O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO DÁVÁTE - DOSTÁVÁTE - K NAROZENINÁM? PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 říjen 2022
Svátky, narozeniny, Mikuláš, Vánoce, Svátek matek... a další nejrůznější příležitosti, kdy se očekává, že oslavenec něco dostane. Je to někdy pro darující velký problém - co dát, aby ten dotyčný byl vskutku potěšen? Aby to nebylo jen "něco, co se sluší udělat". Stejný problém je to mnohdy i pro obdarovaného. "Kam toho jelena v říji postavím, aby se tchýně nezlobila, že dárek od ní nevystavuju? Případně - Kam budu "tohle" nosit, abych si neudělal ostudu?"

 

 

 

 

 

 

Víno Všechno nejlepší k narozeninám, ty stará kuno

Takže bych vás chtěla požádat,

abyste napsali své zkušenosti a případně zážitky z obou „procesů“.

 

Tedy když jste dostali nějaký báječný dárek, a byli v obrovské radosti, blaženi až na půdu – co a od koho to bylo? (nemusíte zabíhat do detailů)

Naopak, když jste dostali nějaký ten „super-trapas“, jak jste to přežili, zvládli dál – vy i ten dárce

 

A když jste měli vy dávat dárek – jak moc jste to vymýšleli? Nebo dáváte většinou jen nějakou tu obálku s něčím na přilepšenou?

 

Napište svůj názor:

Musí dárek k význačnější události (svatbě, kulatinám, Vánocům atd.), mít větší cenu? Například zlato atd.?

Jak sháníte nápady na ten dárek nejlepší?

Chápu, že nejhorší je dávat dárky někomu, kdo má plno peněz, všeho plné šuplíky, a navíc stále jen opakuje, že „nic vlastně nepotřebuje…“

 

 

NO, TŘEBA SI NAVZÁJEM POMŮŽEME.

Kamarádka má dávat dárek dceři k padesátinám. A už dnes si „hází mašli“. Ta kamarádka…

 

d@niela

 Komentáře (8)add feed
... : Milena Nováková
Vloni jsem slavila 60. narozeniny. Pozvala jsem rodinu a přátele do chaty pronajaté na příslušný víkend. Nehodlala jsem obdržet skleničky nebo talíře či jiné dekorace s obligátní šedesátkou, tak jsem nadiktovala účastníkům, že přijímám pouze tyto dary - od každého 1 růži (tedy že by tímto vznikl pugét cca 30 růží) a každá rodina mi může jako dar dát lahev bílého vína. No, bohužel to všichni nepochopili (nebo nechtěli pochopit), takže jsem si z chaty vezla dvě kytice, jednu složenou dle mé představy a druhou od synovce. A vína také více než cca 10 lahví, protože máme v rodině syna z vinařské rodiny a také jedna z kamarádek je na víno, mají ho plný sklep. To víno jsem ani po roce všechno nevypila... ale nadiktování vhodného daru splnilo účel, až na jednoho velkého skleněného koně do mé sbírky figurek mi doma nepřibylo nic, co by se časem nespotřebovalo...

A ještě jedna rada, opět pro obdarované, nikoliv pro dárce: inspirovala jsem se seznamy, které vytvářejí novomanželé, ze kterých si dárci vyberou, co koupit a nestane se, že by něco dostali 2x nebo 3x. Já jsem toto zavedla v rodině, když ještě děti byly doma. Magnety jsem přicvakla na bok lednice papír A4 rozdělený do kolonek pro každého člena rodiny, s tím, že ať tam každý napíše, co by si eventuálně přál k vánocům. I tak dojde k překvapení, protože za prvé jsme negarantovali splnění všech přání a za druhé když si např. budu přát knihu - dobrou detektivku, nemohu tušit, co mi bude koupeno.

Rodičům jsem ke kulatinám a půlkulatinám (byli věkově 5 let od sebe, takže slavili ve stejný rok) platila zájezd nebo lázně. Takže mám-li poradit, ať koupí hroutící se kamarádka dceři nějaký zážitek (např. let balonem) nebo wellness pobyt.
říjen 05, 2022 09:43
... : Milena Nováková
Ještě dlužím vzpomínku na nejlepší dárek. Mě se povedlo obdarovat super dárkem maminku. Ve stejný den, kdy se před 51 lety narodila moje máma, se narodila i moje starší dcera.
říjen 05, 2022 10:09
... : Marie
Milena mi připomněla, že jsem příteli taky k šedesátinám darovala hodinový vyhlídkový let z Příbramy pro 2 osoby s tím, že může letět s kýmkoli. Překvapivě jsem byla pozvána já a užili jsme si to spolu. Pochlubil se sourozencům a tak nám mávali ze své zahrady. Byl to ohromný zážitek, Karlštejn z výšky je nádherný. Stejně to letí, letos jsme slavili už 71. narozeniny.
říjen 05, 2022 15:51
... : andrea
Svátky, narozeniny a záležitosti, kdy se dávají či dostávají dárky - to je vždy velký nervák. Málokdy se poštěstí, aby všichni byli spokojení. Ale přežije se to ... smilies/grin.gif
říjen 05, 2022 19:32
... : Josef
No, taky mě to čeká a už z toho mám předem průjem. Tydle wellnessy a podobný zážitky se mi ale moc nelíběj. Chci přemejšlet nad něčim, co by mě dítěti připomnělo, až tady nebudu.
Napadá mě třeba velký porculánový sousoší jelenů.
říjen 06, 2022 08:29
... : Josef
Sorry jako s těma jelenama, coby s mym nápadem. Teď teprv jsem si všim, že už je zmiňuje autorka článku na začátku.
říjen 06, 2022 09:00
... : doktor
Můj nejlepší dárek?,byly tři: vnouček Tomík se narodil pár dní před Vánocemi,bezva dárek pod stomeček,druhým dárkem,který opravdu potěšil byl pobyt v lázních Poděbrady pro dva se vším všudy a třetím?,několik dní před vánočními svátky mne v děčínské nenocnici zachránili život.Hezké odpoledne všem.
říjen 06, 2022 12:21
... : andrea
nojo doktore, ale to není "dárek", který bys třeba dával k narozeninám nebo svátku, to je nádherná událost v životě.
říjen 10, 2022 12:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]