O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DÁM ZDARMA. ZN: JEN DO DOBRÝCH RUKOU PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 srpen 2020
Nebudu blbě napínat. Jde o videorekordér Panasonic s HD 250GB, nepřijímá ovšem DVB T2, takže se už hodí jen pro STA nebo kabelový rozvody, čímž je mi úplně naprt. Já to chytám přímo z žižkovskýho vysílače, kterej mi čumí rovnou na pavlač. Samozřejmě má i šuplík DVD/CD. Sloužil mi skvěle ještě vlóni pro DVBT, ale pro DVBT2 neslouží.

 

 

 

Nedávno jsem mu ještě směsí acetonovýho laku na nehty a grafitu zrenovoval gumovou plenu dálkovýho ovládače.

 

Propojení je určitě přes SCART a skoro jistě taky HDMI.

K nahrávání jsem si pro něj původně zamejšlel settopbox, pak ovšem mi došlo, že mi docela stačí jen samotnej STB s dírou pro nahrávání na flešku, až tak moc toho zase uchovávat nepotřebuju, to jen, když se chci zrovna koukat na něco a při tom současně nahrávat něco jinýho, co pak zkouknu a vymažu.

 

 

 PANASONIC DMR- EX78, DVD/HDD 250GB, DVB-T - Praha 10 - Bazoš.cz

 

 

Měl jsem ho moc rád, byl to památnej a docela dost drahej dárek od dětí k narozeninám, jenže teď je mi zcela k prdu a tak budu rád, jestli ho bude mít rád zase někdo jinej. V případě zájmu dovezu kamkoliv po Praze (na Jukón s ním ale fakt nepoletím).

 

Emajl i telefon je k dispozici v redakci.

(obrázek může a nemusí zobrazovat mašinku pana NČ, je to jen ilustrační snímek)

 

 

Hezkej brej den všem

NČ

 

 

Komentáře (22)add feed
... : NČ
Obrázek odpovídá naprosto přesně. Dík, Daní.
srpen 19, 2020 07:55
... : Iris
NČ - prosím, ozbroj se teď trpělivostí, jsem technický blb, ale chci se zeptat. Je to ten přístroj, na kterém se dají přehrávat takové ty ohromně velké a neskladné videokazety z devadesátých let? Pokud vím, tak tytp přehrávače už se nedají sehnat a pro mě, která mám všechny domácí rodinné nahrávky pouze na těchto kazetách, by to byl velký poklad. Nahrávat nemusím, jen přehrávat.
srpen 19, 2020 13:02
... : NČ
Iris. Bohužel tě musím zklamat. Kazetovej videorecordér to není. Ten jsem daroval už asi před šesti lety.
Snad ještě nějakej bazar by ho mohl mít. Nebo zkus naši Daní, ta má velkej byt, takže uchovává veškerou veteš i po desetiletí.
srpen 19, 2020 13:42
... : *deeres*
Už jsem zahodila diskety, už jsem zahodila kazety, kazetovej videorekordér i rekordér na disky i s vypalovačkou, také jsem zahodila původní vymakaný STB s obrovským diskem na nahrávání, ze kterého nešly filmy vydloubat, protože přetransformovat šly jenem pomocí xpéček a ty už nikdo nemáme. Brzy zahodínm i cédéčka, protože disketovou jednotku mám jenom na starým PC, který už je historickým kouskem. Zůstanou jenom USB flash. Ale jak dlouho? Ta technika jde tak rychle dopředu, že nestíhám ani hardware, ani software. Pořád používám Windovs7 a v okamžiku, kdy budu muset přejít na jiné rozhraní, přijdu o spoustu programů. To by mne naštvalo ještě víc, než ztráta všech těch filmů.
A nakonec ani nemohu říct, že všechny ty změny, které jsem byla nucena udělat, byly k lepšímu. Fakt nebyly.
srpen 19, 2020 14:00
... : d@niela
jen počkej, zajíci!!!
grrrrrrrrr!
smilies/cheesy.gif

