O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PÍŠU TI, MÁ MILÁ ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 14 září 2020
Fototapeta Staré dopisy • Pixers® • Žijeme pro změnuKdy jste naposledy dostali "papírový" dopis? Vyšlo již ruční psaní z módy? Používá se ještě vůbec? Taky trávíte spoustu času s telefonem v ruce nebo u počítače? Klikání, notifikace, synchronizace a můžeme být i ředitelem planety. V dnešním světě plném technologií se může zdát rukopis jako nepotřebná dovednost.


 

 

A ještě jedna otázka - kdy naposledy jste ručně popsali celou jednu stránku a více?

Nebo četli souvislý ručně psaný text?

A poznali byste písmo kamarádů či kolegů v práci?

 

 

Art — Portrait of a Young Woman Reading a Letter, Esther... - Pictify -  your social art networkNa první pohled se opravdu může zdát, že klasický způsob psaní se nám čím dál více vzdaluje. Není se čemu divit – elektronické psaní je rychlé, jednoduché a v některých případech i mnohem praktičtější než rukopis. Jenže mozek je důležité neustále trénovat a učit ho novým věcem, jinak postupně zakrní. Jeden ze způsobů, jak posilovat nervová vlákna, je i klasické ruční psaní, které nás nutí mozek více zapojovat. 

 

Po neurologické stránce existují důkazy o přímých souvislostech mezi ručním psaním a kreativitou a schopností vizualizace.

 

Při psaní poznámek rukou si navíc dokážeme zapamatovat mnohem více informací než při psaní na klávesnici. Na tuto skutečnost odkazuje mnoho průzkumů, které prokázaly to, co všichni dávno víme, tedy že studenti píšící na klávesnici mají výrazně menší šanci, že si zapsaný text zapamatují, než ti, co si poznámky píší ručně. Není divu, psaní rukou je technicky obtížnější a je potřeba se na něj více soustředit.

 

 

 

A tak čím dál častěji mačkáme písmenka na klávesnici, než bychom vzali do ruky propisku a popsali papír. Místo klasických diářů používáme kalendáře a plánovače v chytrých telefonech, které pípnou, když máte jít na schůzku, zaplatit složenku nebo tchyně slaví narozeniny. Místo pohlednic posíláme SMS, dopisy jsme vyměnili za e-maily.

 

Ti, co si dlouhé roky schovávají zamilované dopisy, mají poklad.

My, co jsme už randili s mobilem v ruce, máme smůlu.

 

JAK JSTE NA TOM VY?

Umíte ještě psát rukou?

ANDREA

 

