O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PAPEŽŠTĚJŠÍ NEŽ PAPEŽ PDF Tisk E-mail
Středa, 24 červen 2020
Snad jste se někdy setkali s něčím podobným: že některé cizí slovo v naší řeči nemá zrovna a slušný význam a naopak, naše slovo v řeči jiné… Je to běžné a doposud se z toho „nestřílelo“. Teď už však asi ano… Na americké škole v Oaklandu v Kalifornii, kde studuje mnoho asijských studentů, se stala následující hororová truchlohra. Profesor matematiky totiž řekl jedné vietnamské studentce, že by bylo dobré, kdyby si trochu pozměnila své jméno, protože to, jak se vyslovuje, v angličtině zní velmi neslušně.

 

 

 

Dívčino jméno - Phuc Bui Diem Nguyen – totiž vyzní stejně jako „fuck boy“.

 

Phuc Bui ve svém vyjádření pro zpravodajský server CNN uvedla, že byla po přečtení profesorova e-mailu opravdu šokovaná a nešťastná, Hubbardovi odpověděla, že jeho žádost považuje za diskriminační, a varovala ho, že si bude oficiální cestou stěžovat, pokud ji nebude řádně oslovovat.


Poté její sestra na svém instagramu zveřejnila e-maily, které si s profesorem vyměnila – mj. profesor je tam jí i všemi komentátory velice vulgárně oslovován – a následně (Podle The New York Times) byl byla vypsána petice o jeho vyhození ze školy...

 

 

Mathematics professor is suspended for demanding a Vietnamese ...

 

 

Rektor školy vydal oficiální omluvné prohlášení, v němž označil incident za velmi znepokojující.  „Uvědomujeme si, že naše vysoká škola a její komunita jsou odrazem širší společnosti a musíme aktivně bojovat proti nevědomosti se vzděláním. Netolerujeme rasismus, diskriminaci ani útlak jakéhokoli druhu“.


Profesor Hubbard studentce napsal ve své omluvě mj.: "Omlouvám se za svůj necitlivý čin, který Vám způsobil bolest a hněv, a následně i bolest a hněv velkého počtu lidí". A uznal, že jeho žádost o tuto změnu byla velmi urážlivá.


Ze školy byl propuštěn.

 

d@niela

 
 