srpen 19, 2020 17:25
... : *deeres*
Iris, existují firmy, které VHS přehrají na DVD nebo flešku. Pokud na nich máš osobní vzpomínky, je škoda o obsah přijít.
Dej si do vyhledávače "převod videokazet", vyběhne ti spousta nabídek a určitě si dokážeš vybrat firmu, kterou máš poblíž.
srpen 19, 2020 17:42
... : Iris
Deeres, děkuji, přiznám se, že už jsem si jednu takovou nabídku uložila do uložených, ale zatím s tím prokrastinuji, ráda bych také před tou akcí ty kazety projela - už ani nevím, co na nich je. Přiznám se, že jednu kraksnu - videopřehrávač - stále ještě doma mám, jenom to už nějak neumím zapojit, ale s tím by synové pomohli, kdybych je otravovala dostatečně důsledně. Myslela jsem, že NČ má nějaký modernější a jednodušší model starého aparátu. Jak říkám, nerozumím tomu.

Trápí mě jiná věc - kdysi jsme s manželem nahrávali ty rodinné chvíle, výlety atd. pomocí videokamery, musím se smát, jak byla předpotopní. Do ní se vkládaly takové ty kazety velké stejně jako audiokazety do přenosných magneťáků. No a jednou jsme byli na výletě v Praze, zaparkovali jsme náklaďák a šli se jako rodina projet po Vltavě na nějaké výletní lodi. Inu - balíci. Po návratu k autu jsme našli vykradenou dodávku, naštěstí v ní moc zboží zrovna nebylo, ale sebrali tu videokameru i s nahranou kazetou. Tedy nevím, proč jsme ji nevzali na tu loď...Koupili jsme novou, už digitální videokameru, do které se dávají takové prťavounké minikazetky. Ty si stále přes kameru zapojenou do televize můžeme přehrát. Ale už není jak vyšťourat záznamy z těch velkých kazet staré odcizené kamery. Některé záznamy z ní už jsou převedené na ty velké megavideokazety, ale některé jsou buď zapomenuty, nebo nikdy pořádně nepřehrány, pravý poklad, který je třeba vynést na světlo boží. No a tuhle kameru už nemůžu nikde sehnat. Resp. moc jsem se tedy nezajímala po bazarech apod. Ale když už tady tak řešíme ty staré výrobky, napadlo mě, že třeba byste o nějaké takové kameře mohli vědět?

Jo, dnešní mladí rodičové to mají jednoduché, vytáhnou mobil a udělají nepoměrně lepší záznamy, než my s tou šílenou technikou. Rychle a elegantně.

Myslíš Deeres, že tohle by mohla také vyřešit nějaká ta odborná firma? Tedy ty desítky kazet z kamery se zakletými vzpomínkami?
srpen 19, 2020 18:15
... : NČ
Sorry, že se vám vyměšuju do hovoru. Docela určitě to někdo zvládne zkopírovat.
Udělej přesně, co ti poradila Deer v 17.42.
srpen 19, 2020 18:53
... : Iris
Ale no jo, hned mi došlo, že se ptám zbytečně blbě, už to nešlo vzít zpět. Udělám to.
srpen 19, 2020 18:56
... : NČ
Sorry ještě. Nečetl jsem tě dost pozorně. Chápu, že před kopírováním se chceš podívat, co kde vlastně máš. Jestli máš nějakej ten prastarej přehrávač, tak to skutečně zkus s někým, kdo to zvládne zapojit. A pokud ti to bude funkovat v televizoru, tak by neměl bejt ani problém, propojit to do PC, do kterýho si stáhneš z netu nějakej konvertor.
srpen 19, 2020 19:01
... : Iris
Díky, tohle by mě mohlo nakopnout k akci. Koukala jsem se i na ceny těch profesionálních převodů z kazet - no úplně sranda to asi nebude, ale ty vzpomínky za to stojí.
srpen 19, 2020 20:22
... : NČ
Když budeš mít nějakou přehrávací mašinu, tak už ten přepis pak zvládneš i sama.
Třeba zrovna s pomocí toho mýho, shora uvedenýho, miláčka, do kterýho místo antény zastrčíš výstup z toho kazetovýho krámu. Nevnucuju, nabízím.
Já zase řeším neřešitelnej problém s nahrávacím STB. Zrovna teď ráno jsem po dvou dnech vrátil STB Tesla Senior T2. Byl bezva, přítulnej, EPG přímo skvělej, ale na nahrávky z flešky se nedalo koukat. Sekalo se to, kostkovalo, hrůza. Přitom fleška je rychlostí i kapacitou víc než dostatečná, z televize nahrává zcela bez potíží, a propojovací kabel HDMI mám též naddimenzovanej. Hned jsem si odtamtud dovezl jinej krám, MASCOM, tak jsem zvědavej, ale chvíli to musí počkat. Teď už nutně musime s kozlem na cikáro, dohnat čas, o kterej nás ráno Alza připravila.
Brejden všem.

