O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠKOLA VOLÁ: "VEM SI NÁHUBEK!" PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 srpen 2020
Čerstvé zprávy z městyse Pozořice o udatném boji s pandemií – č. 5Od úterý 1. září bude v Česku ve vnitřních prostorách, jako jsou obchody, obchodní centra a pošty, v MHD či ve školách mimo třídy povinné nošení roušek, uvedl v pondělí po zasedání rady vlády pro zdravotní rizika ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Opatření má podle něj bránit šíření koronaviru po začátku školního roku.

 

 

 

 

 

Situace, v jaké budou od začátku školního roku děti, vyvolává mezi skeptiky nejčastěji klepání na čelo.

Na sociálních sítích už se objevil příspěvek popisující den školáka:

 

 

 

 

Vychází z domova, jde na autobus        - roušku nemá.
Jede autobusem                                            - roušku má.
Jde od autobusu do školy                          - roušku nemá.
Jde od dveří školy do učebny                   - roušku má.
Je v učebně                                                  - roušku nemá.
Jde na oběd do školní jídelny                   - roušku má.
Obědvá                                                            - roušku nemá.
Jde z oběda do učebny                              - roušku má.
Je v učebně                                                    - roušku nemá.
Jde z učebny ke dveřím školy                 - roušku má.
Jde na autobus                                           - roušku nemá.
Jede autobusem                                          - roušku má.
Jde od autobusu domů                              - roušku nemá.

 

 

Přijde vám, že tohle nemůže vymyslet normální člověk?

Pak vás jistě nepřekvapí, že ministr zdravotnictví Vojtěch předpokládá, že roušky budeme nejspíš nosit až do jara:

 

 

 

Stručně:

Roušky mají být znovu povinné v hromadné dopravě, obchodech, na úřadech, u lékaře a v dalších vnitřních prostorech, jako jsou obchodní centra, pošty a vnitřní hromadné akce bez ohledu na počet účastníků.

 

Ve školách je děti budou muset nosit mimo třídy, do hospody můžete nadále bez zakrytého obličeje stejně jako do práce.


 

ale jinak je hezkej, žejo?

ANDREA

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : Josef Kouba
Na chřipku umírá ročně v Česku až dva tisíce osob a v několika epidemických týdnech se jí nakazí ročně mezi deseti a patnácti procenty populace, tedy cca 1 až 1,5 milionu lidí.
Celosvětově má chřipka ročně na svědomí až 650 tisíc úmrtí a ročně ji prodělá zhruba jedna miliarda lidí.

Zkuste si představit, jakou paniku by tato čísla způsobila u koronaviru, zatímco u chřipky jsme to brali jako normální součást života. Kvůli chřipce nikdy nebyla realizována žádná opatření, v médiích nebyly popisovány případy jednotlivých zemřelých a dobrovolné očkování proti ní.
Kde vidíte nějakou pandemii v ČR ????
Jak řekl v médiích MUDr. Jiří Votruba primář, první kliniky tuberkulózy a respiračních onemocnění Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a nebyl sám.
Říká: onemocnění covidem má z velké většiny lehký průběh. Tahle nákaza se dala zvládnout i běžnými prostředky a postupy. Pro coronavirus není třeba klást žádní epidemiologická měřítka. Covid 19 nedosahuje ani zdaleka síly epidemie. Podle jeho slov to nebyla ani epidemie ani pandemie a není mu jasné, kdo z toho humbuku kolem covidu 19 může profitovat. Už jenom proto, že víc lidí umře na následky neléčení jiných nemocí.
Prof. Ing. Stanislav Kmoch, CSc. vedoucí laboratoře pro studium vzácných nemocí při první lékařské fakultě v Praze, který studuje covid - a covid je 361. virem, který studuje, říká to samé. Podle jeho slov se jedná o pouhou nákazu a ne o epidemii.
srpen 19, 2020 04:44
... : Iris
Vyrojilo se ohromné množství pseudoodborníků, ale i odborných názorů, které si protiřečí. Určitě každý nasloucháme a věříme tomu, co nám imponuje a co bychom chtěli, aby byla pravda. Pro mě ale není úplným odborníkem třeba onkolog, byť špičkový, ani primář TBC oddělení, byť plicím rozumí. Ale evoluční biolog, který chování těch kulatých potvor má dobře nastudované. Za mě tedy profesor Flegr - vystupuje umírněně, nijak neplní denně titulní strany bulváru a své názory je ochoten i regulovat, podle situace - tak, jak se mu to s jeho znalostmi problematiky jeví. Nerada dávám odkazy, ale pár slov se dá vydržet, že jo?


