O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAVRŽENÍHODNÉ PRAKTIKY DEZINFORMAČNÍCH MÉDIÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 květen 2022
Teď to čteme i slyšíme denně: "Nenechte se ovlivnit dezinformačními médii!" Tak fajn. Já občas pochybuju, když se nemůžu přesvědčit na vlastní voko a ucho. Pokud se přesvědčit můžu, už nepochybuju. Když důvěřivě kousnu do ředkvičky s červem, spolknu půlku červa, pak už rovnou vyhodim celej svazek, spolu i s obsahem žaludku. Neprověřuju, jestli další ředkve jsou dobrý. Žaludek by mi to ani nedovolil.

 

 

 

Podobně to mám s dezinformacema, nebo s manipulací, což je totéž. Když je médium usvědčeno ze záměrný manipulace, nevěřím mu už ani hlášení přesnýho času.

 

A tak jsem si se zájmem přečetl o záměrný manipulaci jednoho veřejnýho média, ohledně Ukrajiny.  Při vysílání o zničených ukrajinských městech tenhle obrázek: 


 

 

 

 

Pak ovšem, zcela jinde, další obrázek, tentokrát neupravenej, nevoříznutej, pro změnu z NIČIVÝCH následků tornáda na Moravě, i s neupravenym vedlejším barákem s nápisem DVOŘÁČEK: 

 


 

Ten barák s nápisem už se evidentně dezinformačnímu médiu nehodil... 

 

 

 

Tak si říkám, že by měl zasáhnout ministr vnitra a dezinformační médium zakázat, stejně, jako zakázal osm jiných dezinformačních médií. Osobně je mi teda úplně fuk, jestli tu dezinformační společnost zakáže nebo nezakáže, já tomuhle dezinformačnímu médiu nevěřím ani slovo už dávno.

 

Ale jsou pořád mezi námi naivkové, kteří se zblbnout nechají. A co je nejhorší - mají i volební právo.

 

Proto hlasitě a naléhově volám: PRYČ S DEZINFORMAČNÍMI MÉDII!

 

ROZHOŘČENÝ NČ

 


Komentáře (38)add feed
... : mamča
Jo, to se tedy vážně nepovedlo ! Není nad kvalitní a důvěryhodné informace.
květen 02, 2022 07:01
... : Markéta
No to se fakt nepovedlo, jsi dobrej, že sis všiml, ja zprávy spíše jen poslouchám.
Moc by mě zajímalo, jak ta Morava vypadá těď? Mají už opraceno, postaveno, jsou už v pořádku? Stále slyším, přispějte, přispějte...víte kam..., ale raději bych přispěla ještě sem.
květen 02, 2022 07:20
... : Josef
Nevšiml jsem si. To je na doporučení článku z jednoho dezinformačního webu, kterej čtu pravidelně.
květen 02, 2022 08:05
... : Jiri Bilina
No tak to na dezinformaci skutecne vypada.
Patrila by tam spis autenticka fotka z ruskymi hrdiny vyvrazdene vesnice Buča s mrtvolami civilistu na ulicich a ve sklepnich mucirnach.
Nebo ruskymi "osvoboditeli" se zemi zcela srovnany, 400 tisicovy Mariupol.
květen 02, 2022 08:23
... : Josef
To máš, starý brachu, tak. Dezinformujou jedni, dezinformujou druzí, jde teda jen voto, který dezinformace se rozhodneš brát za informace. Hlavně od koho, žejo. A třeba je to celý nějakej matrix, žiju jen já a vy vostatní se mi jen zdáte. Chceš mi tu hypothesu snad nějak vyvrátit?
Tohle v tý televizi určitě nepovažuju za omyl, že by šlo o překlep myší ve fotkách v počítači. To je záměrný, s tim si musel někdo dát chvíli práce. Proč??? To nemají fotky autentický, že musej podvádět? A jestli nemají, tak jaká je tam teda skutečnost? A jestli lžou v tomhle, proč jim mám věřit jiný zprávy?
A tak, když ze mě jednou někdo udělá blbce (ze mě nikdo blbce dělat nemusí), nevěřim mu už nikdy. A tohle zdaleka není u tohohle dezinformačního média poprvé. Jen málokdy existuje důkaz, tak jasnej, nevyvratitelnej.

květen 02, 2022 11:24
... : Josef Kouba
Mám před sebou fotografii a říkám si Hollywood jak vyšitý. Auta na ulici koly vzhůru a za nimi hezky omítnutý dům s nepoškozenými okny.
Rád bych věděl kde mohu koupit tak kvalitní okna, která na Ukrajině vydrží, i když pod nimi při výbuchu auta létají vzduchem?
květen 02, 2022 13:04
... : Iris
ČT se omlouvala, prý šlo o fotografii, která měla doprovodit následující příspěvek o tornádu a jeho následcích. Tak jestli skutečně jedna z další reportáží o Moravě byla dá se věřit té omluvě. A dohledat se to dá.
Myslím si, že nemají potřebu falšovat fotografie, či vydávat za Ukrajinu jinou tragédii. Ono totiž těch fotografií skutečných s naprosto zničenými městy, je dost a dost.

