O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAK, A MÁME VŠICHNI HAUSAREST PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2020
Když jsem jako malá zlobila, tak jsem neklečela v koutě, ani jsem nedostala pohrůžku řemenem, ani jiný příšerný trest (kterým mi občas hrozila moje německá babička), ale byl mi přislíben tvrdý hausarest. A to bylo to nejhorší, co se mi mohlo přihodit. Protože volnost a svoboda pohybu, bylo pro mne to nejcennější. Škola mi nějaké extra potíže nečinila, nějak jsem to všechno zvládala jen poslechem a pobytem ve třídě.
 
 
 
 
Tašku domů, převléknout, najíst - a ven. To bylo na mých školních létech to nejkrásnější...

Jen jsem měla občas nějaké to "nevhodné chování", které zapříčinilo, že jsem vyfasovala domácí vězení. Neboli onen výše zmiňovaný HAUSAREST.

 

Ten nyní máme všichni: malí, střední, velcí, mladí, staří.

 

Jo, přiznám se, že mám půlky stažené strachem až až, tedy bohužel jen symbolicky, ve skutečnosti je mne pořád velký kus. Bojím se o tu svou současnou svobodu, svobodu důchodkyně, která si může vstát, kdy se jí zlíbí, vařit si jen to, na co má chuť, dělat si to, co se jí právě zlíbí - a jediná živá duše, která ji má řádně pod palcem, je celá chlupatá a čtyřnohá.

 

 

 

zatím smontováno - jinak všude vůkol apokalyptický bordel

 

 

Bojím se, abych se nepřidala do skupiny těch, co to "neudýchali". 

Takže při té příležitosti se chci všem mým velmi převelmi milovaným čtenářkám a čtenářům omluvit za nějaký ten drobný výpadek, kdy mi moje deprese, hysterie, strach a jiné nepříjemnosti ani nedovolí sednout k počítači, abych vám tu připravila něco malého a snad někdy i milého na počtení.  Najednou si říkám, že přeci jen má něco do sebe, když člověk ráno vstane a nějak se fofrem dopraví do práce, k těm "svým", se kterými tráví svou pracovní dobu. A - není sám...

 

Je to fajn být v důchodu. Ale je mi líto mých zdejších "psích" kamarádek a kamarádů, kteří žijí sami; většinou, i když mají hafo příbuzných, tak jsou fakt celé dny sami. 

Já jsem na tom přeci jen o hodně líp, protože navíc mám ještě vás.

 

Závěrem pár obligátních otázek:

 

Pokud jste doma - pracujete pro svou firmu z domova?

                                  - případně hlídáte své dítě? Vnouče?

                                  - jak jste na tom s jídlem? Tak nějak normálně, nebo máte "zásoby na III. světovou?

 

Ahoj vaše d@niela

 

 

 

Komentáře (15)add feed
... : mamča
Ahoj Danielo,
nábytek do pokoje jsi zvolila a smontovala dobře, s tou kytičkovanou stěnou to hezky ladí.
Koronavirus zde na venkově neřešíme, protože nejezdíme MHD, a ani jinak nepřicházíme s moc lidmi do styku. Manžel pracuje z domova, a já můžu chytit tak leda ptačí chřipku od slepic. Vnoučata nehlídáme, protože jsou momentálně nachlazená a zrýmovaná, takže nám je sem snachy nedávají.
Co se zásobování týče, tak tu máme samoobsluhu COOP, soukromý Koloniál a vietnamský obchod. Zatím mají všechno, co potřebujeme. Akorát včera nám tchýně dala nákupní seznam, dlouhý jak psí ocas, tak jsme museli vyrazit na "rabovací zájezd" do blízkých supermarketů.
JO, má nakoupeno na III. světovou... smilies/grin.gif (Ani se nám to do kufru auta nevešlo).
březen 13, 2020 06:25
... : Markéta
Danielko, máte pokojík jak z katakogu, fakt moc pěkně sladěné. Jen trošku závidím ten rotoped, mít trošku více místa, tak už také šlapu.
Jsem matka samoživitelka se skoro 80letými rodiči. Bojím se. Moc se bojím, že budou tímto hnusným virem nakaženi. Táta po dvou plicních emboliích by to neustál a mamka už je drobounká, no, prostě jo. Bojím se. Ani nestíhám mít strach o sebe, ale co si budeme povídat, člověk nikdy neví. V práci jsem zkusila práci z domova, ale to se nepovedlo a tak chodím do práce. Mám nárok na nějaké dny OČR s kloučkem, ale co potom? Tak si to schovávám na "potom" až se to ještě více rozjede a ono se to rozjede. Počítám, že od příštíto týdne a pak si opravdu netroufnu vylezt ven. Teď jezdím alespoň se šálou, i když vím, že je to těžce nedostatečné, tak aspoň něco.
Na větší nákup těžkých věcí jsem udělala objednávku, přinesli až ke dveřím od bytu a tak už dokupuju jen malé aktuální věci jako je chleba a tak.
Tak se držte a moc nedýchejte smilies/wink.gif
březen 13, 2020 07:35
... : Iris
Danielko - máš to krásné, teda Ty jedeš, já jsem si svůj Ikea pokojík montovala půl roku. S tím bílým nábytkem je to hezké, kytky jsi k té tapetě přidala navíc - jen houšť, když kytičková, tak kytičková. Tady bych se cítila moc dobře, nehledě na to, jestli je ta tapeta vhodná pro paní středního věku nebo pro princezny. ostatně - jsme stále princezny, ne?

