O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ZEPŘEDU NEBO ZEZADU - CO JE LEPŠÍ? PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 květen 2022
Kvůli tomu se občas přou mnozí lidé – vypadá to sice jako záležitost jednoduchá, dá se říci až bezpředmětná, ale zkuste někomu na jeho způsob „sáhnout“. Ale vězte, že tento detail je skutečně důležitý. Možná byste si řekli, že je to jedno, ale pozor, svět se i v tomto případě skutečně dělí na dva poměrně radikální tábory. 

 

 

OK, prozradím, oč jde.

O pouhý toaletní papír, o dnes něco absolutně běžného. Ovšem jen pro určitou část lidstva, bohužel, doposud velmi malou. A tak nejen že vám dám "základní otázku", tedy v jaké pozici se vyskytuje u vás doma, ale dozvíte se i něco navíc.

 

Takže: pokud toaletní papír máte v držáku vodorovně, může viset nad nebo pod roličkou. Volba je do značné míry věcí osobních preferencí, diktovaných zvykem. V průzkumech spotřebitelů a specialistů na koupelny a kuchyně dává prý nejvíce respondentů přednost pověsit papír tak, aby splýval jako vodopád, tedy byl nad ruličkou.  Ale v dalších průzkumech se zjistilo, že pokud zavěsíte toaletní papír tak, abyste ho mohli vytahovat zespodu, jste považováni za inteligentnější než ti, co zavěsí tak, že ho vytahují shora. Nevím proč, ale je to tak...

Tak to vidíte – lidé ve světě se neshodnou ani v takovéto prkotině.

 

 

Ostatně – to je ten zvědavý dotaz pro vás všechny:

JAK JE TO U VÁS DOMA?

 

 

 

Crocodile Wall Mounted Toilet Paper Holder

 

 

Jestlipak víte, že:

 

První toaletní papír se začal vyrábět v Číně okolo roku 600 našeho letopočtu a vyráběl se z rýžové slámy. Před tím bohatí lidé používali ke své očistě vlnu, krajku nebo konopí, zatímco méně bohatí používali ruku omývanou v řece, nebo se čistili různými materiály jako hadry, dřevěnými hoblinami, trávou, senem, kameny, pískem, mechem, vodou, sněhem, kukuřičnými slupkami nebo mušlemi, v závislosti na zemi a počasí nebo sociálních zvyklostech.

 

Výzkum středověkých latrín zas ukázal na používání různých druhů mechů. Před příchodem toaletního papíru, nejméně od roku 79 našeho letopočtu až do pádu římské říše, se Římané po úlevě očistili tersoriem (druh houby). Byla vyrobena z mořské houby připevněné na tyči -  jednoduše ji opláchli a nechali ji pro další osobu.

Na Středním východě se obvykle používala pouze voda. Lidé zde používali levou ruku na čištění a pravou ruku na jídlo. V některých částech Afriky to bylo naopak a stisk pravé ruky byl považován za nevychovaný.

 

První továrně vyrobený toaletní papír začal vyrábět Joseph Gayetty v USA už v roce 1857. Jméno Gayetty bylo vytištěno na každém listu. První toaletní papír byly volné ploché listy papíru. Pak v roce 1930 Němci vynalezli perforované role, které máme dnes, skládající se z 1000 malých listů, které byly odděleny perforací. V roce 1960 se toaletní papír objevil v různých barvách, zejména v růžové a zelené barvě, aby odpovídal odstínům koupelny. Na počátku roku 2000 začaly barevné role toaletního papíru opouštět trh, ale v některých částech světa je stále lze nalézt.

 

 

 

A pár zajímavostí:

 

  • V některých částech světa se ještě donedávna běžně používaly staré noviny, telefonní seznamy, reklamní brožury atd.
  • Rolička toaletního papíru zpravidla váží okolo 120 gramů. Na její výrobu je pak potřeba 1,2 kg dřeva, 140 litrů vody a přibližně 1,3 kWh elektřiny.
  • Asi čtyři miliardy lidí nepoužívají toaletní papír. Což je 70% - 75% světové populace.

