O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JAK JSEM KOUPIL, TAK PRODÁVÁM PDF Tisk E-mail
Neděle, 31 červenec 2022
Mám zde na Yukonu starého kamaráda ze starých dob, kdy jsme oba závodili se psím spřežením. Jmenuje se Mark a v těch dobách se společně se svým bratrem Jeffem živil coby majitel zlatého dolu. Což ovšem neznamená, že by borci byli milionáři. Spíš naopak - když se třeba na konci sezony polámal buldozer a zároveň klesla cena zlata, musely finanční situaci zachraňovat manželky, které měly "normální" práci. Oba kluci se během let odstěhovali o pořádný kus dál na jih a já je dlouho neviděl.

 

 

Marka jsem potkal před dvěma lety na letišti ve Whitehorse. Já s Joanne jsme byli na cestě do Česka a Maroka, Mark letěl na Ukrajinu. Zamiloval se tam do nějaké místní dámy, říkal že se učí jazyk. A prý se zamiloval i do celé země a tamních lidí. Měl jsem o Marka v poslední době trochu strach a snažil se ho proto bezvýsledně kontaktovat.

 

 

Zobrazit zdrojový obrázek

 

 

Až včera - objednal jsem v místní čínské restauraci "take out" pro sebe i Joanne a tu půlhodinku, kterou to zabere, jsem se rozhodl geniálně vyřešit tím, že zaskočím "na jedno" do oblíbeného baru Snake pit, neboli Hadí hnízdo. A kdo tam nesedí, než vousatý Mark se svým pirátským šátkem, zakrývajícím holou hlavu. Setkání bylo bouřlivé, Mark vyprávěl a čínské jídlo mezitím značně vychladlo.

 

Na Ukrajině byl naposled v listopadu a prosinci. Jeho přítelkyně vlastnila byt na sídlišti na sever od Charkova, ve kterém žila se svou dcerou. Měla rodinu na obou stranách hranic, její bratr měl prodejnu a servis aut. Mark odjel zpět do Kanady před Novým rokem, plánoval se vrátit zpět na Ukrajinu i se synem. Nedošlo k tomu kvůli nástupu omikronu, který znemožnil cestování. A navíc se množila varování před možným ruským útokem. Těm varováním prý v převážně ruskojazyčném Charkově nikdo nevěřil. Lidé si mysleli, že pokud nějaký konflikt opravdu bude, oblastem, kde žijí převážně rusky mluvící lidé, se vyhne.

 

Invaze ale navzdory Putinovým lžím přišla. A s takovými hrůzami, které nikdo ani ve snu nečekal. Okupantům se nepodařilo dostat dostatečně blízko k centru Charkova, tak aspoň zničili dělostřelectvem předměstí na jeho severní části. Z bytu Markovy přítelkyně jsou trosky, dealship jejího bratra prostě zmizel. Přesto, že jsou to všichni etničtí Rusové a že v té čtvrti není žádná továrna na zbraně nebo dokonce vojenská základna. Prostě teror proti civilnímu obyvatelstvu, nic vic...

 

Mark mě ukázal na svém mobilu video z těch míst. Něco, co vám v televizi ukázat prostě nemohou. Protože záběry rodiny s malými dětmi, běžící hořícím městem ke stanici metra, rodiny, která musí přeskakovat mrtvoly, to prostě odvysílat nejde. Zvláště pokud se torso nějaké ženy bez noh pořád ještě hýbe. Starší manželé ze stejného domu se asi o dvě stě metrů opozdili, oba roztrhal dělostřelecký granát. A tohle okupanti nazývají "osvobození".

 

Markova přítelkyně i její dcera jsou teď bezpečí. V podnájmu v Polsku, v blízkosti slovenských hranic. Prý nedaleko jakýchsi hor. "To budou asi Tatry, Marku", řekl jsem.

Spousta jejích krajanů se dnes do Charkova vrací a město se opravuje. Jenže tahle rodinka přišla úplně o všechno, co za celý život vybudovala a navíc - Rusáci se tu oblast znovu snaží bombardovat.

 

Co mě z té konverzace ulpělo v paměti nejvíc - Ukrajinci jsou podle Marka národ, který teď drží při sobě jako nikdy před tím. A budou svoji zem bránit i nadále. Nezávisle na tom, že mluví třeba rusky. Jazykem, který se teď snaží učit i Mark.

 

Mikin

  

Komentáře (168)add feed
... : Lenka1
Válka je vždycky svinstvo. Ti normální obyčejní lidi jsou na tom vždycky nejhůř. Takových příběhů se na Donbase za posledních 8 let ze strany ukr. ozbrojených sil a nác-batalionů jako Azov, Aidar a neméně "slavné" jednotky Kraken složené z těch nejhorších zrůd, které kdy tahle země nesla, odehrávalo mraky, ale Západ nejenomže pokrytecky mlčel, ale naopak finančně to podporoval, protože mu to hrálo do karet.

Naštěstí už to mají ukrajinští nacisti spočítaný, brzy Rusko vyřeší i Charkov, Oděsu a Podněstří a bude klid.

Nechtěla bych být v kůži kokainisty Zelenského. Ten už to má spočítaný, jen mu to pod rouškou fetu ještě pořád nedochází.
červenec 31, 2022 15:58
... : Míša šíša
Jen taková úvaha...

Mark mě ukázal na svém mobilu video z těch míst. Něco, co vám v televizi ukázat prostě nemohou. Protože záběry rodiny s malými dětmi, běžící hořícím městem ke stanici metra, rodiny, která musí přeskakovat mrtvoly, to prostě odvysílat nejde. Zvláště pokud se torso nějaké ženy bez noh pořád ještě hýbe. Starší manželé ze stejného domu se asi o dvě stě metrů opozdili, oba roztrhal dělostřelecký granát.


A uprostřed tohohle běsnícího pekla, kdy úprk znamená život a sekunda zpoždění smrt, stojí Mark a natáčí na telefon video. No tak možný to je, že jo...
červenec 31, 2022 16:42
... : Jiri Bilina
Ale notak, Lenko... aby ti z toho revu a nenavisti vuci lidem kteri brani svou vlast nepraskla zilka. Vsechna mista o kterych pises (vcetne Donecka, Luhanska a Krymu) lezi na Ukrajine a kdo je agresorem je naprosto jasne. Denacifikaci Ukrajiny by rusky car mohl vyresit prostym odchodem sve okupacni armady zpet do Ruska. Ale to uz jsme si zde snad vyjasnili, tak proc to opakovat?
A ty si to Miso siso precti poradne. Jasne pisu, ze Mark byl na Ukrajine naposledy v listopadu a prosinci, takze ta ruska zverstva mohl osobne natacet jen sotva. Video mu poslali ukrajinsti pratele v mailu.
Mikin
červenec 31, 2022 17:40
... : Jiri Bilina
Me se Danielo hrozne libi ta fotka z letiste Erika Nielsena, kterou jsi vybrala. Ta legendarni Dakota (DC3) tam totiz porad jeste k videni je a presne tak, jako na snimku. Protoze je namontovana na sloupu, ktery vtipalek fotograf digitalne vymazal. Vsimni si toho kamenneho soklu pod letadlem. smilies/smiley.gif
Mimochodem - tyhle Dakoty mezi Dawsonem a Whitehorse letaly jeste pred 15 lety a jejich odchod byl opravdovy konec jedne ery... smilies/undecided.gif
Mikin
červenec 31, 2022 17:49
... : Jiri Bilina
S Markem jsem se od te doby bavil jen na Skype, ale byl to dost dlouhy hovor.
Rikal, ze podle tech charkovskych pribuznych po prvnim nezdarenem utoku okupanti nadeji na dobyti jejich mesta ztratili a posledni vlnou raketovych utoku na Charkov i dalsi mesta se jen msti na civilistech.
Rakety HIMARS totiz jejich postup prakticky zastavily a oni je zatim nedokazou sestrelit. Prichazeji diky tomu o skladiste munice a pohonnych hmot daleko za frontou. A zda se, ze Amerika doda i rakety s doletem 300 km. Navic roste partyzanska aktivita v okupovanych oblastech. Hlavne sabotaze, ale i utoky proti okupantum a trestani kolaborantu.
Znovu - jak jsem koupil, tak prodavam. Nejde o propagandu jedne strany a uz vubec ne o propagandu okupantu.
Kdyby mel nekdo na Marka, jeho ruskou pritelkyni nebo i na jeji rodinu v Charkove dotaz, zkusim to zprostredkovat. Ale par dni by to asi vzalo...
Mikin
červenec 31, 2022 18:46
... : Lenka1
Míša šíša:

A uprostřed tohohle běsnícího pekla, kdy úprk znamená život a sekunda zpoždění smrt, stojí Mark a natáčí na telefon video

Jo, taky mě to zarazilo, ale nechtěla jsem ho dráždit víc než je nezbytně nutné. Situace je a vyvíjí se, jak říkám a jeho vzteklé kopání kolem sebe a urážky ostatních (do kterých si projektuje svoje vlastní pocity - viz to jeho o mém prý vzteklém řevu - první lekce v hodinách psychologie, co jsme se učili) na tom nic nezmění.

Znám osobně etnického Rusa, se kterým si občas procvičuju ruštinu, který žije s Ukrajinkou z Donbasu, která sem přicestovala jako jedna z uprchlíků a ta říká přesný opak - že je tam ostřelovali jen a pouze ukroši.

Což odpovídá mým předchozím úvahám - logicky, kdyby Rusům nezáleželo na civilistech, tak by rozjeli plnotučnou válku ve stylu Ami - ze vzduchu by to rozbombardovali do mrtě, včetně civilní infrastruktury - elektrárny, vodárny, plynárny, železnice, trafostanice atd. a z UA by zbyl mastnej flek během týdne. A pak by tam slavnostně napochodovali jako velcí kingové. Tohle je styl USA.

Oni nic z toho nedělají i za tu cenu, že mají ztráty na svých vlastních vojácích. Tak na jednu stranu budou max. chránit civilisty a na druhou budou provádět všechno to, co se o nich v naší propagandě tvrdí?

A za další - jak jsem taky psala v předchozím článku - je to pořád stejnej scénář - ukroši si něco vymyslí, náležitě emocionálně se to rozmázne v médiích a pak postupně z toho vyleze, že to byla lež. Videa o tom, jak ukroši mučí ruské zajatce a která se potvrdila jako pravá, naše média přešla v pohodě, jakože se vlastně nic neděje. Jo a ještě jejich tuším zamini Kuleba prohlásil, že to musíme chápat.

Teď aktuálně vylezlo na povrch, že útok na věznici na území DNR nařídil Zelenský, protože nechce, aby se jeho vojáci vzdávali Rusům, tak aby jim ukázal, že ani tam nejsou v bezpečí a taky proto, že zajatí náckové z Azovu začali vypovídat, a to pro něj a celej ten kyjevskej fašistickej cirkus dost nepříjemně.

Takže Zelenáč má na triku ofiko válečný zločin. Pokud se včas nezdejchne, tak dopadne hodně špatně, ať už z jedné nebo z druhé strany.

Jak jsem už psala, kolik to všechno nakonec UA bude stát, záleží na tom, kolik je Západ ochoten obětovat za svou porážku.

Zatím je jasné, že východ a jih Ukrajiny si může UA už odepsat.

Ani nevím, jestli mi Bíliny bude líto, až se to stane, ale myslím, že ne.

červenec 31, 2022 19:22
... : Lenka1
P.S. K tomu videu - přečetla jsem si to a pochopila stejně jako Míša šíša, ale i kdyby to natáčel nikdo jiný, tak pořád platí to předchozí - že místo útěku natáčel?

A za další - pochybuju, že by to video bylo jednoznačný důkaz, kdo střílel. Pochybuju, že by tam byla vypočítána balistická dráha střely. A další faktor, který vstupuje do hry, je fakt, že UA používají teroristickou taktiku - obsazují civilní budovy, aby pak mohli brečet, že Rusové zabíjejí civilisty.

O tom jsem taky psala v komentářích k předchozímu článku.

Takže jsme zase jen u tvrzení.