A Josefe, Hollywoode, zkus si tedy pro ta kvalitní okna na Ukrajinu dojet. Když ti nestačí svědectví desítek, možná stovek tisíc lidí, kterým rozbili barák na padrť a oni místo domova mají jen trosky, musíš se asi přesvědčit sám, asi jako si nevěřící Tomáš musel sáhnout na skutečné rány, aby uvěřil.

květen 02, 2022 13:16
... : doktor
NČ PŘIPOJUJI SE,JE TO FAKT NA ZVRACENÍ.
květen 02, 2022 14:01
... : Jiri Bilina
No jeste starsi brachu, je to jak pise Iris. Co se Ukrajiny tyce, tam fotky falsovat netreba. Na Donbase ted postupuje udatny rusky osvoboditel tak, ze delostrelectvem napred srovna vesnici zcela se zemi a teprve pak obsadi. Strechy na domech jako na jizni Morave nechybi, chybi cele domy a ulice. Pokud se ze strany ČT jednalo o umyslnou dezinformaci, jest dotycny redaktor agentem Ruske federace.
Uroven dezinformaci bych tez radeji nesrovnaval. Putler tvrdil jeste vecer pred zahajenim utoku ze zadny utok nebude i svym vojackum. Soldáti diky dezinformaci prodavali az do posledni chvile mistnim kolchoznikum naftu, ktera pak pri viteznem tazeni na Kiiv citelne chybela.
Stejne povedena je historka s kriznikem Mockba. Tam napred Ukrajinci oznamili, ze vojenyj koráb zasahli dvema raketami Neptun a ze koráb hori a munice vybuchuje. Rus si toho po mnoha hodinach rovnez vsiml, ale prohlasil ze nikdo neznájet pačemú takój ogoñ jest. A ze se posadku podarilo evakuovat. Jedine v cem Rus nelhal bylo uhaseni pozaru. Ten uhasen nakonec byl, to zas jo...
květen 02, 2022 14:49
... : d@niela
osobně jsem presvědčená, že je to aušusová práce redaktora. Nezkontroloval si původ fotky. Prostě si zadal např. "znicena krajina" a vyjede ti milion fotek... tahle by, nebejt nápisu, fakt mohla být puvodem z Ukrajiny...
No, nejspíš to dost odnesl, ale dobře mu tak. Jsou situace, které vyzadujou fest kontrolu. Asi holt myslel na něco jinýho.
Takže: věřím, že tady nastopro o dezinformaci nešlo; jen o lajdáckou práci.
smilies/grin.gif
květen 02, 2022 15:53
... : andrea
moc se mi líbil ten poprask kolem téhle blbosti.
Jsem taky přesvědčená, že to byl lempl, ale teď si na tom zgustnou všichni.
A dobře mu tak. Určitě není špatně placený, takže by si, zvláště teď, měl svý práce vážit.
Ale je to zas jen něco, jak bylo ve filmu "Vrtěti psem" - prostě jen zástupný problém, aby se "mluvilo o něčem jiném" a vynechalo to podstatné.
Ach jo.
květen 02, 2022 16:30
... : Jiri Bilina
Vidim to Danielo stejne...
Co me v posledni dobe ve zpravach zaujalo je, ze pokazde kdyz Ukrajnci reknou ze kriznik Moskva potopili oni, seriozni zdroje jako The Economist nebo Guardian tvrdohlave opakuji, ze "tuto zpravu nelze nezavisle overit". Prestoze o pozaru na palube informovala Ukrajina s velkym predstihem, koráb se nakonec potopil a tak Ukrajina podle me zcela jiste nelhala.
To takove Parlamentni listy se s overovanim zprav netrapi nikdy, nikde a za zadnych okolnosti...
Co tim chci rici je, ze slusna zurnalistika porad jeste existuje a neni nutno lovit v kalnych vodach dezinformacnich webiku...
květen 02, 2022 16:34
... : Josef
Už jen krátce. Když fotky falšovat netřeba, proč je teda falšujou? Výmluvu, že zrovna měla jít informace o tornádu, to jim může uvěřit skutečně jen velmi velkej důvěřivec. A co je nejhorší, že i tací mají volební právo.
Jestli naše vláda bere vážně aspoň něco ze svýho volebního programu, tak už by konečně mohli spustit toho "národního ptáka". Řekl bych, že nejvýstižnější skutečně bude ten Blboun nejapný.
květen 02, 2022 17:08
... : Lenka1
Já bych si tedy jen s dovolením dovolila podotknout, že ještě nikdo nepřinesl žádný nezpochybnitelný důkaz o tom, že Buču mají na svědomí Rusové.

