O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAVOROVÝ SIRUP PDF Tisk E-mail
Středa, 22 leden 2020
Výsledek obrázku pro JAVOR CUKROVÝ
Znáte ho? Používáte? Ale jestlipak víte, že javorový sirup je koncentrovaný cukr a v žádném případě ho nelzej považovat za součást zdravého stravování. Javorový sirup je vyroben z mízy javorů. Vařením se míza zbaví vody, čímž se zvýší koncentrace cukru. Následnou karamelizací vzniká sirup s bohatou sladkou chutí a charakteristickou barvou. Ten pravý má javorovou chuť s náznaky karamelu, vanilky a švestky. Jeho náhražky jsou pouze sladké a aroma je umělé.

 

 

 

 

Čistý javorový sirup je sice lepší volbou než výrobky plné umělých přísad, ale rozhodně nejde o zdravou potravinu. Z hlediska stravování jej můžeme zařadit do kategorie přidaných cukrů a jako takový by měl být uváděn i do nutričních tabulek potravin, ve kterých se vyskytuje, například v cereálních tyčinkách nebo müsli.

Javorový sirup obsahuje rovněž riboflavin, vápník, zinek nebo draslík. Ty ovšem najdeme i v jiných potravinách, ve kterých není tolik cukru. Dá se použít všude tam, kde cukr, tedy na slazení, vaření i pečení. Používá se ho trochu méně než bílého cukru, protože je sladší (přibližný poměr je 4: 3). Má i více kalorií než cukr.

Podle testů americké společnosti Consumer Reports nelze o kvalitě javorového sirupu soudit podle jeho ceny. Větší balení jsou sice výhodná, je však třeba zvážit dobu, za kterou je spotřebujeme. Javorový sirup se totiž na rozdíl od medu kazí – mohou se v něm objevit plísně. Doporučuje se jej po otevření skladovat v lednici nejdéle rok. Neotevřené balení vydrží v chladu do dvou let. Chcete-li si plně vychutnat jeho chuť, konzumujte jej při pokojové teplotě.

 

Výsledek obrázku pro maple syrup

 

Indiánské kmeny zpracovávaly mízu javorů už po dlouhá období před objevením Ameriky. Během 17. a 18. století pro evropské osadníky představoval javorový sirup hlavně dostupný zdroj koncentrovaného cukru, neboť třtinový cukr bylo nutné dovážet z Karibiku.

Dnes je hlavním výrobcem javorového cukru Kanada. Mimo Severní Ameriku se menší množství javorového sirupu vyrábí v Jižní Koreji a v Japonsku.

 

 

 

 

JAKÉ DALŠÍ DRUHY CUKRŮ ZNÁTE?

 

(pište do komentářů)

 

 

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
Okusila jsem a vlastně mně ani nechutná. Používám normální bílý český cukr na pečení, do čaje med, nebo smrkový sirup. Smrkový sirup se šťávou z rakytníku v případě , že na mne někdo kejchne nějakého bacila. Funguje spolehlivě, stačí půllitr takového horkého čaje, vlézt pod duchnu a vyspat se. Ráno o bacilu už nevíte.
leden 23, 2020 08:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]