O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KAM S PŘEBYTEČNÝM MANŽELEM? PDF Tisk E-mail
Pátek, 28 březen 2008

 Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu. Moje žena si našla přítele a podala žádost o rozvod, se kterým jsem pak souhlasil. Jenže - zatím bydlíme spolu v městském nájemním bytě. Žena chce v tomto bytě zůstat a mě vyhodit. Musím s tím souhlasit? Může mě soud po rozvodu vystěhovat ze společného bytu?

 

 

 

 

     Problém je v tom, že já nemám kam nebo ke komu jít, ani nemám finanční prostředky k zakoupení bytu. Výše mého platu mi nedovoluje si najít pronájem, protože cena je dost vysoká (co já vím, tak běžně kolem 8000,- Kč, levnější u nás neseženu). A to ani nemluvím o tom, že máme osmiletého syna, nevím, jak si zvyknu, s ním nebýt. Pochopitelně počítám s tím, že na něj budu platit, tak potřebuju spíš peníze na něj.  Můžete mi poradit, jak se mám zachovat, co mám dělat?

 

     Je to hrozná situace.

 

Děkuji Martin

 

 

 

Komentáře (14)add feed
S tím asi nic už nenaděláš : NČ
Jasněže z bytu se společnou nájemní smlouvou tě jentak vyhodit nemůže. Ovšem to je tak vše. Může zajistit pro tebe soudní vystěhování - pak ti ale musí zajistit odpovídající byt s nájemným pro tebe únosným. Do tý doby se nemusíš hnout.
No, ale myslím, že ti bude nějak kolem 30 let - měl bys dokázat, už třeba jen sám sobě (to hlavně!!!), že si svůj další život zvládneš řídit a zařídit sám. Bez fňukání, bez vynucování si čehokoliv, byť i právně jakejsi nárok na nájemní bydlení v bytě máš. Stejně je to jen byt nájemní - tedy vůbec ne napůl tvůj. Jsi dospělej, chovej se jako dospělej zdravej chlap, neškemrej o setrvání v půlce postele, kde už pro tebe stejně není místo, pořiď si svou vlastní!!!! Garantuju ti, že pokud tohle zvládneš, stoupneš u svý manželky za pár let na ceně natolik, že se docela klidně může stát, že bude škemrat vona, až ji nynější šousták vopustí.
březen 28, 2008 10:32
Pokud jí nepodepíšeš, : Káča
že trvale opouštíš společnou domácnost, tak by ti měla poskytnout náhradní bydlení v případě, že nájemní smlouva bude nadále vedena jen na ni. Ale zřejmě taky nemá prostředky, aby to mohla vyřídit čestně, takže vás nejspíš čeká společné bydlení i po rozvodu, což bývá dost peklo. Taky to může skončit tím, že ti její novej šousták (proč se nenastěhuje k němu?) přijde situaci vysvětlit ručně (má u sebe dítě=má nárok na byt). Každá rada drahá v týhle situaci. Moji rodiče totéž poměrně hlučně "řešili" dva roky, nakonec se po velkých hádkách máma vzdala svojí půlky chalupy. Nemáte chalupu? smilies/shocked.gif)
Domluva by byla nejlepší, ale nevíme, jak se k tomu staví tvoje žena (asi dost neústupně, co?), ale jestli se nebudeš chtít hádat a synovi založit na "pěkný" dětství, tak možná to, co radí NČ. Najít si podnájem jinde, kde není tak draho nebo si najít lépe placenou práci...popřemýšlej (i když je mi líto, že situaci musíš řešit ty, i když si ji nezavinil...zřejmě).
březen 28, 2008 11:23
Taky můžeš chtít střídavou péči : Gréta
nebo syna přímo do své péče - proč by ti ho měla brát??
Z finančních problémů ti to nepomůže, ale budeš mít za co bojovat a pro koho zařizovat nový život a bydlení. Věřím, že se o vás dva dokážeš postarat!
březen 28, 2008 11:30
Kde jsou chlapi? : Hanka
když si žena někoho našla,mohou za to odba! Syn je 8 letý,existuje střídavá péče. Podle nájmu se jedná asi o Prahu,nebo větší město,tak proč fňukat,když něco skončí,něco jiného zase začne,změna je život.
Být Tebou,sebrala bych se a odešla středem. Našla si nějakou jinou lásku a ve volném čase se věnovala synovy.
březen 28, 2008 11:35
Gréta : Hanka
no prosimtě co to píšeš? Pokud je máma dobrá a stará se,nevidím důvod proč ji dítě brát! Navíc ona ho nosila pod srdcem,porodila,riskovala svůj život aby dala život děcku, a co chlap? Jo zapoměla jsem,strašně se nadřel při výrobě!
březen 28, 2008 12:54
Koukám, že píšete o něčem úplně jiném - : Majda
Martin se ptá na BYDLENÍ!!!