Pokud tedy nebereme za důkaz to, že ukrajinská strana tvrdí........

Tak bych s rozhořčováním raději počkala do ukončení nezávislého mezinárodního vyšetřování a nalezení pravých viníků, kteří si samozřejmě zaslouží ty nejtvrdší tresty.

A dále bych si dovolila podotknout, že i přes všechnu tragédii toho, co se děje, je poněkud komické, jak rychle se přestalo mluvit o Kramatorsku, když vylezlo na povrch, že ta raketa byla ukrajinská, dle nalezeného sériového čísla na jejím zbytku.

Zatímco z opačného gardu důkazy existují, protože ti hrdinní Ukrajinci se při svých prasárnách samo natáčejí na mobily a dávají to na sociální sítě.

Ukr. ministr zahraničí Dmytro Kuleba prohlásil, že to musíme chápat. Jo, já to chápu. Že střílení svázaných zajatců je válečný zločin a měl by být potrestán, ať jej páchá jakákoliv z bojujících stran. Což tedy asi není to, co chtěl pan Kuleba slyšet.

Tak by bylo celkem fajn, kdyby se lidi nenechávali masírovat a nepodléhali emocím. Tohle totiž nikdy nepřinese nic dobrýho.

A jinak NČ - palec nahoru, jsi dobrej pozorovatel.
smilies/smiley.gif
květen 02, 2022 17:12
... : Marie
Na televizní noviny se nedívám víc než 15 let, ale bylo to pak všude, takže o tom nejde nevědět.

Pepiku, za mne taky palec nahoru, někomu nesvitne v hlavičce nikdy, prostě není dáno. Ale je to jejich životní cesta.
květen 02, 2022 17:52
... : Jiri Bilina
O utoku na ukrajinske civilisty v Kramatorsku se mluvit neprestalo, akorat ho prekryly jeste horsi ruska zverstva. Ze serioveho cisla na zbytku rakety vyplynulo jen to, ze byla vyrobena (stejne jako vetsina zbrani v tom konfliktu) v byvalem SSSR.
Vina Rusu v Buče i okolnich mestech byla jasna uz od zacatku diky svedectvi tech co prezili a kterym okupanti postrileli pribuzne a sousedy primo pred ocima. Starsi zabery druzic a videa na kterych lezi mrtvi na ulicich presne tak jak je nasla postupujici ukrajinska armada to jen potvrzuji. Tech mrtvych se uz naslo okolo 400, tretina z nich zastrelena do tyla.
A tak nastoupila stara dobra taktika ruskych okupantu a jejich pomocniku, kterou my starsi tak dobre zname. Lhat a lhat. A kdyz se vsechno provali, tak lhat dal.
květen 02, 2022 18:39
... : Lenka1
Pro Marii - já se nedívám asi 10, a vůbec mi to nechybí. A ještě ušetřím na poplatcích, protože onen debilizátor ani nevlastním a můj noťas nemá DVB- tuner ani televizní kartu.

Je to takové osvobozující.

P.S. jeden z anglických slangových výrazů pro TV je "idiot-box." Nomen omen.
smilies/grin.gif
květen 02, 2022 19:01
... : Lenka1
Pro Josefa - mám za to, že to ani nebylo zfalšované jako v pravém slova smyslu. Ani že to nebyla nešťastná náhoda a omyl, jak tomu někdo chce pořád ještě věřit.

Já to vidím jen jako bohapustou aroganci. Prostě počítali s tím, že lidi už jsou tak vymytí, že si toho nikdo nevšimne. No.

Jako třeba s tou Bučou. To je to samý. Nesmyslných nelogičností mraky, relevantní důkaz žádnej, dostupnost informací jako třeba video starosty Buči den po odchodu Rusů, kdy byl vysmátej jako lečo a o žádných stovkách zmasakrovaných obyvatel se nezmiňoval plus ještě další fakta.... a stejně tomu podstatná část věří, protože jim to tak řekli. A hotovo dvacet.
A dokonce se najdou tací, kteří naopak prokázaná zvěrstva Ukrajinců omlouvají. A myslím tím naše lidi, Čechy.