"Je to skutečně nebezpečný vir. Je dobře, že jeho evoluce se nyní vydala dobrým směrem, že klesá jeho virulence. Pakliže si chce udržet schopnost infikovat co nejvíce lidí za podmínek, že tady jsou přísná protiepidemická opatření, tak mu nic jiného nezbývá. Kdyby si nechal stejnou virulenci jako měl na začátku, tak by infikoval v dnešních podmínkách méně lidí, než když se k nakaženým chová šetrněji. Už proto, že by epidemiologové rychleji nově nakažené našli a rychleji
je dostali do izolace,"

"Je dobře, že se virus vydal touto cestou, ale špatné je, že tato cesta není nevratná. V okamžiku, kdy zase polevíme v ostražitosti, což jsme již do jisté míry udělali, tak se bude šířit snadněji a opět tím zvýhodníme virulentnější formy viru," upřesnil Jaroslav Flegr pro ŽivotvČesku.cz.

"Vir stále představuje velkou hrozbu, a to i když smrtnost je poloviční, než byla na začátku. Pořád je řekněme šestkrát vyšší než u chřipky. Na rozdíl od chřipky je u tohoto nového viru prakticky celá populace vnímavá a počet nakažených může být obrovský. Tím pádem počet mrtvých rovněž," dodal profesor Flegr.


Pandemie u nás zatím skutečně nevypukla s velkou silou, zvládli jsme to dobře - tak ale můžeme být jenom rádi, že jsme šikovní a neříkejme pořád, že vlastně nic nebylo. Mluvil jsi Josefe s někým, kdo tu jenom nákazu prodělal? Chřipečka? Něco jako mrtvička? smilies/wink.gif
srpen 19, 2020 10:13
... : *deeres*
Nerada podléhám masovému šílení, ale opatrnost je nezbytná. Sice se tvrdí, že ten hnusák už má mírnější průběh, ale kdo by i o ten mírnější průběh doopravdy stál. Já ne!
Ten hadr si klidně v dopravě, nebo při nákupu nasadím, ale do míst, kdy bych k nákaze mohla přijít, budu chodit jenom v nejnutnějším případě.
Taková perlička:
Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., MBA, FRCPS je vedoucím lékařem centra Očkování a cestovní medicíny v Ostravě - Hrabůvce a odborným garantem celé sítě center, jenž jsou současně i ambulancemi cestovní medicíny. Od 17. dubna 2019 podle Obchodního rejstříku je členem dozorčí rady společnosti Avenier a.s. Společnost dodává vakcíny ordinacím a nemocnicím na základě smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami a je největším dodavatelem vakcin, protože soukromé kliniky a laboratoře, kde musíte platit, bez smluv nemohou Avenieru konkurovat.
Tak nějak to vypadá na docela slušný střet zájmu R.M. a způsob , jak dobře se napakovat. Teď už jenom zbývá nějak nás plošně donutit k prevntivnímu očkování vakcinou proti Covidu-19.
srpen 19, 2020 13:43
... : Josef Kouba
Část blogu novináře p. Větvičky. Co vy na to není to alespoň Podezřelé?
................

