O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NĚKDO PRÁVO MÁ, NĚKDO NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 02 duben 2008

 Kudlanko, nemám problém s mužským, ale - taky mám trápení, a dost velké. Vlastně jsem strašně naštvaná! Vysvětlím: bydlím v přízemí, v pěkné a příjemné garsonce, kterou jsem si koupila úmyslně dole, kvůli svému již málo chodícímu pejskovi a také proto, že jsem si v minulém bydlišti užila své s nejezdícím výtahem.

 

 

 

 

 

     V té své garsonce bydlím 4 roky, všechno jsem si hezky zařídila a byla jsem tu velmi spokojená. Ale - aniž se mě někdo ptal, zřídilo bytové družstvo z naší kočárkárny kadeřnictví pro dvě mladé kadeřnice. A všechno to trápení začalo. Kravál, smrad, neustálý hovor a hlasitá hudba ...

 

     Už vloni jsem kadeřnice několikrát slušně žádala, aby zavíraly k sobě do provozovny dveře, aby nevětraly do chodby, protože výpary všech těch chemikálií (znáte to, že? hlavně čpavek), stejně tak kouř z cigaret - všechno mám v bytě a slyším, jak kdybych bydlela u nich... Nemluvím ani o tom, že hlasy jejich i zákaznic, překřikujících řvaní vysoušečů, poslouchám celý den. A je to tak celý rok, mimo největší mrazy nebo když mají zavřeno... Docela se divím, že tohle zdejší hygiena povolila. Ale určitě v žádosti měly napsáno, co všechno budou nebo spíš nebudou dělat. Také je pravda, že u nás podpisová akce proběhla, ovšem mimo mne, mě se na názor nikdo neptal, vždyť bydlím v jejich největší blízkosti - a tak nikdo neriskoval se zeptat i mě.

 

 

     Chtěla bych se s vámi poradit, jestli vůbec mám právo se někam odvolat. Investovala jsem do svého bydlení nemalý finanční obnos, líbilo se mi tu -  a teď mám  žít v smradu a hluku? Průšvih je, že mě je padesát a ony jsou dvě pětadvacetiletá děvčata...

 

Dáša

 

 

 

Komentáře (14)add feed
jedině dělat takový rámus, : alena tečkovaná
že by jim zdrhaly zákaznice. A vydržet.
duben 02, 2008 15:13
to je hloupost, : ivanka
to by je jednak nijak neohrozila, spíš by ji poslali do blázince..
To by asi spíš chtělo sehnat hygienika a nechat to tam všechno zdokumentovat - a to můžeš sama - nafotit ty jejich dveře dokořán, zákaznice všude možně, asi tam budou i vajgly, co?
No, a pak sehnat pár lidí, kteří ti podepíšou, že je tam fakt puch. A nejen v chodbě a v domě, ale především i u tebe.
Jo, to tě moc lituju, ale nevzdávej se!
Asi mají holky známé na správných místech. Ale i kdyby ne, tak tohle se prostě nedělá. Když platíš činži, tak máš nárok na slušný bydlení - a ne na úkor nějaké firmy.
duben 02, 2008 15:18
No - žádej domácího o : alena tečkovaná
slevu na nájmu - jak jde o prachy, tak to s ním třeba pohne.
duben 02, 2008 15:36
No mně je divná jedna věc : Míša šíša
Když se nový provoz kolaudoval, museli všichni sousedé dostat vyjádření o datumu této kolaudace, kde mohli případně vznést námitky. Tak si myslím, že by jsi takové oznámení měla dostat i ty. Pokud ne, měla by jsi oslovit místní stavební úřad, který měl dotyčné obeslat.
Druhou věcí je, že nikdo nemůže vědět dopředu, zda jej provozovna bude rušit či mu jinak škodit. Pakliže k takové situaci dojde, je nutné kontaktovat příslušnou hygienickou stanici, aby zjistila, zda nejsou porušovány zákonem stanovené normy. Podle občanského zákoníku ale soused nesmí obtěžovat ani hlukem, ani zápachem, anebo dokonce i světlem, pokud je to nad míru přiměřenou poměrům. Pojem "míra přiměřená poměrům" je ale dost nedefinovatelný, obecně by mělo stačit to, že to prostě vadí při běžném životě.
Doporučuju přečíst diskuzi k tomuto problému na následujícím odkazu. Vyjadřují se tam právníci ke konkrétním případům v tomto směru, takže tam třeba najdeš i dobrou radu.
http://www.pravnik.cz/forum/topic-24.html