A vzhledem k tomu, že ukr. lžou, kudy chodí, a vzhledem k tomu všemu, co se tam odehrávalo před 24.2., což Bílina taky popírá (svůj k svému, že) tak tohle video od nějakého Bílinova kámoše pro mě nemá žádnou vypovídací hodnotu.
červenec 31, 2022 19:35
... : Jiri Bilina
Nojo - vono tem okupantum, kteri potupne zdrhli od Kyjeva i Charkova a kteri uz nekolik tydnu v cizi zemi, kterou zakerne napadli postupuji 500 metru za den jen diky tomu, ze 10x vetsi presilou delostrelectva vyvrazdi vsechno co jim stoji v ceste podle Lenky "zalezi na civilnim obyvatelstvu".
Nakonec se jeste dozvime ze to strejda Vladimir Vladimirovic (stejne jako jeho predchudce Adolf) dela vse jen proto, aby chranil svou mensinu v Sudetech na vychode Ukrajiny.
I kdyz ta mensina ma (stejne jako u nas za Prvni republiky) stejna prava, jako vsichni ostatni.
Pak uz zbude jen hajlovani, na ktere nehodlam reagovat. Spiny, okopirovane z dezinformacnich kanalu zeme, kde narozdil od Ukrajiny a Ceska vladne naprosta cenzura uz zde bylo dost.
Navic mame s Joanne pristich 24 hodin praci. smilies/wink.gif
Mikin
červenec 31, 2022 20:41
... : Míša šíša
No jo, Lenko, to máš pravdu v tom, ať by to natáčel kdokoli, byť válečný zpravodaj, vydržel by v tom popisovaném běsněni natáčet tu krutou realitu za nasazení vlastního života? Jak říkám, je to možný, ale... Takže video bylo odněkud převzaté. Aha... A máme zdroj? To Mikin většinou vyžaduje, že. A pokud ten zdroj nemáme - přesně jak píšeš, vypovídající hodnota je nula.
červenec 31, 2022 21:57
... : Lenka1
Míša šíša:

V policejní škole mě při hodinách kriminalistiky učili, že pro usvědčení pachatele jsou zapotřebí 3 věci:

Motiv, příležitost a prostředky.

Příležitost i prostředky k masakrům Rusové mají, ale schází mi tam ten motiv. To by totiž bylo v naprostým rozporu s celým jejich strategickým plánem.

Na tom to celý stojí a padá.

A nepotřebuju k tomu ani ty mraky videí, kdy šťastní Donbasani vítají ruské vojáky se slzami v očích. Ani ty záběry v ulicích Donbasu, kde jsou po zdech od civilů nakreslená "Z".

Zatímco ukr. strana se po celou dobu konfliktu nejenomže svými zvěrstvy netají, ale dokonce i chlubí. A v jejich případě to smysl dává - prohrávají, tak chtějí zničit co nejvíc, aby když už , tak ať to vítězství Rusku zhořkne.

červenec 31, 2022 22:44
... : mila1
Naštěstí už to mají ukrajinští nacisti spočítaný, brzy Rusko vyřeší i Charkov, Oděsu a Podněstří a bude klid.


To jako vážně, nebo to mám brát jako špatný vtip?
srpen 01, 2022 10:13
... : Lenka1
mila 1:

Přeber si to, jak chceš.
srpen 01, 2022 11:11
... : Lenka1
Aby tady zase nevznikly dohady, píšu svoje úvahy na základě faktů, jak to nejspíš dopadne. Nikomu nic nevnucuju.

Škoda, že se veřejnost na Západě o dění na UA nezajímala už před 24.2. a netlačila dostatečně na svoje politické představitele. Mohlo být všechno jinak. Ale co už, brečet nad rozlitým mlíkem nemá cenu.
Západ se tak dlouho usilovně snažil, aby vytáhnul medvěda z brlohu, až se jim to povedlo.

Následky si může přičíst jen sám sobě. A totéž platí pro UA, která Západu skočila na špek a posloužila jako ten pověstný užitečný idiot.
srpen 01, 2022 11:30
... : Míša šíša
No Lenko, ty jsi to nazvala kulantně "Západ", tak já v tom budu pokračovat. Co říkáš na současnou situaci, kdy tento "Západ" začíná provokace svým loďstvem u pobřeží Číny? To už se definitivně pomátli? Nedají pokokoj, dokud skutečně nerozpoutají 3. světovou? O tohle tu jde?
srpen 01, 2022 12:15
... : Míša šíša
Jo, už z toho začínám koktat.
srpen 01, 2022 12:15
... : Lenka1
Míša šíša:

Hele, já nevím. Ale můj osobní názor je, že platí, že "chcípající kobyla nejvíc kope." A protože Bidenovi se za rok a půl povedlo přivést USA do takovýho stavu, že další prezident, ať už to bude kdokoli, bude mít hodně velkej problém, aby to za necelý tři roky, dal aspoň trochu dohromady, tak si myslím, že hrajou vabank.

Ale pořád se mi nechce věřit tomu, že by Ami byli až tak šílení, že by do toho šli hlava nehlava i s tím, že v tom případě by to byl opravdu konec světa.

Tomu napovídá i současná situace na Balkáně. Kosovo (podporovaný a na vodítku od USA) se rozhodlo zase přitlačit na Srby žijící v Kosovu - něco jako kyjevskej režim předváděl před 24.2. na Donbase vůči ruskojazyčným Ukrajincům - ti si to nehodlají nechat líbit, Rusko se taky ozvalo, že v tom Srby nenechá a kosovský vedení dostalo od USA instrukce se stáhnout a nehrotit to.

Prostě Západu se to sype na všech frontách, myslím, že v zimě celá EU přileze k Rusku s prosíkem. A nějaká UA, tedy to, co z ní do zimy zbyde, už v té době nikoho zajímat nebude.

Takhle to dopadne, pokud na Západě zvítězí pud sebezáchovy. V což tedy pevně věřím.

srpen 01, 2022 12:40
... : Josef
Jo, Lenko. Seš prostě jednička. Vidim to uplně stejně jako ty, jen bych to nedokázal tak výstižně a hlavně krátce napsat.
srpen 01, 2022 12:43
... : Josef
Optimistko Míšo Šíšo. Já teda, na rozdíl od tebe, myslim a bojim se, že pud sebezáchovy nezvítězí. Když vidím europarlament, když vidím Českou Sněmovnu s její předsedkyní, Senát s jeho předsedou, když vidím naši vládu totálních nýmandů, v čele s kejvacím pimprdletem s rukama na špagátech, je mi z toho nevolno.
srpen 01, 2022 12:50
... : mila1
Hele Lenko, nechceš kandidovat na prezidentku, když máš ve všem tak jasno? smilies/grin.gif Já jsem teda dlouho nečetla takové fantasmagorie, co tady sypeš z rukávu. Neměla bys ty ruský štvavý weby tak hltat smilies/smiley.gif
srpen 01, 2022 12:52
... : Lenka1
mila 1:

Hele, milo, nechtěla. To přenechám těm, kdo ze sebe chtějí dělat cvičené opičky. Třeba pan Pavel, ten se na to přímo klepe. Taková ohebná páteř se fakt hned tak nevidí. Až bude naše země opravdu suverénní a nezávislá, tak o tom popřemýšlím.

Jinak - měla bys něco k tématu kromě obligátních fantasmagorií, že hltám ruské štvavé weby? Víš, něco jako vlastní myšlenku, úvahu a tak, abychom si o tom mohly podiskutovat. Nahoď téma, já se nebráním.
srpen 01, 2022 16:21
... : Lenka1
Josef:

Díky, ale nemyslím si, že jsem superhvězda. Jsem jen od přírody tvor zvídavý a zvědavý a vydrželo mi to až dosud. Nikdy mi nestačilo, že něco nějak je, vždycky jsem chtěla vědět "proč". Je fakt, že dospěláky jsem tím někdy přiváděla k šílenství.

A protože si myslím, že je normální zajímat se o svět kolem sebe, tím spíš, pokud se jedná o události, které se mě - nás jako země - bezprostředně týkají, tak se zajímám.

A z informací všech možných zdrojů a koutů světa si dávám dohromady vlastní úvahy a závěry, které mi dávají smysl. Nic na světě se neděje bez příčiny. A každá příčina má svůj následek. Základy fyziky.
srpen 01, 2022 16:32
... : mila1
Lenka: ráda si s Tebou popovídám o výcviku pejsků, tomu opravdu rozumíš. Ale ostatní věci bys měla přenechat lidem, kteří tomu aspoň trošku rozumí. Takhle se jenom ztrapňuješ. smilies/smiley.gif
srpen 01, 2022 16:56
... : Lenka1
mila 1:

Když myslíš.............takže od tebe se asi žádné vlastní myšlenky ani úvahy na aktuální dění nedočkám. Škoda. Ale uznávám, že je na druhou stranu asi jednodušší poslouchat to, co mi řeknou samozvaní odborníci v televizi a netrápit se přemýšlením. Někomu to k životu stačí.


srpen 01, 2022 17:03
... : mila1
Lenko, já na celou věc pochopitelně názor mám a jestli dovolíš, je to můj názor, televizi nesleduji. Ale to, jak se celou dobu zastáváš agresora a vše vidíš černobíle... to z Tebe nedělá člověka, se kterým bych se o celé té nesmírně komplikované situaci chtěla bavit. Zvláště proto, že Ty přece víš dopředu nejlíp, kdo za všechno může.
srpen 01, 2022 17:05
... : Josef
Samozřejmě, Lenko. To už jsem tady párkrát psal někdy hned na začátku tý speciální vojenský operace. Že nestačí, zabejvat se jen následkama, a zcela při tom pominout příčiny. Ale nemá to cenu. Televize má jasno, řekne ti, co si máš myslet, a ono je to strašně pohodlný.
srpen 01, 2022 17:54
... : Lenka1
mila 1:

Právě naopak. Na rozdíl od naší oficiální propagandy, která je tou, kdo mlží nebo přímo zamlčuje pravé příčiny i původce konfliktu a která opakovaně ochotně naletěla na přinejmenším neprůkazná tvrzení ukr. strany, já píšu o všem. I když ty věci někdy nejsou příjemné.

Protože mně osobně je někdy na zvracení, jaká šílená sebevražedná nenávist a hysterie vůči Rusku se tu na povel rozjela a jak odporný pokrytecký dvojí metr se v našich médiích uplatňuje.

Jestli tomuhle říkáš zastávání se agresora, budiž, je to tvůj názor a já ti ho neberu.

Měj se.
srpen 01, 2022 18:31
... : Lenka1
Josef:

Já si tak jen občas říkám, kde je ten kulminační bod, za kterým se lidi proberou a uvidí realitu.

Třeba tu, že ta floskule "celý svět stojí za Ukrajinou" znamená ve skutečnosti jen 1/8 světa v podání USA a jejich vazalů v podobě EU. Plus Kanada, Austrálie a Japonsko. A tím to hasne.

Zbytek světa má už jaksi po desetiletích arogance a vyžírání ze strany Západu výše jmenovaných plné zuby a když ucítili příležitost, tak ji chytili pevně za pačesy.

A tak je to se vším.

Zrovna jsem si přečetla na Idnesu, jak Porošenko volá po tom, aby USA navalily F-16. A sní svoje vlhký sny o tom, jak s těmahle letadlama konečně, ale konečně už vyhrajou.

Tak s tímhle přístupem UA nezůstane mpžná ani ten Kyjev.
srpen 01, 2022 18:54
... : Míša šíša
Pepo, já právě moc optimistická nejsem, to sis zaměnil Lenky komentář se mnou. Podle mého názoru se díky dosazené loutce Bidenovi dostali k moci šílenci, kteří jsou schopni dovést tuhle planetu k totálnímu zničení. Ale ráda se budu mýlit.
Jo a souhlasím s tebou - z těch, co vládnou naší zemi, co vládnou Evropě, je mi taky nevolno. Připadám si jak v Jiříkově vidění a jen si říkám, jak je tohle možný. Kam se vytratil zdravý rozum.
srpen 01, 2022 19:59
... : Míša šíša
Lenko, oponentních argumentů ses tu nedočkala, že? smilies/wink.gif Zase jen útok na tebe, a když bys pak oplatila stejnou mincí, budeš zas jen ty ta špatná. smilies/smiley.gif
srpen 01, 2022 20:07
... : Lenka1
Míša šíša:

No, popravdě, po tom posledním výbuchu jsem se už vracet nechtěla, protože mě nakrkla ta neférovost. Ale pak, když jsem viděla, že se mě tady někteří zastali, tak jsem si řekla, že toho nenechám. Proč taky.

Koneckonců, to, že místo věcné oponentury sklízím od některých jen posměšky, je jejich vizitka. Ne moje.

