnout. Chovají se jak opice v nepálském klášteře. Fujtajbl.
Fakt je tohle naše současnost a budoucnost?
říjen 28, 2022 23:48
... : kyttka
Danielo, všude, u každýho článku na tohle téma máš, proč se to svolává. Tady ne, tady se prostě nenapíše, proč se tam ty lidi sešli, co byl ten impuls.
Takže až nesnášenlivý hovada nebudou vychovávat děti k nenávisti, tak nikdo nebude střílet svá nevinný kluky jenom proto, že patří do nějaký skupiny obyvatel. A potom nebudou takovýhle demonstrace.
říjen 29, 2022 06:39
... : Iris
Krakonoši, Ferdinand Vaněk je dobrá vsuvka, ne? Osvěžující smilies/cheesy.gif Je to také v tom záznamu? Jinak nemám odvahu se na to podívat.
říjen 29, 2022 07:59
... : kyttka
Iris, ahoj!
Jo, je to tam. Skvělej trolling. smilies/grin.gif
říjen 29, 2022 08:50
... : Iris
Kyttko, potěšilo, že? Moc Tě zdravím smilies/smiley.gif
říjen 29, 2022 14:15
... : Jiri Bilina
Po te prvni demonstraci probihaly docela smysluplne debaty na tema, zda se v pripade ucastniku jednalo a proruske dezolaty, nebo jestli tam prisli i normalni lide, ktere znepokojuje inflace a vysoke ceny energii.
Tahle otazka je po treti demonstraci a vsech projevech rudohnedych priznivcu zlocinne ruske agrese uz zda se vyresena.
Pozitivni zprava - uz je jich mene... smilies/wink.gif
A zde bych nesouhlasil s kyttkou - kdybych byl zrovna v Cesku, tak bych i presto ze nebezpeci Covidu neni jeste za nami na tu demonstraci Chvilkaru urcite jel. Treba s respiratorem na hube, ale jel.
Protoze jinak nastane podobna situace, jaka byla pred dvema lety v Americe, kdy Donald Trump organizoval v nejhorsich dobach pandemie jeden obrovsky dychanek svych priznivcu za druhym, casto v uzavrenych halach a bez respiratoru.
A jeste se spinavec vysmival svemu souperi, ktery poradal sve rallies s omezenym poctem lidi, sedicich na parkovistich ve vlastnich autech. smilies/undecided.gif
Mikin
říjen 29, 2022 20:26
... : Josef Kouba
Na jaře roku 2023 bude v EU "veselo". Lidé v ulicích,... to nikdy nad "otrokáři" posledních 2 tisíce let nevyhráli a nevyhrají. Mají to ošetřené. Dříve musel majitel otroky živit, šatit a dát jim střechu nad hlavou.
Dnes máme za práci peníze a starej se. 8.5 hod. denně, a 5 dní v týdnu, s platu daně. Vše co otrok koupí, tak je i k tomu daň. Dovolená 2-3 týdny a mazej do práce. Na penzi si otroku šetři, jinak tě čeká almužna. Mohl bych dalších mnoho řádků jak o nás pečují pokračovat.
Ale krmí nás demokracií a můžeme volit. Já vsadím 100:1 že kandidáta Trumpa i pokud by jej volila celá Amerika tak nevyhraje. Asi, i když zdráv zemře na selhání srdce.
říjen 30, 2022 09:05
... : Jiri Bilina
Josef Kouba:Na penzi si otroku šetři, jinak tě čeká almužna.
Penze jsou Josefe Koubo v Kanade velice slusne. U me i vetsiny lidi ktere znam tvori hlavni slozku CPP (Canadian Pension Plan). Na ten jsme vetsinu zivota opravdu setrili pomoci dani a jeho vyse se stanovuje z vyse platu a z odpracovane doby. Ty jsi se tomu vyhnul a proto je ve tvem pripade hlavni zdroj prijmu GIS (Guaranteed Income Supplement). Coz je opravdu (jak spravne rikas) almuzna. Od danovych poplatniku. Opravdu nechapu, na co si stezujes. Za milodar se vetsinou dekuje.
Co se Donalda Trumpa tyce, ten dostal v prvnich volbach o 3 miliony hlasu mene, ale stal se prezidentem diky tamnimu volebnimu systemu. Druhe volby projel uz o 7 milionu a lhanim ci horekovanim ze sebe udelal leda tak kaspara. smilies/wink.gif
Mikin
říjen 30, 2022 18:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]