Jestli se mylim, nebo ne, posoudíte sami jako čtenáři, jste ve výhodě a tyto řádky čtete v době, kdy už víte, jak to dopadlo.Shrňme si ale v bodech podstatne udalosti teto koronavirové šarady:2010: Na webu Rockefeller Foundation se objevuje prvni zminka o pandemii koronaviru2012: Zpráva Národní zpravodajské rady USA: před rokem 2030 by se měl očekávat nový typ viru, který zasáhne celý svět2014: V laboratoři v Severní Karolíně začíná vyzkum mutaci korunniho viru2015: V USA je vyhlášeno moratorium na provádění těchto vyzkumu, kvůli velkému riziku pro svět v případě, že by kmeny unikly ven2015: Časopis Nature zveřejňuje vědeckou práci o koronaviru, kde se píše - trajektorie šíření viru může být nepředvídatelná2016: Projekt laboratoře v Severní Karolíně je přesunut do armádní laboratoře ve Wuhanu v Číně2016: Na letišti v Detroitu FBI zadržuje cínske vědce, kteří vezou vzorky MERS a SARS2017: Piotr Czumachow, ruský mikrobiolog říká, že ve Wuhanu se provadi věci ''naprosto šílené''. Dr. Fauci hovoři během svych přednašek na Georgetown University o překvapivé nemoci, kera propukne ještě během Trumpova současného funkcniho obdobi2018: Probiha prvni simulace budouci pandemie5.2019: Majitele klíču se v souladu se 100 roku starými postupy vysmivaji všem a pomoci skvěle dramaturgie ve vystoupení Madonny přesně ukazují, co svět čeká v roce 2020. Tak, jak správně predpokladaju, nikdo si ničeho nevšimla...10.2019: Konference 201 v New Yorku simuluje přesný scénář vývoje epidemie koronaviru (diskutuje se mimo jiné  o tom, jak manipulovat s médii a jak cenzurovat příběh ''nepřítele'')Podzim 2020: Realizace projektu. Přestože je virus je dva razy vic nakažlivý než jiné viry, zabíjí relativně zřídka, přesto dostane svět do všeobecného medialniho a ekonomickeho šílenství.03.2020: Bill Gates se snaží přesvědčit WHO, aby oznamil pandemii - WHO se zdraha14.03.2020: Bill Gates sponzoruje WHO 50 miliony dolaru15.03.2020: WHO vyhlašuje stav epidemie (tento stav umožňuje zavest leky a ockovaci latky bez bezpecnostnich testu). Jaky je tedy skutečný účel očkování?4.2020: Svět se zastavil na základě počítačové simulace jiste agentury, kera naznačuje, že zemře 100 milionu lidi. Agenti WHO prezentuju tuto simulaci každé jednotlivé vládě. Na základě této prezentace přijímají všechny vlády světa, od největšího statu po nejmenší ostrovy v Karibiku podobna ekonomicka opatřeni, kera paralyzuju celosvětovu ekonomiku.Mimochodem, počítačové modely stejne agentury prezentovane okolo roku 2000 tvrdili, že za dvacet roku už v Antarktidě nebudu žádné ledovce4.2020: COVID-19 nahradí všechny ostatní nemoci. Manypulace s daty dosahuje neuvěřitelnych rozměru. Použité testy RT PCR se ukazují falešné v 8 z 10 případu. Přestože testy byly pozitivní a mate příznaky, neznamená to ještě, že máte virus.Mnohe nemocnice dostavaju několikrát více peněz na pacienta s covid diagnózou a bonusem navíc za připojení k ventilátoru.5.2020: Cenzura pokračuje tak, jak byla naplanovana v simulaci Konference 201. Lidi mluvi jinak než vlady, hlavni media bagatelizuje odlišné názory. Vědci a lékaři jsou zesměšňování a jejich názory utlumovy. Obyčejným lidem su cenzurovane příspěvky a mazany jejich profily na socialnich sitich.Po pár měsících je jasné, že virus je enem nastroj, cile su nejasne. Organizátoři su jako obvykle o par kroku popředu. Oni vědi, jake kroky budu nasledovat, my zme odsouzeni k tomu, že jejich kroky analyzujeme a se zpožděním reaguje na jejich aktivity.Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755830
srpen 19, 2020 18:59
... : doktor
Deeres děkuji,jsi snad jediná,která se nenechává ovlivňovat davem lidí či všelijakejch mudrců.V okolních zemích vše zpřísňují a roušky jsou alfou omegou jen u nás je opět hysterie,výzva k neposlušnosti a tleská tomu všemu blázinci "moudrá" NOVA.
srpen 20, 2020 12:19
... : mila1
Nelíbí se mi, že premiér zesměšňuje svého ministra. Můžu mít proti Vojtěchovi hodně námitek, ale jeho nařízení nosit od 1.září roušky ve vnitřních prostorách mi přijde rozumné. Sama si do obchodního centra roušku beru a vzala bych si ji i do MHD, vlaku či autobusu, kdybych byla nucena jimi cestovat, naštěstí nemusím. Co se týče nošení roušek ve škole, tam jsem na rozpacích. Myslím, že stejně školní docházka dlouho trvat nebude, s příchodem respiračních onemocnění a zmatku zda to je či není covid, se přejde na distanční výuku. Co mne děsí, je laxní postup hygienických stanic. Kamarádka - fotografka - fotila minulou sobotu svatbu. Vyskytovala se tam holčina, která byla údajně jen nastydlá, ale potom se zjistilo, že má covid. Povinnost testovat se dostali lidi, co s ní seděli u stolu při hostině a taky ona fotografka, která seděla sice u jiného stolu, ale proti oné holčině. To jí ale nevolala hygiena, ale hosté ze svatby. Čekala, že se jí hygiena ozve, ale nic se nedělo, tak si tam zavolala sama a včera ji testovali. Neobtěžovali se ani sdělit jí, že je negativní, to si tam znovu musela zavolat sama. Naštěstí byli negativní i ostatní svatební hosti. Ale v karanténě musí být 14 dní. Je z toho celá otrávená, že nic nefunguje, jak slibovali. Kde je chytrá karanténa? Zajímalo by mne, kolik ta legrace stála.. a přitom nefunguje..
srpen 20, 2020 20:26
... : Josef Kouba
Shlédl jsem test. V ovzduší je v průměru 350 PPM CO2 Již při 8 nasechnutí a vydechnutí dosáhli hodnoty 5000 PPM Tak noste roušky jsou horší než virus. Koukněte se na výsledky ve Švedsku, jsou téměř na nule a jestli MUDr. Jiří Votruba primář a Prof. Ing. Stanislav Kmoch, CSc. vedoucí laboratoře pro studium vzácných nemocí při první lékařské fakultě v Praze patří mezi všelijaký dav mudrcůno nevím nevím. Já dám raději na jejich rada.
srpen 21, 2020 02:57
... : Iris
O Švédskuu mám jiné informace, Josefe.
Každý selektivně vnímá a považuje za dobré ty informace, co se mu hodí. Nechápu to šílené dramatizování následků nošení roušek - vždyť v nich nikdo nemusí trávit tolik času, aby z toho umřel - padají snad z toho operační týmy chirurgů a sester provádějících třeba transplantační operaci trvající dlouhé hodiny? Takové perly typu: " moje doktorka mi říkala, že za hodinu v ústence nastává kolaps..." pověšené na fb považuji za debilitu, lidé tyhle kecy lajkují jak diví, protože se jim ta myšlenka zamlouvá. Jít do krámu, MHD, do nemocnice, na úřad nebo jinam na chvíli v ústence, to přece každý přežije bez ztráty kytičky, kromě extrémních výjimek, o kterých se ví. Najednou jsou všichni slaboučcí, mají špatnou imunitku, sotva dýchají, mají ekzémky kolem pusy - ale jinak hulí jako fabrika, imunitu si ničí špatným životním stylem zcela programově, ignorují preventivní zdravotní prohlídky, vysmívají se doporučením lékařů. Ale CO2 z ústenky - och, tak to je smrtelné ohrožení.