Ať si trhnou. Jak jsem řekla, psát budu dál a komu se to nelíbí, mě číst nemusí.


srpen 01, 2022 21:58
... : d@niela
Nádhera, tak se mi to líbí smilies/cheesy.gif
super rozhodnutí.
Udělalas mi fakt radost.
srpen 01, 2022 22:33
... : Jiri Bilina
Tak se omlouvam za prestavku, ujeli jsme s Joanne kvuli praci 1000 km po sterkove silnici a uspesne se vratili. Jedina vetsi neprijemnost byla prvni hodina v nasem camperu za polarnim kruhem, kde jsme pred spankem museli vyhubit a vyhnat tisice komaru. Co taky cloveku zbyva, kdyz se mu do kvartyru bez pozvani nakvartyruje horda krvelacnych parazitu. A tim se dostavame zpet k tema clanku a k Ukrajincum, kteri delaji to same.
Jsem rad, ze se to zde tak rozjelo a na par veci zareaguju. Ani snad ne na papouskovani propagandy ruskeho diktatorskeho rezimu. Ta propaganda je urcena pro mužiky bez znalosti anglickeho jazyka a pristupu k internetu. Zde se staci podivat na informace agentur svobodneho sveta a neni co resit.
Co me zde v diskusi zaujalo byla silna zloba, kterou fanousci zlocinne rusacke agrese chovaji vuci obcanum demokraticke Ukrajiny. Ukrajinci prece brani svou vlast. A take zloba vuci valecnycm reporterum, kteri zversva okupantu zachycuji.
Jo, kdyby se hitlerovskejm rezimum nikdo nebranil a jejich zrudnosti nikdo nefilmoval, to by se to dneska jistejm lidem rochnilo, co? smilies/wink.gif
No a pak me zaujala ta stejna Lencina veta, ktera zaujala i Milu. Naštěstí už to mají ukrajinští nacisti spočítaný, brzy Rusko vyřeší i Charkov, Oděsu a Podněstří a bude klid.
No, nehlede na to, ze vsechna kriteria oznaceni za "nacisty" splnuji spise rusti okupanti, ono se Rusakum nejak moc nedari a tyhle kecy nejsou nic jineho, nez vlhke sny.
Ale abych Lence prilis nekrivdil - vynechala skutecnost, ze rusacka statni televize by chtela "resit" i Pobalti, Polsko, byvale Ceskoslovensko a nekdy i Aljasku. smilies/grin.gif
Coz vzhledem k vyprasku, ktery rašiste (rusti fasiste) zrovna dostavaji od mnohem slabsi Ukrajiny zda se byti myslenkou znacne posetilou a rekl bych, ze az slabomyslnou.
Zeby ta rusacka armada bidne vycvicenych prislusniku etnickych mensin, ktera uz v zoufalstvi povolala do boje proti slovanskym bratrum i muslimske Cecence a nacisticke Wagnerovce dokazala po fiasku na Ukrajine zabrat jeste polovinu Evropy a Aljasku? smilies/wink.gif
Pokracovani priste
Mikin
srpen 02, 2022 02:16
... : Jiri Bilina
Jo Miso siso, hlavne ze se tvuj omyl ohledne toho, ze ruska zverstva natacel muj kamarad vysvetlil a ze jsi svuj omyl uznala. smilies/wink.gif
Co se tyce tveho komentare o "provokacich zapadu u pobrezi Ciny", tam nejde o hrozbu maleho Taiwanu proti obrovske komunisticke Cine, ale prave naopak.
Stejne jako v pripade, kdy Ukrajina neohrozovala obrovske, jadernymi zbranemi vyzbrojene Rusko, nebo jako male Ceskoslovensko neohrozovalo obrovske Hitlerovo Nemecko.
Temhle dezinformacim mohou verit opravdu jen Leninovi ci Breznevovi uzitecni idioti a tupci.
Pro tvoji informaci - tebou tolik nenavideni Joe Biden i Zelenski byli zvoleni v normalnich, demokratickych volbach. Narozdil od Putina, ktery mohl byt podle Ustavy RF zvolen jen 2x, na obdobi 8 let. A uz tam diky svym zvrhlym, diktatorskym podrazum smrdi uz pres 20 let.
Peknej hrdina...
Prestan cist tu rudohnedou spinu, nebo se z toho zblaznis tak, jako se zblaznila Lenka.
A nejen ona... smilies/wink.gif
srpen 02, 2022 04:17
... : Míša šíša
Lenko, jsem moc ráda, že ses vrátila. Jsi tu jak svěží vítr. smilies/kiss.gif
srpen 02, 2022 06:07
... : mila1
Danielo, za co Lenku chválíš? Četla jsi, co to tady plácá? Její urážky ukrajinského prezidenta? Její tužby, aby už konečně Rusko vyhrálo? To Ti přijde v pořádku? Já jsem měla včera pocit, že jsem zase v době totalitního Československa a z rádia se na mne valí nekonečný příliv oslavných slov na naše "osvoboditele".

srpen 02, 2022 06:21
... : Petr Sysala
Vidim, že se tu srovnává Ukrajina s Československem před WW2. Tak bych se rád zeptal, bo tu informaci nemám, jestli jsme taky před napadením Německem 6 let bombardovali a stříleli na Sudetech cokoli německého?

Děkuji za zdroj těchto informací.
srpen 02, 2022 06:32
... : Jiri Bilina
Pokud vim Petre Sysalo, Cesi tehdy nic takoveho nedelali. Stejne jako nic takoveho nedelali Ukrajinci.
Hitler i Putin lhali. A veri a verili jim jen uplni prostacci.
Mimochodem - svobodne zvoleny prezident Ukrajiny Zelensky je ruskojazycny zid.
Mikin
srpen 02, 2022 06:44
... : mila1
Pokud jde o mnou uváděnou asociaci, měla jsem na mysli Československo po okupaci sovětskou armádou v roce 1968, ne situaci před 2.světovou válkou, tu jsem nezažila.
srpen 02, 2022 06:52
... : mila1
Mikine, obdivuji Tvoji trpělivost. Já to nedávám.
Malá odbočka - komáři za polárním kruhem? Kam ten náš svět spěje? smilies/smiley.gif
srpen 02, 2022 06:53
... : Jiri Bilina
Milo 1, vidim to podobne.
S Lenkou to kdysi zacalo rasismem a oplzlymi nadavkami vsem, kteri se proti tomu opovazili ozvat. Dnes je to fanaticka obhajoba rusackeho utoku na svobodu, demokracii i lidska prava.
Chapal bych snahu dat slovo uplne kazdemu, ale tenhle fasisticky rev spojeny s urazkami je uz prilis.
"Svezi vitr" jakesi Misi sisi je to jen sotva.
Spis to pripomina to zname "5 minut panu Zidovi, 5 minut panu Hitlerovi".
Akorat ze ten druhej zde ma mohutnou prevahu. smilies/undecided.gif
A ze Ukrajina na diktatorske, jadernymi zbranemi ozbrojene Rusko opravdu nezautocila, ani ho neohrozovala.
Mikin
srpen 02, 2022 07:08
... : Josef
Já se fakt bavim. Nejde ani tak o věcný blbosti, nesprávnosti, nesmysly, propagandu, co tady vyskakujou, ale skutečně se bavim těma přívlastkama. To je jak Dikobraz někdy z roku 1958 (dřív jsem ho ještě nezvládal číst).
srpen 02, 2022 07:12
... : *deeres*
Moc optimismu, v současnému dění, necítím. Že se chystají podstatné geopolitické změny, je už nějakou dobu jasný. Otázkou zatím jenom je, jak moc to zrovna nás bude bolet, pokud to vůbec přežijeme. Zatím jsme jenom vyměnili ruský plyn za ruskou zimu. Ale chytračky, jako Leyenová, či Pelosi, navzdory všemu, šlapou na plyn.
srpen 02, 2022 07:40
... : Jiri Bilina
Pamatujete nekdo na "Zpravy"? To byl cyklostylovany letak, ktery rozdavali rusti okupanti v prvnich dnech okupace Ceskoslovenska v roce 1968. Pro svou stupiditu a mizernou cestinu to tehdy slo na dracku vic, nez Dikobraz.
Pamatuji si na clanek o tom, jak "kontrarevolucionari" nahnali za zatackou na silnici zeny a deti, ale ridic sovetskeho tanku se jim na posledni vyhnul a nasledek byl, ze se "ridic tanka i osadka zabili".
Tezko verit, ze v Ceske republice temhle idiotskym lzim nekdo dodnes veri. I kdyz je tam hitlerovsky utok Ruska na Ukrajinu licen jako "sebeobrana" a potopeni vlajkoveho krizniku Moskva jako "nehoda". smilies/grin.gif
Mikin
srpen 02, 2022 07:51
... : Josef
To asi, Deer, necejtí nikdo, kromě těch, kteří si připisujou ohromný zisky za každou zbraň, dodanou k živení války. Čím dýl, tím líp a čím víc mrtvol, tím líp.
srpen 02, 2022 08:15
... : Jiri Bilina
Jeste bych se osmelil dodat, ze cesti nacikove (stejne jako jiz znacne obstarozni komousi) veri i tomu, ze znicena ukrajinska mesta, kde okupanti zavadi vyuku v rustine, vymyvani mozku a rubl jako menu jsou "osvobozdena".
Kdybych byl hrubianem, rekl bych ze jim z te rusacke propagandy uz docela hrablo. smilies/wink.gif
Mikin
srpen 02, 2022 08:15
... : Josef
Jo, ještě se omlouvám Míše Šíše, že jsem si, já popleta, včera popletl jména u příspěvků.
Tady je spletení výjimečný, jen z nepozornosti. To na různejch diškusích a taky na Fakebooku, je dost na palici, vyznat se v tom, kdo je původce a kdo odpovídatel.
srpen 02, 2022 08:32
... : Petr Sysala
Takže ti upálení v Domě odborů v Dombase v roce 2014 jsou lež. Tak jo, politika zavirani očí nastupuje.

Zavirat oči, držet hubu a myslet politicky, pokrok nezastavíš!
srpen 02, 2022 08:38
... : d@niela
Má drahá Milo,

Lenku chválím za tuto větu:
"Jak jsem řekla, psát budu dál a komu se to nelíbí, mě číst nemusí."
No, pokud se tady kvoká jen slušně, tak je to bezva.
Ale zas: nemůžu sedět celý dny a noci u monitoru a sledovat, kdo komu zase sebral pastelku...

srpen 02, 2022 09:04
... : Míša šíša
Pepo, to se mi omlouvat fakt nemusíš. Naprosto chápu.
srpen 02, 2022 09:08
... : Míša šíša
Petře S., to nemá význam, marná snaha tvá. smilies/smiley.gif
srpen 02, 2022 09:10
... : Bara
Lenko, pozdrav ze slunneho Holandska !!!!
srpen 02, 2022 10:27
... : Lenka1
Petr S.
Takže ti upálení v Domě odborů v Dombase v roce 2014 jsou lež.

No, samozřejmě, že všechno, co se nehodí, je lež. Nestalo se to a je to ruská propaganda. Nebo to udělali sami Rusové. To mi k Oděse napsal před nějakou dobou, když už nevěděl, kudy kam.
Bílina vůbec neumí věcně argumentovat a vyvracet fakta. Namátkou fakt, že Zelenský má židovský původ, tudíž podle Bíliny nemůže být zároveň nacista. To nedokazuje vůbec nic. Existuje dost historických pramenů dokazujících spolupráci vysoce postavených Židů za WWII s nacisty, kteří bez mrknutí oka posílali svoje soukmenovce do plynu.

A tak je to se vším. Jakmile mu předložíš nějakou takovouhle informaci, vychrlí na tebe svoje obvyklé urážky a pak sám sebe poplácá po ramenou (viz ty jeho infantilní smajlíky), jak ti to natřel.

Nejsem si jistá, jestli Orwell svůj slavný román myslel jako sci-fi nebo varování před budoucností.
srpen 02, 2022 10:31
... : Lenka1
Já nefandím ani Rusku ani UA. Jen nemám ráda křivárny a lži. Tak tady píšu všechno, i to, co se nehodí. Že to někteří nedokáží ustát, je jejich osobní problém. Upřímně, jestli si někdo myslel, že UA dokáže RF porazit, tak je zralý na posouzení svéprávnosti.

Mezi RF a UA je to asi jako Když vás někdo bude ponoukat a uplácet, abyste sousedovi rozkopali plot, otrávili všechny slepice a nakonec mu nasadili na hlavu igelitovej pytel. Soused je dlouho trpělivej, ale nakonec vám za to namlátí a vy začnete brečet, jakej je to strašnej agresor, protože vy jste měli v ruce přece jenom ten pytel. A ten rozkopanej plot a otrávený slepice jsou jen hoax a hnusná propaganda.

Mně osobně nejvíc vadí to, že na povel USA nás do toho naše vládní loutky zatáhly - ekonomicky tak, že máme nesplatitelné dluhy, kdy i na obsluhu dluhu si už musíme půjčovat další peníze a fakticky tak, že jsme jako oficiální nepřátelé RF (díky Babiši a Fialo) na seznamu možných cílů v případě vojenského úderu.

Tohle by mělo lidi především zajímat.

