O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ASI PROPADNU ORCHIDEJOVÁNÍ ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 03 květen 2020
Těsně před koronáčem jsem dostala nádherný dárek. Fialovou orchideu, v krásném stejně fialovém ozdobném květináčku. Já se do ní přímo zamilovala... Mám kytky moc ráda, celý život, a už jsem pěstovala ledacos. Ale orchideje ještě ne... Něco málo jsem si o nich tedy zjistila - a jedno je absolutně jasné: až se odhodlám jít do nějakého toho hobymarketu nebo květinářství, a určitě si koupím další.

 

 

 


 

Tahle moje nová spolubydlící se jmenu Phalaenopsis, ale už si tykáme a já jí říkám Falenko. Mám ji na okně ve své bílo-bleděmodré ložnici, kde se nádherně vyjímá. Vždycky, když se ráno probudím, když se podívám, kolik je venku stupňů, tak se současně dívám i na ni. A hned se mi připomene jedna úžasně milá mladá dvojice, od které jsem ji dostala.

 

Mj. jestlipak také máte nějaké věci, které jsou přímo nesmazatelně vázané s jejich dárci? 

 

Mám - abych vám uvedla příklad - u dveří do své sklepní kóje zámek, který jsem kdysi pradávno dostala od své tchýňky.

Tenkrát, když jsme se sem nastěhovali, a já tehdy byla s malou Lendulkou zrovna u nich na obědě, jsem si tam četla z papírku, co všechno ještě musím v Praze (my totiž už žili na "venkově", na Jižním Městě) vyřídit, nakoupit.

Jednou z těch potřebných věcí byl i visací zámek. A ona ho tenkrát přinesla z komory, kde měli nějaké to nářadí a podobné cajky, se slovy: "Na, tenhle je bytelnej, ten se ti tam bude hodit. A aspoň si na mne pokaždé, když ho budeš otvírat, na mne vzpomeneš." Obě jsme se tomu tenkrát zasmály.

Fakt jsem netušila, jakou měla babička tenkrát pravdu - ano, ještě se nestalo, ani jednou, abych si za ta dlouhatánská léta na ni v okamžiku odemykání nevzpomněla...

 

 

Takže mám na vás dvě otázky:

 

Pěstujete orchideje? Jak dlouho,

a jak vám to jde?

 

Máte nějakou věc, která se silně vzpomínkově váže

k někomu blízkému?

 

d@niela

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mamča
Orchideje dostávám od svých synů i manžela. Mám jich na okně (jih) celou řadu. Nejvíc si cením toho, když vykvetou podruhé, potřetí...atd. Čím míň se o ně starám, tím víc kvetou. Teď jsem musela dát na okno vitrážky, protože se orchidejkám od sluníčka pálily listy. Květům to překvapivě nevadí.
Těch vzpomínkových věcí mám víc. Většinou po těch, kteří už nejsou mezi námi, a o to víc si jich považuju.
Ale mám i kytky, co je "nemám ráda". Jsou od těch, co mi nějakým způsobem ublížili, nebo se k nim váže nějaká nepříjemná událost. Sice je přímo nehubím a starám se o ně taky, ale pokud můžu, daruju je dál.
květen 04, 2020 06:32
... : mila1
První orchidej, co jsme doma měli, ve mne vzbuzovala obavy, že ji nezvládnu. Mám ráda kytky, které potřebují pravidelnou zálivku a to orchidej opravdu není. Přišla mi od začátku jako taková rozmazlená madam, se kterou se musí zacházet opatrně, aby se neurazila...Zezačátku jsem dodržovala takové ty rady, že se zalévat nemají, jen se čas od času mají postavit i s květináčem do kýblu s vodou a nechat je tam nějakou dobu stát. Pak jsem dostala druhou orchidej a ta od začátku vypadala, že každou chvíli chcípne. takže jsem ji občas i zalila a asi po půl roce mi začala nádherně kvést a kvete doposud. Mám ji spolu s ostatníma kytkama na okně pokoje, kde se topí málo a je tam dost sluníčka, možná, že právě tohle jí pomohlo, ale nevím. Ale jak píše mamča, čím méně si orchidejí všímám, tím více prospívají.
Vzpomínkové věci - tak těch mám hromadu. Naposledy jsem se dojímala na množstvím nití na šití, které zbyly po mé mámě. Hodily se na šití roušek... Teď se odhodlávám přebrat a nějak pěkně umístit knížky, které po mámě zbyly a očekávám taky spoustu emocí, protože stejně jako já byla i ona vášnivá čtenářka a třeba knížky od Ludvíka Vaculíka jsme spolu velmi často diskutovaly..
květen 04, 2020 07:24
... : doktor
Mé choti se orchidejky udržet při životě,ovšem snach na vnitřním parapetu má celou nádhernou paletu možných i nemožných barevných vyvedení orchdijek a daří se jim skvěle.S hrdostí říká,že má doma i sanatorium pro jedince,které postihla nepřízeň osudu.
A mám od vnoučka ( byly mu teprve pět let) přívěšek na klíčích s nápisem " NEJLEPŠÍ DĚDA ".Je to můj talisman pro štěstí. Ahoj všem.
květen 04, 2020 13:04
... : doktor
.... musím hned zasáhnot - do mého textu se vloudilo hned několik blbostí : ......" udržet při životě nedaří ","snacha ".Děkuji za pochopení a za přijetí mé omluvy.
květen 04, 2020 13:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]