O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JESTLIPAK VÍTE, ŽE? PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 červen 2021
Levným zdrojem vápníku pro naše tělo jsou vaječné skořápky - | Prostřeno.czZdravý dospělý člověk potřebuje denně asi 1 g vápníku a asi 0,2 g hořčíku. Děti mají potřebu vápníku asi dvojnásobně větší, stejně tak těhotné ženy, jakož i rekonvalescenti po infekčních chorobách, operacích apod. Fosfor je zase nezbytný nejen pro stavbu kostí, zubů atd., ale zejména pro činnost nervovou. Zdravý dospělý člověk potřebuje denně asi 0,5 g fosforu, člověk nemocný a zejména duševně těžce pracující má potřebu fosforu podstatně vyšší.

 

 

 

 

      Vaječné skořápky mají kupodivu na celém světě stálé složení. Obsahují asi 90 % uhličitanu vápenatého, 6 % uhličitanu hořečnatého, 0,2 % kysličníku křemičitého, 0,8 % kysličníku hlinitého, 0,4 % kysličníku fosforečného, dále 4,2 % dusíkatých látek, zejména bílkovin. Mimo to jsou v nich i  vysoce biologicky hodnotné stopové prvky, jako jód, železo, měď, zinek, kobalt, mangan atd.. Mají i antirachitické účinky, což bylo prokázáno četnými pokusy.

 

Zpracování skořápek:  

   

      Nejprve je propereme pod tekoucí vodou, po vyprání rozložíme na plech a v troubě mírně upražíme; tím je nejenom zbavíme choroboplodných zárodků, ale docílíme, že sušené jsou velmi křehké a proto se dají lehce rozemlít v čistém mlýnku anebo utlouci v hmoždíři. Směs pak prosijeme jemným sítem jakým se např. prosívá mouka. Tak získáme bílý až nahnědlý jemný prášek, který uschováme v dobře uzátkované skleněné lahvičce jako cenný lék. 

 

 

Žena přestala vyhazovat vaječné skořápky a začala z nich vytvářet něco  naprosto fantastického! Napadlo By vás někdy, že n… | Crafts for kids,  Crafts, Diy and crafts

 

 

      Jemně mleté vaječné skořápky dovedou otupovat přebytečnou žaludeční kyselinu, jak je tomu při některých žaludečních chorobách, zejména při chorobě vředové. Před tzv. užívací sodou mají tu výhodu, že otupení přebytečné žaludeční šťávy je trvalé a nemá škodlivé vlivy, které má soda. Dá se to užívat přímo, např. 3krát denně na špičku nože a zapít trochou nápoje. Je však důležité, abychom tento prášek užívali vždy jen před jídlem a nikdy po jídle, neboť v každé potravě je obsaženo něco tuku, se kterým by mohlo dojít k tvorbě nerozpustných (a tedy pro organismus nevyužitkovatelných) vápenatých mýdel.

 

      Vaječné skořápky se také velmi dobře rozpouštějí - např. v citrónové šťávě nebo citrónové kyselině. Tento roztok je téměř okamžitě vstřebatelný, a to i tenkráte, když organismus nemá současně k dispozici vitamin D, nebo alespoň trochu slunečního záření.

 

 

d@niela

 

 

Komentáře (1)add feed
... : Bara
Moje sestra mela pred nekolika roky problemy s nedostatkem vapniku a vitaminu D. Tento recept na zpracovani vajecnych skorapek uskutecnila, ale pry je to desne fuj tajbl. Takze, aby to vubec polkla si to michala s ovocnau stavou nebo pomerancovym dzusem. Ja sama jsem to neochutnala, takze jen predavam jeji zkusenost......
červen 02, 2021 12:27
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]