Tragikomická třešnička na dortu je skutečnost, že modrožlutí vlaječkáří ještě před pár měsíci ani nevěděli, kde UA vůbec leží, "úkáčka" pro ně byli ti ušmudlaní a věčně opilí dělníci ze staveb a nedokázali by vyjmenovat ani 3 tamní města.


srpen 02, 2022 10:51
... : Lenka1
A speciálně pro milu 1, když se tady ohání 68. rokem.

Nebyla to invaze SSSR, ale vojsk Varšavské smlouvy. Byli tady i Maďaři, Poláci, Bulhaři a východní Němci. Nevšimla jsem si, že bychom nenáviděli za 68. rok i je.

To za prvé.

A za druhé:

Mezi vojáky SSSR byly i mraky Ukrajinců, třeba bráchové Kličkové tady prožili celé dětství a jejich otec byl prominentním důstojníkem.

A za třetí: Dnešní Rusko opravdu není tehdejší SSSR.

To jen na upřesnění dějin.

Určitě nechceš být jako naše "věčně zděšená" Mirka Němcová, která v Parlamentu blábolí o těch ošklivých rusácích, kteří sem přitáhli v 68.

Nebo jako britská zamini Trussová, která na setkání s Lavrovem odhodlaně prohlásila, že Velká Británie nikdy neuzná samostatnost Rostovské a Voroněžské oblasti.

Je to takové....řekla bych nedůstojné, pro dospělého svéprávného člověka.


srpen 02, 2022 11:17
... : Lenka1
Bára:

taky zdravím.
srpen 02, 2022 11:22
... : Lenka1
Překlep: svrchovanost, ne samostatnost. Někdy píšu rychleji než myslím. Sice to vypadá stejně, ale není.
srpen 02, 2022 11:50
... : mila1
A já pořád přemýšlela, kde jsem už podobné demagogické řeči jako tu vede Lenka četla smilies/grin.gif
https://www.forum24.cz/za-invazi-v-roce-1968-mohou-ukrajinci-oznamil-svetu-sefkomunista-filip/

srpen 02, 2022 11:59
... : Míša šíša
Mně osobně nejvíc vadí to, že na povel USA nás do toho naše vládní loutky zatáhly - ekonomicky tak, že máme nesplatitelné dluhy, kdy i na obsluhu dluhu si už musíme půjčovat další peníze a fakticky tak, že jsme jako oficiální nepřátelé RF (díky Babiši a Fialo) na seznamu možných cílů v případě vojenského úderu.


Přesně tak. Bohužel není nám dáno, aby v čele naší země byl uvážlivý politik, diplomat a stratég. Který by v prvé řadě myslel na bezpečnost a blahobyt té země, kterou si vzal na starost a které vládne, a nikoli aby ji naopak táhl do průseru.

Ta paralela UA se sousedem je skvělá. Zaprvé jsem se musela zasmát, za druhé je to naprosto výstižný.
srpen 02, 2022 12:24
... : *deeres*
Přemýšlela? O čem to mluvíš?
srpen 02, 2022 12:25
... : Jiri Bilina
Presne tak, Milo. Sovetskou invazi naridili darebaci z Kremlu. Ti stejni darebaci, kteri nedavno srovnali se zemi Mariupol a prejmenovali hlavni namesti na V.I.Lenina. Moc se toho v te zemi nezmenilo - vzdyt jejich car delal fizla u KGB, znovuzavedl cenzuru, zakazal vysetrovani Stalinovych zlocinu a neskryva se tim, ze chce zpet cely byvaly sovetsky blok.
Mikin

srpen 02, 2022 12:50
... : Josef
To mi nebere palice, jak může bejt v planině srovnaný se zemí náměstí?
srpen 02, 2022 13:05
... : Jiri Bilina
Lenka1: Já nefandím ani Rusku ani UA. Jen nemám ráda křivárny a lži. Tak tady píšu všechno, i to, co se nehodí. Že to někteří nedokáží ustát, je jejich osobní problém. Upřímně, jestli si někdo myslel, že UA dokáže RF porazit, tak je zralý na posouzení svéprávnosti.
Jasne ze nefandis Rusku. smilies/grin.gif
Hele, kricela jsi takhle i kdyz jsi pracovala na generalnim stabu clenske zeme NATO? smilies/wink.gif
Jo a Rusko nikdo porazit nechce. Jde o to, zahnat fasisticke okupanty tam, odkud prisli. Protoze tak jako se Hitler nespokojil se Sudetami, tak se Putler nespokojil s Krymem, Luhanskem a Doneckem a jeho soucasna agrese je toho dukazem.
Z toho se nevylzes.
Mikin
srpen 02, 2022 13:05
... : Josef
Ježišmarjááááááááááááááááá
srpen 02, 2022 13:10
... : Jiri Bilina
Petre Sysalo, ti Putinovi ozbrojeni hrdlorezove v Dome odboru upaleni opravdu byli. Nestalo se to vsak na "Dombase" ani na Donbase, ale v Odese.
Blizsi informace najdes na Wikipedii.
Mikin
srpen 02, 2022 13:28
... : *deeres*
Kdo jen trochu přemýšlí vlastní hlavou, tak mu musí být jasné, do jak kolosálního průseru se plnou parou ženeme. Je fuk, kdo to způsobil, jestli Neokoni, banksteři, Vatikán, Deep State, Rosenkruciani, reptaliani, Muslimské bratrstvo, Chazaři, WEF, WHO, Schwab, mimozemšťané, nesmrtelní prediktoři, nebo někdo úplně jiný. Nejspíše kombinace všech těchto psychopatických predátorů, kteří pro svůj prospěch se nás snaží vehnat do bídy, která by nebyla jenom nadcházející zimu. A není kam zdrhnout. Všechno to pomalu spěje k tomu, že bude pouze digitální kredit. Neposloucháš, chcípneš hlady. Zkušební balónky už byly vypuštěny.
srpen 02, 2022 13:39
... : Lenka1
deeres:

Já zastávám názor, že "žádnej plán nikdy dokonale nevyjde." Něco jako "šedá je teorie, zelený strom života." Prostě naplánovat můžeš, co chceš, do posledních detailů, a pak se to ti to stejně někde vys..., a zásadně tam a odtud, kde a odkud to nečekáš.

Bude zle, to je bez debat, čeká nás náraz do zdi a otázka je, s jak moc velkým poškozením to přežijeme, pokud vůbec. S plánovaným digitálním koncentrákem bych si teď hlavu nelámala.

Už jen proto, že GP vytáhli před nějakou dobou z krypty starýho Sorose, kterej prskla jako křeček na Čínu a na Rusko. Z čehož vychází, že ti do toho hodili vidle. A pokud se jim to nepovede zavést na celém světě, tak se to nepovede vůbec.

Možná se opět dočkáme zadrátovaných hranic, až budeme chtít zdrhat z té pokrokové a vyspělé EU.
srpen 02, 2022 14:23
... : Lenka1
Bílina:

Jojo, ta kabelem uškrcená a upálená těhotná žena - např. - zcela jistě byla Putinův ozbrojený hrdlořez.

No, hlavně že sis kopnul za záměnu místa děje.


srpen 02, 2022 14:25
... : Lenka1
Josef:

To mi nebere palice, jak může bejt v planině srovnaný se zemí náměstí?

V zápalu svatého boje se na takové podružné detaily nehledí. Hlavně, aby to znělo správně úderně.
srpen 02, 2022 14:28
... : *deeres*
Taky doufám v Murpyho zákon. Podle zpráv, co dostávám od bývalých spolužaček, co odešly do světa, tak začíná docházet k masovém odporu. Už to zkoušeli s covid pasem, teď zase s digitalizací peněz. Na co hotovost, když je tak pohodlný platit mobilem. Tlačí se vší silou elektromobily a lidem nedochází, že nejsou eko a že na auto nebudou mít. Pěšky se na venkově do práce nedostanou, ne všude je k dispozici hromadná doprava. Na kole v zimě 50km s kopce do kopce, v 60ti dvakrát denně neuděláš. Nakonec budeme sedět doma a žrát brouky na přiděl, 9protože chovy dobytka se zakazují.


srpen 02, 2022 15:19
... : AnickaM
Deeres, v tomhle se tedy shodujeme. Ja jsem nikdy nemohla pochopit elektromobily, protoze k nim zase potrebujeme vyrobit elektriku!
srpen 02, 2022 16:13
... : kyttka
Ale ano, Danielo, je to skvělý a super a jasně že to tady takhle má být.
Čím víc vět typu:
„Naštěstí už to mají ukrajinští nacisti spočítaný, brzy Rusko vyřeší i Charkov, Oděsu a Podněstří a bude klid“
, tím rychleji bude klid i s Kudlankou, až ji zařadí na seznam prokremelských webů.
Jestli vážně myslíš, že tohle je ještě „svoboda názoru“ a ne hnus, tak se dál raduj z počtu komentíků a báječné konverzace roztomilých lidí. Sdílet jejich radost ze života a optimismus jistě určitě udělá dobře spoustě dalších, podobně laděných. A tak si místo něčeho, co by tě nakoplo pozitivně, můžeš v tabulkách vyhledat výživovou hodnotu těch brouků. Ostatně, na dietu jsou fajn, tak proč ne.
Jo a článek právě o elektromobilitě by byl fajn. Ale od někoho, kdo v tom pracuje, kdo tomu rozumí.
srpen 02, 2022 16:24
... : kyttka
Aničko, asi nejvíc zjednodušeně, jak to jen jde o lektromobilitě. Jedním z důvodů, proč elektomobilitu ano, je ten prostý fakt, že ropa nebo plyn nejsou obnovitelné zdroje. Elektřina ano. Ono to vůbec nebude tak, že by lusknutím prstů spalovací motory v roce 2035 nebo i 2050 jen tak zmizely, to zas jen hysterici dělají bububu, neboj. A ve své podstatě, ono vůbec nebude na škodu, když těch aut bude méně.
srpen 02, 2022 16:30
... : Jiri Bilina
Vidim to kyttko stejne. Netusil jsem, ze Lenka dokaze po tom pamatnem vyroku o cikanskem diteti, ktere diky jejimu biti "kvicelo jako podsvince" sama sebe prekonat, ale zrejme se ji to podarilo.
Ja si pamatuju na svuj prvni tyden na vojne, kdy jsem po par dnech poslouchani takoveho zupackeho, slabomyslneho revu lezl rano z postele a divil se, co to me samotnemu leze z ust.
Ono je totiz jako mor nebo cholera - ocekaval by nekdo jeste pred mesicem, ze jedna (jinak asi hodna), stara pani bude v zachvatu zloby kricet, ze chce dat jinemu diskuterovi "na tlamu"? smilies/tongue.gif
Mikin
srpen 02, 2022 18:31
... : Jiri Bilina
Anicko, souhlasim s kyttkou. Ty zdroje pohonu automobilu mohou byt mnohem cistejsi, nez miliony malych spalovacich motoru. Voda, slunce, vitr... ale i jaderna energie nadela mnohem mene skod. V tom udelalo Nemecko v nedavne dobe chybu.
Hlavnim problemem jsou porad jeste baterie, ale i tam prave probiha diky lithiovym "solid state" bateriim revoluce. Protoze zdvojnasobeni dojezdu za stejnou cenu bude znamenat prakticky konec spalovacich motoru.
Mikin
srpen 02, 2022 18:46
... : Lenka1
kyttka, Bílina:

Slabota.
srpen 02, 2022 19:03
... : Lenka1
Jak psala Míša šíša - věcná oponentura žádná, na tu se nezmůžete ani jeden, tak opět nastoupily klasické urážky a posměšky. Plus teda vyhrožování blokací Kudlanky.

K vaší velké smůle všechno to, co píšu, mám podložené důkazy, např. fotkami příslušníků SBU s nalepovacím nápisem SS Galizien na zádech. A mnoha dalšími.

Takže ano, na UA se to hemží nácky a každý normální slušný člověk si přeje, aby byli vyřešeni o utrpení normálních lidí skončilo.

Kromě tedy vás dvou, vy si asi rochníte při zprávách o dalších a dalších mrtvých na UA.

