O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK VYPADÁ PRÁCE POLITIKA PDF Tisk E-mail
Středa, 15 červenec 2020
Jedním z nejtypičtějších aspektů služby veřejnosti v úloze politika je, že máte často jen velmi málo prostoru na to věnovat se tomu, čemu byste se věnovat chtěli. Prostě jen řešíte úkoly, které na vás spadnou. Jako zastupitel tak třeba celé jedno pololetí přepisujete zastaralé vyhlášky a v dalším pololetí pak spoustu večerů věnujete problematice pohřebnictví. Ne, nebaví vás to, ale někdo to udělat musí.

 

 

 


A tak řešíte pravidla pro nájmy hrobových míst, vedení hřbitovní knihy, pravidla pro otevírání hrobu a případné exhumace (konečně zjistíte, jaký je rozdíl mezi ostatky a pozůstatky), minimální podpovrchovou hloubku základové spáry hrobového zařízení (60 cm), rozložitelnost transportních vaků a rubášů (co se rakví samotných týče, na ty existuje norma ČSN Rakve), pravidla pro výsadbu hřbitovního kvítí a především prodloužení délky tlecí doby na 15 let, na což je třeba hydrogeologický posudek, z něhož se dozvíte, že kromě zetlení může v některých typech půdy dojít také k mumifikaci nebo tzv. zmýdelnění (což už si ani představovat nechcete).

Tím chci jen ukázat, že správa věcí veřejných je práce často nevděčná a nezáživná, někdy dokonce i trochu nechutná. Když ji znáte z úrovně nejvyšší i nejnižší zjistíte, že se to vlastně ani tolik neliší. Teorie je vznešená, ideály značné, odhodlání z počátku nemalé, ale realita je často spíš upocené pachtění, velké tlaky, hořící termíny a neustálé palčivé vědomí nedostatečné znalosti věcí, o kterých máte rozhodovat, takže studujete spoustu věcí v podstatě neustále. A spousta nadávek od lidí, kteří by to dělali mnohem lépe, kdyby ovšem něco dělat chtěli.

 

Kočár na cestě poslední aneb když jsou koně ve službách ...

 

 

A do toho ty chvíle, kdy si uvědomíte, že jste chtěli dělat něco pozitivního a místo toho řešíte tlecí dobu. O to víc jsou pěkné ty okamžiky, kdy se vám něco povede. Něco, co jste třeba sami iniciovali. Anebo kdy alespoň nějaký ten ne zrovna dvakrát příjemný či inspirativní úkol zdárně dovršíte. Po předchozím souhlasu krajského úřadu vám nový řád veřejného pohřebiště konečně zastupitelstvo schválí a vy si oddechnete a pomyslíte si, že už konečně můžete odpočívat v pokoji.

V pohřebnictví platí zásada subsidiarity, takže na dobu tlení v hrobě opravdu není potřeba evropská norma. Kolega z EP ovšem tvrdí: „Hele, my se tady jeden jako druhej nemůžeme dočkat, až se ponoříme do tajů mumifikace a zmýdelnatění.“ Mikuláš a jeho jemná ironie…

PS: Otázka na tlecí dobu není vhodná na položení dámě, i když o tom Guth Jarkovský ani pan Špaček nepíšou ani slovo.

 

MATOUŠ VANČA,

 

S jehož laskavým svolením  poslala

KYTTKA


 

Matouš u Pirátů zastává funkci tajemníka poslaneckého klubu. Koordinuje veškerou parlamentní agendu, studuje a klasifikuje sněmovní tisky a rozděluje je příslušným pracovním týmům. Zabezpečuje přípravu klubu na každou schůzi Sněmovny i kontrolu jednání vlády, sleduje průběh jednání Poslanecké sněmovny a asistuje poslancům ve věcech legislativního procesu a parlamentních procedur. Pro poslance i analytiky dohledává potřebné dokumenty a ověřuje fakta. Ve své práci bohatě uplatňuje svou vášeň pro systém a tabulky.

Pirátský tajemník vystudoval herectví na Pražské konzervatoři, historii a religionistiku na FF UK a politologii a mezinárodní vztahy na FSV UK.
 
 
Komentáře (4)add feed
... : NČ
Chudák politik. "Služba veřejnosti". Reagovat můžu jedině slušně, jinak bych si vysloužil vejmaz a zlatý prase k tomu:
Takže, milý politiku: ****** ***** *** * ***** !!!
A prosím redakci, aby pro podobné příspěvky zavedla rubriku: SRANDY NENÍ NIKDY DOST.

červenec 16, 2020 11:25
... : mamča
Žena přišla ke svému doktorovi a svěřuje se mu, že její manžel našel zálibu v análním sexu a ona si není jistá, jestli je to dobrý nápad.
Doktor: Pokud vás to nebolí, tak není žádný důvod se análnímu sexu vyhýbat pokud si dáte pozor, abyste neotěhotněla.
Počkejte, ono se dá i při análním styku otěhotnět?
No jistě ! Jak myslíte, že se rodí politici...
červenec 16, 2020 12:25
... : *deeres*
Pan Matouš Vanča se tu prezentuje jako slušný a pracovitý člověk. Potom nechápu, co dělá u Sorosovi mládežnické úderné jednotky napojené na Antifu.
červenec 16, 2020 16:31
... : NČ
Chceme vaše daně. PUSŤTE NÁS NA NĚ.
červenec 16, 2020 16:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]