srpen 20, 2020 08:58
... : *deeres*
Protože už jsem měla předchozí STB značky GO Sat s vestavěným diskem a byl naprosto bezkonkurenční, šáhla jsem po stejné značce.
Ale totéž, co předchozí model prostě neumí. Funguje Timeshift i přímé nahrávání,( na rozdíl od úžasné TV zn Hitachi,ta nahrává nesmazatelkné kraviny), ale nejde nastavit nahrávání dopředu. Jednak proto, že občas schází program stanice, to bude vina poskytovatele, ale hlavně proto, že i když to nastavím na program, nebo alespoň správný čas, tak v okamžiku, kdy to nejede na čas programu, tak to spadne. Na ovladači není EPG, tak musím lézt přes menu. Také to má jenom jeden scart, to mně také míchá.
NČ, mohl bys časem sdělit, jaké máš zkušenosti se značkou MASCO? Stejně tak vrchní Kudla by mohla poinformovat, co jí synek poradil za TV a co ta umí. Nějaká ta pozitivní zkušenost by se mně hodila.
srpen 20, 2020 15:45
... : NČ
Deer, tak ti řeknu, že už jsem z těch STB naprosto na palici. A to je zkouším teprve jen týden, dneska už třetí. A bylo by to na několikastránkovej popis.
Fakt je, že ke spoustě funkcí, který by měly bejt samozřejmý, jsem se vůbec nedoklepal, možná tam jsou, možná nejsou. Návody čtu lupou a stejně v nich nic není. V popiscích, který se občas při nějakym zmačknutí objevěj na obrazovce, se nevyznám, a zkoušení metodou pokus/omyl už mi zabralo spoustu hodin, vesměs bez výsledku. Domejšlivě jsem se vždycky domníval, že nejsem uplnej debil, zatím jsem zvládl všechny nástrahy techniky, běžný užívání PC vč. formátování a reinstalací systémů, televize, videa, foťáky, rádia, mobyly (kromě dotykovejch mobylů, ale u nich je to vinou očí a neohrabanejch prstů při dotyku), vysávače prachu, aut. pračky, ledničky, indukční desky .... Tak teď můžu zodpovědně prohlásit, že výrobci a jistě i překladatelé návodů a popisků na obrazovce, ze mě udělali totálního tvrdýho debyla a zvítězili. STB všechny funkujou, to zase jo. Jenže já ho nepotřebuju k překlopení televize na T2, tu mám novou a dobrou LG. Tu dementní krabičku potřebuju JEN k nahrávání na flešku, když chci současně v tv koukat na něco jinýho, nebo v noci z ní poslouchat rádio. K nastavení časovýho nahrávání ovšem mimo to, aby to vůbec nahrávalo, potřebuju ještě přehlednej EPG (průvodce programama). Pak už jen, aby se přednastavení nahrávání třeba dalo zrušit a nahradit jiným pořadem. A třeba zrovna tohle jsem nedokázal ani na jednom z těch tří křápů.
První byl Tesla Senior T2 - celkem ušel, skvělej EPG, ale záznam byl kostkovanej.