Když jsem byla ještě střední, tak jsem v dějepise nechápala, jak snadno se povedlo Hitlerovi zfanatizovat národ.
Tak teď to vidím v přímém přenosu.

A někdy mě ta hloupost a snadná zmanipulovatelnost mých spoluobčanů opravdu děsí.

květen 02, 2022 19:14
... : Lenka1
Možná to s náma asi ještě není tak špatný, právě jsme našla jeden komentář, o který se musím podělit:

vite, já bych po tech óóóbrfejkách ze Zmijího ostrova, Kyjevským "duchovi (přízrakovi)", Mariopolu, atd.atd., nevěřil Ukrajincům ani frňák mezi vočima,- takže bych slovíčko "tvrdí" považoval za synonymum,- k možná, asi, snad, ale, s největší pravděpodobností, s určitostí nelze říci, přáli bysme si, event. kemu jinýmu věřit, když nééé nám

smilies/grin.gif
květen 02, 2022 19:42
... : Jiri Bilina
Jasne, vypovedi pribuznych, sousedu ani satelitni snimky nejsou zadny dukaz. Ta babuska ktera 2 tydny pohresovala syna a po odchodu okupantu kricela zoufalstvim a hruzou kdyz jeho telo nasla ve studni to jenom simulovala.
By me teda zajimalo, kdo by mel to vysetrovani provadet, aby bylo podle Lenky dostatecne nezavisle. Mozna primo hosi z jednotky, ktera tam ta zverstva provedla a ktere za to Putler udelil cestny titul "gardova". Ted to vysetruji francouzsti kriminaliste... hmmm... tak ty asi nebrat...
To prirovnani k Hitlerovi ktery zfanatizoval narod ma ovsem sve kouzlo... smilies/wink.gif Prostacku kteri mu tehdy uverili ze nezbyva obsadit sousedni male Ceskoslovensko, protoze je tam utiskovana nemecka mensina bylo opravdu hodne.
Komicke, ze se po letech v tom Cesku najdou takovi, kteri skoci na uplne stejnou lez Putlerovi.
květen 02, 2022 21:20
... : d@niela
TAK A DOST, HOLKY A KLUCI.
Tohle uz není fér.
Na Ukrajině jsou opravdu kvanta mrtvých lidí, kteří měli ještě možnost žít.
A dělat si z toho prdel (už jsem fakt naštvaná!!!) je skutečně hnusná věc. To je jakoby někdo jen tak přišel, a mirnix-dirnix ván odpráskl někoho z rodiny.

Neberte to jako politiku - my, žádný z nás, to nevyřešíme. Ale také nikoho z nás - vás to neopravňuje k tomu, zpochybňovat byť jen jedno jediné zbytečné úmrtí!!!

květen 02, 2022 21:44
... : Josef Kouba
K informacím z válek si stačí poslechnout vyprávění válečných dopisovatelů.
Každá armáda má speciální oddělení informací. Poslouchal jsem před lety vyprávění Německého reportéra jež byl v Iráku. Pokud něco fotil či napsal, tak tato informace musela být schválena timto cenzurním oddělením. V tom není vyjímka ani ve válce Ukrajina a Rusko. V pořadu Jana Krause vypráví o reportážích Jitka Obzinová, jež podávala zprávy z Bosny.

Nyní se již i v informacích na západě říká že je to válka USA-NATO a Rusko, bojiště je Ukrajina.