Na místě Bíliny bych se spíš obávala, aby jeho jednou někdo neřešil za ten jeho banderovský pozdrav, který tedy provolává.
srpen 02, 2022 19:21
... : kyttka
Lenka1:

Kdysi dávno, když jsem se poznala se svým mužem, tak jsem se ho zeptala, proč nezůstal u armády. Von je totiž tak trochu vystudovanej lampasák taky. Naštěstí pak dostal rozum a šel na FAVku, takže se vždycky slušně uživí i jinak. A on mi odpověděl, že ho to nebavilo, protože s lampasákama se nedá diskutovat. Ti že buď velí, nebo poslouchají a to ho jaksi přestalo uspokojovat, když dospěl. Oni to holt ti chlapi mají na dýl nebo co. Tak jakou oponenturu tu chceš, když se tu chováš jak guma na cvičáku. Máš důkazy, víš všechno nejlíp, ok. Já zas vím, že je slušnost odpovídat, když se mě někdo na něco zeptá.
Nevím, jestli jsi tady povýšila i s frčkama na šéfredaktorku Danielu, já oslovila výhradně ji. A ani v nejmenším to není vyhrožování. Já na Kudlanku chodila už v době, kdy tys neměla tušení, že existuje. A mám ji svým způsobem pořád rádaa. Daniele jsem tohle, co může nastat, psala už před měsíci, když to tady začalo zas houstnout. On život s ajťákem poměrně naučí něco o kyberprostoru.
Nemám jako ty důkazy o nacismu na Ukrajině, kdybych je měla, chovala bych se jinak než ty. Nejspíš bych už ve spojení s nějakým novinářem byla slavná. Já bych si je pro sebe nenechávala. I Kudlanka je na tohle moc malý rybníček. Jdi do toho, holka a spas svět. Věřím ti a držím pěsti. (No dobře, tak aspoň palce.)
srpen 02, 2022 19:51
... : Lenka1
Jasně, jen taková nenápadné malé upozornění Daniele, aby mě umlčela, aby jí Kudlu nezablokovali, viď. To se hned pozná demokrat a liberál milující svobodu a demokracii, jen ale když je podle jeho gusta. Není divu, že tak sympatizuješ s náckama na UA. Zase ses o něco víc odkopala a fakt to není nic, o co by člověk stál.

Koneckonců, jak už jsem psala, urážky a pokusy o zesměšňování jak mě osobně, tak i armády jako celku, místo argumentů, jsou tvoje vizitka, ne moje.

Tak se měj.
srpen 02, 2022 20:07
... : kyttka
Já myslím, že Daniele mozek funguje natolik dobře, aby si přebrala, jak jsem to myslela, sama.
Btw, každej tu máme nějakou vizitku. Tady je opravdu velká škoda, že se tu nedá jednoduchým ukazatelem jako jinde na síti určit, čí vizitka je pro víc lidí lidsky přijatelná. Ono mnoho lidí má ten rozum také a nebude se s tebou pouštět do debat a sporů. Myslím, že moji přátelé by s tebou nikam nešli, nejspíš ani ti tvoji se mnou. A je to tak naprosto v pořádku. Jak říkám, 01010101.
srpen 02, 2022 20:22
... : Josef
Z dnešní MF Dnes:
Fiala: „Česko má naplněny plynové zásobníky z 80 procent. To tu nikdy historicky v tomto čase nebylo. Tím jsme připraveni na zimu“

Komentář MFD: „Stát letos koupil do svých hmotných rezerv 240 milionů kubíků plynu. Ale v třeskutých mrazech je spotřeba Česka 55 milionů kubíků denně, takže to je stejné, jako byste měl doma pytlík rýže a mluvil o zásobách na zimu,“ upozornil Tomáš Diósi, provozní ředitel RWE Gas Storage. Jednoduchý propočet ukazuje, že v případě opravdu tuhé zimy by mělo Česko zásoby jen na 4 až 5 dní.

Další problém je v tom, že řada zásobníků, i těch českých, patří kupříkladu německým soukromým firmám a český stát nemá příliš mnoho cest, jak se k tomuto plynu dostat....."
srpen 02, 2022 20:38
... : Jiri Bilina
Ja pred par dny sledoval zaznam poradu ruske statni televize, ve kterem se otevrene hovorilo o tom, jake plany maji Rašisté pote, co dobudou Prahu.
A kamarad me zrovna poslal fotku billboardu z predmesti Moskvy, na kterem je velice podivna mapa s napisem v azbuce: Aljaška naša!
Nejspis to videla i Lenka, jinak si tu jeji vyhruzku nedovedu vysvetlit. smilies/wink.gif
Silne me ty jeji reci pripominaji pana Williama Joyce, prezdivaneho Lord Haw Haw. Ten behem 2. svetove valky uradoval z Nemecka podobnym zpusobem a kdyz se jednou snazil rusit vysilani BBC vykriky "chceme mleko, chceme mleko", byla reakce Britu: vsak at si pro to mleko chudacci prijdou.
O zivote i smutnem osudu kolaboranta opet poreferuje Wikipedie.
Mikin

srpen 02, 2022 20:39
... : Lenka1
Josef:

Další problém je v tom, že řada zásobníků, i těch českých, patří kupříkladu německým soukromým firmám a český stát nemá příliš mnoho cest, jak se k tomuto plynu dostat....."

Tak nějak. On si totiž Péťa myslí, že až bude Německo na dně, tak nám na ty zásoby nesáhne, protože jsou přece slušní a solidární.

Když tahle vláda idiotů měla možnost zásobníky koupit, tak odmítla. Že prý by to bylo drahé.
srpen 02, 2022 20:43
... : Míša šíša
tím rychleji bude klid i s Kudlankou, až ji zařadí na seznam prokremelských webů.


Panebože. Už tu chybí jen štvavé vysílačky.
srpen 02, 2022 20:51
... : Jiri Bilina
Jestli to nebude Josefe tim, ze Fialova vlada v tehle veci neco opravdu dela (treba terminal na LNG v Holandsku), zatimco byvaly agent Babis v dobe sve vlady vypovedel smlouvu s Norskem a udelal Ceskou republiku 100% zavislou na fasistickem Rusku.
A ted hadej, kdoze je vlastnikem tveho zdroje? Tedy MF Dnes. Muzes 3x... smilies/wink.gif
Mikin
srpen 02, 2022 20:51
... : AnickaM
Tak uz jsem ve Skotsku, pocasi se zlepsuje, zitra zacnou vylety, zatim se spalovacim motorem. K tem elektromobilum; ja myslim, ze tu etapu meli vyvojari vubec preskocit. Ja se vsadim, ze nekde na hodne utajenem miste, v hodne utajenem trezoru lezi patent na vodikovy pohon.
Je skoda, ze tak dobre informovana Lenka by nechtela prijmout kandidaturu na prezidenta. Ono je mnohem lehci kritizovat a nadavat.
srpen 03, 2022 00:21
... : AnickaM
A stejne tady ty kecy a pretahovani k nicemu nevedou.
srpen 03, 2022 00:23
... : Míša šíša
Aničko, a ty myslíš, že jako každý, kdo si obstarává informace a je kritický, by měl kandidovat na prezidenta? No, to by nám z toho množství kandidátů asi praskla hlava. smilies/grin.gif
Víš co? Přestaň do té Lenky pořád rejpat, k tvému věku se tohle už nehodi, to jsi zamrzla někde v mateřské školce. Pokud se ti její názory nelíbí, tak s ní polemizuj nebo naopak na ni nereaguj, ale nepiš v každém svém třetím komentáři, že by měla kandidovat na prezidenta. Je to opravdu hloupé.
srpen 03, 2022 05:27
... : Josef
Tak já bych to prezidentování vzal hned z fleku. Sice bych dlouho neprezidentoval, stačily by mi klidně dva tejdny. Ale pak ta doživotní prezidentská penze!
srpen 03, 2022 05:43
... : Jiri Bilina
Jako autor clanku bych si dovolil malou rekapitulaci. Docela chapu Danielu, ze se zverejnenim clanku cele 2 tydny vahala.
Cely clanek totiz neni nic jineho, nez zapis osobniho svedectvi nestranneho pozorovatele.
Takze se to roztrhnuti pytle fasisticke nenavisti vuci male, demokraticke zemi, ktera se brani zlocinne hitlerovske agresi dalo celkem cekat.
I pres to, ze ta zeme sveho obrovskeho, (jadernymi zbranemi po zuby ozbrojeneho) souseda v zadnem pripade neohrozovala.
A povsimneme si prosim, ze panne Lence chybi pri zduvodnovani rusacke agrese jakykoliv argument. Pokud ovsem nepovazujete za argument ty nesmyslne kecy o "rozkopani plotu a vrazdeni slepic".
I toho se totiz dopousteji prave ti jeji Putlerovci. A to v takove mire, ze se chce slusnym lidem nad jejich zrudnostmi i nad lhanim jejich fanatickych zastancu zvracet. smilies/undecided.gif
Mikin
srpen 03, 2022 05:53
... : Petr Sysala
Dřív měl obecní blb jen lokální dosah daný fyzickým omezenim svým nohou. Dnes díky internetu dokáže oslovit jazykově spřízněné osoby i pres půlku světa.
Žijeme ve šťastné a veselé době.
Jak říká můj oblíbený Terry Pratchett:"Čekají nás zajímavé časy."
srpen 03, 2022 06:10
... : Jiri Bilina
Presne tak, Petre.
A nejhorsi na tom je, ze dnes muze takovy obecni blb vstoupit do diskuse, aniz by ve sve nekonecne blbosti rekl cokoliv k danemu tema. smilies/cry.gif
Mikin
srpen 03, 2022 06:45
... : Petr Sysala
Tak copak dnes vaří u Potrefená Husy
srpen 03, 2022 06:51
... : AnickaM
Miso siso, vyhledavani informaci je nam k prdu, kdyz je nepouzijeme k reseni situace. A co se k mymu veku hodi, nebo nehodi to nech na mne. Na Lenku se neobracim, protoze me ma na cerne listine a nevim, proc ji delas advokatku, ona se umi dobre postarat sama.
srpen 03, 2022 07:51
... : mila1
Míšo šíšo, myslím, že Lenka se umí obhájit sama. Chápu, že jsi jí okouzlena, konečně někdo, komu se můžeš bezmezně obdivovat, ale vyznívá to směšně. I ty Tvoje urážky. smilies/smiley.gif
srpen 03, 2022 07:55
... : mila1
Aničko, užívej Skotsko, musí tam být nádherně. smilies/smiley.gif
srpen 03, 2022 08:01
... : AnickaM
Dekuji, Milo, je tu opravdu krasne. To, cemu oni rikaji nizina je pro nas vysocina. Na vysocinu planujeme o vikendu, tak jsem zvedava.
srpen 03, 2022 09:24
... : doktor
Mikine dík za vyprávění,které mne opravdu oslovilo.Ahoj
srpen 03, 2022 13:03
... : Jiri Bilina
Anicko, ja ve Skotsku emigroval, prozil tam pul roku zivota a ta krajina i lide me prirostli k srdci. Preji ti hlavne, at se tam i pres ten drsny skotsky prizvuk domluvis. Ja tam s hruzou zjistil, ze treba Edinburgh se vyslovuje "Húdinberrrrra". smilies/smiley.gif
Doktore, i ja dekuji.
Mikin
srpen 03, 2022 14:07
... : Petr Sysala
Jirko, k tématu už bylo řečeno vše. Že z toho nejsi schopen nic pochopit neni náš problém.
Kdo zavírá oči před jedním zlem a poukazuje jen ne druhé zlo je obyčejný pokrytec.
Škoda, že jsi nenašel odvahu se na Ukrajinu podivat osobně. Je tam krásně a bylo i levně. Spousta muzeí a památníku Štěpána Bandery, tak jako v Rusku je muzeí a soch Lenina. Spousta mladých už dávno neřešilo, kdo je rus a kdo ukrajinec. Až přišla nová doba, nový president a nové myšlení. A hlavně nenávist, krev a teror. Ale to uz nejsou slova pro tebe. Ty máš už své dogma a s tím nic nehne.
srpen 03, 2022 15:26
... : Lenka1
Petr S.:

On nedokáže pochopit vůbec nic. Ani takovou jednoduchou a nejenom v armádě oblíbenou taktiku "odvedení pozornosti". Pořád žije v iluzi, že Rusko mělo v plánu během 3 dnů dobýt Kyjev (ačkoliv Putin ani nikdo z jeho okolí oprávněný podávat informace tisku a veřejnosti nic takového neřekl, zato řekl jiné věci, o kterých nás mainstream tak nějak zapomíná informovat) a že hrdinní Ukrajinci ty blbý rusáky od Kyjeva vypráskali.

Pochopit fakt, že ve skutečnosti šlo o to navázat a zablokovat tu Kyjeva většinu ukr. ozbrojených sil a tím získat volnější ruce pro přípravu operace na východě a jihu UA, což bylo hlavním cílem, a po jeho dosažení se Rusové od Kyjeva sami stáhli, je nad jeho mentální možnosti.

