O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DETEKTIV SEDLINA - 6. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2020
Přejít na obsah
DETEKTIV SEDLINA - 6.
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

 Radimovi rodiče byli natolik stiženi svým žalem, že ani nevnímali jeho utrpení. Dokonce si mysleli, že studuje a vše je v pořádku – a že pohublý je z usilovného studia.

 Co když vraha jeho sestry nikdy nedopadnou? Celou dobou připravoval plán, co provede tomu Klecírkovi – až ho jednou pustí – a najednou je Klecírek venku, ale Radim Krnávek nemá sebemenší důvod se mu mstít.

 

 Zhroutilo se mu tedy i to poslední, k čemu se upínal. Proč mu jen musí být tak hrozně mizerně?

 

 Když dorazil Oliver Pecka domů, byla Hanka nasupená.

 „Vždyť víš, že toho teď máme prostě moc. Zřejmě jde o sériového vraha, tohle nepočká.“

 „Víš vůbec, že mám za pár týdnů rodit? Na to si čas, doufám, uděláš.“

 „Hani, už jsme to probírali“, začal vyčerpaným hlasem Oliver, „to víš, že se budu snažit – ale s mou prací… Je to navíc až za pár měsíců, ne týdnů“, opravil ji.

 

Nenechala se odbýt:  „A to jme taky probírali“ – přisadila si Hanka – „jestli bys tu práci neměl změnit, když čekáš rodinu. Já tu nebudu pořád sama – a na baráku bude hodně práce. Tam nepůjde, že věčně nemáš čas. Zatím můžu být u rodičů, což taky po porodu budu – a je na tobě, abys sebou hodil, jestli chceš, abychom byli jako rodina pohromadě.“

 A je to tady, schlípeně si přiznal Oliver. Jako by nestačila práce.

 

Jistě, mohl by jít někam do kanclu – ale to právě nechce. Zároveň je jasné, že tohle bude muset nějak řešit – a již brzy.

 „Podívej, Hani, všechno postupně. Nejdřív barák, pak se začnu koukat po jiné práci. Ale zatím vyšetřuju mordy dvou holek ve tvým věku. Snad chápeš, že nad tím nemávnu rukou.“

 Trochu se uklidnila. Své si řekla – další bude na Oliverovi.

 

 „A jak jste na tom, hýbá se to?“

 

 „Právě že moc ne“, pokrčil rameny. „Nemáme stopy. Celej den lítám a ověřuju alibi různých lidí a sháním informace o jiných. Jsem vyflusanej.“

 To už Hanka pouští svůj oblíbený seriál, Ordinaci – a Oliver si jde pro své pivo do ledničky.  

 

 Vnitřně se smiřoval s představou, že v tomto duchu se bude odvíjet jeho další život.

 

 

 Richard se podíval po očku na manželku. Stále v pozici sochy. Před chvílí spolu řešili poslední detaily dovolené na Arubě. Mají letět i s dcerkou v dubnu. Na čtrnáct dnů. Připadalo mu to spíše jako by se připravoval na služební cestu. Její vznešenost Lucie s ním probrala všechno věcně – a velice chladně. Sotva se ho dotkne. Když přijde z tváře, čeká ho vždy pouze decentní otisk rtů na tvář. Žádná vášeň.

 

 Je pravda, že zelenooká tmavovláska s dlouhými vlnitými vlasy mu rozhodně nedělá ostudu. Vzorné držení těla, vybrané chování, rezervovaný slovník. Ve společnosti ho umí perfektně reprezentovat – a matka je skvělá, to jí nemůže upřít.

 

 Jenže Richard by chtěl mnohem víc. Zatím pracuje ve věhlasné advokátní kanceláři – ale časem by měl rád svoji – a uvažuje i o politické kariéře. Jeho tchán mu poskytl cenné kontakty.

 „Musím se podívat na Johanku“, konstatuje socha naproti němu – a elegantně se přesune do dětského pokojíčku.

 

 Co jí to všechno dá přemáhání. Jenže komu se může svěřit? Přijde jí, že vězení by bylo proti jejímu životu vysvobození.

 Miliardářská dcerka, na kterou jsou kladeny přemrštěné nároky ambiciózního otce. Odmala jí je vtloukáno, že chudý půjdou pouze po penězích, že musí hledat bohaté a schopné. Jenže ona v pubertě zjistila, že ji muži nepřitahují – zato dívky velmi. Nedovolila by si to však doma přiznat. 

 

 Štefan Ruhal má peníze v energetice a dopravě – něco také v jednom fotbalovém klubu. Dříve patřil k prominentům bývalého režimu a nadějným kádrům – a ani nepotřeboval stranickou legitimaci.

 

 Po revoluci využil bývalých kontaktů a informací – a dostal se k balíku, který již jen roste. Na jedinou dceru se upnul až nezdravě. O to více, že jeho slovenská manželka Frederika není dávno mezi živými. Přišel o ni tragicky, když dceři bylo pět let. Doma se o podrobnostech příliš nemluvilo, ale měla spadnout ze schodů opilá, když se jednou vracela po bouřlivém večírku domů. Úraz hlavy, okamžitá smrt.

 

 Štefan se potom sice ještě jednou oženil, ale toto manželství bylo bezdětné – a skončilo po třech letech oboustranného trápení rozvodem.

 Štefanovou ložnicí prošla celá řada žen, některých i veřejně známých – ale žádná již nezaujala roli jeho právoplatné choti a Luciiny macechy.

 Lucie dělala vše pro to, aby před otcem utajila vztah s o téměř deset let starší sportovní střelkyní, Marikou Klecánskou. Vše nakonec řešila sňatkem s mužem, který jí měl zajistit postavení a rodinu – a kdy měla zapomenout na své city.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]