O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SNAD JE TO VŠECHNO PRAVDA :-))) PDF Tisk E-mail
Pátek, 16 září 2022
Přejít na obsah
SNAD JE TO VŠECHNO PRAVDA :-)))
Strana 2
Výsledek obrázku pro Děložní myomPokud si myslíte, že se znáte na 100%, tak to nemusí být tak zcela pravda. Pravděpodobně nejspíš ani nevíte, jaké smysly - a kolik jich - vaše tělo vlastně má. Také jste možná nečekali, že se dozvíte, že jsme příbuzní s banány. Lidské tělo je zázrak, o tom není pochyb. Věděli jste například, že ráno jste o něco vyšší než večer? U vysokých lidí může jít dokonce až o dvoucentimetrový rozdíl. Jde o to, že páteř, která probíhá více než třiceti procenty lidského těla, obsahuje mimo obratlů také meziobratlové ploténky, které schraňují poměrně značné množství vody.

 

 

 

 

 

1. Hlavní funkci mají malé otvory blízko okrajů očních víček

Uvnitř okrajů očních víček jsou malé otvory nazývané puncta . Tyto otvory pomáhají odvádět slzy z oka. Když mrknete, přes punktu se z oka odčerpá trochu slzné tekutiny.

 

2. Papily jsou tečky ve tvaru houby, které jsou rozptýleny po vašem jazyku 

Máme jich cca 200 a 400. Každá papila obsahuje 3 až 5 chuťových pohárků a slouží nejen k detekci chuti, ale také teploty a doteku. Díky papilám si můžeme vychutnat jídlo a vyhnout se bolesti a jedu. 

 

3. Jeden  jediný vlas může nést váhu až 100 gramů

zatímco celá hlava lidských vlasů pojme 5 600 kg až 8 400 kg, aniž by se vytrhly či přetrhly. A ještě:

Na obličeji rostou chlupy nejrychleji z porostu na celém těle. Kdyby se např. muži celý život neholili, vousy by měly průměrnou délku 9 metrů. Ženské vlasy mají poloviční průměr než mužské. Na lidském těle je stejný počet chlupů na centimetru čtverečním, jako má šimpanz. Jsou však světlejší a tenčí, proto nejsou tak vidět.

 

4. Nosní dírky se během dýchání přepínají

Čehož si obvykle nevšimneme, ale zatímco dýcháme, jedna nosní dírka se uzavře a proudí jí méně vzduchu. Studie říkají, že v průměru se nosní dírky mění přibližně každé dvě hodiny. A ještě: praváci mají tendenci více dýchat levou nosní dírkou.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]