Komentáře (12)add feed
... : NČ
Svět se v řiť neobrací. Už se obrátil. V USA docela určitě a pravdoláskařská EU silně dotahuje.
červen 25, 2020 07:50
... : mamča
V Americe mají zřejmě profesorů, že je můžou přehazovat vidlema. Kdyby všem Asiatům říkal "Nguyen", což je u nich obvyklé jméno asi jako u nás Novák, tak nemusel přijít o místo.
Spíš mě překvapuje rozpínavost těchto přivandrovalců, že hned vypisují petice za propuštění pedagoga.
Já bych jim dala, diskriminaci !
červen 25, 2020 11:45
... : doktor
Souhlas,svět i s obyvateli je již totálně v pr**li.Bezva odpoledne všem.
červen 25, 2020 12:48
... : kyttka
Čínská komunita se v Oaklandu rozpíná od roku 1850.Kolik generací musí někde žít, aby se tam směli cítit doma?
Když nahlédneme do US zdrojů, tak studentka nastoupila na školu a hned druhý den ji v mailu vybídl neznámý člověk, protože se s tím profesorem ještě ani nestihla setkat, aby si změnila jméno. Aniž by se jí třeba zeptal, jak se to její jméno v originále vyslovuje. Když se ohradila, následoval další email, který už byl hrubý.
Sorry, ale nežijeme v Gilediálu, aby nám někdo nařizoval, jak se máme jmenovat. Btw Příběh služebnice doporučuju přečíst i shlédnout. Taky třeba mou oblíbenou Na východ od ráje, tam je moc hezky popsané, jak se ti Asiati do Států vlastně dostali.
červen 25, 2020 14:16
... : Petr Sysala
Komouši chtěli západní svět zničit silou, ale marně. Stačilo počkat 30 let a západní svět jde do zadele sám a dobrovolně.
Krásný příklad, jak opět lidský duch zvítězil nad hmotou. V tomto případě lidská blbost, která je ještě silnější než jakákoli zbraň, která byla dosud vynalezena.
Bourání soch, pálení knih, pravda je lež a lež je pravda. Mao, Hitler, Stalin, Pol Pot - všichni začínali stejně.
A pak, že je západní společnost vyspělejší. Prdlajs, jsou to ještě tupější hovada, než jsme doufali.
červen 25, 2020 15:17
... : mamča
kyttka : Slečna studentka byla z Vietnamu.
"Poté její sestra na svém instagramu zveřejnila e-maily, které si s profesorem vyměnila – mj. profesor je tam jí i všemi komentátory velice vulgárně oslovován."
...to je zřejmě v pořádku, že ?
červen 25, 2020 16:33
... : kyttka
Mamčo, to že jsou vulgární nadávky v pořádku, jsem nikde nenapsala, že. Dál profesor není propuštěn, ale dočasně administrativně vyloučen do vyšetření případu. Dál, to jméno znamená „happiness blessing“, takže proč by si ho měla měnit. Asi jako kdyby Vojta Dyk přijel do Států a chtěli po něm, aby změnil příjmení. A ano, spletla jsem si Vietnam s Čínou, když jsem četla dva články v anglině a splynulo mi Chinatown's Asian community atd... Když se řekne A, mělo by se říct i B. A když mě něco zajímá, tak si o tom chci přečíst víc. A pokud chci někomu tedy pomoct, tak mu nepošlu tak stupidní mail, ale promluvím si s ním face to face.
červen 25, 2020 18:45
... : Krakonoš
Zcela souhlasím s kyttkou.
červen 25, 2020 20:51
... : d@niela
Promluvit si face to face nešlo, jednalo se o v současné době koronavirové vyučování online.
Zajímavé je, že se ozývají i další asijští studenti, kteří si - nejspíše ze stejných důvodů - své jméno už dávno změnili.
Ano, snad ten starý pan profesor neměl psát tak jednoznačné, ale myslím, že je stejně tak zbytečná ta bouřlivá reakce dotčené strany.
Za normální situace (myslím té dááávné) by nejspíš profesor napsal, ať si své jméno nechá; a pokud by se dívce její spolužáci kvůli jménu posmívali, tak by si to vyřídila nějak sama.
Teď však už můžeme jen doufat, že nevypuknou další demonstrace, provázené rabováním, vypalováním a podobnými souvislostmi.
červen 25, 2020 23:03
... : NČ
Jen krátce, kytko. Pokud jsem dobře četl, tak ten nešťastník tý nešťastnici nic nenařizoval. Akorát jí upozornil, jak blbě její jméno zní v američtině, a že by s tím mohla mít třeba nějaký trable, posměch.
Pochybuju, že třeba ty by ses v Česku pyšnila jménem, který by česky znělo třeba Mr*dačka.
Nevím, jak to tam celý bylo, soudím jen z tohohle článku. That´s Alllllllllllllllllll.
červen 26, 2020 14:47
... : kyttka
NČ, taky jen krátce. FAK BOJ se to fakt nevyslovuje. Pokud jsou Amíci natolik tupí, aby všechna jména četli "americky", tak je to jejich problém. Já bych panu profesorovi taky neříkala Mathev. Takže pokud to budou vyslovovat správně, tak to nijak urážlivě znít nebude.
červen 27, 2020 11:24
... : NČ
Vycházím jen z úvodního článku. Nic jinýho o tom nevím a už vůbec nemám chuť, prohrabávat se kvůli tomu hloubějc internetem. Američtina je mi cizí řečí, uplně stejně, jako vietnamština.

červen 28, 2020 07:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]