O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CHODÍTE NA MASÁŽ? PDF Tisk E-mail
Středa, 19 srpen 2020
Masáže v Teplicích a okolí – Dobrý masér.czKdo by neměl rád masáže... Pojem „masáž“ je odvozen od řeckého slova „massó“, což znamená mačkat, hníst. Slovní kmen se objevuje ve francouzském „masser“, které má stejný význam a také zásluhu na „zmezinárodnění“ tohoto výrazu. Masáží je ovlivněn doslova každý systém v těle, od svalů přes krevní oběh až po mentální stav. Pomáhá i při problémech se zažíváním - díky stimulaci svalstva je masáž skvělým pomocníkem při řešení zažívacích a vylučovacích potíží.

 

 

 

 

Především těm, kteří pracují v oborech vyžadující odolnost vůči stresovým situacím, může kvalitní masáž zcela ulevit od nepříjemností způsobených právě stresem. Stejně jako v případě problémů se zažíváním je i většina problémů se spánkem způsobená stresem. Do postele pak uleháme pod vnitřním tlakem, se zbytečnými obavami z budoucnosti, nebo čistě deprimovaní vlastním neúspěchem. To vše a mnoho dalších negativních myšlenek způsobuje výkyvy nálad a tím i nekvalitní spánek. 

 

 

MASSOTHÉRAPIE - sparenaissance

 

 

Masáže jsou v případě řešení problémů s nespavostí a špatnými sny ideální. Nejen že při ní relaxuje tělo, ale také mysl. To proto, že při masáži se do těla vyplavují endorfiny, díky nimž má člověk dobrou náladu. Pravidelné masáže mají ověřený pozitivní vliv na kvalitu spánku. 

 

Místně se projevuje účinek masáže na kůži a v jejích orgánech, v krevním řečišti, v lymfatickém systému, ve šlachách a kloubních pouzdrech i v periferním nervstvu. Napřed se čistě mechanicky odstraní povrchní zrohovatělé kožní vrstvy, čímž se uvolní vývody mazových a potních žláz a kůže pak lépe „dýchá“.

 

 

Qu'est-ce que la massothérapie? - Spa à Marrakech

 

 

 

Příznivým ovlivněním odtoku žilní krve se urychluje odstranění nepotřebných produktů látkové výměny, cílená masáž napomůže uvolnění, vstřebání i odplavení výpotků a usazenin. Podporou krevního oběhu se zvýší svalová výkonnost a urychlí zotavení unaveného svalu.

 

Celý organismus je lépe prokrvován, což se projeví na mnoha orgánech. Například lepším prokrvením ledvin stoupá tvorba moči, zlepšuje se výměna vzduchu v plicích, podpoří se i tkáňové dýchání, usnadní pochody termoregulační.

 

Masáž je zvláště neocenitelná při chronických bolestech zad způsobeným zkráceným či ochablým svalstvem, stejně tak při chronických onemocněních dýchacího aparátu, předchází migrénám, zlepšuje spánek, odstraňuje únavu, stres a napětí a také uvolňuje endorfiny – hormony štěstí.

 

Nezanedbatelné je i uvědomění si a procítění vzájemného propojení těla a mysli – při masáži se tělo plně regeneruje, mysl zklidňuje a vypíná. Mnozí klienti navíc při masáži usínají, mozek přechází do frekvenčního rytmu meditace či polosnění, což je v rámci fyzické i duševní relaxace to nejlepší.

 

Tělo má přirozenou tendenci se uzdravovat samo – pokud ho necháme a dovolíme mu to tím, že mu pro to poskytneme prostor a čas. Masáž tomuto hojivému procesu pomáhá a urychluje ho.

 

Po masáži jsme prostě spojeni sami se sebou – cele, úplně a přirozeně v přítomném okamžiku. Pravidelná masáž je tím pravým elixírem zdraví pro naše tělo i duši.


 

 

tak šup, a lehnout… a držet…

ANDREA


 
Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]