O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NAUČTE SE CHÁPAT PRINCIPY EU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 prosinec 2021
Jak vysvětlit dítěti princip Evropské unie? Není pochyb, že se o to Evropská unie na školách snaží. Ale velice jednoduchý návod s velice jednoduchými příměry poskytuje nevládní hnutí Pulse of Europe. Není jasné, pro jak malé děti jsou vysvětlení určena. „EU je jako kamarádi,“ mají se děti naučit, zřejmě jako definici. První výhoda EU má být: „Když je ve třídě velký kluk, co všechny mlátí a bere jim svačiny, kamarádi se spojí a přeperou ho společně.“ Na kterou zemi se tímto prohlášením naráží, v textu uvedeno není.

 

Milý Honzíku,

naučím tě velmi důležitou věc – Princip fungování EU

 

 

„Silný kluk“ v přirovnání figuruje ještě jednou. „I ta nejmenší holka toho silného kluka na dětském dnu porazí v přetahování lana, pokud tahá společně se svými kamarády,“ zní poučení pro mladou generaci. Kdo je myšlen „silným klukem“, je opět zahaleno tajemstvím; a možnost, že by i silný kluk měl své kamarády, není zmíněna vůbec.

 

Další lekce se zřejmě týká obchodu či společných nákupů. „Když chcete balíček bonbónů, který stojí 25 Kč, jste třeba 3, nikdo z vás nemá víc než 10 Kč a paní prodavačka nechce bonbony prodávat po jednom, jako kamarádi dáte peníze dohromady, koupíte si ten sáček a bonbony si rozdělíte,“ píše se na profilu. Problémy jako nedostatek shody na tom, jaké bonbóny si děti chtějí pořídit, jak zpětně rozdělit drobné a matematika dělení bonbónů (nemluvě o tom, kdo bude skupinu reprezentovat před prodavačkou) opět zmíněny nejsou.

 

A poslední výhoda se týká sociálních oblastí: „Rodiče i učitelé pořád říkají, pomáhejte starším, ale když potkáš starou paní s velkým nákupem, sám ho skoro neuneseš. Ale když máš kolem kamarády, s taškou se vystřídáte, nejste unavení a ještě vás za to pochválí.“ Je těžké odvodit, co zde autor myšlenkou myslel, vzhledem k tomu, že důchody a sociální péče jsou záležitosti, které si v EU státy stále ještě spravují samy.

 

 

 

Že tomu stále nerozumíš?

Tak znova, a teď už pořádně poslouchej!!! 

 

 

 

Členský stát Evropské unie – Wikipedie

 Ty mi dáš 10 korun a já ti vrátím 15 korun. To se přeci vyplatí, ne?

Přikážu ti však, že si za moje peníze musíš koupit sušenky. To je pořád dobrý.

Koupit je musíš, od koho ti řeknu, a jaké ti řeknu, sám si vybrat nemůžeš.

Sušenky od mamky v žádném případě nepřicházejí v úvahu.

Že jinde bys mohl koupit levněji, nebo že by ti je mamka mohla dát, to mě nezajímá, dostal jsi na to mé peníze.

Pokud neposlechneš, tak vrátíš celých 15 korun a jako pokutu mi dáš 15 korun navíc.

Na sušenky musíš koupit krabici ode mne. Když nekoupíš, nedostaneš na sušenky.

Nemáš už peníze? Nevadí, dostaneš ještě 5 korun na krabičku, ale mamka musí vyhodit troubu na pečení sušenek.

Dostal jsi peníze, máš sušenky a máš krabičku na sušenky, jsi spokojený.

Abys mohl být dál spokojený, musíš k sobě do pokojíčku vzít tohodle cizího kluka.

Nechceš, že ho neznáš? Jednou jsem ti půjčil mé peníze, tak musíš poslouchat!

 

 

Jinak nejen, že už nedostaneš další peníze, ale dostaneš pokutu, nebudou sušenky, krabička ti bude k ničemu a mamka ti už sušenky neupeče, protože nemáte doma troubu.

Když ale poslechneš, zase bude dobře. A když vezmeš do svého pokoje víc cizích chlapců, možná dostaneš peníze i na bonbóny.

Ještě maličkost! Už nejsi Honzík ani kluk, ale svobodné euro-dítě a máš možnost vybrat si své pohlaví a jednu ze 67 sexuálních orientací.  

A kromě toho, od teď už mi musíš platit každý měsíc 50 korun, abych já měl peníze na vymýšlení toho, jak smíš užívat svůj volný čas a já ti občas poskytnu dotaci 10 korun na něco co ti určím.