Bohužel.
srpen 03, 2022 16:21
... : Jiri Bilina
Jo ták... oni Rusaci nechteli (stejne jako v pripade CSSR nebo Afghanistanu) rychle obsadit hlavni mesto, odstranit prazidenta i vladu a dosadit sve loutky. Oni ty tisice vojacku i tanku obetovali, jen aby "odvedli pozornost". Jsou to ale kuliferdove, ti rusti generalove. Hlavne ti, kteri se nechali z taktickych duvodu sami zabit. smilies/wink.gif
Nenavist, krev a teror opravdu prisly, to jo. A jak uz je zvykem, tak z Kremlu.
Nerad se opakuji, ale demokraticka Ukrajina obrovske, jadernymi zbranemi ozbrojene Rusko v zadnem pripade neohrozovala. Tu zlocinnou, spinavou valku zacalo uz v roce 2014 diktatorske Rusko, ktere se netaji tim, ze se na Ukrajine zastavit nehodla.
O prislusnicich ceskeho naroda kteri siri ruske lzi a tohle fasisticke zlo podporuji napsal nejlepe Krakonos, tak to neni treba opakovat.
Mikin
srpen 03, 2022 18:09
... : Josef
No jasně, Lenko, že nechápe. Ale nejni vono to uplně fuk?
srpen 03, 2022 20:29
... : Lenka1
Josef:

Jo, asi je.

A asi nejvtipnější fakt na tom je, že kdybys před něj postavil vedle sebe Rusa a Ukrajince, tak je od sebe nerozezná.........
srpen 03, 2022 21:12
... : Jiri Bilina
Pokud by slo o vojaky, tak bych je Lenko nejspis rozeznal. Ukrajinsky vojak by mel zrejme slovanske rysy, zatimco vojak Ruske federace by byl nejspis Tuvinec, Dagestanec, Burjat nebo Cecenec. Pokud by slo o etnickeho Rusa, byla by to pravdepodobne zoldner Wagnerovy skupiny. Ty lze snadno poznat podle vytetovanych nacistickych symbolu.
Jo a pozdrav "Slava Ukraini - Herojom slava" je uz vice jak 100 let stary, takze ma s nacismem spolecneho asi tolik, jako nemecka hymna.
Ale uz dost planych reci, radeji me namisto papouskovani propagandy a urazek reknete, jak jste tem svym rudoarmejcum konkretne pomohli.
Ja poslal Ukrajincum na obranu prave vcera pomerne slusnou castku pres jejich krajanske sdruzeni v Ontariu, ktere organizuje crowdfunding na turecky dron Bayraktar.
Mikin


srpen 03, 2022 23:04
... : Lenka1
Tak jsem měla pravdu, nerozeznáš je od sebe. O to směšnější je ten tvůj nekritický zbožňující obdiv Ukrajinců a zároveň psychopatická nenávist vůči Rusům. Živýho Rusa jsi nejspíš nikdy v životě neviděl, podle toho, co meleš.

Hele, ona měla Daniela celkem recht, když tě pustila zpátky, protože je svým způsobem fascinující sledovat, jak moc mimo realitu někdo může být. A není schopen to pochopit. Ty heroji.
srpen 04, 2022 07:13
... : Lenka1
A o tom pozdravu - mně to vysvětlovat nemusíš, existuje dost důkazů, jak moc je tenhle výrok spojenej s banderovci, je to jeden z hlavních poznávacích znaků ukrajinského nácka.

Hlavně, abys to pak uměl správně vysvětlit těm, kdo to pak případně budou posuzovat. Víš jak - dějiny píší vítězové a tvůj milovaný kyjevský režim to zcela jistě nebude.

Páčko.
srpen 04, 2022 07:27
... : mila1
Mikine, to je marný, to je marný, to je marný.
Šetři si energie na užitečnější věci.
A všimni si, že Daniela na tento článek nereaguje. Jsme tu přece relativně slušní, diskuze živá, co na tom, že obsah podávaný paní Lenkou si nezadá nic s tím, co hlásá Putinova propaganda? Tak proč bychom se nad tím měli rozčilovat my? Náš web to není.
srpen 04, 2022 08:25
... : Jiri Bilina
Kdyz ale ja mam milo ted zrovna cas a bavi me to. A pani Lenka by tu svou rudohnedou propagandu a obhajobu valecnejch zlocinu vykrikovala i beze me. smilies/wink.gif
Novinkou je, ze uz zacina i vyhrozovat. Jeste to bude zajimavy.
Mikin
srpen 04, 2022 08:44
... : Petr Sysala
Jen takový opatrný dotaz na místní jasnozřivé demokraty. Ta glorifikace Bandery na Ukrajině je v cajku?
Tam to totiž chodilo tak, že nepřítel (fašouni) našeho nepřítele (rusáci) je náš přítel.
V Polsku taky rusáky nemusí, ale současné i minulé německé fašouny ještě více.
srpen 04, 2022 09:45
... : Míša šíša
Lenko, kdyby si aspoň nastudoval dějiny než začne plácat ty svoje nesmysly. Dějiny, které se utvářely, když byl nějaký Putin ještě na houbách, a nemohly být tedy psány jeho propagandou.
Možná by si pak za ty banderovský pozdravy radši ukousl jazyk.
srpen 04, 2022 11:46
... : Lenka1
mila 1:

Hele, bylas někdy v posledních letech na UA? Víš, kdo to byl Šuchevyč? Víš, že tam posledních 8 let válčí Ukrajinci s Ukrajincema? To, že se do toho před 5 měsíci vložilo Rusko, sice poněkud změnilo poměry v neprospěch těch jedněch Ukrajinců, ale na podstatě konfliktu to nic nezmění.

Že jenom meleš kyjevskou propagandu v kombinaci s trapnejma pokusama dělat ze mě blbce, ale zatím jsem od tebe neslyšela jediný relevantní protiargument. Žes mi napsala, že se se mnou nebudeš dohadovat nebo něco na ten způsob, když vím všechno nejlíp, tak to dělají děti ve školce, když nevědí, jak odpovědět.


srpen 04, 2022 11:48
... : Lenka1
Bílina:

Zase tvoje vlhký sny. Na rozdíl od vás líbodémo já nevolám po tvojí blokaci, ani tvojí ani Kudlanky jako takový. A konkrétně na rozdíl od tebe já nepíšu nikam udavačský dopisy. Jen ti veřejně připomínám starou historickou pravdu, že co je dovolený dneska, nemusí být dovolený zítra. Ani nestačíš mrknout. Teď jsou podpora nacismu a výzvy k vraždě politických představitelů jiných zemí u nás nejenom dovoleny, ale dokonce žádoucí, tak si tady můžeš hajlovat, jak chceš, ale nemusí to tak být vždycky.


srpen 04, 2022 11:55
... : Lenka1
Petr S.

Myslím, že je to pro něj moc složitý. Uvidíme, s jakou fantasmagorií zase přijde. Tipuju, že si vygooglí, že v době masakrů na Volyni a Haliči Bandera seděl, takže za to nemoh a že OUN a následně UPA jen uvedla do praxe jeho myšlenky, je hoax a hnusná propaganda putlerovců.
srpen 04, 2022 11:59
... : Lenka1
Míša šíša:

Tak nějak. Už delší dobu ho podezírám z toho, že to opravdu nemá v hlavě v pořádku. Protože normální člověk by si danou problematiku nastudoval, aby ze sebe nedělal veřejně blbce, protože to vadí asi úplně každýmu. V archivech se toho válí spousta.

Já, když jsem kdysi dávno šla na seminář historiků v anglickém jazyce o kauze manželů Rosenbergových, tak jsem tam šla sakra připravená, abych si neuřízla ostudu nějakou historickou neznalostí.

Ale on ne.

To mi nepřijde tak úplně normální.

Ale on ne. A vůbec mu nevadí jeho negativní popularita na dalších webech.
srpen 04, 2022 12:22
... : Lenka1
A je to venku.

Jak mě tady Bílina asi postopadesátéosmé obviňoval ze šíření ruské propagandy, když jsem napsala, že na UA nahánějí s povolávacím rozkazem už i mladý holky, kterým už bylo 18, protože ukr. armáda je totálně v pr........, tak už je tahle skutečnost tak veřejně profláklá, že na to nuceně musela zareagovat i naše pravdomluvná média, která se to snaží učesat, jak jen to jde. A moc jim to teda nejde:
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ukrajinskou-mobilizaci-z-ulice-uz-resi-i-prezident-zelenskyj-40404763

Moc se mi líbí, jak se Zelenský snaží vykecat z toho, že rozkaz k mobilizaci i žen 18-60 let vydal právě on sám. No jo, když holt ty lidi jsou hrozný svině a všechno rozkecaj.


srpen 04, 2022 12:46
... : Lenka1
Nějak se to tomu Kyjevu sype. Další perlička.

Amnesty International právě obvinila UA
z porušování mezinárodního humanitárního práva:

Opět k nalezení na oficiálním médiu Seznam.cz

A když jsem totéž říkala já, že ukronáckové si z civilů
dělají živé štíty, tak prý hltám štvavé ruské weby.
srpen 04, 2022 14:36
... : Bara
Tahle zprava je zverejnena dnes i u nas v tisku....
srpen 04, 2022 14:58
... : Jiri Bilina
Trolla poznate spolehlive podle toho, ze jednak ignoruje co jste napsali a ze vam navic vlozi do ust neco, co jste nenapsali. A snazi se vam to omlatit o hlavu.
Ja Stepana Banderu nikdy neobhajoval a ani to delat nehodlam. Ten pan byl nacionalista a hodne rozporuplna osobnost. Kdyby pani Lenka aspon malinko ovladala historii, vedela by ze Bandera nejen spolupracoval s nacisty a dopoustel se po jejich boku zlocinu, ale take za za svou neustupnost k jejich pozadavkum prozil vetsi cast valky v jejich koncentraku. Po valce pokracoval ze zapadniho Nemecka v boji proti komunistickemu moru a byl tam zavrazden KGB.
Vedela by take o dvou hladomorech, ktere na Ukrajine rozpoutali sovetsti komuniste a diky kterym v te "obilnici Evropy" zemrelo 6 milionu lidi hlady. Tezko se pak divit tomu, ze spousta Ukrajincu vitala nemeckou armadu jako osvoboditele. Nez zjistila, ze se dostala z blata do louze. Podobna situace nastala ostatne i ve Finsku, ktere muselo ve 30 letech proti sovetskym okupantum bojovat v zajmu sve existence stejne, jako to dnes dela Ukrajina. A tak jako Ukrajina docela uspesne. smilies/wink.gif
Zlocinni diktatori jako Stalin, Hitler nebo Putin si nemaji co vycitat. Rozpoutavaji dobyvacne valky a opiraji se o prostacky, kteri neznaji historii.
Ukrajinci at si oslavuji koho chcou, rozhodne to nemuze byt duvod k rozpoutani zlocinne agrese. Ostatne - v poslednich ukrajinskych volbach dostali fasisticti nacionaliste pouhe 3.2% hlasu a nedostali se vubec do parlamentu. Srovnejte s ruskymi priznivci Zirinovskeho nebo Putina. Jestli dnes existuje agresivni, fasisticky rezim, tak je to v Rusku.
Odkazy, jako ten ktery dala ve svem zachvatu zloby pani Lenka davat nebudu. Banderu, holodomor nebo Finskou valku si muze kazdy najit na Wikipedii behem par vterin.
Ostatne - ten jeji clanek dokazuje jen to, ze se zakerne napadena zeme snazi dat do kupy registraci. Jasne se tam pise, ze predani povolavaciho rozkazu jeste neznamena odvedeni. A uz vubec ne odvedeni na frontu, tam muze jit Ukrajinec az po vycviku. Nasilne odvody provadeji Lencini soudruzi na okupovane Ukrajine, tedy v Donecke nebo Luhanske "republice". Nehlede na Putinovy nacisticke Wagnerovce - ti uz sbiraji potravu pro dela i ve veznicich. Vojensky vycviku netreba...
Na slabomyslne osobni utoky, urazky a vyhruzky odpovidat nebudu, to jsme si tady uz snad ujasnili, ne? smilies/wink.gif
Mikin
srpen 04, 2022 15:28
... : mila1
Lenko, Ty máš radost, že se to "Kyjevu sype"?
Jinak - je dobře, že AI zveřejnila tento článek o chování ukrajinské armády.
Stejně jako předtím zveřejnila řadu zvěrstev ruské armády na civilním obyvatelstvu Ukrajiny.
Neomlouvám Ukrajince, brát civilisty jako lidské štíty je svinstvo, bohužel i to se ve válce děje.
Ale tuhle šílenou válku začali Rusové. A to je fakt, který Lenko ničím nejde okecat.
srpen 04, 2022 15:52
... : Jiri Bilina
Ono taky - co zbyva zemi napadene mnohem silnejsim nepritelem nez se branit a delat odvody? Kamarad ktery jezdi s humanitarni pomoci na Podkarpatskou Rus me vypravel, ze nekolik tamnich mladiku ktere zna slo na vojenskou spravu ze chteji bojovat, ale byli zatim jen zaregistrovani s tim, ze prednost maji chlapi s 8 mesici vycviku.
Me tohle vsechno pripomina situaci, kdy zlodej krici "chytte zlodeje". Akorat ze ten ruskej zlodej to krici s ruksakem nakradenych veci na zadech v cizim dome. Dome ktery on sam vyvrazdil a vyraboval. smilies/undecided.gif
Mikin
srpen 04, 2022 19:06
... : Lenka1
Bílina:
Trolla poznate spolehlive podle toho, ze jednak ignoruje co jste napsali

Tolik sebekritiky jsme od tebe nečekala.

mila 1:

Myslela jsem, že se Kyjevu sypou čím dál víc ty lži, kterýma nás tady krmí.
A který lidi jako ty a Bílina berete jako svatou pravdu.
Což je dobře. Protože to znamená, že Západ už přestane brzy UA
komplet podporovat a ti to budou to muset zabalit. A normální lidi budou mít klid.


srpen 04, 2022 19:14
... : Lenka1
Bílina:
Banderu, holodomor nebo Finskou valku si muze kazdy najit na Wikipedii behem par vterin.

