O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


KOMU NENÍ SHŮRY DÁNO ... PDF Tisk E-mail
Středa, 31 březen 2021
Skoro všechny psychologické příručky radí budoucím nekuřákům, aby se za každý měsíc nekouření odměnili. Jakožto dvouměsíční a ryze praktická čerstvá nekuřačka jsem se odměnila a zakoupila jsem si nový vysavač. Moje rozhodnutí bylo praktické už jen z toho důvodu, že ten můj starý vysavač už dlouho nefungoval, a tak jen tiše postával v koutku a prášilo se na něj. Ovšem přišel jeho čas a musela jsem se s ním rozloučit.
 
 
 
Vědoma si důležitosti recyklace jsem hledala řešení, jak jej dopravit do nejbližší sběrny elektrospotřebičů, ovšem myšlenku, že bych ho táhla na zádech hlubokým lesem 6 km, jsem okamžitě zavrhla. Jednak nejsem fyzicky úplně fit a jednak bych dozajista vypadala, jako blázen, kdybych se vydala s vysavačem do lesa. Tehdy jsem si vzpomněla na velkorysá slova mé paranoidní sousedky, která mi kdysi v záchvatu bohabojnosti nabídla nezištnou pomoc a poprosila jsem ji, zda by ten vysavač do sběrny neodvezla.
 
 
Může jít o komiks 1 osoba
 
Ač zdánlivě velmi nevinná prosba ovšem odstartovala sérii nešťastných událostí a tentokrát jsem v tom byla opravdu úplně nevinně.
Paranoidní sousedka byla kupodivu velmi vstřícná, ovšem když zahlédla zaprášený designový spotřebič, rozhodla se přesvědčit na vlastní kůži o tom, zda jsem jí náhodou nezalhala. Mě nenapadlo ani náhodou, abych ji od toho úmyslu odradila, protože jsem si byla jista, že na to přijde sama velmi záhy, ovšem netušila jsem, jaké to bude mít následky.
 
Naše terasy jsou oddělené vysokým živým plotem, a tak jsem nebyla vizuálně přítomna u oživovacího experimentu mrtvého spotřebiče, ovšem akustické projevy samozvané opravářky pokažených vysavačů se nedaly přeslechnout ani náhodou. Nejdřív jej zapojila do zásuvky, pro kontrolu savosti. Aby se přesvědčila, zda není problém v ucpaném filtru, za chodu jej odšroubovala. Tu vysavač škytnul a obsah nádobky na prach sousedce plivnul do obličeje.
 
Elektro doktorka se nenechala odradit a pokračovala v operaci. Tentokrát si vzala na chirurgický zákrok třiceticentimetrový steakový nůž, aby „poštelovala“ něco v motoru. Člověk by si pomyslel, že pětadvacetileté šťastné manželství s elektrikářem je dostatečně dlouhá doba na to, aby člověk věděl, že do motoru pod proudem se nestrká nůž, ale mně samozřejmě nepřísluší, abych někoho poučovala a mimo to jsem to přes plot ani vidět nemohla.
 
Samozvaný vysavačový chirurg asi věděla, co dělá, protože jako zázrakem nedostala ránu, jen si přeťala šlachu na palci a omdlela. Do toho přiběhla sousedčina dcera a nekontrolovatelným řevem probrala svou matku k životu. Když se elektro inženýrka probrala z bezvědomí, stalo se to, co by se dalo očekávat, dodatečně dostala elektrickou ránu a omdlela znovu.
Tu přiběhl na pomoc i sousedčin manžel, který z balkonu zahlédl pouze bezvládnou manželkou s prachem a kočičími chlupy v obličeji, jedna ruka jí krvácela, vedle ležel nůž a na první pohled by se mohlo zdát, že došlo k nějakému strašnému zločinu.
 
Jejich milovaná dcera pouze nekontrolovatelně křičela, takže z ní nebylo možné dostat, co se vlastně stalo. Načež duchapřítomná hlava rodiny zavolala záchranku, policii a pro jistotu i hasiče. Po nějaké době se hobby opravářka vysavačů probrala, a když zjistila, že k nim domů míří celý záchranný sbor, jejichž výjezd budou muset zaplatit, omdlela ještě jednou, do třetice.
Nakonec se nic tak hrozného nestalo. Oprava neopravitelného vysavače stála sousedku čtyři stehy a trošku rozčepýřenou kštici.
 
Když jsem ji po pár dnech potkala u poštovních schránek a zeptala se, zda se jí podařilo ten vysavač opravit, škaredě se na mě podívala a ukázala mi prostředníček.
Já vůbec nechápu proč, když jsem v tom zcela nevinně.
 
Komentáře (6)add feed
... : PATRIK
Líbí, moc hezky se čteš
smilies/cheesy.gif
březen 31, 2021 08:34
... : Veronika V.
Děkuji Patriku
A na tebe se hezky dívá. smilies/smiley.gif
březen 31, 2021 08:47
... : *deeres*
Zrovna dneska jsem si říkala, že už se vůbec nesměju. Navíc je dnes Škaredá středa a to se nemá nikdo ošklivě šklebit, protože mu to pak zůstane po celý rok. A mně se nic takového nestane, protože jsem se od srdce zlomyslně zasmála nad elektroopravářkou.
V souvislosti s tím, že by si se objevila zcela nepatřičně s vysavačem v lese, jaem si vzpoměla, jak jsem kdysi byla za blázna já.
Jeli jsme Lužnici, přijeli jsme k nějakému jezu, který se musel přenášet a mne poslali zkratkou někam dopředu, kde mne chtěli vyzvednout. Já samozřejmě zabloudila a po delší době jsem se vynořila z lesa, pouze v plavkách, na nohou spartakiádky a s dlouhým kajakovým pádlem, uprostřed nějaké vesnice, kde opravdu žádná Lužnice netekla. Docela tam ze mne měli srandu.
březen 31, 2021 10:06
... : Veronika V.
Deeres: Občas vyvstanou situace, kdy člověk neví, co říci. To znám. O tom bude jeden z mých příštích příběhů.
březen 31, 2021 14:20
... : doktor
Hezké prožití krásných svátků Jara - přeji úplně nevinné ( krásné ) Veronice.
březen 31, 2021 14:29
... : Zvětralej Kozel
Asi každej máme nějakou tu zkušenost. Já jich mám víc. Naposledy, když jsem vyměňoval motórek v troubě. S vědomím všech bezpečnostních zásad jsem vytáhl šňůru ze zásuvky a pak jsem dostal prdu, až se mi zatmělo před očima. Šňůru jsem sice vytáhl správně, ale byla od vrtačky. Zařval jsem jak bejk, načež beruška ve vedlejším pokoji, po mym zařvání, se jen suše otázala "tys dostal prdu? A jak to, že nejsi mrtvej?" Odpověď už ji ale nezajímala, ihned odvrátila oko zpátky k televizi, kde se zrovna odehrávala nesmírně zapeklitá situace v Ulici. Miloval jsem ji, nejen pro její prostou, inteligencí nepoznamenanou, dušičku. Hlavně pro krásný nohy a vůbec....
Jen už bych chtěl znova všechny upomenout: Nedotýkejte se drátů ani spadlých na zem!
duben 05, 2021 15:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]