O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NECHCI PŘIJÍT O "NAŠEHO" PSA ... PDF Tisk E-mail
Sobota, 30 duben 2022
Woman, female, business, advocate, legal, lawyer, law iconDobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. S bývalým manželem jsme si pořídili pejska. Jednalo se o koupi psa s PP. Chovatelka, která nám štěně prodala, trvala na tom, že se bude jednat o spoluvlastnictví. Tedy chovatelka je první majitelem a můj bývalý manžel je uveden v kupní smlouvě a vystupuje jako druhý majitel.

 

 

 Psa máme s bývalým manželem ve „střídavé“ péči a domluva se začíná zhoršovat. Z jeho strany argumenty, že pes je právně jeho a může se rozhodnout, že mi psa už nikdy nedá. Vím, že právně bohužel na ní nemám nárok.

 
S chovatelkou jsem se nyní spojila a ta chce na mě převést své „spoluvlastnictví“. Jak to právně uskutečnit, darovací smlouvou? Budu mít poté stejný nárok na psa jako bývalý manžel?


Moc děkuji za odpověď


KLÁRA

 

Komentáře (3)add feed
... : mamča
Chudák pes ! Děláte mu v hlavě zmatek, komu vlastně patří, a vaše hádky vnímá stejně, jako chuděra dítě ve střídavé péči.
Jste dva dospělí lidé. To se vážně nedokážete dohodnout ?
květen 02, 2022 06:57
... : andrea
pokud jste si pejska pořizovali za trvání manželství, tak se vlastnictví pejska vztahuje i na vás. „Věci“ pořízené za trvání manželství jsou považovány až na výjimky, za společné. Tudíž máte jako spoluvlastník nárok na úpravu styku s pejskem apod. Otázkou je, jak jste si po rozvodu vypořádali společné jmění, jestli tam dohoda o střídavé péči byla písemně zahrnuta atd. S tímto bych se určitě konkrétně poradila s advokátem, ale nebála bych se, že Vám může bývalý manžel pejska vzít úplně.
Stejně tak je potřeba se s ním poradit ohledně možného převodu spoluvlastnictví chovatelky na vás. Vše s ohledem na vypořádání společného jmění manželů.
Jinak ano, spoluvlastnictví lze převést i darovací smlouvou a pak samozřejmě máte stejná práva a povinnosti jako další spoluvlastníci.


květen 02, 2022 16:34
... : Lenka1
Dobrej maglajz. Nechápu, proč jste na takovou pitomost přistoupili. Nevím teda, co je to za plemeno, ale určitě paní chovatelka není jediná. Na tenhle stupidní požadavek bych se jí vysmála, otočila se na patě a našla si jinou chovku.

Nicméně k věci - pravdu má andrea. Byť pes už není (naštěstí) věc jako věc v tom smyslu, že požívá konečně určitého stupně ochrany před týráním, tak pořád nemá práva jako člověk a spadá do majetku. Tedy do SJM.

Jak se s manželem vypořádáte, je už na Vás.

A doufám, že jste se poučila a takovou blbost už příště neuděláte. Hodně štěstí.
květen 02, 2022 16:56
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]