O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OPUŠTĚNÁ - A CO DÁL? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2008

 Ahoj Kudlanko, potřebovala bych radu: před pěti dny mi můj přítel řekl, že chce náš vztah ukončit a začal přespávat u svých rodičů. Žili jsme spolu šest a půl roku. Byla jsem rozvedená, mám dvě skoro dospělé děti, které měl přítel moc rád. Před dvěma roky jsme si spolu pořídili krásný domeček, všechno bylo báječné, měli jsme spoustu plánů a teď má být konec??

 

 

 

     Chtěli jsme spolu miminko, podstoupila jsem třikrát umělé oplodnění, bohužel bez výsledku. Smířili jsme se s tím, jediný problém, co teď mezi námi byl, jsou peníze.

 

     Ale teď je pryč... Hrozně ho miluju, nechci být bez něho, je to ten NEJ chlap, který mě mohl potkat. Na moje zprávy neodpovídá a telefon mi také nebere. Mám mu psát a volat nebo čekat, jestli zavolá on???

 

     Moc to bolí!!!  Věrka


Milá Věrko,

 

     nikdy - zdůrazňuju: NIKDY - nezískáš nikoho, když za ním budeš dolejzat. Zní to zle, já vím, ale sebeponižováním si jeho lásku rozhodně nezískáš. Takže - nevolat, neposílat žádné sms, ani k němu všemožné známé, aby u něho za tebe orodovali...

 

d@niela

 

P.S. Zatím nechám Klub Kudlanek a Kudlánků, aby ti poradili oni - víc hlav, víc ví... Když tak se připojím závěrem....

 


 

Komentáře (19)add feed
ach jo : Kamila
a co jako myslíš že bys měla dělat? Vždyť je to jednoznačný, prostě tě nechal! Já vim, že to bolí, ale čím dřív si připustíš, že je po všem, tím dřív se ti uleví. Snaž se zabavit, věnuj se dětem, dělej věci, co tě těší. Píšeš, že jediným problémem byly peníze. Možná, možná taky ne. Hlavně si neříkej, žes něco zavinila - jeden druhého někdy zkrátka přestane milovat. Hlavně mu proboha nevolej a nepiš, zachovej si aspoň zbytky důstojnosti.
Zřejmě budeš chtít slyšet, jak ho dostat zpátky. Bohužel, nelze. Buď mu dojde, co ztratil - ale to mu musíš umožnit, aby se mu zastesklo a nebyl si jist, že ho vezmeš zpátky.... nebo se mu uleví, je mi líto.
březen 17, 2008 10:08
Bohuzel : rybka
lasku toho druheho si nemuzem vymoci nijakym zpusobem.
Kdyz te nechce, jedine, co by si si vymohla volanim a psanim - by byla litost k tobe.
A casem by uz s tebou nebyl ochoten byt ani z te litosti.
Hrozne to musi bolet, kdyz se tve sny o budoucnosti, tve zivotni jistoty ze dne na den zhrouti jako domek z karet...Ale ty tu bolest ustojis, mas dve deti - musis. A ona se bude ze dne na den zmensovat. Preji ti mnoho sil, Verko!
březen 17, 2008 10:26
ano moc to bolí, : Inka
vím jak moc, ale nikoho nedonutíš, aby s Tebou byl, když to tak necítí a jestli ho tak moc miluješ, dej mu volnost a popřej mu štěstí do dalšího života i přes tu bolest (časem to bude lepší, zamstnej se, ať myslíš na jiné věci), to je tak maximum co pro to můžeš udělat. Protože jakékoliv volání, prošení, stíhání a nahánění je vždy kontraproduktivní. Daleko silněji funguje: "milovala jsem Tě moc, sbohem a hodně štěstí."
březen 17, 2008 11:43
Ježišmarjá!!!§ : NČ
Co je tohle za logiku? NEJ chlap, kterej tě mohl potkat. Mysli!!!! Kdyby byl - neodcházel by.
Nech ho bejt! Nevotravuj ho! Spíš si co nejrychlejc koukej vyřešit ten krásnej domeček, kerej jste si pořídíli SPOLU (kdo dal co a kolik, co je na koho úředně napsaný v katastru, čí je nábytek, auto, atd., a jak se vyrovnáte). A všecko na papíře!!! Abys jednoho dne nemusela přivítat další spolubydlící, anebo vodejít s dvouma kuframa třeba pod most!!!! Mysli ku*va!!!
březen 17, 2008 12:11
chtěla jsem původně napsat přesně totéž : alena tečkovaná
ale obávala jsem se, že se mi zas dostane komentáře a la "lásku nelze měřit penězi" a jak musím být nešťastná a životem zklamaná, když myslím jen na prachy. Takže NČ díky - jsem stejného náhledu.
březen 17, 2008 12:15
Nojo AT : NČ
Protože TOHLE je podle mě právě to jediný, co potřebuje ona poradit, protože ona sama zrovna teď o tomhle nepřemejšlí (teda - teď zrovna nepřemejšlí vůbec).
A až začne přemejšlet - mohlo by už bejt pozdě!!!!
Navíc, přesně v týhle situaci, kdy von se docela určitě cejtí provinilej, má vona šanci vytřískat z toho uplně nejvíc. Musela by bejt uplně blbá, kdyby týhle pozice nevyužila!
březen 17, 2008 12:26
AT,NČ - : skaz
souhlas s tímto postupem,ale obávám se,že toto Věrka nedá.Ona totiž čeká radu,jak ho dostat zpět - to je ale neřešitelné.Bohužel,nikdy nikoho nemůžeme stáhnout zpět,když se rozhodl odejít.To chce silné sebevědomí a přetavit lítost na zdravý vztek a začít myslet jenom na sebe,což ona zatím neumí.Nebo jo,Věru,dokázala bys to?Nechceš to aspoň zkusit...
Jo,ty jsi se rozhodl?No,hodně si mi ublížil,ale to zvládnu.Ale se nevracej,nemáš kam.
Buď hrdá a silná a klidně přeháněj.A když tě nikdo nevidí,klíďo si pobreč.
Ale nikdy nežebrej o lásku,tu si najdi jinde - třeba teď u svých dětí,v maličkostech a časem i tu doo,která tě nezklame.
Držím pěsti,ať to zvládneš jako osobnost,kterou určitě jsi,jenom to teď nevnímáš.
březen 17, 2008 18:17
AlenoT, jasně, že musí myslet na živobytí, : bb
bohužel v tomhle stavu se jí to moc nebude dařit, asi si musí prostě pár týdnů smutku, slziček a fňukání odžít, pak by mohla fungovat.