Jo, wiki, kam si může psát, kdo chce, co chce a podle aktuální politické atmosféry se tam informace mění a The Economist,který taky píše info na zakázku zadavatele, to je ten správnej zdroj informací. Trefila jsem se v odhadu toho, co napíšeš přesně. Tak se ztrapňuj dál, trolíku.

A až budeš mít někdy čas, vygoogli si termín "archív."


srpen 04, 2022 19:22
... : Lenka1
Bára:

To je dobře. Povede to k tomu, že se na Kyjev všichni vykašlou a bude konec.
srpen 04, 2022 19:23
... : d@niela
Tak jsem si to jen pro zajímavost spočítala:

kdo kolik tu má komentářů. No, dobrý :-))
jen bych moc a moc ráda požádala všechny mé drahé návštěvnice a návštěvníky, že aby prominuli, když na něco hned nereaguju. Jednak u kudly celý den nesedím - ba naopak.
Vyskytuju se tu poslední dobou fakt jen minimálně - ráno a v noci.
je mi poslední dobou dost ovej, tak se nedivte, když se na nějakou mně adresovanou připomínku hned neozvu...

smilies/smiley.gif
srpen 04, 2022 20:35
... : Josef
Mílo1. Tahle válka začala už před asi 5ti rokama, ignorováním Minských dohod po Majdanu.
Ale kdo to nechce brát na vědomi, toho samozřejmě nic nezviklá.
srpen 04, 2022 20:42
... : Lenka1
Ještě pro milu 1:
Ale tuhle šílenou válku začali Rusové. A to je fakt, který Lenko ničím nejde okecat.

Asi ti nějakým nedopatřením unikl můj předchozí komentář, tak ti ho sem napíšu (zkopíruju) znova a to nejdůležitější ti vytučním:

Hele, bylas někdy v posledních letech na UA? Víš, kdo to byl Šuchevyč? Víš, že tam posledních 8 let válčí Ukrajinci s Ukrajincema? To, že se do toho před 5 měsíci vložilo Rusko, sice poněkud změnilo poměry v neprospěch těch jedněch Ukrajinců, ale na podstatě konfliktu to nic nezmění.

Jako popírat to můžeš, ale pak spadneš na úroveň Bíliny.


srpen 04, 2022 21:32
... : Jiri Bilina
Nojo, kazdej jsme jinej. Nekdo pouziva coby zdroj wikipedii, konzervativni britsky The Economist, tiskove agentury i dalsi zdroje svobodneho sveta. A nekomu zase staci tupe papouskovat propagandu fasistickeho agresora.
------------------
Ne Josefe. Tuhle valku zacalo v roce 2014 Rusko ozbrojenou agresi proti Ukrajine na Krymu a v Luhanske i Donecke oblasti.
Mikin
srpen 04, 2022 21:44
... : mila1
Lenko, uniká Ti podstata věci.
To, že se do toho před 5 měsíci vložilo Rusko, sice poněkud změnilo poměry v neprospěch těch jedněch Ukrajinců, ale na podstatě konfliktu to nic nezmění.

Co má proboha dělat Rusko na území jiného státu? Nic ho k tomu neopravňuje.
A všechna ta zvěrstva, co se dějou na obou stranách jsou jen a jen důsledky ruské agrese. A prober se konečně - Rusko napadlo Ukrajinu a Ukrajina se brání.
srpen 05, 2022 09:27
... : Jiri Bilina
Podle logiky zdejsich priznivcu ruske agrese nemela Amerika posilat za 2. svetove valky vojenskou pomoc ani do SSSR. Prilevalo to olej do ohne a zbytecne valku prodluzovalo.
A Stalingrad srovnali nacisti se zemi, protoze se soveti branili primo ve meste a pouzivali tim obyvatele jako lidske stity.
A vubec - branit se agresi je podle kremlohujeru chyba, nebo dokonce drzost. Lepsi ohnout chrbát a s okupanty kolaborovat, zejo? smilies/undecided.gif
Mikin
srpen 05, 2022 09:40
... : Petr Sysala
Platí to s tou obranou proti agresi např. i pro Grenadu, Afghanistan nebo Vietnam? Raději se ptam zkušených politruků, abych ideově netápal.
srpen 05, 2022 10:17
... : Petr Sysala
Berlín odmítl vystavku zakrvaneneho ruskeho šrotu. Tak už se těším, jak to tady germanum natřeme za absenci solidarity. To si určitě za rámeček nedají.
srpen 05, 2022 10:42
... : Lenka1
mila 1:

Milá zlatá, mně neuniká vůbec nic. Zato tobě, očividně, úplně všechno. Původně jsem ti chtěla napsat něco o analogicky stejném případu Kosova a článku 51 Charty OSN, ale po pár tvých komentářích jsem pochopila, že psát to tobě, by bylo stejné plýtvání časem a energií, jako psát to Bílinovi.

Tak si dál užívejte tu iluzi o hrdinných Ukrajincích a zlých ošklivých rusácích. Faktem je, ať se vám to líbí nebo ne, že vaši oblíbenci to projedou a pro svět je to jen dobře.

Kdyby v 45. nebylo těch ošklivých rusáků, tek bys tady nejspíš nepsala, protože by tvoji rodiče s největší pravděpodobností vyfičeli komínem nebo by z jejich kůže náckové měli boty.

Ti samí náckové, kteří se reinkarnovali na UA a které vy dva s Bílinou tak fanaticky bráníte.

Měj se.

Dál už na tebe reagovat nebudu, tak si můžeš ušetřit práci.
srpen 05, 2022 11:07
... : mila1
Jelikož diskuze s Lenkou není diskuze, ale její nadřazený monolog, nebudu už reagovat.

Petr Sysala - Afganistán - pokud vím, tam první tam byli sověti, vojska NATO až daleko později.
Vietnam - to si asi Američani budou vyčítat napořád, nepříliš lichotivá bilance pro ně. Ale podobnou sebereflexi nějak postrádám u Ruska, když k nám vtrhli v roce 1968. V tom je asi ten rozdíl.
O válce v Grenadě nic nevím, tak se k tomu nemohu vyjadřovat.
srpen 05, 2022 12:04
... : Jiri Bilina
Do Afghanistanu, Ceskoslovenska i na Ukrajinu vtrhli kremelsti soudruzi bez vyhlaseni valky v noci s tim, ze obsadi hlavni mesto, sesadi nebo vyvrazdi vladu a dosadi sve loutky. V prvnich dvou zemich se jim to zdarilo, na Ukrajine dostali napraskano, ztratili pres 40 000 vojacku a nevi ted chudaci kudy kam.
Na Grenade udelali puč a poslali tam na obranu svych soudruhu kubanske "internacionalisty". Starej Ronnie je odtam velice ciste a s malymi ztratami vypraskal, usporadal pod dozorem OSN svobodne volby, demokracii tam maji dodnes a komunisticti quislingove to dodnes nerozdejchali. smilies/wink.gif
Mikin
srpen 05, 2022 17:03
... : Josef
Loňskej úprk z Afghánistánu byl ukázkovej, jak se správně prchá.
"Vy nevíte, jak se prchá, Mazánku? Takhle se prchá...."
srpen 05, 2022 18:17
... : Josef
Dneska mě spravedlivě rozhorlila nehoráznost rádiovejch komentářů, a to, že si Amnesty International dovolila uvést dezinformace, že hrdinní Ukrajinci záměrně využívají civilní objekty, školy, školky, činžáky, pro umísťování svejch základen i jako odpaliště raket, aby pak odvetnej útok vydávali za barbarský napadání civilistů a dětí.
Jak je vůbec možný, že taková dezinformace není okamžitě umlčená? Jak je možný, že takovou dezinformaci několikrát denně smí odvysílat Českej rozhlas??? Kde se fláká naše Ministerstvo pravdy? ŚKANDÁL!
srpen 05, 2022 20:38
... : Lenka1
Celkem komické je, jak se tak najednou přestalo mluvit o ukrajinské protiofenzívě na Cherson a místo toho se začíná mluvit o ruské ofenzívě na Krivij Roh.

Hrdinní Ukrajinci prý zničili mosty přes Dněpr, ale zároveň přes ně směřuje ruská technika. Z posledního útoku těma zázračnejma HIMARSama jim Rusové svojí PVO sundali z 11 vypálených raket celkem 9.

No, pár fotek toho zničenýho mostu jsem viděla. Celý kolečko asfaltu ta oprava zabrala, no to je fakt hrozný.

Mainstreamový pisálek, ten těžkej chleba má...............

srpen 05, 2022 22:50
... : Lenka1
A loutkovodiči Kyjeva jsou už tak nervózní, že vrchnímu kokainistovi nařídili privatizaci UA, začne to 1.9.

Takže výsledkem bojů, ve kterých ukři nasazovali své životy, bude jejich status námezdní pracovní síly bezzemků za somálské mzdy.

A to se vyplatí.....
srpen 06, 2022 00:00
... : Jiri Bilina
Zajimave, ze rašističtí okupanti to kolecko asfaltu na opravu mostu nenasli a museli hned vedle postavit most krasny, novy, pontonovy. Ale mozna tim chteli kuliferdove Ukrajince jen zmast. smilies/smiley.gif
Dalsi perlicky a vlhke sny jejich fasistickeho tisku jsou spise pro pousmani. Ale kdyz se nam zde rozmohl ten nesvar citatu z novin, par jich pridam:
V ruskem pohranici sili opor k valce. Lide nechapou, proc musi utocit na ukrajinske sousedy.
Ukrajina prebira ve valce iniciativu. Donucuje ruske okupanty k nahlemu preskupovani vojsk - zatim to bylo spise naopak.
Padla ruska diverzantka "Korsa". Soudruzka se vyznamenala tim, ze oblecena do ukrajinske uniformy vrazdila civilisty tak dlouho, az priletel ukrajinsky granat. Rusky car udelil hitlerovske slecince posmrtne vysoke vyznamenani.
Mikin
srpen 06, 2022 00:36
... : Jiri Bilina
Takze kdyby se Josefe v Mariupolu Ukrajinci nebranili, nemuseli by to mesto Rusaci vyvrazdit a srovnat se zemi?
Plati to Josefe i v pripade Stalingradu? Mel byt i ten "gorod geroj" podle tebe nacistum odevzdan bez boje?
Ze najdes zalibeni zrovna v organizaci, ktera dlouhe roky hajila tebou tolik nenavideneho pana Havla, to jsem stary brachu veru necekal! smilies/shocked.gif
Mikin
srpen 06, 2022 03:31
... : Lenka1
Bílina:

Těším se na tvoje reakce, až to UA zabalí a mainstream to přizná naplno a otevřeně. Jsi opravdu zajímavej psychologickej materiál ke studiu.

Jak se říká: " Viděl jsem blbce chcát proti větru, žábu bušit pěstí do skály, koně blít v barvách francouzský trikolóry i stíhačku couvat, ale tohle, tohle jsem teda ještě neviděl."

Jen taková poznámečka - k té plánované privatizaci......nic? Žádný zasvěcený komentář od nejlepšího politologa všech dob?