Hausarest máme také proto, že to s námi jinak nejde, souhlasím s ním. Ne s panikou, ale s ostražitým a bezpečným postupem na rady odborníků a vzhledem k vývoji situace všude kolem nás. Situace se vyvíjí a stejně tak i náhled na to, co a jak dělat nebo nedělat. I já měním názor, sranda končí. Nakupuji bez problémů u Vietnamců, stále je tam prázdno a kromě masa vše, co taková rentiérka, jako já, potřebuje. Bez kontaktu s lidmi ve frontě u kasy. Nepotřebuji MHD, to je také bonus pro nás, vidláky (beru to jako terminus technicus ).

Odpadne mi hraní v kostele, ovšem mám strach z toho, že mne, opotřebenou zdravotní sestru, povolají do služby, pokud to nabere obrátky. Tak jsem trochu nejistá, to bych nebyla ráda, ale nemohla bych protestovat. Jinak není důvod ke strachu, jsme-li doma a vlastně tak moc nemusíme. Horší to mají pracující, to je holt fakt.
březen 13, 2020 07:42
... : Iris
Nemám moc ve zvyku a nemám také ráda příliš mnoho odkazů na to či ono, moc převzatých myšlenek a tak podobně. Teď jsem ale narazila na moc hezký výňatek z knihy, skutečně mě to pohladilo po duši. Není to prosím z toho mého "kostelního" ranku, jak by se mohlo zdát. Uveřejnil to na fb místostarosta našeho města, velký čtenář, knihomil, učitel a oblíbený mladý zastupitel města.

>Nejsou to lidská přání, co rozhoduje a řídí věci tohoto světa. Přání je jako vítr, přenáší prach z jednoho místa na druhé, občas jím zatemňuje celý obzor, ale nakonec se utiší, prach se usadí a zanechává za sebou starý a vděčný obraz světa. Trvalá díla se na zemi uskutečňují z boží vůle a člověk je jen jejím slepým a pokorným nástrojem. A skutečně velcí lidé, stejně jako velké stavby, se objevují a budou objevovat tam, kde je jim boží prozřetelností určeno, nezávisle na jalových a pomíjivých přáních a lidské ješitnosti.

březen 13, 2020 07:52
... : kyttka
Danielko, moc krásně sis to doma zařídila.
Já včera přebrala nákup (nechám si vozit) pro sebe, mamku i dceru, takže docela dost věcí, ale dělám to běžně, roztřídila, Simča (dcera) přijela, naložily jsme to pro mamku a jely k ní. Nakoupila jsem jí tak, aby opravdu nikam nemusela, protože na tom zdravotně není nejlíp.Díky Bohu za mrazáky. Honzík byl zas nakoupit dědovi, ten je jak křeček, takže až nebude co, tak půjdeme "vyžrat" jeho zásoby.

No a jelikož se včera Honza vracel z Německa, tak se teď zavřeme spolu na týden doma (zatím), protože nás zaměstnavatel preventivně nechal doma. Tak snad to přežijeme, aniž bychom se pozabíjeli.

Už teď je jasné, že pro spoustu podniků tohle je a bude pořádný průšvih, i pro ten náš, ale to by bylo na dlouhé povídání.


březen 13, 2020 08:02
... : JanaJ.
Bílý nábytek s tou tapetou vypadá krásně, kytky to doladily.