Ale zase - nikdo ti pokud vím nepsal, že se nehodí v souvislosti se vztahy psát o penězích, jen jsme, tedy někteří z nás, tvrdili, že prostě jsou lidi, které nepostavíš do latě a do vzorného manželování jen tím, že jim zatrhneš kapesný, naložíš domácí práce a uvaříš kotel guláše za odměnu.
Jsou prostě lidi, ale to ty nechceš slyšet, kteří buď budou ve vztahu dobrovolně, a pak budou i dobrovolně sekat latinu, budou věrní, budou dávat na domácnost a starat se o děti, nebo z něj odejdou a žádné tebou doporučované metody nezaberou. Jsou lidi, co si vydělají dost pro rodinu i pro sebe, nebudou šidit rodinu a přitom budou mít dost velkou částku svou osobní potřebu, aby si mohli zvát na večeři a kupovat dárečky i pro dvě milenky, když na to přijde. Nebrání jim v tom ani nedostatek peněz, ani nadbytek domácího zápřahu, ale jen a pouze vztah k ženě, dětem, láska a zodpovědnost, rozum, cit, ne bič. Ke všemu tak průhledně maskovaný jak načrtáváš :-)
Ty líčíš většinu chlapů jako mouly, co na ně tohle platí. To nemůžu rozporovat, protože neznám osobně většinu chlapů. Ale z těch co znám a co by stála za úvahu jako partner, včetně mého, má většina naopak normálně fungující mozek, na tohle by neskočili a navíc by takovou považovali za slépku. Copak na tebe by to platilo?? Na mě tedy ne.

Nebo ty rady jako "ZABLOKUJTE MU PŘÍSTUP K PENĚZŮM" - chachá, to by mohl někdo zkusit :-)) Jak se to, prosím tě, dělá, u dospělého, svéprávného člověka? Za šéfem, ať výplatu posílá ne jemu na účet, ale ženě složenkou? Do banky, ať mu jen tak kvůli manželčiným modrým očím zablokují přístup ke společnému účtu? Bude rád/a, když na něj/ni nezavolá šéf i banka policii, že se pokouší o podvod.
O tomhle všem jsme psaly, ne o tom, že o penězích se nemá v souvislosti se vztahy mluvit.
březen 17, 2008 18:20
bb-proc : Sammy
se porad strefujes do Aleny T? Vzdyt v tomhle clanku nenapsala nic vic, nez ze souhlasi s NC (coz ja taky). Mam pocit, ze skoro tenhle Tvuj prispevek se hodil jinam, ale ne sem. Prosim Te, nac jsi tentokrat odpovidala?
Pokud bude tento clanek cist nekdo novy, vubec nepochopi o cem pises a proc. Hele, zakopej uz jednou tu valecnou sekeru, zacina uz to byt trapny.
březen 17, 2008 20:06
Kdyby hned shora neuvedla ten společnej krásný domeček, : NČ
tak by mě samozřejmě o tak nízkejch, zanedbatelnejch a pro život zcela nedůležitejch věcech, jako je hrozící ztráta bydlení a hrozící ztráta trapnejch pár stotisícovek, ani nenapadlo psát.
Protože to nejdůležitější už napsala Daní hned na začátku: ...nikdy - zdůrazňuju: NIKDY - nezískáš nikoho, když za ním budeš dolejzat....

