O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TĚŠENÍ TROCHU JINAK PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 leden 2021
Bylo to tři roky, kdy jsem se v tuto roční dobu „těšila“. Coby zkušená matka jsem tak akorát s mírným předstihem prala, žehlila, čančala a kochala se. Prostě chystala jsem výbavičku pro naši poslední princezničku. Ano, po třech letech po naší Gabčulce jsem si vše zopakovala. Umyla a vyprala kočárek, nažehlila nebesa a peřinky do postýlky, načapala košík na miminko, každou chvilku jsem se probírala maličkými oblečky a vzdychala nad tou nádherou.


 

 

 

Pokaždé, když jsem měla chvilku, představovala jsem si, jak v postýlce leží to maličké miminko, jak si něžně brouká a cucá prstíčky. V duchu jsem přímo viděla kudrnatou černou hlavičku, roztomilé prstíčky na nožičkách, nadýchané šatičky s volánky a hebkou chlupatou deku, kterou ten drobeček neustále odkopával.

Uplynuly další roky a je to tady zase. V pračce se pere potah kočárku, v sušičce se suší jedna várka miminčího prádla a já zase mám nutkání vykoupit celý obchod s kojeneckým zbožím. Na stole leží umytá vanička a přebalovací pult, v tašce je zase sbalený fusak se zavinovačkou a já se pokouším napasovat potah na autosedačku. Kdybych si aspoň pamatovala, kudy který ten popruh vedl a do které díry jsem ho měla strčit nejdřív.

Ano, uhodli jste, je to tak.

Už za pár dní tu bude malé, roztomilé, růžovoučké a možná i černovlasé miminko. Jen pár dní nás dělí od chvíle, kdy mezi nás přijde další princezna. Beru do rukou všechny ty věci a jsem krásně rozechvělá. Vzpomínám, jaké to bylo minule.

Cítím stejné rozechvění, stejné pocity. Jsem dojatá a natěšená jako tenkrát. S prťaty si říkáme, jaké to bude, až povezeme naši Elišku v kočárku parkem a kdo ji poveze. Vlastně je všechno jako předtím, jen zájemců  o kočárek s naší „čtvrtorozenou“ je víc.

 

Stejně jako tenkrát finišujeme s rekonstrukcí bytu. Moji chlapi dělají omítky a malují, postýlka stojí v mé dílně složená a čeká, až bude v novém bytečku domalováno a nastěhován koberec s nábytkem. Nastávající maminka se modlí, aby tam malá vydržela co nejdéle, než bude vše nachystáno a připraveno, dítko si ale stejně pojede podle svého scénáře. Takové malé deja-vu.

Rekonstrukce, stěhování, miminko. Do třetice všeho dobrého. Jen to těšení je tak trochu jiné. Možná jednodušší. Takové volnější, nezadýchávám se do schodů, skoro lítám a vznáším se. Žádné oteklé kotníky a těžké nohy.

Zanedlouho se nám pak narodila vnučka…

VODOMĚRKA

 

(ta skleněná nádhera je práce Vodoměrčina!)

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mamča
Ahoj Vodoměrko, jsi sice teprve babička-čekatelka, ale už teď Ti blahopřeju. Vnoučátka mají oproti vlastním dětem jednu úžasnou výhodu : Můžeš se s nimi potěšit, ale máš je kam a komu vrátit :-).
leden 13, 2021 06:43
... : andrea
K babičkování gratuluju, jak jsem pochopila, tak už je holčička na světě. smilies/smiley.gif
A ty nádherné závěsy, smekám před tebou, to je opravdu překrásné!!!
leden 13, 2021 14:48
... : VodoměrkaM
Mamčo, já jsem už dokonce dvojnásobná babička a tahle první, co nebyla nakonec Eliška, ale Ellinka, už chodí do první třídy... letí to... pořád říkám, že ty děti nějak rychle stránou nebo co... ;-)
leden 14, 2021 14:29
... : VodoměrkaM
Andreo, ano, už je na světě... to tu Daniela oprášila skoro sedm let starou vzpomínku... a děkuji za pochvalu, ty závěsy (světlohry a andělská mlsání) dělám už asi deset let a stále mě to moc baví... jen jsem za ten čas rozšířila repertoár... www.fler.cz/blue-jane

leden 14, 2021 14:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]