O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DETEKTIV SEDLINA - 6. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2020
Přejít na obsah
DETEKTIV SEDLINA - 6.
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

 

 Jednu dceru má mrtvou, druhou nesmírně daleko. Přesto si vytváří image někoho, komu vše vychází. Někoho, kdo se nevzdává.

 

 Nouzi o klienty – jak již bylo zmíněno, nemá. A její klientela je pestrá. Chodí k ní například jedna známá moderátorka, houslistka, ředitelka významné firmy, herečka, dokonce jedna starostka.

Krom toho k ní chodí úřednice, prodavačky, švadleny, ale také řemeslník, exfotbalista či lékař.

 

Ví, že je trnem v oku místnímu faráři. Na druhou stranu zná jednoho exorcistu, se kterým jsou naoko ve sporu – ale v podstatě mu přihrává část své klientely. Například ta jedna moderátorka ho také navštěvuje. A zdaleka není sama.

 

 Je tu vlastně jedna věc, která spojuje ji, faráře – i toho exorcistu – a to nenávist vůči prezidentovi republiky, Zemanovi.

Ani jednomu se totiž nehodí jeho racionální přístup. Ani jeden z nich si nepřeje, aby lidé přemýšleli a kriticky uvažovali. Neměli by pak totiž, komu kázat a koho ovlivňovat. A zdroj jejich příjmů by vyschl jako Aralské jezero.

 

 Klientka děkuje a loučí se. Za deset minut má objednanou další.

 

 Nemůže si pomoci – najednou před sebou vidí Denisu. Docela jasně. Dožaduje se informace, s kým bude šťastná.

 

 Vzápětí si ji představí v náručí svého muže – a pocítí neskutečný vztek. Ovládne se. Uklidní. Tohle již nemá cenu řešit. Tato kapitola je minulostí – a je jednou provždy uzavřena. Na Hančinu tvář se vrátí blahosklonný úsměv člověka, kterého nemá, co rozházet.

 

 

 

 Mojmír Koňařík založil organizaci na pomoc dívkám, které jsou na ulici – fetují, šlapou – a které by rády tento způsob života opustily. Organizace nese lehko zapamatovatelný název Přerod – a našla si své sponzory. Mezi nejvýznamnější patří multimilionář Fustr, jehož fetující dcera se díky Mojmírovi k němu vrátila. Tento příběh získal podobu legendy – a trůní na čelném místě internetových stránek Přerodu.

 

 Pravda je mnohem střízlivější. Holce došly peníze – a Mojmírovi se nabídla. Ten příležitostí nepohrdl – ale přišel na následující nápad. Vrátí se domů, bude jako sekat dobrotu – a on jí bude dodávat zboží. Jen to nesmí přehnat – a musí držet dekor.

 

 Kromě toho Mojmír založil se svou ženou spolek pro pozůstalé po obětech násilných činů – Fénixova křídla.  

 

 Mojmír je pohublý – ale dbá o sebe. Barví si zbylé vlasy na hnědo a stříhá si knírek. Na svůj věk docela sportuje. Běhá, jezdí na kole, plave.

 Má, na co si v podstatě může vzpomenout. Výbornou kondici, peníze, ženské by mohl přehazovat vidlema.

 

 Jenže současně ho cosi sužuje. Kdo by čekal, že úmrtí dcery, mýlil by se. Sužuje ho pud vraždit. Když tak vidí ty děvky, co se nabízejí komukoli za pár šupů – cítí nutkání je sprovodit ze světa. Přehodit jim smyčku kolem krku – a řádně utáhnout. Vychutnat si, jak z nich vyprchává život. Zatím se ovládá. Ale jak dlouho mu to může vydržet?

 

 V myšlenkách se najednou – proti své vůli – dostává k Denise.

Pro něj to také byla děvka. A spal s ní. Nejraději by tyto vzpomínky pohřbil spolu s její mrtvolou.

Ale nedaří se. Zrovna jako nyní.

 

 Zjistí policie, že s ní něco měl? Bude se ho na ni vyptávat?

 Na čele mu vyraší krůpěje potu.

Vytáhne složený kapesník, aby se otřel. Ne, teď na sebe nesmí nijak upozornit. To by totiž bylo velice nemilé.

 

 

MAREK ŘEZANKA

Pokračování příště

 

 

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]