březen 18, 2008 06:07
sammy, asi jsi ta nová i ty, : bb
nebo prostě nečteš vše, jinak bys viděla, že žádnou válečnou sekeru nemám, a do Aleny se nijak nestrefuju, jen reaguju na to co píše - když si přečteš Aleny komentář, najdeš tam, že naráží na jinou minulou diskuzi na téma vztahy-peníze. A protože na ni narazila ona, a zjevně se cítila nepochopena, tak jsem se k tomu vyjádřila i já, a doufala jsem, že pochopí. Ostatně, najdi si v diskuzi o tělesných trestech, že to je spíš ona, kdo se do mě lehce ironicky naváží, neberu to od ní nijak zle, vím že má takové zkušenosti,
březen 18, 2008 15:38
... : bb
proto tak píše, no a já vysvětlují svůj úhel pohledu. Neironizuju co píše, to spíš ona se lehce naváží do mě :-)
březen 18, 2008 15:40
hlavně ale, a to je to oč především jde, : bb
AlenaT nikdy neporadí konkrétní postup, jak uchránit bydlení, peníze, obživu. Proto se opakovaně ptám, a nikdy na to neodpoví: JAK ZABLOKOVAT PENÍZE někomu, kdo svým jednáním ohrožuje rodinu, děti apod? AlenaT mi na to zatím neodpověděla, ale radí to dál¨- odstřihni mu peníze, vyhoď ho z domu, převeď na sebe byt. Ale jak, to neporadí, a když napíšu, že tohle si spousta lidí ale nedá líbit, tak si to Alena přebere takhle: BB NESOUHLASÍ S TÍM, ŽE O PENÍZE JDE AŽ V PRVNÍ ŘADĚ, a zase žádná konkrétné odpověď.
březen 18, 2008 15:46
... : bb
totéž bych napsala i k tomu, co píše NČ - nikdo neříká, že bydlení a peníze jsou zanedbatelné věci pro život, ale - že jsou lidi, kteří se umí o své věci, peníze sakra postarat, jsou opatrní a nějaké pokusy druhého manžela, manželky, rychle prokouknou. Často naopak tyhle ženy vůbec s penězi, účty - konty nemanipulovaly, některé ani nemají dispoziční právo, přístup na účet, některé ani neví kolik peněz tam je. A tyhle chlapy žádné bububu neporazí, naopak.
březen 18, 2008 15:52
takže se obloukem vracím k tomu co tu už mockrát padlo - prevence : bb
- prevence u dětí, v sexu, ve vztazích, tak i v penězích. Být rozvedená se 2 děti bych si asi ponechala svůj účet i v novém vztahu, dům na oba rovným dílem, peníze, které bych přinesla do vztahu a vložila do společného domu, zapsat u notáře, během manželství už jednou rozvedených rozdělit peníze na 3 hromádky - společná, moje, tvoje. Ze svých si platit své děti, on svoje děti, ze společných společné (děti, domy...). Ale nevím, řekla bych, že Věrka teď nepotřebuje rady k penězům.
březen 18, 2008 16:08
... : nella
No volat mu klidně můžeš a nebo čekat až zavolá on. Ale nechápu co si od toho slibuješ???? Je to konec vztahu a nějaké doprošování nebo vysvetlování bude na nic.
březen 18, 2008 20:11
Jo, vůbec nejlepší bude, když mu zavoláš, : NČ
pak se sejdete, ty před NÍM poklekneš, políbíš lem roucha jeho, předáš mu svou kartu i s PINem, slíbíš věčnou poslušnost, zaleješ ho slzama, odplazíš se, a pak už jen počkáš s navařenym hrncem svíčkový s knedlikama a vychlazenejma Plzeň 12°, až zaťuká na dveře krásnýho domečku, kerej na něj necháš CELEJ přepsat i s kuchyňkou linkou a sektorovou obývací stěnou.
To by mohlo vyjít!!!
březen 19, 2008 06:17
Jsem v tom podruhé : zuza
Mám za sebou čerstvě rozchod - už to tu bylo před 2 roky a já prosila a vyprosila si ho zpět - bylo to nanic - jen samé ponižování, výčitky a sliby, že se polepší a podnikatel si žil a užíval vedle mě - já věrná služka on využíval mé závislosti.Před 14 dny opět šel za jinou a já tentokrát šla do práce se slušným příjmem a stala se fin. nezávislou. Mám svůj byt. auto práci , ale že to bolí to to bolí. Ano bojuji denně stím mu volat hledat ho apod. ale už to neudělám.Nejsem žádná mladice- 50let a 8 spolešných let a vzpomínek i na to pěkné mě trápí - nespím,nejím,třesu se a on?Užívá si každou volnou chvíli s jinýma po drahých hotelích a jezdí v lux. autech.Držte mi prosím palečky!

červenec 01, 2008 15:22
..: : kordulinka
no jo je to pravda, nejlepší je vzít motyku a jít kopat, třebas do skály, ale makat a nemyslet, přes tu bolest se člověk dopracuje k závěru, že práce je lék!
duben 24, 2009 10:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]