co a jak řešit s bydlením, a vy tu řešítě dítě...
Nojo, to je tak, když někdo nečte článek - pak je to jak "tichá pošta" - někdoí se zeptá na psa a vylezou z toho hodiny :-))))
březen 28, 2008 12:57
... : Vodoměrka
No pokud je byt jen nájemní, tak ho manželka z něho nemusí nijak vyplatit, a kamarádka to měla tak, že mu mohla sehnat i podnájem... a pokud on třikrát odmítl, tak už neměl nárok zůstat v bytě, který soud přisoudil matce s dětma... jak je to nyní, nevím...

Ze psa taky můžou vylézt blechy, Majdo smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
březen 28, 2008 13:02
to Vodoměrka : Káča
Jojo, asi máš pravdu. Nemusí mu byt kupovat, ale najít odpovídající stávajícím podmínkám...
březen 28, 2008 13:23
Teda Májo, nenapadej druhý z nečtení, když sama nečteš : NČ
Má DVA problémy!!!
1) Jak bydlet.
2) Jak si odvyknout od syna.
---------------------------------------------------------
A jinak? Je dost hrozný číst takovýdle názory, jakože "ona ho nosila pod srdcem,porodila,riskovala svůj život aby dala život děcku, a co chlap? Jo zapoměla jsem,strašně se nadřel při výrobě".
Hlavně teda musí bejt dost hrozný soužití s osobou s takovejma názorama na otce svejch dětí. Br!
březen 28, 2008 13:42
jo, taky si myslim, že je to blbost, NČ : Majda
dítě měli spolu, a podle všeho se JÍ ZAPÁLILA LEJTKA, ne jemu.
Ale, protože ona prokazatelně nefetuje, nekrade, neprodává se, tak dostane dítě a tím pádem i byt.
A on se může jít klouzat, respektive do ubytovny, v nejlepším případě.
Ale řešení si navrh dobrý, prostě buď se musí snažit, aby dostal víc, nebo holt zavřít krám a jít bydlet někam, kde to utáhne.
Je to smůla, ale - jak se říká, když nejde o život...
Martine, zvládni to, třeba toho ona bude jednou litovat a ty už budeš "úplně jinde"!

březen 28, 2008 14:07
... : Luciáš
Co inzerát a jinou (hodnou) paní (důvěřuj ale prověřuj než se k ní nastěhuješ)? smilies/wink.gif
březen 28, 2008 15:24
Stěhovat se bude ona : mimi
Má přítele tak at´ se stěhuje ona trvej si na tom.Zachováš se důstojně.Z bytu se nehni ,byla by to Tvoje osudová chyba.Taky nedovol návštěvy toho vetřelce,protože ten by se měl o ní postarat a najít bydlení.
březen 28, 2008 19:44
Tak za 1. : tippler
Tohle NENÍ hrozná situace. Hrozný je, když máš rakovinu. Na mě to dělá dojem, že se Ti nechce moc bojovat. Jako bys považoval za svou povinnost udělat všechno, co jí na očích vidíš. Stará se chce rozvést, ty na to kejvneš (ne, souhlasit fakt nemusíš, NEMUSÍŠ). To samý byt. Nechápu, proč sundáváš gatě, když brod je ještě daleko. Je to TVŮJ byt, i TY na něj máš dekret a jestli Tě chce vystěhovat, bude se muset trochu snažit. Starosti o to, kde budeš spát, to nechápu už vůbec. Jednu cimru v podnájmu seženeš a zaplatíš vždycky a samotnej chlap toho beztak moc nepotřebuje. Za tohle mě tu asi okolí nepochválí, ale mrkni na chlapivakci tečka cézet. Mezi tou hromadou naštvanejch vět se dá kupodivu najít sem-tam i nějaká rada. Hodně štěstí...
březen 29, 2008 13:15
Tak tak, bude tě tam muset "strpět" : wendy
dokud se neoklepeš a nenajdeš si novou známost a třeba zrovna i bytem...a kde bydlí ta její nová láska nebeská? Pod mostem ? Mně kdyby se to s těma lejtkama stalo, budu koukat vypadnout z bytu, když mě ten druhý tak miluje určitě nás zajistí, ne ? Přece není tak nezodpovědný - nebo si vdanou paničku nabrnkne jen kvůli bytu..?
březen 31, 2008 08:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]