Druhej Mascom MC 720 T2 HD - taky fungoval, záznam nekostkoval, ale EPG až neuvěřitelně zoufalej, s časovou osou vertikální, takže dokonale nepřehlednej (mě nezajímá, co se kde teď zrovna vysílá, ale chci vidět jednim kouknutím, co vysílá ta - která stanice od teď do noci). Způsob, jak nastavit časovaný nahrávání jsem nezjistil (nervy).
Třetí dneska Tesla TE 310. To po zkušenosti s vynikajícím EPG u Tesla Senior. Jenže EPG je tady debilní, zase s horizont. časovou osou, a nahrát se mi nepodařilo vůbec nic. Ani rovnou, ani s přednastavením z toho dementního EPG. Možná se i něco nahrálo, aspoň podle nějakýho řádku, kterej se objevil s dnešním datem. Ale skutečně není v lidských silách, to spustit. Návod samozřejmě neříká nic. Abych mu nekřivdil. Říká doslova: "Nahrávání na flash disk a přehrávání spustíte červeným tlačítkem". To je všechno. no, nepodělala by ses z toho? Já už jsem se po ....
Takže to jsou mý zkušenosti se třema krámama, z nichž ten první se jevil nejlíp, kdyby se ovšem na ty kostky dalo koukat. Možná jsem jen trefil na blbej kus, ale znova se mi ho v Alze objednávat nechce, protože inzerujou, že na prodejně mají ihned jeden ks, a já mám skutečně vážný podezření, že se jedná o ten muj, předvčírem vrácenej. A jinde se mi to kupovat nechce, nebejvaj všude při vracení tak vstřícní, jako Alza.
Pokud chceš nějaký pozitivní zkušenosti s mejma dosavadníma STB, tak mám jen jednu pozitivní. Po zapnutí se samy naladěj a přijímají signál T2 Full HD. Tím to ovšem taky končí.
Po nabytí dalších zážitků a zkušeností se rád opět podělím. Zrovna koukám na Philipsa, ten se jeví trochu nadějně. Čau.
srpen 21, 2020 11:56
... : *deeres*
Bohužel,mám úplně stejné zkušenosti, protože odmítám koukat na reklamy a běžně si programy nahrávám. Z TV Hitachi to nejde, ačkoliv by to jít mělo, ale obraz je roztrhaný, ani kostičky to nejsou, pouze kmitající čmouhy a z disku to nejde smazat, jedině přes počítač. O návodech se raději ani nezmiňuji, ty bývají všeobecné a ne vždy se týkaji zrovna toho typu. Moje STB a TV nemají shodné konektory na zapojení. Tak jsem se rozloučila s tím, že zároveň na stejném přístroji mohu nahrávat a zároveň sledovat něco jiného. To musím z STB přelézt na TV. Co nahraji, musím ručně přejmenovat, přístroj si to neumí sám natáhnout. Ale podle toho, co píšeš ty, tak ten můj
GoSat není nic moc, časovaný nahrávání nezvládá, ačkoliv by měl, ale alespoň nahraje něco v celkem slušné kvalitě. Reklamy se na nahrávce nedají přemazat, ale slušnou rychlostí přeskákat (můj předchozí přístroj uměl nahrávku ořezat).
Takže závěr je, že ten můj krám je nakonec vítěz.