Komentáře (7)add feed
... : NČ
U psaní počítačem je ještě jeden podstatnej nešvar, a to je automatický podtrhávání pravopisných chyb, takže i blbec může navenek vypadat jako neblb, což v rukopisu je patrný hned.
Nezapomenu na jednoho takovýho blba (žádnej školáček, byl to padesátiletej Bc.), kterej ke mně byl posazenej do kanclu. Jeho úplně první starostí bylo, jak si na přidělenym počítači nastavit tenhle podtrhávací automat pro idioty. Neuměl totiž ani to. Já jsem se na něj samozřejmě vyprd, že to jako neumim a on asi tři dny zoufale uháněl podnikovýho ajťáka, aby mu to nastavil. Pak jsem to pochopil; byl vyhozenej od policajtů, u nichž se domohl i toho akademickýho titulu.
Psaní rukou by mělo bejt pro každýho samozřejmostí, i když je fakt, že počítačem to jde o hodně snadnějc, čitelnějc a úhlednějc.
září 15, 2020 08:06
... : mamča
NČ : Psaní dopisů rukou je dnes už docela luxus. Když uvážím ceny poštovného a rychlost, ev. spolehlivost doručení, tak se mi jeví posílání dopisů E-mailem jako praktičtější.
Jelikož mám úhledný rukopis, zvažuji variantu napsat dopis ručně, pak ho naskenovat a poslat prostřednictvím E-mailu. smilies/wink.gif
Nedávno jsem kupovala známky na Poště, a považte ! Paní se mě ptala, jestli chci známky "rychlé" nebo "pomalé". Netušila jsem, co to obnáší. Tak tedy : "Rychlá" známka znamená doručení do dalšího dne, a ta "pomalá" kdoví kdy, až bude mít pošťák cestu kolem.
Kampak se zatoulalo okřídlené heslo Pošty : Dnes pošlete, zítra doručíme - nebo tak nějak.
září 15, 2020 10:49
... : doktor
Od vnuka z tábora a soustředění.Jinak u nás již dopisování "dopisama" nějak upadlo v zapomnění.
září 15, 2020 12:31
... : *deeres*
Vždycky jsem šíleně drápala.Předpoklad krásného rukopisu tu byl, ten jsem zdědila po tátovi a ten písmenka přímo maloval. Možná to je tím, že jsem nechodila do první třídy, ale hlavně tím, že ruka nestíhala hlavu. Když už jsem to po sobě ani já nepřečetla, přešla jsem na malé tiskací písmo. Netrvalo dlouho a začala jsem navazovat a mastit tak, že sama jsem nepoznala, jestli jsem to psala levačkou nebo pravačkou. Rozdíl v tom nebyl. Tak jsem přešla na velká písmena a po čase jsem začala navazovat i velká písmen. Já to po sobě přečtu, ale u někoho jiného bych si to netroufla tvrdit. Dopisy pořád ještě nějaké píšu a posílám, ale nejdřív je vytisknu . K svátkům, narozeninám, také Velikonoce a Vánoce, to nejenom píšu, ale posílám i přání, většinou malovaná, nebo koláže. Pro obeslané je to takový malý dárek. Mám i jednu krabici plnou dopisů a pohledů, které jsem dostala zase já. Faktem ale je, že pošta se dneska prodraží a už jsem uvažovala o tom, že se na to vybodnu.
září 15, 2020 15:37
... : *deeres*
Už v roce 2014 ve školách zkoušeli nové písmo Comenia skript, které vlastně vychází z písma tiskacího, protože dětem prý vadí navazování písmen ve slově. Jenže, než něco takhle napíšou, tak bude zejtra.
Jeden z diskutujících se vyjádřil moc hezky, co si o tom myslí.
"Děti se rozhodly pro nevázané písmo..." auuh a co když se příště rozhodnou, že prostě psát nemusí umět vůbec??? Obávám se, že prognóza, že z našich škol budou časem vystupovat pologramotní potenciální pacienti s Alzheimerovou chorobou, se začíná naplňovat smilies/shocked.gif(

září 15, 2020 15:49
... : Milene
Dopisy již dávno nepíšu. Snad ani nevím komu bych psala. Když potřebuji něco sdělit, tak zavolám. Písmo mám, jak jiní říkají celkem pěkné a čitelné. Jinak ale píšu často. Já jsem samý lísteček. V práci jsem také popsala poznámkami mnoho sešitů. Teď jsem se vrátila z dovolené a mám také poznámek několik A4. Ty potom ovšem přepíšu do počítače a zpětně se k tomu vracíme, když přemýšlíme kde a kdy jsme byli. Jsem takový rodinný kronikář. smilies/cheesy.gif
září 15, 2020 18:54
... : Iris
Kdysi jsem v nějaké souvislosti zaslechla, že rukopis rovná se mozkopis. Je asi zdraví prospěšné, pro mozek důležité, nenahraditelné a možná nedoceněné, psát rukou. Sama na sobě pozoruji, jak mám se psaním čím dál větší problém, nepochybně proto, že už blbnu. Píšu už vysloveně nerada, ačkoliv dříve jsem psala ráda, rychle a celkem úhledně, naštěstí mám jako důkaz ještě schované nějaké sešity ze základní i střední školy - tak to bych dnes nedala, tyhle podrobné zápisky všeho. Pamatuji, jak u mojí tchyně, učitelky češtiny, jsme si před propuknutím její nemoci všichni všimli změny písma jako prvního příznaku.Samozřejmě využíváme všichni PC, je to super, zejména v práci, ve školách to jistě také pomáhá k větší efektivitě výuky. Ale docela začínám i chápat takový ten dril, přepisy a krasopisy, jako cvičení mozku a všelijakých těch spojů mezi centrálou a periferií smilies/smiley.gif
září 16, 2020 09:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]