Veškeré informace které slyšíte a vidíte jsou od reportérů na straně Ukrajiny. Zcela jinou reportáž bychom slyšeli v Ruské TV.
V informační válce můžeme věřit jen tomu, co uvidíme na vlastní oči, což je nemožné.
květen 02, 2022 23:25
... : Jiri Bilina
Bavime se zde o prkotinach...
To vrazdeni civilistu bylo stokrat potvrzeno i zdokumentovano. A bojuje se vyhradne na Ukrajine napadene Ruskem, takze obeti jsou Ukrajinci, vetsinou civiliste. Vina je proto vyhradne na Rusech. V te oblasti na sever od Kyjeva zavrazdili 31 deti. Kolik deti zahynulo na jimi okupovanych uzemich, to se jaksi spocitat neda, ale treba v Mariupolu (mesto velikosti Brna) ktery je z 90% srovnany se zemi to bude katastrofa...
Ale lide jsou i vojaci. A Putin se po vyprasku pri neuspesnem tazeni na hlavni mesto vratil ke stare stalinisticke taktice. Taktice zeme nejprve znicene pomoci delostrelectva a pak dobyte pomoci masivnich utoku pechoty, kde se na ztraty naprosto nehledi. A cosi me rika, ze se temi zbytecnymi ztratami bude Rus po sovetskem vzoru nakonec jeste chlubit a dozadovat se za ne vdecnosti.
Problem je ted v tom, ze Putin ulozil svym generalum za ukol dosahnout vyznamneho vitezstvi do "Dne Pobedy" 9. kvetna. Coz je uz za tyden... A ze Ukrajinci branici svou zemi proti genocide odmitaji spolupracovat. Takze vysledky ma Voloda mizive a v zoufalstvi se uchyluje k vyhrozovani jadernymi zbranemi. Byvalemu KGBakovi uz nic jineho jaksi nezbyva. Budto se podle neho Ukrajina a Zapad vzda, anebo bude jaderny holocaust...
Jenze lide svobodneho sveta si jaksi uvedomuji co se stalo, kdyz takhle ustoupili Hitlerovi. A ze kdyz padne Ukrajina, bude zlocinny car hrozit dal, ale uz na hranicich Polska a Slovenska.
Takze je me lito Volodo, uvidime zda se ti podari presvedcit i sve oligarchy a generaly, ze hromadna sebevrazda je to nejlepsi reseni...
Mikin
květen 03, 2022 02:30
... : Josef Kouba
Mikina, To vrazdeni civilistu bylo stokrat potvrzeno i zdokumentovano.(Píšeš)Od kodu, kdo??

Ty jsi u toho byl. Rusové zase tvrdí že si Ukrajinská armáda drží před sebou jako bezpečností štít civilisty. Pokud ano tak je to největší srabárna. Střílejí z bytů civilistů. Mají zajímavé metoda.
Ale to vše múže být zase jen válečná propaganda.
květen 03, 2022 03:19
... : Jiri Bilina
Kdyby nekdo porad jeste netusil, proc se ti zatraceni Ukrajinci proti obrovske ruske armade tak houzevnate brani, muze se podivat na zpravy serioznich zapadnich medii. Nebo si aspon precist pomerne slusny vycuc ve vcerejsim iDnes.
Je to o zivote v Ruskem nove okupovanych oblastech. Zivote, ktery silne pripomina husakovskou normalizaci sedumdesatych let. Ovsem normalizaci na steroidech. Navic tam totiz pribyly koncentraky zvane filtracni tabory, odvlekani tisicu lidi do Ruska, zavedeni rublu jako meny i verejne vrazdy nebo muceni.
Jinak je to ale husakovska ČSSR jako vysita. Byla zavedena tvrda cenzura, okupanti jsou nazyvani osvoboditeli, preferencni vyuka rustiny spojena s vymyvanim mozku skolaku, ba i na obnovu soch Lenina i dalsich komunistickych zrudicek doslo.
Ale hlavne - jsou vyhazovani z prace odbornici a na jejich mista se berou vlastizradni kolaboranti. Quislingu se totiz najde v kazde spolecnosti dost.
Nasli se tehdy, najdou se i dnes. A v pripade potreby se najdou všude.

květen 03, 2022 05:22
... : kyttka
No, tak já myslím, že si toho Pepa nevšiml při tom vysílání 28.4., jak spíš si všimnul v Parláčích či jinde, už o den později toho byl plnej net. Včetně přiznání viny ze strany ČT a omluvy.

Myslet si, že to ČT udělala záměrně, aby dezinformovala, je, abych byla slušná, omezené. Nikdo to nemá zapotřebí, stačí obejít pár Ukrajinek a požádat o fotky, které jim posílají příbuzní.

Jak dlouho svět pochyboval o existenci koncentračních táborů?


květen 03, 2022 08:38
... : Josef
A doteď to tam bylo jak?
květen 03, 2022 08:39
... : Josef Kouba
Chceme-li mít nějaký přehled o realitě na Ukrajině, musíme si naše lživé zprávy ze manipulovaných médií otočit přesně naruby ...

V USA z povraždění obyvatel Buči obvinili ukrajinské vojáky

07.04.2022 17:34

Lidé ve městě Buča v Kyjevské oblasti zemřeli rukou ukrajinské armády!

Americký vojenský analytik, bývalý zbrojní inspektor OSN v Iráku Scott Ritter analyzoval události a podělil se o výsledky během webináře o událostech na Ukrajině. Připomněl vyjádření ruské armády, která Buču několik týdnů okupovala a měla dobré vztahy s místními obyvateli. Měli něco jako barter: suché příděly vyměňovaly za jídlo. Obyvatelé Buče jim dávali vejce, mléko, sýry a Rusové suché příděly, konzervy, mouku, sůl, cukr, maso. Potom Rusové odešli. Jenomže každý, kdo měl nějaké kontakty s Rusy, byl bez milosti prohlášen za kolaboranta,“ vysvětlil Ritter. Vyvodil své závěry i na základě veřejného prohlášení ukrajinské armády, že „1. dubna míří do Buče, aby ji očistili a eliminovali kolaboranty“. To je však podle Rittera zcela v rozporu s přístupem ruských jednotek, které se k obyvatelům Ukrajiny chovají s respektem a snaží se civilistům neubližovat.