srpen 21, 2020 17:13
... : NČ
Koukat bez reklam, to je i moje hlavní potřeba. Jistěže ne je vymazat, s tím bych se vůbec nepatlal, ale přeskákat rychlostí aspoň 16krát.
Zejtra ráno vracím Alze jak Mascoma, tak i Teslu 310, a znova vezmu na zkoušku Teslu Seniora. Už jich nabízejí víc než 1 ks, tak snad se netrefím zrovna na ten můj vrácenej, i když samozřejmě neobjednávám rozbalenej nebo vrácenej, ale výslovně novej. Jenže jim moc nevěřím. A když ani ten nepůjde, tak znovu úhledně zabalím a hned v neděli vrátím. A tím taky skončej moje choutky po sledování jednoho pořadu při současnym nahrávání jinýho pořadu. Holt si musim zvyknout, že to, co bylo pro mě samozřejmostí ještě před dvouma rokama, to už definitivně skončilo.
Měj fajn víkend.
srpen 21, 2020 17:44
... : Iris
Deeres, NČ - upřímně vás oba obdivuji, tahle debata je pro mě absolutně nesrozumitelná. Přitom tuším, že všechno bych doma mohla pořešit, jen v té obrovské tašce plné různých kabelů s různými koncovkami s různými názvy a barvami, najít ty správné, zapíchnout je do správných zdířek a vůbec....jenže to nedám. Návody samozřejmě nechápu.
srpen 21, 2020 18:58
... : *deeres*
Taky už jsem si řekla,sbohem a šáteček,pryč jsou doby, kdy jsem měla slušný signál na blbou pokojovou anténu a současně z TV nahrávala na video a z STB na jeho vestavěný disk a díky jeho dvěma scartům, sledovala další program. Video i STB měly na ovladačích PVR i EPG a oba přístroje na plánované natáčení najížděly v pohodě načas.
Protože, jak je vidno asi žádné STB, které by mně vyhovovalo, nenajdu. Projedu si diskuze o TV, nejspíš značky LG, jestli najdu nějakou, která by byla šitá na moje požadavky.
srpen 22, 2020 13:33
... : NČ
Ono na tom, Iris, zase nic k přílišnýmu obdivu není. Aspoň u mě určitě ne. Daleko raději, než se prokousávat neprokousnutelným, bych měl starý funkční, spolehlivý mašiny s logickým ovládáním a s čitelnym návodem, když si s něčím nevím rady.
Už dávno přestala platit známá zlatá rada prof Murphyho: "Když už jsi bezvýsledně vyzkoušel úplně všechno, koukni do návodu." Ty doby jsou tytam. Jediný, co se teď spolehlivě z návodu dozvíš je, jak přesně máš zlikvidovat obal a vybitý baterky.
Dneska se ještě naposledy pokusím zprovoznit nahrávání STB Tesla Senior. Výhled na úspěch je nepatrnej a tak předpokládám, že zítra hned ráno opět vyrazím do Alzy, to vrátit.
Tím taky svý snahy definitivně ukončím a opět se začnu věnovat theoriím kvantový fyziky, jejichž pochopení je určitě mnohem jednodušší, než pochopení funkcí STB.
srpen 24, 2020 07:21
... : Iris
NČ - mám dobrý vztah se svým prvním manželem, vyučeným prodavačem Elektro, kdysi to byla poctivá škola a prodavači určitě dost o tomhle sortimentu věděli. Sortiment to tehdy byl jistě omezený, to je jasné, ale přinejmenším návody byly k pochopení. Samozřejmě nějakou dobu není prodavač, ale podnikatel a válcují ho všechny ty Alzy a podobně, takže se dal na kuchyně a je otrávený. Mnohokrát jsem za ním byla poprosit o radu - absolutně se nechytá, návody není schopen chápat (možná nechce) a kdysi naučené postupy selhávají, spíše to už dokáže jeho žena. Tak si říkám, že nejsme zase tak unikátní nechápači smilies/wink.gif
srpen 24, 2020 08:54
... : NČ
Jo, Iris. Já se zase uchyluju občas o radu k vnoučkům. Ale určitě ne při takovejch banalitách, jako je běžná spotřební elektronika, třeba zrovna televize nebo settopbox.
Snad by se to dalo srovnat s autem, kde u každýho odlišnýho modelu auta stejnýho výrobce (o různejch výrobcích už ani nemluvím), budou pedály zpřeházený, točení volantem doprava vyvolá jízdu doleva, někdy ovšem taky rovně, pákou ruční brzdy se bude ovládat rychlost, atd. A jako bonbónek - nikdo ti to neřekne ani nikde v návodu nenapíše. Na to si musíš přijít sama.
Dobrý je aspoň zákonný nařízení, že takhle koupenej a nepředvedenej výrobek můžeš do 14ti dnů vrátit bez udání důvodů. Proč bez udání důvodů, to jsem dřív nechápal. Měl jsem zato, že by zrovna tohle mělo prodejce zajímat, aby třeba výrobce upozornili, jednali o nějakejch změnách. Ale fakt je to absolutně nezajímá. Ani Alzu to nezajímá. Jen Alza je dobrá v tom, že kolem vracení nedělá žádný obstrukce, na nic se neptá, zkontroluje mechanickou nepoškozenost a do třech dnů vyzve k vyzvednutí prachů, nebo je pošle na konto, to podle přání zákazníka.
srpen 24, 2020 09:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]