Protože bydlíme v jednom domě s mladými, tak teď hlídám vnoučata. Dělám s nimi úkoly, občas je to sranda, nechápou, že co jsem se učila před padesáti lety už neznám, takže musím napřed nastudovat z učebnice. Chodíme hodně ven, k lesu, na zahradu. MHD se snažíme nepoužívat.
Udělala jsem si zásobu chlebové mouky, protože chleba už jíme jen doma upečený, tak když bude nejhůř budeme o chlebu.
březen 13, 2020 08:36
... : Iris
Ještě se sluší dodatek k 7:52 - Ivo Andrić, Most na Drině
březen 13, 2020 08:48
... : NČ
No krása. Seš moje nejmilejší a nejšikovnější hočičička, Danielko.
březen 13, 2020 09:20
... : Krakonoš
Pokojík máš skvělej, kytkatá tapeta mě vůbec neuráží.
Z domova dělám už 13 let, takže žádná změna. Domácí vězení to naštěstí není ani zdaleka a doufejme, že zákaz vycházení vyhlášenej nebude. Děti se hlídaj samy, vnoučata ještě zaplaťbůch nemám. Zásoby jsem si udělal v posledních 10 letech v podobě cca 20 kg nadváhy, takže nakupovat nemusím - bude z čeho brát. smilies/grin.gif
Držím palce všem vyděšenejm i nevyděšenejm.
březen 13, 2020 11:07
... : doktor
Naše milá Danielko,jsem důchodce a tak mám Vás všechny,mám dceru,syna a vnuka,tedy houby zle. papání - žádné zásoby a papáme normální k svému věku upraveným jídlům. Nebojme se máme sebe a vše společně překonáme.Ahojky a bezva páteční odpoledne.Chválím nádherný pokojík,hladí na duši.
březen 13, 2020 13:20
... : Josef Kouba
V Kanadě onemocněla manželka šéfa Truda po příletu z Londýna a tak má hausarest s manželkou a řídí Kanadu z domu. U nás na ostrově Vancouver je klid. 3 velká města jsou od sebe 100 km a jinak až na malé lokality je ostrov pustý. V obchodech jako by nic nehrozilo. Školy "prázdniny" nemají. Ve Vancouvru je 28 % čínského původu ale nákaza zatím v mezích normy.
Přeji vám všem, aby s příchodem teplých dnů zmizel zákeřný vir zpět do laboratoří, odkud asi "utekl".
Danielo, my máme bílou jen ledničku a sporák. Upřednostňuji horský styl. Stěny jsou obložené z80% cedrovým dřeven.
březen 13, 2020 23:59
... : Bara
I zde v NL se delaji ruzna opatreni, zatim ne tak radikalni, ze se zavrou hranice. Chtela jsem v dubnu do Cech, ale nikdo nesmi od nedele 15.3. tam ani ven po dobu tri mesicu....chapu to, vsechno spatny k necemu dobry, hlavne aby to pomohlo, ale na chvili me to nastvalo.....
březen 14, 2020 09:57
... : mila1
Daneilo, ten bílý nábytek Ti v pokojíku pěkně ladí. Jen mne pořád trošku ruší koberec, ale dá se to vydržet.
Co se týče mého současného života, tak pracuju už týden z domova, firma nám to umožnila, dceři zavřeli VŠ, tak je se mnou doma, ale ostatní členové domácnosti chodí normálně "fyzicky" do práce, naštěstí nikdo nejezdí ani vlakem ani MHD. Uzavření obchodů, hospod, kin atd. mi nevadí, zásoby jídla máme tak nějak přiměřené, tak asi na 4-5 dnů, nic velkého, mrazák to jistí. Nedělá mi dobře sledovat počet úmrtí hlavně v Itálii, teď se to vyhouplo i ve Francii a Španělsku a tuším velký problém v Německu. Snažím se vyhýbat lidem venku - do obchodu brzo ráno a pak už jen na procházku do lesa se psem. Musíme to nějak vydržet. Hlavně si pořád dávat pozor na hygienu, mýt si několikrát denně ruce, obličej, pokud možno nesahat na žádná tlačítka či kliky venku. Venku je teď nádherně, vnímám přicházející jaro, už kvetou fialky a třeba dnešek jsem courala dost dlouho lesem a nasávala svěží vzduch. Musíme myslet pozitivně a těšit se z maličkostí a určitě to všichni zvládneme. Kudlanka to přežije, věřím tomu. smilies/wink.gif
březen 14, 2020 16:03
... : Inka
Ahoj Dani, mas to moc a moc krasny. Ja jsem vesnicka a strach nemam. Posledni staricek, ktereho jsem mela byla tetulka 86 let a umrela pred 3mi tydny, tak jsme jeste stihli rozlouceni. Deti jsou kousek a vcera tu byli vsichni na obed. Vsichni jsme zdravi, doma se dela, pritel je moc sikovnej, tak kuti, mame novy kurnicek, psi boudu a pokracuje dal. Dnes se tu stavi za nami synovec a neter, deti me sestrenice. Zijeme jako obvykle. Zasoby jsem nedelali, vesnicky lidi maji plny spajz a velky mrazak a jeste neco ve sklepe. Zasoby mam na tele 20 kg navic, takze kdybych zhubla, vubec bych se nezlobila. My MHD nejezdime, jsme u Prahy a jezdime autem. Ja do prace zitra musim, mame ucetni uzaverky a jsme detasovane pracoviste o 7 zenskych, takze pokracujeme... Dovedu si predstavit byt doma, mam tu hromadu prace, kterou bych delala. Ja lidi k zivotu moc nepotrebuju, jsem doma moc spokojena, slepice nesou, vcely litaji, kocky lovi mysi, psi hlidaji... Ja vcera s vnoucky poustela draka, je to krasny vikend a ja bych si moc prala bych doma cely mesic...
březen 15, 2020 11:39
... : NČ
Volíznul jsem:
Přiznání šťastného muže:
Virus korony je to nejlepší, co se v mém životě stalo.
Moje žena už nechce cestovat!
Už nic nekupuje, protože všechno pochází z Číny!
Už nechodí do obchodních center, aby se vyhnula davu!
Celý čas tráví v masce se zavřenou hubou!
To není virus, to je požehnání!!!
březen 15, 2020 14:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]