A taky se mi dost líbí, jak jsi zazdil tu zmínku o tom, že ta ukr. protiofenzíva, která má zahnat Rusa, o které tady furt mluvíš, se jaksi nekoná..........


srpen 06, 2022 10:40
... : Jiri Bilina
Lenka:
Copak blbec, zaba, kun nebo stihacka... ale videt fanouska fasistickejch okupantu hykat, to je zazitek...
Ukrajinci to nezabalili, ofenzivu teprve rozjizdi, Rus Kyjev za 3 dny nedobyl a o Odese nebo sestrelovani HIMARS si muze nechat jen zdat. Jen tu prestavbu krizniku Mockba na ponorku zvladl s pomoci Ukrajiny na vytecnou. Musis byt devcico trpeliva.
Co se privatizace tyce, to je temer vzdy spravna vec. Spolecne vlastnictvi delniku a rolniku prineslo jen svrab a vsi. Se Sovetskym svazem, prisla bida na zem. To jsi fakt nevedela? smilies/wink.gif
Mikin
srpen 06, 2022 14:11
... : Lenka1
Jak tak čtu ty tvoje bláboly, tak si říkám, že bys bezva zapad do naší pětikolky, tam se to odborníky tvého kalibru popírajícími realitu jen hemží.

No nic, konflikt už je rozhodnutej, tak si jen počkáme, až to mainstream nějak citlivě a postupně zpracuje, aby modrožlutý ovečky neutrpěly moc velkej šok.

Holt se ta definitivní porážka Ruska a jeho výprodej západním firmám opět nekoná, budeš se s tím muset nějak vyrovnat. Ale nemusíš truchlit zase tak moc. Ony se ty firmy zahojí na UA. Tedy na její západní části, východ a jih je samozřejmě pasé.srpen 06, 2022 16:51
... : Jiri Bilina
Rekapitulace uspechu Rude ruske armady za mesic cervenec: diky obrovskym obetem na zivotech vlastnich vojaku a znicene technice, podarilo se rašistickym okupantum obsadit 162 km2 Ukrajiny. Zvetsili diky tomu okupovane uzemi o 0.02%, ale natolik tim vycerpali sve sily, ze se jejich pokus o ofenzivu zasekl.
-----------------------------------------
Dobre Leni ze jsi pochopila tu privatizaci a uskali marxismu-leninismu. Rusky car, ktery se kdysi vydaval za reformatora ktery zvrati nasledky komunistickeho marasmu tohle naopak straslivym zpusobem zvoral a vede zemi zpet na buben.
Zbytek bys asi nepochopila, ale aspon to si dovolim naznacit, ze nejde o porazku Ruska, ale o takovy jeho vojensky a hospodarsky vyprask, aby ty tvoje mužiky z vychodnich stepi v zivote nenapadla dalsi hitlerovska agrese proti sousedni zemi.
Evropa bude diky dobre vyzbrojene, demokraticke Ukrajine a Gruzii i clenstvi Finska a Svedska v NATO bezpecnym mistem k zivotu.
Dobre to ten kuliferda Putin zaridil. I kdyz mel zrejme plany zcela opacne. smilies/wink.gif
Mikin

srpen 06, 2022 18:24
... : Josef
Je to komický, číst od propagandou vypatlanýho zabedněnce, neschopnýho samostatnýho myšlení, slova: "ty bys to nepochopila".
srpen 06, 2022 18:33
... : Lenka1
Josef:

Když jsem mu psala, že se těším na jeho reakce, až ta bublina definitivně praskne, tak jsem nekecala. Oni prý lidi s kognitivní disonancí nejsou schopni přiznat realitu, protože by to jejich psychika neustála.

Takže mě fakt zajímá, jak se s tím tenhle náš exemplář vypořádá.
srpen 06, 2022 19:46
... : Jiri Bilina
Well, argumentiky dosly, Rus nepostupuje a s temi 162 km2 ukoristene a vypalene zeme za mesic se do Prahy dostane leda tak za 100 let.
Ale dva uspechy se dostavily - jednoho ukrajinskeho obrance vlasti rašisté vykastrovali, zastrelili a jeho mrtve telo vlaceli ulicemi. Tomu druhemu urezali hlavu a nabodli ji na kul.
Az vam bude Josefe a Lenko divne, proc se od vas vasi spoluobcane odvraceji, prectete si sve vlastni komentare. smilies/wink.gif
Nazdar !
Mikin
srpen 07, 2022 02:42
... : Josef
Lenko. Včera byl (a ještě tam je) na Parl. listech velkej článek, samozřejmě anonymní, jen podepsanej V. Klausem. Titulek má "Bude veřejně souzen?" Stojí za přečtení.
Měj fajn den.
srpen 07, 2022 08:14
... : Iris
"Kolaborace s ruskými okupanty má v Česku hlubokou tradici. V době, kdy agresor denně vraždí nevinné civilní oběti, může tohle udělat jenom duševní mrzák. Zaslouží si pranýř a opovržení." (Miroslav Kalousek )

Mikine zdravím smilies/smiley.gif
srpen 07, 2022 10:09
... : Lenka1
Josef:

Díky za tip. Na PL moc nechodím, ale co píšou o Klausovi mě zajímá. Mám k němu hodně výhrad, ale vážím si toho, že jako jeden z mála nepodlehl té hysterii a nenechal si vymýt mozek modrožlutou propagandou.
srpen 07, 2022 10:28
... : Lenka1
Bílina:

Zajímavé, já se s fakty, které tady píšu, a které - znova opakuju - jsou ověřitelná a doložitelná - nijak netajím a kupodivu se od mě ještě nikdo neodvrátil.

Holt si jako okruh svých přátel a známých vybírám lidi s funkčním mozkem.

Dokonce jsme zaznamenala i pár modrožlutých odpadlíků, kteří začínají vidět věci jinak, zejména po tom, co se ti tzv. uprchlíci začínají projevovat.

A co si myslí politolog z chatrče na konci světa, je mi fakt upřímně jedno. Jak píšu, zajímáš mě jen jako studijní materiál.


srpen 07, 2022 10:38
... : Lenka1
Iris:

hele, možná by stálo za to zeptat se Kaldy, jak se mu spí, po tom, co zadal výběrko na vojenské padáky firmě, která ještě den předtím neexistovala, a kvůli tomu se zbytečně umřel jeden mladej kluk.

"Na rohu ulice vrah o morálce káže..............."
srpen 07, 2022 10:39
... : Lenka1
Nejvtipnější na tom všem je fakt, že kdyby to hypoteticky dopadlo tak, že by se naplnila noční můra místních ukrajinofilů a ti Rusové opravdu přišli až sem, tak všichni ti, co teď na nich nenechají nit suchou, zejména výkvět ze Strakovky, by okamžitě lovili ze svých nejhlubších šuplíků a skrýší rudé knížky.

Ne, že by jim to pomohlo, ono dnešní Rusko je něco úplně jiného než SSSR, ale vzhledem k jejich projevům neočekávám, že jim tahle podstatná skutečnost došla.

Vidět to by fakt stálo za to.
srpen 07, 2022 10:50
... : Lenka1
Mezi nimi by zcela jistě vynikal jeden z kandidátů na prezidentskou sesli pan Pavel. Určitě by se opět veřejně kál a přiznal svoji "ideovou pomýlenost, když sloužil v NATO".

Na mladickou nerozvážnost už by to házet nemohl, přece jenom už těch křížků na hrbu má celkem dost.
srpen 07, 2022 11:37
... : Jiri Bilina
Iris, taky zdravim. smilies/smiley.gif
Ten Kalouskuv vyrok nema chybu. Predevsim tim jak je kratky a jde primo k veci.
Neco podobneho se nedavno povedlo memu priteli Tomasi Peszynskemu, kdyz dal na svuj FB jedinou vetu:
Za vaše posrané životy Václav Havel nemůže.
srpen 07, 2022 14:24
... : Jiri Bilina
Lenko, ty nesmysly o tom, co by v pripade dalsi rusacke okupace delali "ukrajinofilove" nebo general Pavel jsou jen tve spekulace.
Proc radeji nenapises, co bys delala ty? smilies/wink.gif
Mikin
srpen 07, 2022 14:33
... : mila1
No že Lenka vytáhne na Kalouska historku s padákem jsem věru nečekala. ´To překonalo všechny moje představy o tom, co je tato paní schopna deklamovat. Kudlanko, máš tohle zapotřebí? smilies/smiley.gif
srpen 07, 2022 16:41
... : mila1
Mikine, pokud by se splnily vlhké sny paní Lenky a Rusáci přišli až do Prahy, věřím, že ona už má nějaké to teplé místečko slíbené smilies/smiley.gif
srpen 07, 2022 16:47
... : Jiri Bilina
Milo, ta otazka zde nepadla poprve a odpovedi se od ni uz tradicne nedockame.
Staci se ovsem podivat do historie predeslych okupaci. smilies/wink.gif
Mikin
srpen 07, 2022 17:08
... : Bara
milo1, ty dva posledni prispeky od tebe jsou jaksi prehnane.....brrrr
srpen 07, 2022 18:24
... : Josef
V. Klaus st. v MF dnes (včera): „Majitelé správného, politicky korektního názoru jsou pevně přesvědčeni, že zastánci od nich se lišících názorů jsou buď placení Putinovi agenti, nebo naprostí hlupáci. Řekněme jasně, že dnes existující jednosměrná propaganda a podlehnutí takové propagandě jsou cestou do nového poddanství a nesvobody.“
-----------------------------------------
Celej dlouhej článek je snadno k dohledání. Ještě jednou doporučuju každýmu, kdo má schopnost myslet a taky ji využít.
srpen 07, 2022 19:01
... : Lenka1
Bára:

Jen ať v tom pokračuje. Shazuje jen sama sebe.
srpen 07, 2022 21:21
... : Lenka1
Josef:

Naprosto výstižné. Jak jsem psala, Klause nemusím kvůli spoustě věcí, ale vážím si ho pro jeho zdravý rozum a postoje, které nemění se změnou směru vanutí politického větru.
srpen 07, 2022 21:23
... : Jiri Bilina
Vaclav Klaus v MF Dnes:
O tom, že válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko a Putin (v jakémkoli pořadí těchto slov), nikdo racionálně uvažující nepochybuje. Alespoň já nikoho takového neznám.
Klaus nikoho takoveho udajne nezna, ja takove lidi znam a za "naproste hlupaky" je povazuji.
Srandovni, ze Klaus tohle placnul, a pak se snazil najit pro ten Putinem rozpoutany hnus nejakou omluvu. Treba ruske obavy z udajneho obklicovani staty NATO. No tak to tedy rusky car vyresil uplne genialne, kdyz ted kvuli nemu do NATO vstupuji i Svedsko a Finsko. smilies/grin.gif
Ale korunu vsemu nasadil senilni pan prohlasenim, ze "na tu valku nejvice doplati obycejny Rus". Leda zeby myslel na Ukrajine zijici etnicke Rusy, ktere jeho vojacci vyvrazduji se stejnym usilim, jako jejich ukrajinsky mluvici spoluobcany. smilies/cry.gif
Mikin
srpen 07, 2022 23:01
... : Petr Sysala
A já blázen si do teď myslel, že na jakoukoliv válku vždy doplatí obyčejní lidé kterékoli strany. Konečně mi vysvitlo světélko na konci něčího lebečního tunelu a už vím, že je to iinák!!!

Měl jsem jisté představy o velikosti bublin v mentalním ementálu nejvyššího politruka, ale podcenil jsem jeho polohu na gausově křivce.
srpen 08, 2022 13:39
... : Jiri Bilina
Ano Petre, nejvic to odskacou obcane napadene zeme kde agresor vrazdi, loupi a znasilnuje. Tesi me, ze jsem ti v te hlave aspon trochu rozsvitil.
Co se politruku tyce, ten nas v Pezinoku se jmenoval major Pitonak a jako by ti z oka vypad. smilies/wink.gif
Mikin
srpen 08, 2022 15:52
... : Jiri Bilina
Pokud to jeste nekoho zajima - posledni mail jsem od Marka dostal predevcirem. Vsichni jeho pribuzni jsou nastesti v poradku.
Akorat ze se podle nich Rusaci za posledni 3 tydny pokusili 2x o utok na Charkov, byli v obou pripadech odrazeni a tak se pomstili delostreleckym bombardovanim ctvrti na sever od mesta. Do stredu mesta uz nastesti nedosahnou, ale mista na sever (kde ti pribuzni pred valkou zili) jsou hrozne znicena a mimo dosah.
Z ceskych obcanu kteri se tenhle hnus snazi obhajovat je me na bliti. smilies/tongue.gif
Mikin
srpen 14, 2022 05:04
... : Krakonoš
To víš, že mě to zajímá. Jen sem nakukuju ze zdravotních důvodů max 1x tejdně; mám pocit, že častější frekvence zvracení není doporučována WHO. smilies/grin.gif
srpen 18, 2022 10:04
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]