O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JEDLÉ ZAJÍMAVOSTI - 1. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 leden 2020
Přejít na obsah
JEDLÉ ZAJÍMAVOSTI - 1.
Strana 2

 

 

 

 


Wrap the crown of a bunch of bananas with plastic wrap.They'll keep for 3-5 days longer than usual, which is especially helpful if you eat organic bananas. Bananas also produce more ethelyne gas than any other fruit, so keep them isolated on the counter.:

Banány obsahují vitaminy skupiny C, B, vitamín A a z minerálních látek hořčík, vápník a fosfor a velice prospěšný draslík.

Jsou jediné ovoce obsahující aminokyselinu tryptofan, vitamín B6, pomáhají produkovat serotonin = přírodní látku, která mj.  zmírňuje deprese. Blahodárně působí na mozek, nervovou soustavu a svalovou soustavu. Doporučují se rovněž osobám s nemocným žaludkem, protože mají zklidňující účinky.

 

Jsou lehce stravitelné. Je také možné je zařadit i do redukční diety, ale je vhodné střídat je i s méně sladkými druhy ovoce.  Díky banánovému oleji pomáhá banánová slupka proti celé řadě kožních trápení, od komářího kousnutí, přes svědění a popálení až po bradavice. Banánové slupky pomáhají vybělit vaše zuby. Extrakt z banánů je také výborný kondicionér, který pomáhá obnovit suché a poškozené vlasy.

 

Banány plavou ve vodě, stejně jako jablka či melouny. O banánech bylo napsáno více písní, než o jakémkoliv jiném ovoci. A rovněž jednu radu navíc:

 

 

Chcete-li banány udržet čerstvé delší dobu,

omotejte jejich stopku igelitem.

 

Tak dobré chutnání,   d@niela

 


Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
Pokud prý si chceme uchovat zdraví, nemáme jíst špičky banánu, která mají být plné pesticidů. Všeobecně je známo, že banány jsou zdraví prospěšné. Jenže zrovna mně je po nich těžko, má to být prý alergie na latex, tzv.latexo-fruit syndrom.
Potraviny, které mohou vyvolat alergickou reakci vlivem latexu:
avokádo,banán,jedlé kaštany,brambory,rajčata,kiwi,ananas,papája,lilek,me loun,marakuja,mango,pšenice.
Většinu z toho nejím a z toho, co jím, to je ten banán, meloun a někdy i brambory.
leden 28, 2020 17:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]