O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZTĚŽKLÉ HLAVY NAŠICH VLADAŘŮ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 květen 2022
"Podej mu prst, ukousne ti celou ruku." Tohle přísloví si asi v zoufalství opakuje mnoho našich představitelů. Všechno donedávna šlo docela dobře. Ano, snad se vyskytly nějaké drobné nesrovnalosti, snad byli někteří ukrajinští příchozí nespokojeni s nabídkou, ale to bylo většinou vždy nějak k obapolné spokojenosti zúčastněných včas vyřešeno. A je pravda, že většina je ubytovaných a dokonce i zaměstnaných. JENŽE:

 

 

 

Problémem je cestování ukrajinských Romů do zemí Evropské unie, ve kterých vystupují jako zoufalí běženci, prchající před válkou v jejich zemi. Romové se ovšem po vyřízení sociální pomoci ve vybrané zemi opět odeberou na Ukrajinu a poté scénář zopakují v jiné zemi Evropské unie.

 

Pardubický hejtman je označil jako „sociální turisty“. Podle předsedy ukrajinské oblastní rady Volodymyra Čubirka, který tento druh „turismu“ potvrdil, jezdí tamní obyvatelé nejen do České republiky, ale také do Polska i do Dánska. „Oni vědí, jaké jsou dávky v České republice, a proto se přihlásí jako uprchlíci. Pak jen vezmou peníze a vrátí se, protože Češi to nebudou řešit a my také ne. Můžeme se na to koukat jak chceme, ale je to podle zákona.“  

 

Momentálně stát vyplácí humanitární dávku 5 tisíc korun na osobu na měsíc a zatím bylo vyplaceno 2,626 miliardy korun. Nyní při vyplácení této dávky uprchlíkům však už bude Česká republika zřejmě méně štědrá než dosud. Pokud je uprchlík ubytován v zařízení, kde je mu poskytována strava a hygienické potřeby, tak se mu humanitární příspěvek vyplácen už nebude.

 

Ani jejich soužití s ostatními uprchlíky příliš nefunguje, jak ostatně dokládá Čubirko na příkladu jejich sportovní haly v Užhorodě. „Po krátké době tam začali bydlet Romové. Mnoho lidí tam spolu s nimi bydlet nechtělo. Romové si tak z toho udělali takovou rezervaci, nebo jak se to u vás říká. Tam nemusí pracovat, mají hodně dětí, je to překrásná sportovní hala, kde můžou hrát fotbal a tak dále. Mají tam svoji hierarchii, svoje šéfy, svoje klany. Proto s nimi máme hodně problémů,“ popsal politik, který vedl celý rozhovor ve velice obstojné češtině.

 

A tak co teď? Nezbývá než se nechat překvapit, jak to bude pokračovat.

 

d@niela

 

P.S. Kamarádky a kamarádi - je to ožehavé téma, ale proč o něm nediskutovat?

Jen prosím, zachovávejte vzájemnou slušnost.

 

 


Komentáře (22)add feed
... : mia I
Danielo zdravím. Moc sem nechodím, ale nahlížím skoro každý den. Tohle není snadný úkol. Kde mají ty dotyčné ženy s dětmi muže? Když se píše o Romech, docela by mne zajímalo, jak se vyřeší Lety? Akcionáři Agpi shrábli peníze. Vepřín stojí dál, ten nikdo nezboural a už se plánuje památník za stamiliony.
květen 19, 2022 10:48
... : mamča
Neměli bychom Rómům bránit v jejich přirozeném životě, v kočování. Ale nikoli, že bychom jim měli tuhle svéráznou turistiku financovat.
květen 19, 2022 14:22
... : *deeres*
Tahle vláda odborníků podělá všechno, na co se jenom koukne.Ale zase nám tím zajistí spoustu bioplynu.
květen 19, 2022 16:11
... : Jiri Bilina
Zdravim Mio. Pokud je mezi ukrajinskymi Romy malo muzu tak to doufejme znamena, ze ti chlapi stejne jako vetsina Ukrajincu bojuji proti agresi. Potud je to podle me v poradku.
Jestli ale nekdo zneuziva socialni davky, nebude reseni snadne. Tady v Kanade s tim byl taky problem, ktery se tahnul nekolik let. A ktery se v pripade valky stejnym zpusobem bohuzel resit neda.
květen 19, 2022 16:59
... : Josef
No, mně stačí každý ráno tady před Billou vidět dvacetihlavý hordy statečných mladých ukrajinců, čekajících na otevření, aby se pak vydali bojovat za vlast proti agresi. Jestli se TOHLE má tady integrovat, tak to teda těbuch! A uplně stejně, jestli TOHLE bude přijatý do EU a do Šengenu, tak to teda těbuch.
květen 20, 2022 06:20
... : Lenka1
Josef:

Mi povídej. Já byla včera nakupovat v místním Kauflandu a protože jsem to vzala při cestě s klukama na cvičák, tak jsem tam šla komplet v zeleným. Potřebovala jsem hlavně chleba a pár drobností a protože z toho cvičáku jezdím obvykle zpátky až večer, tak jsem to vzala při cestě tam, aby na mě ještě nějakej chleba zbyl.