 

 

 

 

 

Tak se těším na vaše „toaletní vyznání“ –

Jste pro zepředu, nebo zezadu?

 

D@niela

 


Komentáře (8)add feed
... : Markéta
Tak já zásadně jako vodopád, protože nemusím sahat na zed a rovnou pěkně uchopím papírek.
Ale pamatujete na skládaný papír, velmi ostry nepříjemný? 200 papírků za 1,50.-Kčs. Jak se musel nejdříve zmuchlat, aby se člověk v určitých místech neodřel? Uff, tak tem mi nechybí, ale zase se na něj pěkně hrálo na hřeben :-)
květen 03, 2022 07:57
... : strejda
Jak kdy. Některé ženy to mají nejraději zezadu.
květen 03, 2022 09:55
... : Josef Kouba
Tak to je téma. Dík za informaci. Přiznám se že jsem často přemýšlím o hygieně o tomto běžném úkonu a jak probíhala následná očista v minulých stoletích. Osobně tento úkon přímo nenávidím, bohužel není úniku. Toaletní papír je nedokonalý.
V tomto směru jsem paranoidní hygienik. Bohužel bidet je ještě v domácnostech výjimkou. Pokud cestuji tak jsem podobné zařízení na letištích ani v hotelu neobjevil. Naštěstí mám po příletu do Čech svůj byt, kde sice zatím bidet není ale nouzově si poradím. Stačí ruční sprcha, větší nádoba a gumová rukavice.
Jsou i tací jež používají pravidelně klystýr.
V knize: Jak žít do 140 let je tento způsob vřele doporučován pravidelně jako čištění zubů. Při pitvách někdy nalézají patologové až 10 kg extraktu v tlustém střevě.
To snad stačí.


květen 03, 2022 10:53
... : AnickaM
Tak ja nastesti ten bidet mam - v Cesku. A na zachode pro hosty takovou malou rucni sprsku. Neuveritelne rychle si na to clovek zvykne.
květen 03, 2022 18:07
... : d@niela
Když člověk si nechá "něco dělat" a nestojí vyloženě řemeslníkům za zády, tak se občas zadaří... Když jsem před lety, dávnými, nechala předělat to panelové jádro na koupelnu a WC a z druhé strany zdi navazovala kuchyň, měla jsem to všechno změřené na centimetry. Samozřejmě, že jsem vždy počítala s nějakou tou vůlí.
Jenže... Plánovala jsem, že pár cm uberu z kuchyně, kde to nebude vidět, a tím pádem budu mít prostornější WC. Jo, pendrek.. sice jsem jim neustále byla za zadky, ale - naopak ještě "ukradli" pár cm na tom záchodě. Mám pocit, že o trochu víc přibrat, tak už tam nevlezu.
Ale stejně jsem nakonec někam umístila držák na toaleťák, a později i tu spršku...
Hele, kvůli té spršce budu muset asi až do smrti cvičit a občas držet dietu, páč jinak by to používat nešlo. Děsný. A to to stejně ještě není úplně dodělaný... tedy, není to začištěný, zakrytý, trochu to kape...
Zbožňuju škrtit řemeslníky!!!!!

květen 03, 2022 18:39
... : Jiri Bilina
U nas to jede na oba zpusoby. A na ukonceni ocistneho ukonu vodou jsem si pri cestach do JV Asie zvykl tak, ze uz se bez nej neobejdu.
květen 03, 2022 23:29
... : doktor
No Strejdo nevím jaké máš zkušenosti,ale musím Ti oponovat.Prostě nelze paušalizovat ani kouzla z "hajzpapíremP natož s uspokojování žen.Ovšem nemluvíš-li zastřeně o znásilnění.Ahojky.
květen 04, 2022 13:40
... : Josef
Vy teda máte starosti ..........
květen 06, 2022 05:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]