Jinak z vlastní zkušenosti vím, že vyřešit tenhle problém je běh na dlouhou trať a ne vždy lze dosáhnout nějakého výsledku. I když dnes už je situace asi zase trochu lepší než byla před lety. Úředníci začínají mít vítr z biče nad jejich hlavami = EU.
duben 02, 2008 15:47
no já bych si : kolemjdoucí
především utěsnil dveře. A pouštěl bych od rána do večera Bílou orchidej....hodně nahlas.
duben 02, 2008 15:54
A ještě dodávám odkaz na článek, : Míša šíša
duben 02, 2008 15:56
no a nechceš zkusit : psquare
ještě jednou, předtím než zahájíš oficiální protiútok, za nimi zajít a opravdu naléhavě je poprosit, aby si zavíraly? Bude to stát trochu přemáhání, zvlášť když tě takhle dlouhodobě štvou, ale podle mě to má vždy lepší a rychlejší výsledek než bojovat přes úřady.
Aspoň jednou bych se překonala, klidně bych si tam třeba šla i nechat udělat hlavu, pěkně jim to pochválila, účes i kadeřnictví, snažila se je dostat na svoji stranu a v klidu jim vysvětlila, že jsou sice prima, ale ty jsi starší než ony a některé věci ti prostě vadí. Určitě ti raději vyhoví, když na ně uděláš dojem jako milá paní, než když na ně zvostra vybafneš.
No a jestli jsou to tupky a nedají si říct, tak bojovat natvrdo se dá začít vždycky smilies/cool.gif
duben 02, 2008 19:34
... : ivanka
Tak pokud vím, tak Dáša to naléhavé prošení už zkoušela:
Už vloni jsem kadeřnice několikrát slušně žádala, aby


A jestli to trvá tak dlouho, tak se jí nedivím...
duben 02, 2008 22:26
zufala situacia : Sipik
Ja by som skusila bojovat. Volat na ne mestsku policiu, kontaktovat poslancov mestskeho zastupitelstva, jednoducho skusit cokolvek. Ak to nepojde, asi by som byt predala najvacsiemu hulvatovi ktory by on mal zaujem, ten by ich snad dal do laty. Lebo ziadny, ani ten najlepsi byt nestoji za nervy z blbych susedov. ( a co tak najst si par lacnych ukrajincov co ich postrasia? moj kamarat si tiez bol tak vymahat dlhy. Chytil dlznika este s jednym hromotlkom a rozpravali sa po rusky... dlh mal splateny na druhy den ;-) a bez nasilia )
duben 02, 2008 22:55
Jasně Sipik. Dyť to řikám furt! Andreje, Igora, Romana... : NČ
.
duben 03, 2008 06:16
Viktor čistič : wendy
je nad zákony...
duben 03, 2008 07:30
... : Luciáš
Nám takhle jedna postarší, nahluchlá bába taky zpříjemňuje bydlení smilies/wink.gif
Celý noci poslouchám hučení rádia, ve dne slyším imrvére TV NOVA slovo od slova ve všech pokojích, vržou jí všechny dveře, okna a snad i prkýnko na záchodě, o víkendu ráno v půl osmé větrám a přižene se na mě i ze schodiště smrad z připáleného žrádla jako ve čtvrté cenové smilies/angry.gif
O jejím sluchu si můžete udělat obrázek, když plynařům na dveře napíše "Bouchejte, zvonek neslyším" smilies/cool.gif
duben 03, 2008 07:59
To jsou nevýhody tzv. společného ustájení občanů : wendy
ale všichni ve vilách bydlet nemůžeme...v každém činžáku se někdy něco vyštění. Ale tohle je běh na dlouhou trať, co si na bábě vezmeš ?
smilies/sad.gif
duben 04, 2008 10:03
Kamarádit : mimi
Bylo by lepší se přizpůsobit a dojednat jednou za měsíc načančanou hlavu zadarmo.
duben 05, 2008 14:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]