O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NA ZÁPAD JE CESTA DLOUHÁ - 13. PDF Tisk E-mail
Středa, 03 červen 2020
Tak dneska vyprávění, jak jsme o veškeré úspory přišli. Všude na světě jsou lidé, kteří mají bezohlednou metodu, jak toho druhého o peníze obrat. Je jim jedno, zdali o stovku či o milion. Čím více, tím lépe. Bylo to takhle… Jako obvykle, jsem před půlnocí jel pro ženušku, kde pracovala. Cestou domů mě informovala o návrhu majitele restaurace, že za určité odstupné nám restauraci dá do vlastního managementu.

 

 

 

 

Nabídka byla slibná, domluvili jsme schůzku, jíž se zúčastnil náš známý Josef Kristal jako tlumočník a svědek.

Majitel Dag Clark požadoval 3000 dolarů odstupné a inventurní úhradu zboží. Nabídl i možný prodej restaurace. Navrhl jsem úhradu zboží a deset procent z tržby. To pan Clark odmítl a trval na odstupném. Po krátké poradě jsme na jeho návrh přistoupili.

 

Cypris restaurace byla uprostřed vilové čtvrti, lepší střední vrstvy v západním Vancouveru. Interiér byl atraktivní a při zařizování se nešetřilo. Ve foajé šatna, sedací souprava podél stěn, uprostřed velký plynový krb a bar. Toalety prostorné, s denně čerstvými květinami ve vázách. Samotná restaurace zajišťovala hostům soukromí z částečně průhledných cedrových latí, ale ne natolik, aby hosté neměli pocit, že jsou v restauraci sami.

 

Stinná stránka byla, že chodilo jen pár hostů a majitele držel nad vodou jen rozvoz pizzy do domu. Restaurace živořila. Po nahlédnutí do starých účetních knih mě překvapilo, jak vysoký obrat restaurace dělala. V restauraci pracovali dvě servírky a dva chlapci na rozvoz pizzy, všichni studenti. Od jedné z nich, jež pracovala v restauraci již dva roky, jsem se dozvěděl, že pan Clark po finančních neshodách propustil velice dobrého kuchaře, přijmul méně dobrého, a ten také odešel.

 

Alenka byla třetí v pořadí. Také jsem zjistil, že Dag Clark restauraci prodává. Když jsem servírce řekl, že jsme dostali nabídku restauraci koupit a sdělil jí částku, tak na mne vykulila oči a řekla, že to nikdo zatím nechtěl ani za polovinu.

 

Po měsíci přišel účet za elektřinu a plyn. Nevěřícně jsem hleděl na dlužnou částku 3000 dolarů s výhružkou přerušení dodávky. Za pár dní přišla informace ze žlutých stránek, že pan Clark dluží další 3000 dolarů za reklamu a že jej budou soudit.

 

Zavolal jsem Josefu Kristalovi a informoval jej o problému. Byl jediný, kterému jsme se svěřili o našich úsporách. Začal jsem tušit lumpárnu. Pan Clark byl zadlužen po uši, neměl již ani cent na nákup zboží, takže nás pan Kristal svému golfovému kamarádu dohodil, abychom jeho potápějící loď udrželi nad vodou, než sežene kupce.

 

Je to ovšem jen mé nepodložené podezření. Pan Kristal průšvih nekomentoval a protože hrozilo uzavření restaurace, na patřičných místech se mnou dohodl pětisetdolarové splátky dluhu, plus běžnou měsíční spotřebu. Takže aniž bychom restauraci koupili, spláceli jsem dluh majitele.

 

Bylo před Vánoci. Vrátil jsem z nákupu potravin, již se šeřilo. Alenka seděla smutně na schodech před restaurací, v oknech tma, pod obrovským cedrem. “Nejde plyn ani elektrika, byl zde nějaký chlap a vše vypnul”....  Krve by se ve mě nedořezal. Druhý den dopoledne jsme se opět, jako před pěti měsíci, všichni sešli.

 

Majitele jsme informovali, že jeho dluhy nehodláme dále platit, že končíme, neboť bez plynu a elektřiny můžeme při svíčkách prodávat akorát zavináče. Zaplatili jsme personál a po dvou letech šetření jsme byli opět na začátku.

 

Po Novém roce jsem se opět vrátil k mytí oken, Alenka ke své profesi ve velké restauraci v severním Vancouveru a přešli jsme na režim maximální šetření.

 

V květnu jsem na poště vyřizoval zaslání reklamních letáků po domácnostech na mytí oken. Ze zbylých drobných jsem koupil loto a radostně po týdnu hlásím výhru 90 dolarů. Ženuška mě objala a se slzami v očích mi ukazuje dopis.

 

 

Čtu, a řádky se mi rozmazávají: Vystěhování vašich synů Marka a Jiřího je povoleno!

 

Pepa Kouba

pokračování příště
 
 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Pepo,konec dobrý,vše dobré.Hezký den.
červen 04, 2020 12:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]