O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DETEKTIV SEDLINA - 6. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2020
Přejít na obsah
DETEKTIV SEDLINA - 6.
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

 Sdělila Marice, že jejich vztah nesmí pokračovat. Ta se s tím nehodlala smířit – a Lucii bombardovala zoufalými esemeskami.

 Ani jedna z žen netušila, že Luciin otec najal detektivy – a o jejich poměru ví vše.

 

 Jednoho sychravého listopadového dne, kdy již Lucie byla těhotná, se dozvěděla o Maričině smrti. Měla spáchat doma v bytě sebevraždu – svou vlastní legálně drženou zbraní. Dopis na rozloučenou nebyl nalezen.

 

 Byl zázrak, že tehdy Lucie nepotratila. Jak moc jen si přála umřít.

 S Maričinou smrtí jako by svět přestal existovat. Celý zbledl a zlhostejněl. Jediné, co ji drží při životě, je její dcerka.

Naučila se fungovat jako robot. Plní sny a přání svého otce – manžela reprezentuje bez chybičky. Ale vše je to pouze stafáž.

 Doma spolu žijí jako cizinci – a není pitomá, aby netušila, že její ambiciózní a nadržený manžel má vedle ní jinou ženu.

 

 Je jí to snad úplně jedno?

 Neví. Hodlá fungovat setrvačně – na nějakou vlastní iniciativu nemá absolutně žádné síly. Její muž by se musel pomátnout, aby se s ní rozváděl. To by přišel, frajírek, o hodně. A bokem a tajně ať si dělá, co chce. Na tom jí vůbec nezáleží.

 

Hana Koňaříková přijala další zákaznici. Ženu asi padesátiletou, při těle – se silnými dioptriemi. Že prý chce z karet vyložit, jak to bude mít s prací.

 

 Pro Hanku bylo důležité si každého člověka, s nímž měla co do činění, nejprve dobře otipovat a zanalyzovat.

 Tahle žena byla evidentně utrápená. Pro Hanku nebylo těžké si vytvořit něco jako její profil: Neúspěšná v práci i soukromém životě. Osamělá, trpící pocitem neužitečnosti, zklamaná ze sebe i z okolního světa. Žije s partnerem, ale ten pije – a ona je nešťastná. Nedokáže ho opustit, protože se ze všeho nejvíc bojí samoty.

 

 „Vidím tady velké problémy v zaměstnání.“

 Žena sedící naproti ní jen odevzdaně povzdychne.

 „Tyto problémy budou ještě chvíli trvat a gradovat“ – pronese dále rozvážně Hanka a tváří se, že cosi analyzuje a přemýšlí.

 

 Klientka znovu rezignovaně povzdychne.

 

„Ale počkat. V dohledné době tu vidím velkou změnu. Přímo radikální – a zlepšení – pomůžete si – i finančně – ale půjde o nové zaměstnání.“

 

 Klientka netají, že je pravda, že problémy v práci má – a že se bojí, že o práci přijde.

 

 Hanka se na ni povzbudivě usměje. „Nevzdávejte se. Jedno skončí, druhé začíná. Nesmíte se vzdávat – a musíte jít svému osudu naproti. Cítím, jak jste bez energie – nějakou vám pošlu.“

 

 

 Vlastně si vytvořila malý zlatý důl. Převážně má klienty – ale i pár mužů se najde, co za ní chodí.

Ženy však v drtivé většině případů převažují – a spíše se jedná o ženy po čtyřicítce.

 

 Už má pro ně i připravenou literaturu, kterou mají hltat. Připadá si jako kněžka, která šíří své náboženství.

 

 Vzhledem k tomu, že žijeme v době, kdy kde kdo má problémy v práci, cítí se vyhořelý, nepotřebný, marný – a doma to nemá o nic lepší – má Hanka přímo žně. A to prý žijeme v nejlepší možné době. Tento názor ostatně Hanka sdílí – a tvrdí, že je pouze na každém, po jaké cestě půjde. Už ovšem nedodává, že její životní pouť zase tak ohromující není. A rozhodně se nechlubí svou profesí zamlada – kdy prodávala sebe sama. Kdyby na to náhodou přišla řeč, má připravenou repliku, že byla osvícena a napravila se.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]