Moc se mi líbí, jak lidem vadí, že musí dýchat to, co má jít ven. Říkám si - a proč já mám dýchat to, co jde ven z někoho jiného? Kamarádka, zástupkyně ředitele na základní škole, která často jedná s rodiči tváří v tvář říká, že je jen ráda, když nemusí zblízka cítít, jak některým lidem páchne z pusy, je ráda, když se může schovat za ústenku. Pořád se argimentuje tím, že na tvářích nosíme Petriho misky - asi se opakuji, ale to na zadku nosíme také. A přesto jsme schopni udržovat hygienu, měnit spodky a prát prádlo jako civilizovaní lidé. Ale vyměnit malý textilní doplněk, který je navíc dostupný a nemusíme se kvůli němu celí svlékat a oblékat, tak to je pro nás přítěž. Nehledě na to, že to tedy asi máme s tou hygienou dutiny ústní a krku nějak špatně nastavené, když to má být podle Dr.Žaloudíka takový humus.

Všichni se teď bouří proti preventivním opatřením, nic není uděláno správně. Pokud by se ale - nedejbože - nákaza rozbouřila do horší podoby - bude se zase nadávat, že to či ono se neudělalo důsledně a včas. Jen remcat a zpochybňovat nám jde.
srpen 21, 2020 08:09
... : kyttka
No a máme zas všechno jinak, po včerejšku. Je to vcelku mazec, to sledovat. Když jsem v pondělí mlaďochovi řekla, že bude muset mít ve škole roušku, tak jen s naprostým nezájmem prohlásil, že je ještě 14 dní času a že se na to, co platí a neplatí podívá až 31.8.

Jinak roušku v MHD v pohodě, jak říká Iriska, někdy je lepší necítit. Naštěstí tím zatím jezdit nemusím, tohle mě motivuje leda k tomu vynechat městskou i dálkovou dopravu co nejdéle to půjde. Pošta a úřad, kolikrát tam člověk v dnešní době doopravdy musí. Ve zdravotnických zařízeních to beru, tam skutečně můžu potkat někoho, koho by to mohlo nepříjemně skolit. No a ten volební víkend nebo dva holt v roušce taky přežiju, už jsem se sousedkou domluvená, že mi ušije pár vkusných k těm outfitům, které si hodlám vzít. Jenom jsem zvědavá, co bude, až nám přijdou volit lidi bez roušek a budou odmítat si je nasadit. Pár frajerů to tady vyřvává v hospodě dost nahlas. A nikdo jim přece nemůže zakázat volit.
Tak nevím, možná by se na FB mělo vyrojit zas pár statusů a komentářů a možná by ty roušky zrušily i v těch volebních místnostech, stejně jako ve školách, restauracích, obchodech a provozovnách služeb. Tam totiž koronáč taky nepoleze. Takže je to zas a opět podle vzoru Chytré horákyně a díky za spasitele, který všechno napraví a všechny včetně ministra zdravotnictví postaví do latě.
srpen 21, 2020 08:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]