Pominu to, že každej druhej na mě civěl jako pako jako by nikdy neviděli vojáka, ale celkově ta atmosféra tam byla taková nedobrá. Jsou drzí jako opice, no ale nic vůči mně si nikdo nedovolil. Zatím.

Psy jsme nechala
květen 20, 2022 10:17
... : Lenka1
Dokončení - psy jsem nechala v autě.
květen 20, 2022 10:18
... : Jiri Bilina
Oj, to je zase nevrazivosti proti narodu, ktery mel tu drzost postavit se mnohonasobne silnejsi armade fasistickeho cara! Jedina moznost bylo prece vyveseni bile vlajky, odsouzeni vrahu z volstrytu, ucast v prvomajovych pruvodech a cekani pod okupantovym stolem na drobky.
A oni se navic ti zli Ukrove brani velice uspesne. Bratia zachvatciki utekli napred od Kyjeva a ted uz i od Charkova. Nekdy byl jejich takticky ustup tak rychly, ze nestacili ani odvezt naloupene pracky a televizory. Vlajkovy kriznik Moskva a rada dalsich lodi potopena, vylodeni v Odese prakticky znemozneno, ale nezoufejme soudruzi. Jedinym cilem bylo prece uz od zacatku uloupeni Donbasu. Ten ovsem nužno napred srovnat se zemi tezkym delostrelectvem a teprve pak osvobodit. Ale ouha, delostrelectvo maji i Ukrove, palbu ridi pomoci pocitacu a ustoupit nehodlaji! Što dēlat? Pontonovy most nužno postavit!
A tak zacal debakl na rece Severni Doneck. Stavbu mostu zjistily ukrajinske drony a byl i s nejakou tou obrnenou technikou rozstrilen na cucky. Nasledoval druhy pokus a po nem i treti pokus. Urrraaa, vlna za vlnou jako za Velke vlastenecke valky! Ukrajinsti delostrelci se nestacili divit ze dostavaji od operatoru dronu porad ty same souradnice, ale palili dal. Vysledek - utok zastaven bez ukrajinskych ztrat, na strane Ruska 500 mrtvych a 80 kusu znicene bojove techniky. Ale co, potresta se nejaky general ktery delal jen to co mu naridila Moskva (nemyslim ten kriznik) a pojede se dal...
Tohle se bude vyucovat na vojenskych skolach po celem svete jako odstrasujici pripad.
Mozna ze bude natocen i film. Operatora dronu bude hrat mlady ukrajinsky Rom, jehoz rodina zrovna kočuje mezi vychodoevropskymi zememi. smilies/wink.gif
květen 20, 2022 16:51
... : AnickaM
Vis, Mikine, oni ti ukrajinsti romove si tady dobre jmeno nedelaji. Napriklad nakupuji tak, ze si vyberou neco z regalu,sni to a obaly odhodi na zem. V davech lidi kradou penezenky a obtezuji. To je pak tezky je mit rad.
květen 20, 2022 17:11
... : Jiri Bilina
Vzdyt do toho Anicko ani nestouram. Vyrostl jsem v blizkosti brnenskeho Bronxu, i exodus ceskych Romu do Kanady pamatuji. Dobri lide se najdou vsude, a to by bylo tema na samostatnou uvahu.
Ale zde se zacalo mluvit o Ukrajincich jako takovych a vstupu te zeme do EU...
květen 20, 2022 18:06
... : Lenka1
A tak zacal debakl na rece Severni Doneck. Stavbu mostu zjistily ukrajinske drony a byl i s nejakou tou obrnenou technikou rozstrilen na cucky. Nasledoval druhy pokus a po nem i treti pokus. Urrraaa, vlna za vlnou jako za Velke vlastenecke valky! Ukrajinsti delostrelci se nestacili divit ze dostavaji od operatoru dronu porad ty same souradnice, ale palili dal. Vysledek - utok zastaven bez ukrajinskych ztrat, na strane Ruska 500 mrtvych a 80 kusu znicene bojove techniky.

Ve svatém nadšení ti tam vypadlo pokračování, tak pro pořádek doplňuji:

11. až 13. května Rusové postavili čtvrtý most a přesunuli přes něj na západní břeh Severního Donce další jednotky a obrněnou techniku. Vyčerpaní Ukrajinci už žádné protiútoky nepodnikali a ze všech sil se jenom snažili zpomalit postup ruských jednotek na Zolotarevku západně od Lysičansku. Hlavní ukrajinské síly se nacházejí v opevněné zóně Lysičansk – Severodoněck. Mezi oběma městy protéká řeka Severní Doněc a ukrajinské síly východně od řeky se už nemají prakticky jak stáhnout. Z jihu navíc do oblasti Zolotarevky směřují příslušníci proruských separatistů, kteří tento týden překonali hlavní ukrajinské obranné linie u strtegického bodu Popasnaja.