„Na Ukrajině říkají: pokud budete spolupracovat s Rusy, zemřete. Mám video vysokého politického představitele, který oznámil na sociální síti obyvatelům Buče - „Zůstaňte doma, národní policie uklízí. Nepropadejte panice, zůstaňte doma“,“ tvrdí Ritter. Jsou důkazy, že ukrajinští agresoři stříleli na civilisty na ulicích a klepali na dveře těch, kteří komunikovali s ruskou armádou, za což byli na místě zabiti.

„Máme videozáznam ukrajinské policie, konkrétně skupiny „Azov“, která hrdě tvrdí, že je na cestě na safari. Ukrajinská speciální policejní jednotka, která vstoupila do Buče, se jmenovala „Safari“. A byli na „safari“, aby Buču očistili od "proruských kolaborantů".

Po "očistě" odstraňovali mrtvoly s falešným obviněním, že to udělali Rusové", poznamenal analytik.

Kromě toho Ritter upozorňuje, většina těl na videu z Buče má na rukou bílé pásky, „což byl signál pro Rusy: jsme na vaší straně, nezabíjejte nás“. Poukazuje také na to, že „vedle každého těla je zelená krabice od armádních potravinových dávek, které nesly, když je zabili“. „Pokud jim bílý obvaz chybí, tak ho nemají proto, že jim jím svázali ruce za zády. všichni vědí, že tyto lidi nezabili Rusové, ale Ukrajinci. Ale tato pravda není teze, která se zde (v USA. — pozn. red.) prosazuje. Tady se tvrdí opak,“ řekl Ritter.

Upozorňuje také na fakt, že těla na záběrech nevypadají jako by tam ležela od stažení ruských vojsk. „To, co jste viděli v televizi, jsou lidé, kteří byli právě zabiti. A máme další důkazy: Mexický novinář končil v Buči tentýž den, kdy to oznámili Ukrajinci, a natočil těla. Všude čerstvá krev lidí, kteří museli být zabiti nedávno,“ řekl expert. Podle jeho názoru je jasné, že mrtvé zabila 1.dubna ukrajinská národní policie.

„A pak si troufne jakýsi podvodem dosazený pomatenec ,alias americký prezident Joe Biden (sám válečný zločinec, chlubící se aktivním řízením agrese USA NATO v Jugoslávii) ve své hlupácké ubohosti tvrdit, že toto je válečný zločin spáchaný Rusy a [ruský vůdce] Vladimir Putin by se měl zodpovídat v Haagu. Celá ta tragédie na Ukrajině je od prvopočátku v plné režii USA NATO (a zčásti i EU), založená na podlých lžích západu a nejzrůdnější stupiditě, jakou jsme v naší době kdy viděli a slyšeli,“ shrnul Ritter.Při odhalování zločinů Západu má česká "demokratická svoboda slova" plné ruce práce ... Tento článek na internetu byl ihned zablokován.
květen 03, 2022 10:13
... : Lenka1
Josef Kouba - obdivuju tvoji odvahu napsat to na plná ústa, jak se říká.

Nikdo tady nezpochybňuje zbytečná úmrtí - jediné, co odmítám, je házet BEZ DŮKAZŮ (sorry jako, tvrzení Ukrajinců nebo antidatované satelitní snímky nejsou důkazy) vinu na Rusy.

Existuje dost faktů, které mluví v neprospěch ukr. strany.

Jak se říká - komu to prospěje?

Ukrajinci jsou už namydlení, armáda v rozkladu, zbraně, co jim debilní Západ pořád dodává, aby tahle tragédie trvala o to dýl a umřelo tam díky tomu o to víc lidí, nijak výsledek nezmění, protože částečně je zničí Rusové, částečně se dostávají na černý trh - jo, zlí jazykové tvrdí, že Izraelci nejsou zrovna nadšení z toho, jak se jim modernizuje Hamás, tak se snaží co nejvíc očernit Rusy, aby hráli na emoce a dál udržovali při životě tu štvavou hysterii a zatáhli do války celou Evropu.

Zelenský jede na koksu a jen plní příkazy ze zahraničí. Ve skutečnosti nemá pod kontrolou nic.

A jedinej, kdo si nad tím vším svinstvem mne ruce, je zase USA. Big Pharma si hrabala dva roky, tak teď je na řadě Big War.