 

 

Doufám,

že ti to už nebudu muset říkat znova,

milé euro-dítě

 

DEERES

 


Komentáře (15)add feed
... : *deeres*
Jo, hezký. Se zájmem jsem si to přečetla. To jsem ti poslala já? Asi jo,ale určitě jsem to nevymyslela, to byl někdo chytřejší.
prosinec 14, 2021 06:30
... : mamča
Tůhle jsem četla, že "zimu nepřežije ten, co má Ferrari, ale ten co má brambory".
Tak bychom se měli všichni snažit o soběstačnost v potravinách, aby na nás nějaká EU neměla páky, jak nás zotročit. Protože "hladovému" se poroučí snadno, a za "kus žvance" jsou lidi ochotni ohnout hřbet.
Nemá sice každý záhumenek, ani chuť pěstovat si vlastní ovoce a zeleninu, ale naši sadaři a zemědělci se leckdy nedostanou se svými výpěstky na trh, protože super-hyper-markety od českých pěstitelů zboží neberou, nebo když jo, tak za cenu pod výrobními náklady.
Celá EU je protektor, a ještě nám spolu s různými prodejnými neziskovkami blbnou malé děti.
K nám do pokojíčku žádného cizího kluka nevezmem !!! smilies/grin.gif
prosinec 14, 2021 06:57
... : Josef
No, móc pěkný. Z učebnice demagogie přesunuto do učebnice pro II. tř. ZDŠ.
Furt mi tady strašně chybí jukón. Nebo kdyby aspoň krkonoš .....
prosinec 14, 2021 08:17
... : d@niela
jó, tos mi poslala ty, má drahá "opsená" kamarádko, akorát já tam k tomu přidala jen to, co je v první půlce - protože to JE PRAVÝ, TO JE FAKT TO, CO HUSTĚJ DO DĚTÍ OFICIÁLNĚ!!!!
prosinec 14, 2021 09:27
... : strejda
No jo no, co my, dnes už staří, s tím bordelem naděláme. Mohu jen opakovat to staré známé Mackovo řčení, že svět už se v prdel obrátil. Tehdy, když to psal, se svět teprve obracel.
A najust jsem to krásné staré české slovo nevytečkoval, protože vystihuje pravou podstatu věci. A nejkrásdnější prdel je přece odjakživa ta dámská, ne? Tahle přesmyčka na svět je jen jakási úleva, jakési odplivnutí nad současností.
prosinec 14, 2021 13:49
... : Josef
A co teprve, strýci, kdyby sisi zašel na vakcínu. Aspoň na třetí dávku, když už ses na první a druhou vyprd?
prosinec 14, 2021 17:15
... : strejda
Pepo, já ti je věnuji. Ještě je budeš potřebovat. Jak vidíš, třetí to nekončí. Bude potřeba čtvrtá, pátá atd. A termíny píchání se budou stále krátit.
19. století nazýváme stoletím páry, 21. století bude zapsáno jako stoletím píchání... Asi tak nějak to vejde do historie.
prosinec 14, 2021 17:27
... : Josef
No, já nevim s tim čtvrtym očkováním. Abys to ještě stihl. Skoro to teď vypadá, že bylo rozhodnuto o ukončení dvouletý akce Coronavirus a tajný USA laboratoře ve Wuchanu vypustily neutralizační virus Omicron.
prosinec 14, 2021 17:54
... : mamča
strejda : Kdesi jsem obšlehla :
Z důvodu velkého zájmu o Tečku, pro vás vaše milovaná vláda připravila:
Vánoční bonus Tečku č.3

Valentýnskou Tečku č.4

Velikonoční tečku č.5

Tečku Mistra Jana Husa č.6

Tečku Sv. Václava č. 7

Tečku 28. října č. 8

Tečku 17. listopadu č.9

Vánoční tečku roku 2022 č.10

Pro nedočkavce je celá kolekce teček již v prodeji ne e-shopu www.vlaceCR.czprosinec 14, 2021 17:57
... : strejda
Mamčo, to je krásné. Jak vidno, česká lidová tvorba nikdy nezanikne. Ta bude bujet za každého počasí, za každého režimu.
prosinec 14, 2021 18:29
... : strejda
Jo, Pepo. A ten by měl sežrat celou řeckou abecedu. Tak nám to ti virologové servírují. Tedy jen někteří, abych byl přesný. Ostatní studovali asi jinde.
prosinec 14, 2021 18:31
... : *deeres*
Já se vždycky ráda pobavím na něčí úkor.
https://www.youtube.com/watch?v=pfOQR920lN0
prosinec 14, 2021 21:24
... : d@niela
Panebože....
to je generálka na Silvestra...

prosinec 14, 2021 22:07
... : mamča
*deeres* : Roztomilé, divím se, že soudružka chodí po dvou... smilies/cheesy.gif
prosinec 15, 2021 06:51
... : Josef
Sorry jako. Ale já furt nevim, co je to ta Tečka. Jestli něco v mobylu nebo na nějakym papíře, někdy červená, zelená, černá, nebo tečka s malym t, jako nějakej symbol ukončení něčeho (snad pandémie?). Prostě nevim, tápu. Ovšem netápu zase nějak moc, zase až tak mě to nezajímá.

Deer. Dobrá sranda. Nikdo sice nemůže hned umět všechno, ale drzost, s jakou si tam dřepne sama, bez toho, aby si vedle posadila někoho, kdo má přehled a poradí, to je skutečně srandovní. Existuje pro to výraz "sebevědomí diletanta". Odehrává se to ovšem v poloprázdný žvanírně, kde na tom prt záleží. Teď si představ novýho ministra zahraničí s jeho hypertrofovanym sebevědomím, na nějakym vrcholnym mezinárodním jednání.
prosinec 15, 2021 07:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]