O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PÁNOVÉ, TOHLE RADĚJI NEČTĚTE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 srpen 2020
sklerotik on Twitter: "@tomcuprcz @madciapka @dspinar @josefslerka ...Ztráta paměti je omezující i frustrující a přímo ovlivňuje všechny další aspekty života. Občasné zapomínání je však přirozené a setkává se s ním každý. Pokud se však ztráta paměti stává každodenním problémem, je třeba situaci řešit. U mužů je jedním z nejčastějších důvodů andropauza, která způsobuje hormonální výkyvy. V důsledku toho se muži s přibývajícím věkem potýkají se zhoršenou koncentrací a ztrátou paměti.


 


Četné výzkumy ukazují, že muži mají oproti ženám vyšší pravděpodobnost výskytu kognitivních poruch. Obecně se u nich v dřívějším věku než u žen projevuje ztráta paměti a zhoršené soustředění. Stojí za tím klesající hladina testosteronu. Přestože se tyto projevy vyskytují převážně po 65. roce života, u některých mužů lze první příznaky pozorovat již po třicátých narozeninách.

 

U mladých mužů je hladina testosteronu regulována zejména pomocí hormonu kortizolu. Tento takzvaný stresový hormon má na starosti především funkci neurotransmiterů – jde o látky, které slouží k přenášení vzruchů, tedy ke komunikaci v mozku.

 

V období andropauzy však hladina testosteronu výrazně klesá a kortizol již nemůže míru testosteronu účinně regulovat. Výsledkem toho je stav, kdy funkce neurotransmiterů začíná selhávat, což způsobuje krátkodobé výpadky paměti. Zhoršení soustředění a paměti se tak může projevit již v raných stádiích andropauzy, kdy se produkce testosteronu začíná přirozeně snižovat.

 

Díky úpravě životního stylu však lze hladinu hormonů stabilizovat a projevy mužského přechodu zmírnit. Důležitý je dostatek pohybu, ideálně chůze, jízda na kole či plavání, a především následně patřičný odpočinek, hlavně dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, protože testosteron se v těle tvoří zejména v nejhlubší fázi spánku. Bohužel, jedním z projevů nedostatku testosteronu může být i nespavost či poruchy spánku. Nedostatečný a nekvalitní spánek zároveň způsobuje nízkou produkci testosteronu.

 

 

Poeta.Popleta - Home | Facebook

 

 

Muži se tak ocitají v začarovaném kruhu, z něhož se někdy těžko hledá cesta ven. Změna životosprávy může v tomto směru pomoci, bohužel ale ne vždy. Proto je vhodné si nechat hladinu testosteronu vyšetřit z odběru krve, nejlépe u sexuologa či androloga…

 

ale my je i tak máme rády.

ANDREA

 

 Komentáře (4)add feed
... : mamča
Mám manžela 65 plus. Kdybych ho poslala k sexuologovi nebo andrologovi, aby si nechal vyšetřit hladinu testosteronu, asi by mě hnal vidlema :-).
Chlap musí mít nějakého koníčka, sport, nebo práci která ho baví. Pak nepotřebuje přemýšlet, jakou má hladinu testosteronu, jelikož na podobné pí..viny nemá čas.
srpen 11, 2020 01:04
... : NČ
Po výzvě "raději to nečtěte", mi nezbylo nic jinýho, než to přečíst. Nic novýho jsem se ale nedozvěděl, jen ze svejch životních zkušeností můžu oprávněně a podloženě říct, že báby jsou na tom stejně, ne-li hůř, a hlavně .... dřív.
srpen 11, 2020 11:35
... : NČ
Po výzvě "raději to nečtěte", mi nezbylo nic jinýho, než to přečíst. Nic novýho jsem se ale nedozvěděl, jen ze svejch životních zkušeností můžu oprávněně a podloženě říct, že báby jsou na tom stejně, ne-li hůř, a hlavně .... dřív.
srpen 11, 2020 11:35
... : doktor
.... no a co tím chtěl básník říci?Raději jdu na cígo,hrome vždyť jsem přestal.
srpen 11, 2020 12:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]