Slovani se vraždí navzájem mezi sebou a Anglosas se směje. Jak příznačné.

A pro ty, kteří si myslí, že všechno začalo rozmarem Putina 24.2.2022, doporučuju místo sledování Ordinace raději studium historie. Jakou roli v geopolitice Ukrajina dlouhodobě hraje a v čí prospěch.

květen 03, 2022 10:50
... : Josef Kouba
Lenka1
Můj absolutní souhlas. Nebude to trvat dlouho, válka skončí. Jako každá v historii a nemusela být.
květen 03, 2022 11:03
... : Jiri Bilina
Kdyby Putinova dobyvacna agrese spojena s genocidou mnohem mensiho, ale statecneho naroda nebyla skutecnosti, mohli bychom se zasmat. Ale zkusme se nad obhajobou Putinovych zverstev alespon trpce pousmat:
Koubuv pamflet je na komunistickych ci neonacistickych webech porad snadne vyhledat a uz samotna skutecnost ze oznacuje vojaky osvobozujici svou vlastni zemi za "ukrajinske agresory" svedci o vsem. Stejne tak jako hystericky zaver, oznacujici americkeho prezidenta za "podvodem dosazeneho pomatence". smilies/cheesy.gif
Lenka to dokazala narozdil od pana Kouby napsat vlastnimi slovy, ale o to vic zde vynika kouzlo nechteneho humoru:
Ukrajinci jsou udajne namydleni, jejich armada v rozkladu, Zapad je debilni, jeho dodavky zbrani jsou niceny nebo konci na cernem trhu a prezident Zelensky jede na koksu.
Tak presne tohle si myslel byvaly KGB Putler, kdyz dal druhe nejmocnejsi armade sveta povel k utoku.
Kyjev mel padnout behem 3 dni, vlada kolaborantu nastolena a jeho mohutna armada mela byt na hranicich Polska, Slovenska a dalsich zemi. (Neco jako sen ceskych komousu.) smilies/wink.gif
Ale nestalo se tak... Ukrajinci brani svou vlast a bojuji jako lvi. Agresory odsoudil cely demokraticky svet, Putinovi fasiste prisli o 21 000 vojaku, stovky obrnenych vozidel, vrtulniku, letadel i o svuj nejvetsi kriznik - vlajkovou lod Mockba. Jejich hlavni uspech spociva ve vrazdach civilistu, znasilnovani a hromadnych loupezich na "osvobozenych uzemich".
A tak panovi od KGB a jeho rudohnedym souputnikum v zoufalstvi zbyl jen plac a lzi.
A bohuzel i vyhruzky jadernym holocaustem. smilies/sad.gif
květen 03, 2022 17:01
... : strejda
Nikomu z Vás zde, se nezdá, že pan ukrajinský president je trochu více arogantní než je zdrávo?
Z jeho sdělení Evropě je cítit nepříjemná arogance, namísto slov pokory a poděkování za veškerou možnou pomoc.
Ale on chce víc... Stále víc... Naposledy si vzal do úst i Scholze a jistým bonmotem ho i ponížil jako malého kluka. Další příklad s německým presidentem, že? Ten článek jsem pak hledal zpětně a už tam není. Asi autocenzůůůůra či co... Někdy mi fakt připadá, že ten pán se chová jako by byl majitelem Evropy. Ale mohu se mýlit, že? Jak řekl Klaus, měl by dostat Oskara. Klaus má také cit pro mluvené slovo.
(Ještě poznámka: nepřeji si tu číst nějaké PŠM z Yukonu.)
květen 03, 2022 18:26
... : Jiri Bilina
Jeste dve poznamky:
opatrny postoj Izraele je v cudu a zidovsky stat je plne na strane napadene Ukrajiny. Soudruh Lavrov si sve neonacisticke reci mohl odpustit, ale nedokazal to... smilies/undecided.gif
A co se ruskych zverstev ve meste Buča i okoli tyce, jsou na zaklade rozsahleho vysetrovani vydany prvni zatykace na jmena: seržant Vjačeslav Lavrentěv, vojín Grigorij Naryškin, vojín Vasilij Knijazev, desátník Semjon Malcev, vojín Sergij Peskarev, vojín Albert Radnajev, desátník Michailo Kašin, desátník Andrij Bizjaev, desátník Dymitrij Sergijenko a seržant Nikita Akimov.
květen 03, 2022 19:12
... : Jiri Bilina
Na PŠM jsou tady strejdo jini. smilies/wink.gif
Pro tvou informaci, prezident Zelensky za pomoc podekoval uz snad 100x, ale dokud potrva na ukrajinske pude ruska agrese a nesmyslne vrazdeni, bude po demokratickych spojencich pozadovat zbrane na obranu sve vlasti dal.
Mimochodem - v charakterizaci ruskych zlocinu jsem zajedno i s prezidentem Zemanem.
Kdo by se toho nadal? smilies/shocked.gif
květen 03, 2022 19:23
... : Lenka1
Strejdo, toho se nedočkáš. Myslím toho, cos psal pod čarou. On bez toho nemůže žít. Ale zase má ten život tak jednoduchej, co je pravda, mu řeknou v televizi a v jeho oblíbených periodikách, všechno ostatní ignoruje a kritického myšlení netřeba.

