O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VOJNA A MÍR - II. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 únor 2022
Vážení, nemyslím si, že rozšiřování NATO na východ je nějaká zlovolná politika USA. Státy střední Evropy do NATO chtěly dobrovolně a velice o to stály. Vzpomínám, že dokonce původně ani nebyla nějaká velká vůle nás do NATO vzít.

 

 

 

 

 

Obranný pakt nikoho nijak nesvazuje. Jen se podívejme, co dělá Turecko, které mimochodem dvakrát provedlo útok na cizí území (Kypr, Sýrie), aniž by někdo proti tomu něco vážně poznamenal. Obecná situace se ovšem bezpečnější nestává členstvím v NATO. Jak je totiž vidět, člen NATO může útoky na cizí území dělat, ale opačně nelze.

 

To samozřejmě zvyšuje nebezpečnost NATO a Rusko je si toho vědomo. Na druhé straně nelze Baltským zemím a Polsku vyčítat, že mají z Ruska strach. Mají svoje historické zkušenosti.

 

Pověst Ruska jako agresora, táhnoucí se jako mýtus ze sovětské éry, stále obíhá svět. Země střední Evropy prožily komunistickou éru a zásahy SSSR do své suverenity mají v historii zapsané a propagandou zmytizované do rozměrů mnohdy srovnávaných s nacismem (samozřejmě záměrně pro převedení viny za II. světovou válku z Německa na SSSR). Ruský zábor Krymu se považuje za útok na Evropu, probuzení spícího démona někdejšího SSSR. Všechno je to ovšem na úrovni pohádky proložené fabulacemi o „věčně zlém Rusku“. To všechno je umožněno světovými médii šířícími jen málokdy pravdu, stále se držícími mýtů.

 

Zatímco u nás většina lidí ví, že na Krymu žijí převážně Rusové a Krym k Rusku dříve patřil, v USA, ale i v západní Evropě to v takovém povědomí není a mediální masáže mají daleko větší možnost vyvolávat různé představy, které se budou tak dlouho omílat, než opravdu povedou k válce.

 

 

Expert: Okupovaný Krym jako úkryt pro Babiše mladšího byl úplně šílený  nápad - Deník.cz

 

 

Šíření pravdy v celém rozsahu a v celé šířce sdělovacích prostředků, je předpokladem míru.

Napřed musíme říkat pravdu. Jednání musí být na základě pravdy.

Jaké úmysly, kdo má, prozradí, zda je schopen pravdu snést, uznat a lež zamítnout. Pokud se to nestane, není dohoda možná.

 

Na ruské straně se plédují neustálé obavy a historické mýty. Rusko byla napadeno minimálně dvakrát tragicky z Evropy a jeho nedůvěra k takovým formacím, jako je NATO, z toho pramení. Neschopnost ve státech NATO říkat pravdu, neustálé štvaní a zveličování, nepravdy šířené o Rusku, to vše přece nemůže přesvědčit Rusy o tom, že NATO je čistě obranný blok a že nechystá útok. Přitom většina řečí a tzv. „informací“ se proti Rusku dělá jaksi z furiantství, ono je velice snadné do Ruska kopat, když to nic nestojí a když oportunisté a vazalové si myslí, že tím získávají body u svého velkého zámořského donátora.

 

Zámořský donátor včetně evropských států ovšem nestojí o naše kopání do Ruska, neboť jim to jen komplikuje situaci. U nás od jisté doby vznikla garnitura jakýchsi štváčů a provokatérů, začalo to pomníkovou válkou, naprosto nesmyslnou: když pomníky, které třicet let nevadily, najednou se musí odstranit, náměstí či ulice se musí přejmenovat, i když má historický název jméno jakéhosi problematického politika, jen proto, že byl proti Putinovi.

 

Nakonec nejasná Vrbětická kauza, která ve vyšetřování nepostupuje pro nedostatek důkazů, ale jen na základě podezření, proti všem právním zvyklostem, se žádá odškodnění. O to nestojí ani státy EU, které vyjádřily, že jsme je nepřesvědčili, protože oni si přece Rusko nebudou proti sobě štvát na základě domněnek a fabulací.

A navíc to k uzavření nějaké slušné dohody nepomáhá. Jak je možné si potom sednout k jednacímu stolu? Nebo snad mír nechceme? Skoro to tak vypadá, ale to potom znamená, že také můžeme být vinni válkou.

 

Myslím si, že Rusko si muselo dlouho nechat líbit různé sankce a diskriminaci ruských menšin i jednotlivců, pomlouvání a lží, západní nabubřelou představu, že se nesmí vůbec míchat do záležitostí bývalých republik SSSR (i když jiné velmoci klidně zasahují na druhé straně světa).

