O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PANNOU I PO SVATBĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 leden 2020
Výsledek obrázku pro marie antoinettaPůvabná princeznička Marie Antoinetta byla rakouská arcivévodkyně a dcera rakouské císařovny Marie Terezie. Ta s ní měla velké dynastické plány, protože jejím sňatkem s francouzským následníkem trůnu chtěla utužit v té době velmi křehké rakousko-francouzské vztahy. Marie Antoinetta byla přirozeně veselé a rozpustilé stvoření, avšak víceméně povrchní povahy, dívka, která si z ničeho nedělala těžkou hlavu.
 
 
 
 
 
Kdežto francouzský král Ludvík XVI. působil jako její přesný opak. Zádumčivý, nemluvný, na luxus si nepotrpící a v politických otázkách neschopný prosadit své dobře míněné reformy státních peněz, které by pomohly řešit finanční krizi. Možná, kdyby se narodil nějakému obyčejnému kovářovi, prožil by svůj život daleko lépe.

Související obrázek
 
Byl sice obklopený bohatstvím a přepychem, o němž si jeho poddaní mohli nechat jen zdát, ale jeho celý život byl podřízen roli, pro kterou byl určen, a tím bylo vládnutí. Sice to na první pohled vypadá náramně krásně vládnout své zemi a být v ní tím nejvyšším, který o všem rozhoduje, ale všechno má své pro i proti. Život šlechticů vysoce postavených byl v minulosti svázán s tradicemi a povinnostmi, jimž museli dostát stůj co stůj.

Ani svého životního partnera si princezny a princové nemohli vybrat podle svého vlastního rozhodnutí. A tak se velmi často ženili a vdávali za někoho, koho sotva znali. Jak asi mohl vypadat jejich manželský život, do něhož byli mnohdy násilím dotlačeni? A tak ani tento muž, chudák Ludvík, nebyl výjimkou, i když v jeho případě můžeme mluvit o štěstí, že se mu dostalo manželky sice ne příliš vzdělané, ale hezké a okouzlující.
 
 
Jenže krása není všechno. Manželé si totiž spolu příliš nerozuměli. A tak navíc zklamal i jako muž. V posteli mu to vůbec nešlo, chyběla mu také náruživost a chudinka jeho manželka ještě 7 let po sňatku byla stále pannou.
 
 
 
Výsledek obrázku pro marie antoinetta
 
 
Mj. zoufalá Marie Antoinetta se proto utápěla v různých výstřelcích, které způsobily, že ji Francouzi upřímně nenáviděli. Měla asi i nějaké milence, pravděpodobně k nim patřil švédský hrabě Fersen.
Za nešťastné a nenaplněné manželství mohla s největší pravděpodobností fimóza neboli zúžení periferní části předkožky. Pochopitelně, že s touto vadou je plnohodnotný sexuální život nepohodlný až nemožný. Ludvík XVI. se dlouho zdráhal podstoupit drobnou urologickou operaci, která by ulevila jeho trápení. Nakonec tak učinil až po zásahu svého švagra Josefa II., bratra Marie Antoinetty, který s ním promluvil jako muž s mužem, a věc mu řádně vysvětlil.

Díky úspěšnému drobnému chirurgickému zákroku mohl nakonec Ludvík XVI. dostát svým manželským povinnostem a posléze se stát otcem čtyř dětí, včetně následníka trůnu.
 
 
 
Jejich osud však k nim nebyl příliš laskavý. Ludvíkovi XVI. ani jeho manželce Marii Antoinettě nebylo dáno zemřít sešlostí věkem.
 
poprava
 
O co více byli rozdílní v životě, o to více je spojila s odstupem devíti měsíců stejná smrt na gilotině za Velké francouzské revoluce.

Nic moc osud...

d@niela

 

 


Komentáře (1)add feed
... : NČ
Nojo, tehdá se na balkon vyvěšovalo po svatební noci prostěradlo, aby všichni viděli, že buchta byla panna.
A tak po svatební noci povídá jeden lord: "Lady, abych zachránil vaši pověst, říznul jsem se v noci do prstu."
Za dvacet let ráno povídá lady: "Lorde, abych zachránila vaši pověst, vysmrkala jsem se v noci do prostěradla."
leden 26, 2020 07:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]