Víš jak, politologu, informace mají být kompletní.
Pa.

květen 20, 2022 18:13
... : Jiri Bilina
Okupanti nejen kradou, ale i lzou. Takze bych propagandu z jejich webiku bral i v krajnim zoufalstvi s rezervou.
Prvni jiskricka pravdy se obevila na zacatku tydne v ruske vladni televizi, kdy vyznamny analytik a byvaly palkóvnik Michail Chodarjonok naznacil uzaslym divakum, ze propaganda o rozvratu a demoralizaci ukrajinske armady jsou obycejne lzi, ze Ukrajina dokaze v pripade nutnosti postavit milion dobre motivovanych vojaku a ze rusti odvedenci kteri podepsali smlouvu na 2 roky nejsou v zadnem pripade profesionalove. Zminil se i o tom, ze je Rusko izolovano od sveta a ze vyhrozovat Finum raketami je detinske.
K uzasu vsech nevypadl tovaryšč z okna, ale objevil se za 2 dny na stejnem poradu znovu. Tentokrat ovsem kvokal presne podle predpisu. Coz sotva nekoho prekvapilo.
Zahadou spise je, jak muze ruskym lzim verit nekdo ve svobodne zemi, kde je volny pristup k informacim a staci zapojit sedou kuru mozkovou...
smilies/tongue.gif
květen 20, 2022 18:55
... : Lenka1
Takze bych propagandu z jejich webiku bral i v krajnim zoufalstvi s rezervou.

Máš tam trochu chybku. Je to od tvých milovaných Amíků.

Ale co, užij si tu iluzi, až ta bublina praskne, tak to bude hodně bolet.
květen 20, 2022 19:08
... : Jiri Bilina
Jisteze... smilies/wink.gif
Me by Lenko spis zajimalo, jestli jde podle tvych zdroju ta specialni operace jeste porad podle planu, nebo jestli ma nejaky skluz.
Vis jak to myslim... Jestli to neuspesne oblehani Kyjeva a pozdeji Charkova nasledovane uprkem, potopeni Moskvy i ten zarazeny postup na Donbase je soucast strategie. Zda Rus vychytrale obetoval pesaka (v tomto pripade skoro 30 tisic pesaku), jen aby obelstil mnohem slabsiho protivnika a zasadil mu nakonec zdrcujici uder. smilies/shocked.gif
květen 20, 2022 19:52
... : Lenka1
Už jednou jsem ti napsala, že tě nebudu učit vojenskou strategii. Pro jednotlivý stromy nevidíš les, jak tady pilně denně dokazuješ. Nepochopils bys to.


květen 20, 2022 22:55
... : Jiri Bilina
Takze jsem mel Lenko pravdu. Vsechny ty potupne porazky, obrovske ztraty na zivotech i na technice a dokonce i devastace ruske ekonomiky je jen genialni trik na oklamani demokratickeho zapadu.
Je to ale kuliferda, ten Putin! smilies/grin.gif
květen 21, 2022 05:25
... : Josef
Hej, starý brachu! Baví tě to? Dyť o tom víš uplně stejnej prt, jako my ostatní, možná ještě míň. Víš jen to, co ti propaganda nabídne. Jinak prt, prt, prt.
květen 21, 2022 12:13
... : Jiri Bilina
Hej, jeste starsi brachu! Bavi me to. A prt vedi ctenari ruskejch dezinformacnich webiku, kteri namaji predstavu o ruskejch ztratach, ruskejch zverstvech, ubohe moralce v ruske armade, ruske ostude pred celym svetem. A na zaklade dezinformaci veri tomu, ze Rus prisel na Ukrajinu pomahat, nebo ze "specialni vojenska operace" pokracuje podle planu a ze pozar na krizniku Moskva byl uhasen. Pockat - v tom maji vlastne recht... smilies/wink.gif
květen 21, 2022 15:03
... : Josef
A ty představu máš? Podle čeho sis ji udělal? Chceš tvrdit, že dezinformace se nepoužívají na obou stranách?
květen 22, 2022 08:05
... : Jiri Bilina
Starsi brachu, nehrej si na hloupeho. Tady je naprosto jasne kdo je agresor a kdo se brani.
O Hitlerovi bys takhle nemluvil, nebo ano?
květen 22, 2022 14:16
... : Josef
Mý otázky byly o dezinformacích. Odpovídat zcela mimo mísu tě baví. Tak jo. Mě to nebaví.
květen 23, 2022 05:48
... : Jiri Bilina
Nikoliv starsi brachu.
O cele veci muzeme vedet diky tomu ze zijeme v demokracii dost, agresora zname rovnez.
Pokud vis i presto prt, nebo se to snazis poznamkami o tom ze vsichni vime prt zahrat do autu, tvuj problem.
Nazdar! smilies/wink.gif
květen 23, 2022 18:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]