O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ŽLUTÉ KACHNIČKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 leden 2021
28,000 Rubber Ducks Teach Us About Our Ocean Systems - Costa Rica Star NewsTuto neděli 10.1., to bylo už 29 let, co se žluté gumové kachničky dostaly na svobodu a od té doby si pořád ještě některé z nich klidně brázdí světové oceány. Během obchodní cesty z Hongkongu do USA 10. ledna 1992, spadl přes palubu lodi jeden z přepravních kontejnerů a navždy zmizel ve vodách Tichého oceánu. Obsahoval přes 28 tisíc gumových kachniček.
 
 
Žluté dobrodružky se nejprve od pobřeží Číny vydaly k Aljašce, v roce 1995 zamrzly v Antarktidě, kde strávily několik let. V roce 2000 v ledových krách dopluly k Islandu, kde se opětovně uvolnily a v roce 2001 se nacházely v oblasti severního Atlantiku, kde se potopil Titanik. 
 
Z těch původních 28.000 hraček, které unikly na svobodu, jich pořád něco kolem dvou tisícovek dodnes nebylo dopadeno. Nadšenci kachničky přejmenovali na „The Friendly Floatees“ a ty se staly vyhledávaným sběratelským kouskem, cena je něco kolem tisícovky dolarů. V kontejneru a tedy později i v oceánu byly i další hračky, jako jsou zelené žabky, modré želvy, nebo červení bobři.
Ale ti proslulosti kachniček nikdy nedosáhly.
 
 
Blue Planet II reveals how 28,000 RUBBER DUCKS lost at sea 25 years ago are  still washing ashore around the globe today
 
 
Koupací kachničky jsou oblíbené především v zemích jako jsou Velká Británie, Kanada, Německo, Japonsko, Singapur, Austrálie, Nový Zéland, USA a Holandsko. V roce 2007 byla do Guinnessovy knihy rekordů za nejrozsáhlejší sbírku kachniček, čítající 2583 jedinečných kusů, zapsána jistá Charlotte Lee.


Proslulá je skupina cca 2000 gumových opeřenců cirkulující ve víru proudů táhnoucím se mezi Japonskem, Aljaškou, ostrovem Kodiak a Aleutskými ostrovy.
Ta pomohla oceánografům určit časovou délku dokončení celého okruhu na tři roky.

Známým lovcem floates je Dr. Curtis Ebbesmeyer, oceánograf, který je specialistou na znečištění oceánů plastovým odpadem.
Kromě kachniček sleduje i tzv. plastovou polévku, obrovskou odpadkovou skvrnu pohybující se nedaleko Havajského souostroví, která je momentálně dvakrát větší než celé území USA.

Žuté kachničky do vody se staly fenoménem a dnes si je můžete koupit v nejrůznějších podobách.
 
V roce 2001 britský bulvární plátek The Sun uvedl článek o královně Alžbětě II., kde se píše, že se v její koupelně nachází kachnička, která nosí nafukovací korunku. Tak tu pak chtěl každý.

I já kdysi měla do vany svojí kachničku, sice bez korunky, ale za to ta moje po zmáčknutí kvákala.Z internetu vyhrabala a pro kudlanku poslala

DEERES

 

 

Komentáře (1)add feed
... : mamča
Pro oceánografy jsou kachničky skvělým navigátorem při zjišťování kudy proudí mořské proudy.
Konečně něco, čemu se můžu zasmát.
Kachničkám zdar !
leden 11, 2021 06:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]