O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DNES JE SILVESTR - A CO NÁS ČEKÁ ASI DÁL? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 prosinec 2021
Koukla jsem se na televizní program na Silvestra, a nemít nasulcováno pár filmů a detektivek, asi bych hořce kvílela. Po pohádkové smršti posledních dnů, nás čeká tsunami starých, starších a nejstarších veselých pořadů, estrád a jiných náplní silvestrovských dnů posledních padesáti let. Jásat mohou puberťáci, ale ti zas nejspíš u televizorů sedět nebudou. Nojo, došlo mi, jak téměř nemožné bylo za tu poslední dobu (už dva roky), něco natáčet... Nehledě na to, že i autorům asi moc do smíchu nebylo.

 

 

 

 

Jen si tak říkám: Vánoce, a vůbec celé ty tři neděle, do kterých se vejde posledních čtrnáct dní a týden novoroční, je čas nebezpečný pro zažívací ústrojí mnoha obyvatel. Nejen naší republiky, pochopitelně. Přejídání, přepíjení, míchání nevhodných jídel i nápojů – je to záhul nejen pro postižené, ale i pro zdravotníky.

A to je právě to, čeho se tak trochu bojím. Že v dnešní době, kdy na dříve běžné bolístky byl čas i místo, to může s mnoha postiženými dopadnout nepříjemně. Nemyslím tím jejich odpis na věčnost, ale každopádně se nemusí každý dostat k nutnému ošetření.

 

U nás jsme vždy preferovali styl: každý den v roce máme stejný žaludek – takže je hloupé a zbytečné tam v určitých výjimečných dnech ládovat či nalévat něco nevhodného, někdy i škodlivého, a už vůbec ne končit v nechutném stavu vzhledovém i psychickém. Prostě fuj. Ano, přiznávám to, vždycky se mi neskutečně eklovali opilí lidé.

Jako malá jsem se jich dokonce bála.

 

 

Sociální sítě fascinuje tahle fotka.

 

 

Bohužel, málokdo má tu takzvanou „záklopku“, tedy nějaký vrozený ovladač, který řekne „tak už dost“. Já se s ní narodila, za což jsem velice vděčná, ale za ta dlouhá léta jsem zažila hodně moc a moc nepříjemných zážitků, respektive pohledů na lidi, které jsem do té doby znala úplně jinak.

Ne, nechci vás nějak předem napomínat, to v žádném případě, ale – vždyť se nemusí všechno sníst a vypít zrovna dnes… A nemusí se sníst i to, o čem už předem víme, že nám nedělá zrovna dobře.

 

Taky nemusí každý penězchtivý jíst čočku, když už dopředu ví, že mu po ní bude šoufl. Například…

 

Každopádně – užijte si, že jste s někým, s kým je vám fajn – případně, že je vám fajn, ať jste kdekoli a třeba sami.

Ať na tyhle dny můžete vzpomínat jen v dobrém.

 

„Kantorka“ DANIELA

 

 

Komentáře (7)add feed
... : Josef
Co nás čeká asi dál? No, myslim, že nás čeká průměrnej rok:
Určitě horší, než tenhle předchozí a určitě lepší, než ten, co přijde po něm.

