O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

UKLÍZÍ SE ... PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 červen 2020
DeníčekNa litvínovském sídlišti Janov začala demolice prvního prázdného paneláku. Jedná se jeden z mnoha zdevastovaných domů, tento je panelák se šesti vchody v Gluckově ulici. Práci odvádějí dvěma stroji, první, obrovský stroj, dům v podstatě po kouscích „odstříhá“ až do druhého nadzemního podlaží. Ten druhý stroj pak zbourá zbytek.

 

 

 

 

Ještě předtím museli pracovníci městských technických služeb vyklidit neuvěřitelné množství odpadu. Třeba výtahové šachty byly různým harampádím zaplněné až do čtvrtých pater. Stejně to vypadalo i ve sklepích. Spoušť byla také ve všech bytech.

 

Uvnitř je opravdu všechno možné. Televize, plechovky, kusy dřeva, oblečení. Obdobně to vypadá i ve sklepích a dalších místnostech. Nic kovového byste tam však nenašli - topení pod okny stejně jako zábradlí na chodbách či balkonech, to je všechno dávno prodané obyvateli. Nájemníci neplatili nájem ani služby a žili ve špíně a nepořádku. Kvůli tomu se na sídlišti mnohokrát rozšířily nemoci jako žloutenka, meningitida, vši, svrab nebo různé druhy průjmu.

 

Radnice objekt koupila od realitní společnosti CPI za 345 tisíc korun právě s cílem nechat ho zbourat. Demolice vyjde na více jak šest milionů, polovinu město uhradí z dotace, půl milionu korun zaplatí město za skládkování odpadu z demolice. Další milion korun bude stát úprava pozemku.Tolik bude stát konečný úklid.

 

Rozstříhaný panelák v Litvínově. S prvním krokem k parku pomáhaly ...

 

Až dům zmizí, nechá radnice místo vyrovnat, zatravní ho a vysází tam stromy. Měla by tam vzniknout stromová alej.

Není to jediný zdejší panelák s takovým osudem. Další tři objekty podobný osud čeká.

 

Nechápu jedno – proč nebyli zdejší obyvatelé před tím, než dostali nové bydlení jinde, zaměstnáni alespoň úklidem? Nejsem rasistka, ale nechci se bát říkat svůj názor. A myslím si, že by mělo být jednáno se všemi lidmi stejně. Jako se dřív říkalo: Nepracuješ – tak nejíš…

d@niela

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : mamča
d@niela : Jak, dostali bydlení jinde ? Měli jim dát maximálně maringotku a koně, jak byli po staletí zvyklí. Bydlení "jinde" bude za půl roku vypadat stejně, jako tenhle bouraný dům.
červen 03, 2020 05:50
... : andrea
ale kdepak, zase budou volby...
jde to od voleb do voleb.
Vždycky se najde někdo, kdo jim něco slíbí a i dá - za jejich hlasy
červen 03, 2020 10:31
... : NČ
Hlavní zádrhel vidím v rozhodnutí, že dobytek musí mít lidská práva.
červen 03, 2020 12:41
... : doktor
.... my Ústečáci čekáme,zatím marně,až dojde i na naše unikáty.
červen 03, 2020 13:49
... : doktor
Mamčo a Pepo vidím to stejně.Hezké odpoledne.
červen 03, 2020 13:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]