Já si počkám na závěr NEZÁVISLÉHO vyšetřování. Co tvrdí Ukrajinci bez důkazů opravdu není relevantní. Normální člověk to chápe.

Jestli se ho tedy někdy dočkáme, pak budu hodnotit. Do té doby se zdržím jakéhokoliv hodnocení a tím méně odsuzování.

A mimochodem, včera uplynulo přesně 8 let od masakru civilistů v Oděse. Dodnes nebyl nikdo pohnán k odpovědnosti. Měla to udělat ukrajinská vláda. Když tedy připustím jako vládu někoho, kdo se ujal moci v zemi násilným převratem. Vykašlali se na to.

A i to je jeden z důvodů, proč se teď děje, co se děje.

Tímto považuju toto téma za uzavřené, nemám zájem tady číst fanatické bláboly na dalších 200 příspěvcích. Výraz PŠM je víc než přesný.
květen 03, 2022 19:59
... : Jiri Bilina
Ja sve zdroje uvedl uz nekolikrat. A fasisticke webiky financovane ruskymi agresory to veru nejsou.
Vinici vyvrazdovani v Buče jsou znami od pocatku, ted na tom pracuji francouzsti forensic investigators. Z toho se Rusko vylhat nemuze, stejne jako se nevylhalo ze sestrelu Malajsijskeho letadla, nebo Lenkou prave zmineneho vyslani Putinovych hrdlorezu do Odesy.

květen 03, 2022 20:17
... : Josef Kouba
No vidíš Mikine, zde nás přesvědčuješ že máš 100% informace. Máš prd, stejně jako já. Můžeme maximálně od počítače spekulovat. Já mám jiné zdroje než ty a nyní kdo má pravdu. Já ani ty jsme tam nebyli.
Jeden zmých zdrojů.
Americký vojenský analytik, bývalý zbrojní inspektor OSN v Iráku Scott Ritter analyzoval události a podělil se o výsledky během webináře o událostech na Ukrajině. Připomněl vyjádření ruské armády, která Buču několik týdnů okupovala a měla dobré vztahy s místními obyvateli. Měli něco jako barter: suché příděly vyměňovaly za jídlo. Obyvatelé Buče jim dávali vejce, mléko, sýry a Rusové suché příděly, konzervy, mouku, sůl, cukr, maso. Potom Rusové odešli. Jenomže každý, kdo měl nějaké kontakty s Rusy, byl bez milosti prohlášen za kolaboranta,“ vysvětlil Ritter. Vyvodil své závěry i na základě veřejného prohlášení ukrajinské armády, že „1. dubna míří do Buče, aby ji očistili a eliminovali kolaboranty“. To je však podle Rittera zcela v rozporu s přístupem ruských jednotek, které se k obyvatelům Ukrajiny chovají s respektem a snaží se civilistům neubližovat. (to je asi ruský špion)
květen 04, 2022 22:52
... : Jiri Bilina
Poslouchej Koubo, to ze nevladnes ceskym ci anglickym jazykem jest znamo, takze to otravne (a nekonecne) kopirovani z rudych i hnedych zdroju by ti clovek nekdy i odpustil.
Jenze ty jsi prave pod stejnym clankem kopiroval tu stejnou hovadinu uz 2x po sobe! Povez, kolikrat ti cesti emigranti mezi kterymi zijes slusne (nebo mene slusne) naznacili, ze o tohle svinstvo nemaji zajem a doporucili ti dalsi emigraci - tentokrat na Sirou Rus?
Pro tvoji informaci - fasisticky pan Scott Ritter ktereho zde tak protezujes byl za prokazane lhani dozivotne vyloucen z Twitteru a odpykal si 2 a pul roku za pokus souloze s 15-ti letou divkou, ktere posilal (mimo jine) fotografie sveho penisu.
Cim to, ze nema uchyl tak rad Spojene staty a dal se na stranu Ruska? Co myslis? smilies/wink.gif
květen 05, 2022 02:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]