O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MILUJTE SE A MNOŽTE SE? PDF Tisk E-mail
Neděle, 18 říjen 2020
Zeměkoule Země Svět - Vektorová grafika zdarma na PixabayV historii Země neexistuje žádný jiný velký obratlovec, jehož populace by se rozšířila tak rychle a s devastujícími následky pro další obyvatele planety. Jen v letech 1800 – 1930 vzrostl počet lidí z jedné miliardy na dvě, a za dalších 90 let pak dokonce na dnešních víc než sedm miliard. To s sebou samozřejmě nese spoustu problémů. Přečerpáváním zdrojů počínaje a ekologickou devastací konče.


 

 

Evropa je nejhustěji zalidněný kontinent na světě (tolik k představě, že je to Evropa, která by měla pojmout všechny potřebné světa).

V roce 1970 ji obývalo cca 680 milionů lidí. Nyní je to asi 718 milionů lidí. Přírůstek 38 milionů za půlstoletí.

 

V Africe žilo v roce 1990 642 milionů obyvatel a v roce 2004 již téměř miliarda. Organizace zabývající se demografií odhadují, že za 35 let to bude dvojnásobek. Tedy prakticky 2 miliardy. Celá Afrika má přírůstek 50 milionů lidí za rok. To je jedna Francie ročně…

 

 

Co s miliardami Afričanů a jejich bídou. Antikoncepce a vzdělání jako  řešení? Země se neshodnou - Echo24.cz

 

 

My Evropané se většinou budeme chovat ekologicky i bez poučování. Budeme snižovat svoji spotřebu, pokud to bude nutné, budeme vyvíjet sofistikované, prostředí nezatěžující technologie, budeme se nejspíš vracet k šetrnému zemědělství, které nebude vyčerpávat půdu způsobem, aby se za pár let změnila v mrtvou hmotu. Ale bude nám to houby platné, pokud ta větší část světa bude stále větší. Protože i nejekologičtěji se chovající lidé potřebují jídlo, vodu a prostor.

 

 

Kde si lze na mateřské najít dobré kamarádky

 

 

V těchto souvislostech se jeví jako zajímavé, jak nyní všichni řeší klimatické změny, jak bude v Africe nedostatek a jak se tedy máme připravit na migrační vlny. nikdo z těchto futurologů zatím nezmínil, že existuje daleko bezpečnější řešení problému, než je přesun mas lidí na nejhustěji zalidněný kontinent. Prostě změnit reprodukční chování. Afrika má dost zdrojů na to uživit takové počty lidí, jaké v ní žily například v roce 1950. A naopak, žádný kontinent nemá dostatek zdrojů, aby uživil masu lidí, která se každých 50 let zdvojnásobí.

 

Kromě růstu populace rostou extrémně nároky na zdroje a množství odpadů na jednotlivce.

A to je náš příspěvek k sebezničení. Naše vynalézavost, pracovitost, touha po pohodlí a luxusu.

 

Zmíněné národy či etnika přebírají náš neskromný způsob života - aniž by se však sebeméně přičinily vynalézavostí a pracovitostí a ještě mají dojem, že mají právo na stejnou úroveň jako my, a že my jim to musíme zajistit.

Takže jde o boj o životní prostředí, zdroje a o vlastní existenci.

Ten boj už začal, ale bohužel, někteří z nás stojí na straně protivníků pod nejrůznějšími hesly, a ostatní jako by si to vůbec ani neuvědomovali.

 

zdroj: internet

 Komentáře (4)add feed
... : mamča
Milan Kubek prosí české lékaře pracující v cizině, aby se na čas vrátili pomoci ČR při současné pandemii. Žádost je to nereálná, protože všichni ti lékaři mají pracovní smlouvy a těžko můžou odejít. Proč nežádá Milan Kubek Lékaře bez hranic ? Místo očkování malých černoušků by mohli jednou za život pomoci státu, který je zadarmo nechal vystudovat.
Kdyby tyhle "pomáhající" organizace ponechaly Afriku Africe, populační křivka by se zploštila na přijatelnou hodnotu. Afričané nezačnou používat antikoncepci a budou se dál nekontrolovatelně množit. Dříve z těch 20ti dětí jedné ženy přežila sotva polovina těch nejsilnějších. Dneska, při lékařské péči, všechny.
Tak kde je problém ?
Až zas někdo (např. UNICEF) bude žádat o pomoc pro Afriku, jsem ochotna přispět akorát na kondomy.
říjen 19, 2020 07:12
... : Josef Kouba
Dle oficielních statistik ministerstva zdravotnictví (lze dohledat) zemřelo přibližně stejně obyvatel jako v loňském roce, přesto že letos řádila a řádí neskutečně smrtelný virus a zabijí lidi po tisících. Nemocnice poloprázdné. Zázraky se dějí.
říjen 20, 2020 09:53
... : Milene
Které nemocnice jsou poloprázdné?
říjen 20, 2020 17:19
... : kyttka
Tak jasný, nic se neděje, jen tak z hecu už nemocnice a různý instituce prosí i studenty druhých ročníků zdravotních škol o pomoc. Jdi do háje, Koubo.
říjen 21, 2020 18:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]