Doufejme aspoň, že to v tom příštím roce dotáhneme nejmíň k desátý boosterovací dávce.
Přeju všem pevný zdraví a pevný nervy.
prosinec 31, 2021 09:30
... : mila1
Já jsem se ani nedívala, co letos na Silvestra v televizi dávají. Dopoledne jsem zkusila chvíli žehlit - záda už trochu povolila a pořád nemůžu ležet - a namátkou si k tomu pustila televizi a ejhle - dávali Blbce k večeři. Ani jsem nevěděla, že to je film. Předloni, když ještě neřádil covid, jsem na tom byla v Divadle bez zábradlí v hlavní roli s Vydrou a moc jsem se bavila. Teď jsem na to koukala s porozuměním, protože hlavní hrdina měl housera a jeho utrpení jsem chápala smilies/smiley.gif
Co se týče příštího roku, co si přát. Všem kudlankám přeju hlavně hodně zdraví a dobré nálady, bude to zapotřebí. smilies/smiley.gif
prosinec 31, 2021 10:55
... : *deeres*
Miluji Advent, vyrcholením je Štědrý den. Ty dva další svátky byly fajn, dokud jsem bydlela v Praze.
Žádný rok jsme nevynechali prohlídku svátečně vystrojené staré Prahy a obhlídku betlémů ve všech kostelech, které jsme cestou potkali. O Adventu jsme chodili na vánoční výstavu do podzemí Betlémské kaple od Bonsai klubu. Loni výstava nebyla , letos měla být v duchu "Jak se co dělávalo". Ani nevím, jestli měli vůbec otevřeno, jestli ano, tak pouze pro otečkované.
Náš oblíbený betlém byl slovanský na Štrosu u sv.Antonína ( https://www.prague.eu/cs/detail-akce/9549/vanoce-v-kostele-sv-antonina) a pak perníkový nahoře u sv. Matěje. Ten tam voní pravidelně každý rok už 30 let a na figurkách můžete vidét lidové kroje. Otevřeno od 14-17 hod., každou sobotu a neděli, až do 30.1.
6.ledna, to jsme každý rok čekali na Hradčanském náměstí u Arcibiskupského paláce, až vyjedou Tři králové na velbloudech a pak jsme je v průvodu doprovázeli k betlému na Loretánském náměstí. Nic z toho jsem letos neviděla, pouze pusté a prázdné vánoční trhy v Plzni. Dost smutný.
Jako dítě jsem měla ráda i Silvestr. Ráno, jak jsem se vzbudila, otevřela jsem ještě v posteli rozhlas po drátě a tam už to jelo, jeden vtip za druhým. Těšila jsem se i na ohňostroj, na ten jsme se chodili koukat z Riegrových sadů, ze střechy staré mlékárny, odkud byl na něj skvělý výhled. Jenže, tehdy jsme neměli žádného psa , který by se bál výstřelů. Měli jsme chlupáčů několik, ale jenom jeden to prožíval opravdu úděsně i pod prášky, a tak jsem nakonec byla ráda, když ke stáru ohluchl. Čím jsem starší, tím více se bujarým veselicím vyhýbám a ohňostroje a petardy nemusím už vůbec. Jen si říkám, aby už ten debilní letošní rok byl za námi a ten další se zase vrátil k normálu. Jsem střízlivý optimista a tak doufám, že nějaká hovada nás nevženou do další sv.v. Bismarck prý kdysi tvrdil, že Rusko se dá porazit jedině tehdy, podaří-li se ho rozeštvat s Ukrajinou. Tam už je nakročeno. Teď jsem znovu četla Monsarratovo Kruté moře a říkám si, který normální člověk by si přál něco takového zopakovat? Ale psychopati, kteří nemají nikdy dost asi ano.
Proto i já přeji všem pevné nervy a optimismus do dalších dnů.
prosinec 31, 2021 11:56
... : Markéta
deeres. otevřeno je až do 2.1. 2022 a na tečku se nás nikdo neptal, takže pokud chceš vyrazit, tak atmosféra je krásná a klidná jako předešlé roky.
Já se teď chystám udělat malé bramboráky, protože na ně máme chuť a možná i zalehneme do pelíšků jako každý den. Chodili jsme o Silvestru se synkem na střechu našeho domu a koukali o půlnoci na to jak z okolních ulic vybíhají lidé z klasických Žižkovských hospůdek a sledovali jsme rachejtličky. Stříleli všude - na ulicích, na Paruce, na Vítkově, fakt krásné. Vím, že pro zvířátka je to šílené, ale nám se to tu pulhoďku líbilo. Letos na to nejak není nálada. Hospůdky už nejsou a lidi už také nějak jinde.
Zítra dáme u rodičů kotletky na smetaně a odkutálíme se pěšky domů smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
prosinec 31, 2021 16:02
... : doktor
Nevím,nevím,ale mám pocit z celého dění ve světě,že rok 2022 nebude žádná selánka a procházka růžovým sadem.Ale ..... snad se pletu. Hezké odpoledne přeji.
leden 01, 2022 14:20
... : Marie
Rok 2022 je jen číslo a bude přesně takový, jaký si ho každý připustí. Čtenářům Kudlanky přeji hlavně zdraví a pohodu po celý rok, naši předkové i prapředkové toho přežili určitě mnohem víc a přesto nebo právě proto tady jsme
leden 01, 2022 17:45
... : Josef
Určitě s tebou, Maruško, nesouhlasím. Jednotlivec spoustu věcí vůbec ovlivnit nemůže, čímž ani běh událostí nemůže bejt takovej, jakej si ho každej připustí.
Jestliže si připustim, že stačí přežít, pak jo, to by mohlo vyjít, i když "neznáme dne ani hodiny". Já bych ovšem chtěl přežít co nejkvalitnějc, jak je to možný. Do tý kvality, aspoň pro mě, patřej nejen statky duševní, ale i hmotný. Což při znalosti osob nový vlády, tím i vládních (ne)schopností a současně záměrů, působí dost depresívně. A to ještě ani nezačala vládnout.
leden 04, 2022 07:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]