 

Ale také si myslím, že právě teď přetekl pohár. Tím je nebezpečí amerických raket na Ukrajině. Námitka, že Ukrajině nelze zakázat vstoupit do NATO, je stejně stupidní jako většina protiruských argumentů. Ukrajina může sice cokoliv žádat, ale nemusí se jí vyhovět.

Takové ohrožení, jaké zažívá nyní Rusko, by si asi nikdo líbit nenechal a zašlo už hodně daleko. Budeme pozorovat, jestli takové obavy druhá strana uzná, nebo už opravdu bude Rusku všechno jedno, a riskuje i supersankce.

 

 

Vlastimil Podracký

 

 

Komentáře (5)add feed
... : Josef
No, jen pro úplnost. Přežití NATO byl sprostej podraz na Gorbačova, někdy kolem r. 1990 (našel bych to přesně, ale nechce se mi v tom hrabat). Pak už jen stačilo Gorbačova odstranit a pořádně vožrat Jelcina.
A ještě k připomenutí. Havel v r. 1990 ke zrušení Varšavský smlouvy: "Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme."
únor 04, 2022 07:09
... : mamča
"Státy střední Evropy do NATO chtěly dobrovolně a velice o to stály." ???
Občanů těch států se nikdo neptal. Žádné referendum, jako o vstupu do EU se nekonalo.
Do NATO nás vzali hopem, než si toho někdo všimne, kvůli tomu, že potřebovali využít náš vzdušný prostor, když se "NATO" rozhodlo "humanitárně bombardovat" bývalou Jugoslávii.
Z jejich pohledu bylo třeba rozdělit zemi, sebrat Srbům kus území, ve kterém pak vyhlásili stát Kosovo. A hned si tam Američani udělali základnu. Samozřejmě jen proto, aby tam hájili MÍR.
A naši "papaláši" - jmenovitě Kárl Schwanzenberg jako tehdejší ministr zahraničních věcí a jeho parta Kosovo honem uznali jako stát. Bez ohledu na to (nebo právě proto), že Srbové vždycky stáli při jakémkoli konfliktu při nás.
Krásná ukázka dvojího metru : Prý v Kosovu žili převážně Kosovští Albánci.
Zatímco když na Krymu žijí převážně Rusové (a v minulosti, než celkem nedávno Krym "daroval" Chruščov Ukrajině) Tak je to okupace.
On by se Krym Američanům náramně hodil na další základnu. Jenže Rusům taky.
únor 04, 2022 11:51
... : Josef Kouba
Média v tomto směru způsobily za poslední dva roky naprostou katastrofu. Když se dívám na večerní zprávy ČT (jako na zprávu o stavu zpravodajství), připadá mi neuvěřitelné, že toto je produkováno za naše peníze. Ale tento mechanismus, tedy: sami si zaplatíte svou cestu do záhuby, odpovídá zcela přesně stylu globálních vládců.
Katastrofa je v tom, že většina lidí věří naprostým bludům a nemají čas pracovat s jinými informacemi, než které plive mainstream. Komunikace mezi lidmi o věcech státu se pak stává téměř nemožnou, protože výchozí pohledy na realitu se zásadně liší. Navíc, ten mainstreamový posun od reality je tak obrovský, že zdaleka neplatí, že pravda je někde uprostřed. Pravda je úplně jinde! My dnes sedíme na lopatě, která je prostřednictvím vlády a hordy jejich přisátých poskoků vedena do spalující pece svébytných národů. Nám jde o přežití už v horizontu jedné či dvou generací. My přece víme dobře o globálních záměrech a vývoj posledních 10 let (i dříve) ukazuje jasně: globální záměr převálcuje vše, veškeré právní jistoty - státní hranice, nedotknutelnost těla, ústavní i přirozená práva.
Přišel prostě čas poprat se o život. Poprat se v informační válce, tedy pracovat intenzivně se svým vědomím, svým vnímánim reality a především NASLOUCHAT mimo mainstream a ten prostě VYPNOUT! Když se nedomluvíme, neshodneme na podstatě svých lidských kořenů, nebudeme mít šanci přežít.
únor 05, 2022 09:16
... : doktor
..... když to tady kolem dokola čtu,tak raději budu mlčet.
únor 05, 2022 13:49
... : *deeres*
Stačí si dát do vyhledávače americké vojenské základny v Evropě a máte jasno.
únor 05, 2022 18:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]